Zdravie a wellness

15 najlepších výhod Arrowrootu pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod Arrowrootu pre pokožku, vlasy a zdravie

Maranta alebo maranta škrob je práškový produkt sa extrahuje z koreňov rastlín maranta maranta arundinaceae. Arrowroot rastlina alebo tiež známy ako, Ararot 'v hindčine je pôvodom z Južnej Ameriky. Jedná sa o malý, trváca bylina s širokými, ploché, vajcovité listy v tvare a dorastá do výšky 3 až 5 stôp. Jedná sa o malý, trváca bylina s širokými, ploché, vajcovité listy v tvare a dorastá do výšky 3 až 5 stôp. Koreň je pod zemou a je malé, valcovitého tvaru, krémovo biele / svetlo červená hľuzy, pokrytá tenkými povrchovými váhy.

Čo je Marantové Powder?

Obsahujú asi 23% škrobu. Pred extrakcie škrobu, sú premyté a váhy sú odstránené, aby sa zabránilo nepríjemnú príchuť. Korene sa premyjú, sušia, a znižuje na kašu tým, že bije v maltách. Táto mliečna tekutina prechádza cez hrubé látky a nerozpustný, čistý škrob sa nechá usadiť na dne. Tento škrob sa sušia na slnku alebo "sušenie domu", čo vedie k tvorbe maranta prášku. Tento prášok je v poriadku, jasný biely a bez zápachu, a používa sa ako zahusťovadlo v potravinárskom priemysle.

Marantové škrob je väčšinou používaný ako zahusťovadlo v potravinách, ako sú pudingov a omáčok. Jeho zahusťovanie sila je dvakrát väčšia ako pravidelné múky. To by malo byť zmiešaný so studenou vodou a potom sa pridajú do horúcej kvapaliny, aby sa zabránilo zhlukovaniu. To je tiež používa v koláčiky a sušienky ako náhrada za pravidelné múkou a preto je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sú lepok netolerantný. Maranta sušienky sú k dostaniu v obchodoch a sú veril upokojiť žalúdok.

load...

Maranta Výhody pre zdravie:

Jednoduchá stráviteľnosť a schopnosť dobre premiešajte s širokým rozsahom zložiek potravín, aby sa arrowroot najvyhľadávanejších-po škrobu v dojčenskej výžive a cukroviniek. Okrem jeho kulinárske použitie, ale ponúka niekoľko zdravotných výhod, ako je uvedené nižšie.

1. Podporuje trávenie:

Podporuje trávenie maranta a reguluje pohyb čriev. Jej vysoký obsah škrobu pôsobí ako mierne preháňadlo pre tých, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva. V upokojujúce účinky maranta prášku môžu uvoľniť čreva u pacientov so syndrómom dráždivého čreva. Marantové škrob je tiež považovaný za účinný liek na hnačku a mnoho iných gastrointestinálnych ochorení. To môže zmierniť nevoľnosť a nahradiť živiny, ktoré sú stratené v dôsledku hnačky a zvracanie.

2. Je presvedčený, kyselinám a zásadám Váhy:

Vápnik popol je jediný škrob produkt prítomný v maranta. Tento chlorid vápenatý, vo forme vápnika, je životne dôležité pre udržanie správneho kyseliny a zásady bilancie v ľudskom tele.

load...

3. Vhodná pre deti:

Byť ľahko stráviteľné v porovnaní s inými škroby, je vhodný aj pre deti. To môže byť vykonané do želé na kŕmenie novo odstavené deti. To môže byť tiež použitý ako alternatíva k materského mlieka, pretože je ľahko stráviteľné.

4. Bezlepková:

Arrowroot je výbornou alternatívou pre tých, ktorí sú alergickí na kukuricu a lepok. To môže byť použitý ako náhrada za pšeničnú múku a je obľúbenou zložkou bezlepkové pečenie.

