Zdravie a wellness

13 úžasné zdravotné prínosy Rambutanu

13 úžasné zdravotné prínosy Rambutanu

Rambutan je tropické ovocie, ktorého vedecký termín je Nephelium Laapaceum. Rambutan je veril k vznikli v Indonézii a je teraz široko nájdený v Filipínach, v Malajzii, Kambodži, Thajsku, na Srí Lanke, Indii, Ekvádore, Austrálii a Amerike. V Indii, Rambutan ovocie je k dispozícii predovšetkým v južných štátoch Tamil Nadu, Kerala a Karnataka. Meno rambutany pochádza z indonézskeho názvom "rambut", čo znamená vlasy. Rambutan strom patrí do skupiny tropických stromov, ktoré nesú ovocie, ako je liči, mamoncillo a longan.

Rambutans sú malé, červené farebné ovocie s vlasmi na ježka na koži. Majú sladké, šťavnaté mäso, ktorý je mierne kyslá a malé hnedé sfarbené semená, ktorých olej sa používa v celej rade priemyselných odvetví. Rambutans sú k dispozícii v dvoch farbách, červenej a žltej.

Zdravie Výhody Rambutan:

Rambutan je zdravé jedlo a je veľký náhradou za spracovaných jedál ľahkého jedla. Prínosy pre zdravie rambutany sa neobmedzuje iba na ovocie, ale sú odvodené od iných prvkov rovnako, ako je kôra, kôry a listov. Tu je zoznam výhod Rambutan.

load...

1. Liečba rôznych ochorení:

Toto ovocie je používaný ako tradičnej medicíny v Malajzii a Indonézii od stovky rokov. Používa sa v celej rady procedúr, ktoré zahŕňajú diabetes, hypertenzia, a rôzne iné ochorenia.

2. Zvyšuje energiu:

Sacharidy a bielkoviny a obsah rambutany pomôcť zvýšiť energiu a zabrániť nadúvanie. Rambutan je tiež bohatá na vodu, ktorý pomáha získať späť stratenú energiu a hasí smäd.

3. Absorpcia mikroživín:

Vitamín C v rambutany pomáha pri vstrebávaní minerálov, železa a medi. To tiež chráni telo pred poškodením pred voľnými radikálmi.

load...

4. Odstraňuje voľné radikály:

Jedným z hlavných zlúčenín rambutan je kyselina gálová. Táto zlúčenina sa chová ako voľných radikálov, ktoré chránia naše telo pred oxidačným poškodením a je užitočná najmä pre boj s rakovinou.

5. Generácie bielych a červených krviniek:

Toto ovocie obsahuje malé množstvo medi, ktorá je nevyhnutná pre vytvorenie bielych a červených krviniek. Obsahuje tiež mangán, ktoré naše telo potrebuje k produkcii a aktiváciu enzýmov.

6. Odstraňuje odpad z Obličky:

Fosfor v rambutany pomáha odstraňovať odpady v obličkách a má zásadný význam pre vývoj, opravy a údržbu tkanív a buniek v tele. Rambutan tiež obsahuje značné množstvo vápnika, ktorý pracuje spolu s fosforom opevniť zubami a posilňujú kosti.

7. Zdrojom železa:

Rambutans sú vynikajúcim zdrojom železa, ktorá pomáha opraviť množstvo kyslíka v tele a ovláda závraty a únavu z dôvodu anémie, choroba spôsobená nedostatkom železa.

8. High Obsah vlákniny:

Rambutan má dobrý obsah vlákniny a má nízky obsah kalórií. Plody nám plne na dlhú dobu udržuje vďaka svojim vysokým obsahom vlákniny a obsah vody a ovláda nepravidelných bodavá bolesť z hladu. To tiež pomáha pri znižovaní hmotnosti.

9. Liečba obyčajných chorôb:

Rambutan je tiež dobré pre liečenie bežných chorôb, ako sú bolesti hlavy, afty a úplavicu. Na bolesti hlavy, listy sa používajú ako obklad na spánkoch. To upokojuje nervy a znižuje bolesti hlavy. Odvar z kôry sa aplikuje na jazyku liečiť afty. Odvar z koreňov sa používa na zníženie horúčky.

10. Antiseptické vlastnosti:

Druhý zdravotný prínos rambutan je vo svojej antiseptické vlastnosti. Pomáha v boji proti rôznym infekciám, ktoré napadnú naše telo.

11. Zabíja parazity:

Okrem nutričných výhod, rambutan tiež ponúka terapeutické funkcie. Náročné ovocia môže pomôcť pri zabíjaní črevné parazity a zmierňuje príznaky hnačky a horúčky.

Rambutan: Starostlivosť o pleť

12. Hydráty pokožky:

Rambutan je vaša pleť jemnú a vláčnu. Jej vysoký obsah vody hydratuje pokožku, čo zanecháva ju mäkkú, hladkú a pružnú. Vzhľadom k svojej schopnosti zachytávať voľné radikály, rambutan chráni telo pred oxidatívnym poškodenia. Tieto účinné antioxidanty prítomné v rambutany rakoviny bojovej efektívnym spôsobom.

Rambutan: Starostlivosť o vlasy

13. Základná Hair Care:

Rambutan hrá významnú úlohu pri zlepšovaní zdravotného stavu vašich vlasov. Rambutan list pasta vyživuje vlasy z hĺbky. Trvať aj niekoľko Rambutan listy a roztlačíme, kým pasta stane hladká. Pridajte trochu vody a stlačiť extraktu. Naneste zmes na vlasy a vlasovú pokožku. Pravidelne sa vzťahujú na dosiahnutie najlepších výsledkov.

Rambutan: Ako vybrať a uložiť

Pri nákupe rambutans, pozrite sa na čerstvé tie, ktoré sú jasne červenej alebo žltej farby. Chrbtice by mala byť pevná. Nikdy si vybrať Rambutan s modriny, ako to môže byť príznakom poškodené alebo prezretého ovocia. Možno ho skladovať pri izbovej teplote po dobu niekoľkých dní. Chladiace ovocie im dáva životnosť za týždeň alebo tak. To by malo byť v ideálnom prípade zabalené v papierový uterák alebo dierovaného plastového vrecka.

Rambutan: Tipy pre použitie

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako si toto nádherné ovocie. Tu sú niektoré zaujímavé nápady, ako si užiť Rambutan:

  1. Rambutan môže byť úžasný náhradou za liči.
  2. To môže tiež byť začlenené do rôznych ovocných šalátov.
  3. Môžete si tiež pripraviť džem a želé z rambutans.
  4. Táto krehká ovocie môže byť kombinovaný s jogurt, chutney, polievky, smoothies, koktailov, dezertov a salsa.

 [Čítajte: Výhody sliviek]

Ako pripraviť a používať Rambutan?

Starostlivosť o kožu:

Rambutan semená môžu byť surova, alebo môže byť kašou a aplikované na kožu, že má tón aj pokožky a aby sa pokožka zdravšie a mäkšie.

Starostlivosť o vlasy:

Trvať niekoľko Rambutan listy a aby pastu používať vodu. Filtrovať listy extrahovať čistou utierkou. Aplikovať tento extrakt na vlhkú pokožku hlavy každý deň. To podporuje rast vlasov a robí vlasové korienky silný.

Zaobchádzať nejednotnosť:

Odstráňte kožu rambutan a variť svojej koži vo vode nejakú dobu. Aby voda mohla ochladiť a piť túto kvapalinu denne aspoň dvakrát denne.

K liečbe cukrovky:

Trvať asi 5 semien a pečieme v ohni. Mash Semienka najemno. Pridať tohto prášku na pohár vody a vypiť denne alebo dokonca dvakrát denne kontrolovať hladinu cukru v krvi.

K liečbe horúčky:

So 15 g sušených listov Rambutan a varí sa to do 3 poháre vody. Zmes sa nechá vychladnúť a preceďte zmes. Táto zmes sa spotrebuje trikrát denne na liečbu horúčky.

Rambutan Nutričné ​​hodnoty:

Rambutans ponúkajú mnoho výhod, pretože ovocie majú bohaté množstvo bielkoviny, sacharidy, tuky, železa, fosforu, vápnika a vitamínu C. Stopka rambutany obsahuje saponín, tanín, železo, pektínové látky a flavonoidy. Semená ovocie obsahujú polyfenolov a tuku.

Rambutan Nutrition Graf:

Živina Jednotka 1 hodnota na 100,0 g 1,0 šálka, vyčerpaná 150 g 1,0 šálka 214 g 1,0 ovocia 9g
Blízko
Voda G 78.04117.06167.017.02
Energia Kcal 821231757
Proteín G 0.650.981.390.06
Celkový lipid (tuk) G 0.210.320.450.02
Sacharidy podľa rozdielu (tuku) G 20.8731.3044.661.88
Vlákno, celková výživa G 0.91.41.90.1
Minerály
Vápnik, ca Mg 2233472
Železo, fe Mg 0.350.520.750.03
Horčík, mg Mg 710151
Fosfor, str Mg 914191
Draslík, k Mg 4263904
Sodík, na Mg 1116241
Zinok, zn Mg 0.080.120.170.01
Vitamíny
Vitamín c, celková kyselina askorbová Mg 4.97.410.50.4
Tiamín Mg 0.0130.0200.0280.001
Niacín Mg 1.3522.0282.8930.122
Vitamín b-6 Mg 0.0200.0300.0430.002
Folate, dfe Μg 812171
Vitamín B-12 Μg 0.000.000.000.00
Vitamín a, rai Μg 0000
Vitamín a, iu Iu 3460
Lipidy
Cholesterol Mg 0000

Takže to sú výhody Rambutan ovocie. Aký je váš verdikt? Je to stane súčasťou vášho jedálnička?

load...