5. Antidotum otravy:

Maranta sa často používa ako antidotum pre určité druhy zeleniny jedu v niektorých oblastiach. Ground maranta odnože sú aplikované cez rany a bodnutí hmyzom a sú povedal, aby bol účinný pri vyťahovaní jed z sústami škorpióny, pavúky, atď.

6. Prospešné v tehotenstve:

Čerstvé korene sú dobrým zdrojom folátu, ktoré sú životne dôležité v priebehu tehotenstva. 100 gram porcie maranta poskytuje asi 338 ug alebo 84% denného požadovanom folátov. Spolu s vitamínom B12, kyselina listová je nevyhnutnou súčasťou syntézy DNA a bunkové delenie. Primeraná konzumácia kyseliny listovej v období pred počatím a počas tehotenstva pomáha zabrániť defekty neurálnej trubice a ďalšie vrodené malformácie potomkov.

7. Uľahčuje chudnutie:

Arrowroot je bez tuku a nízky obsah kalórií. To robí to výhodné pre zníženie hmotnosti. Môžete pohodlne používať v omáčkach a polievkach bez obáv zvýšeným obsahom tuku alebo kalórií.

8. Zdravie srdca:

Maranta je vynikajúcim zdrojom draslíka, ktorý je dôležitou zložkou bunkových a telesných tekutín, ktoré pomáhajú regulovať srdcovú frekvenciu a krvný tlak.

Arrowroot kože Výhody:

Arrowroot je skvelý bylinný liek na liečbu rôznych kožných problémov. To môže byť prínosné pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

9. Liečba kiahne A gangréna:

Arrowroot je prírodný liek na kiahne a sneť, ktoré môžu spôsobiť infekciu kože a svrbenie.

10. Detská Prášok:

V južnej Amerike, marantové škrob sa používa ako detský zásyp. Jedná sa o ľahký, biely prášok, ktorý, keď sa aplikuje na pokožku, poskytuje mäkký a hladký pocit.

11. Použité zavlažovača a zásypy:

Maranta škrob sa používa v zásypy a hydratačný ako zahusťovadlo. Pri použití v kozmetike, umožňuje aktívne zložky preniknúť do vrchných vrstvách vašu pokožku, pretože má veľký vlhkosť absorbujúce vlastnosti. Arrowroot je často používaný v telových prášky, aby sa vaša pleť silkier a hladšia. Zmäkčuje pokožku tým, že umožňuje absorbovať vlhkosť.

12. Liečba Kožné problémy:

Maranta prášok je ľahký, mäkký a absorbujúce. Používa sa pri výrobe tela prášky. Pri aplikácii lokálne, to pomáha suché škvrny, vyrážky alebo iné vredy alebo rany.

13. Liečba mykózy nôh:

Arrowroot sa používa na reguláciu vlhkosti a zároveň sa zaoberajú problémami s nohou, ako sú mykózy nôh. Vzhľadom k tomu, že nemá fungicídne vlastnosti, sa používa iba pre riadenie vlhkosti.

14. Liečivé vlastnosti:

Arrowroot má skvelé liečivé vlastnosti. Je vyrobená na obklad a aplikované lokálne na liečbu odnože, vredy a rany. V Afrike, to je používané ako zdroj výživy a pre liečbu spáleniny od slnka.

Arrowroot vlasy Výhody:

Maranta je široko používaný v kozmetických prípravkoch ako zahusťovadlá. Hoci nie veľa je známy o jeho prínosy pre vlasy, jej nutričná hodnota predsa robí to výhodné v starostlivosti o vlasy.

15. Použité farby na vlasy:

Vzhľadom k svojej vynikajúce zahusťovacie vlastnosti a schopnosť miešať s inými zložkami, maranta je často používaný vo farbách na vlasy.

Nutričná hodnota Marantové:

Zdravotné prínosy tohto bohatých na škrob, podzemí, plazivým podzemkom možno pripísať jeho výživnú hodnotu. Surové hľuzy je vo svojej väčšine výživný stav. Spracovanie maranta múku znižuje jeho výživnú hodnotu výrazne. Jeho nutričný profil je popísané nižšie:

Podrobnejšiu analýzu živín nájdete v nasledujúcej tabuľke:
Šípka ( Maranta arundinacea), surové. Nutričná hodnota na 100 g
(zdroj: databáza národných živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 65 kcal 3%
Uhľohydráty 13,39 g 10%
Proteín 4,24 g 7.5%
Celkový obsah tuku 0,20 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 1,3 g 3.5%
Vitamíny
Foláty 338 ug 84%
Niacín 1,693 mg 10.5%
Pyridoxín 0,266 mg 20%
Riboflavín 0,059 mg 4.5%
Tiamín 0,143 mg 12%
Vitamín a 19 i <1%
Vitamín c 1,9 mg 3%
Elektrolyty
26 mg 1.5%
Draslík 454 mg 10%
Minerály
Vápnik 6 mg 0.6%
Meď 0,121 mg 13.5%
Železo 2,22 mg 28%
Horčík 25 mg 6%
Mangán 0,174 mg 7.5%
Fosfor 98 mg 14%
Selén 0,7 ug 1%
Zinok 0,63 mg 6%
Fytoživiny
Karotén-ß 11 ug
Karotén-a 0 ug

  •  Kalórie: Marantové je kaloricky veľmi nízka. 100 gram porcie čerstvých koreňov poskytuje len 65 kalórií, čo je nižšia ako u zemiakov, yam, maniok, atď Jeho obsah škrobu je 80% amylopektínu a 20% amylózy.
  • Vitamíny: Marantové je bohatým zdrojom vitamínov. Osem unca porcie surového maranta poskytuje 1% odporúčanej dennej dávky (RDI) vitamínu A. Pokiaľ ide o vitamíny B-komplex, poskytuje 22% RDI tiamínu, 8% RDI riboflavínu a 19% RDI niacínu. Tieto vitamíny skupiny B pomáhajú vaše telo rozobrať jedlo na energiu. Avšak spracovanie maranta znižuje tieto živiny drasticky. Čerstvé maranta tiež poskytuje 30% RDI vitamínu B6, 7% pre kyselinu pantoténovú, a 192% pre kyseliny listovej, zatiaľ čo múka obsahuje len 1% z RDI vitamínu B6, 3% pre kyselinu pantoténovú a len 4 % pre folátov.
  • Minerály: Pokiaľ ide o minerály, arrowroot múka má vyššiu nutričnú hodnotu ako surové marantové. 8 uncí čerstvého maranta obsahuje 1% RDI vápnika a 20% RDI mangánu. Podobná množstvo maranta múky má 9% RDI vápnika a 53% RDI mangánu. Je výborným zdrojom draslíka s 100 g, ktorá slúži poskytnutie 454 mg tohto minerálu, ktorý je 10% RDI. Obsahuje menšie množstvo iných minerálov, ako je meď, železo, fosfor, horčík a zinok.
  • Bielkoviny: Bielkoviny sú súčasťou každej časti vášho tela, kde sú rozdelené nepretržite. 8 uncí surového maranta poskytuje asi 19% odporúčanej dennej dávky proteínu, zatiaľ čo rovnaké množstvo maranta múky poskytuje len 1% z RDI proteínu. V skutočnosti, že obsahuje viac bielkovín ako iné zdroje tropických potravín, ako sú priadze, zemiaky, maniok, banány, atď
  • Iných živín: Marantové múka má vyšší obsah sacharidov, ako aj vlákniny. Kým surový koreň obsahuje 10% RDI sacharidov, múka obsahuje 67% RDI tejto skupiny. Podobne, je množstvo vlákien je 12% a 31% RDI na surový koreň a múky, resp.

Dúfam, že sú teraz vedomí rôznych Marantové výhody. Prosím, dajte nám vedieť tým, že opustí komentár.

load...