Zdravie a wellness

10 úžasných výhod dlhého korenia (Pippali)

10 úžasných výhod dlhého korenia (Pippali)

Už ste niekedy počuli o pippali alebo dlhého korenia? Ak máte to tak nie je, pochádza z rovnakej rodiny ako pravidelné čiernej a bieleho korenia. Najlepšia časť dlhodobého korenia plodu je, že prichádza s mnohými zdravotných výhod.

Chceli by ste vedieť, aké sú? Pokračuj v čítaní!

Výhody Long Pepper:

1. Ochorenia pečene:

Pečeňové ochorenie trápi mnohých z nás, pretože sme prehltnúť veľa mastnú, nezdravé potraviny. Všetky tieto hamburgery, hranolky a olej-slicked vyprážané jedlá vedie k ochoreniam pečene. Avšak, dlho korenie je známe, že má liečebný účinok na prepracovaných pečene (1). To tiež pomáha pri odstraňovaní toxínov, ktoré sa hromadia v pečeni v dôsledku metabolizmu týchto potravín.

load...

2. Chudnutie:

Je pravda, že dlhý korenie nie je všeliekom na chudnutie, ale rovnako ako všetky ostatné paprík, pomáha pri spaľovaní mastných kyselín. Má veľmi málo, takmer žiadny, vedľajšie účinky. Takže, je to oveľa zdravšie alternatíva k syntetizované a klinické riešenie chudnutie. Stojaté telesného tuku je mobilizovaný a odstránené toxíny uvoľnené tuku vreciek.

3. Diabetes:

Diabetes je snáď najhorší stav, ktorý môže zasiahnuť kohokoľvek, pretože rozbije zmätok v takmer každom systéme organizmu. S viac ako 62 miliónov diabetikov, India má jeden z najvyšších prípadov ľudí s diagnózou diabetes (2). Dlhý korenie je prospešné pre diabetikov, pretože to môže regulovať rýchlosť, pri ktorej je glukóza uvoľní v krvi. Produkcia inzulínu je posilnený pippali bylina. Z tohto dôvodu, pravidelná konzumácia dlhého korenia je prospešná pre všetkých diabetikov.

4. Bakteriálnych infekcií:

Bakteriálna infekcia je veľa, a to najmä v tomto teplom ročnom období. Pitná nebezpečné vody alebo kontaminovanej potraviny vám môže dať infekcie vedúce k žalúdočná nevoľnosť alebo zvracanie. Pre boj s týmito infekciami, dlhý korenie je perfektné. Dokonca aj bakteriálne infekcie, ktoré vedú k zápalu prínosových dutín (zápal sinus dutiny medzi očami) a nosa upchatiu možno bojovať s dlhým korením.

load...

5. Kašeľ:

Ak ste trpia kašľom, dlhý korenie môže prísť vhod. Ak chcete liek von z dlhého korenia, trvať asi 1 až 2 gramov korenia, opražíme ju trochou ghí. Akonáhle vychladne, prehltnúť celé. Môžete tiež zmiešať dlhý korenie a med a prehltnúť ju zmierniť bolesť v krku.

6. Zažívacie problémy:

Dlhý korenie obsahuje niektoré žalúdočné upokojujúce chemické látky, ktoré sa môžu liečiť tráviace ťažkosti. Pridajte dlhý korenie prášok jedlo pri varení a vidieť efekt pre seba.

Tieto dávky boli pozorované v pravidelných korenie spotrebiteľom dlhý. Avšak, nie je tam žiadny presvedčivý dôkaz o tom, či existuje priama súvislosť medzi dlhodobo spotrebu korením a vytvrdnutí nasledujúcich podmienok.

7. Fever:

Dlhý korenie sa hovorí, že zníženie horúčky. Ak máte horúčku, aby teplý tanier dlhého korenia polievky. To môže znížiť horúčku a ak máte bolesti v krku, bude to tiež upokojiť, že. To má veľký antiseptické a antibiotické vlastnosti.

8. Bolesť zubov:

Ak máte bolesti zubov, dlhý korenie je dobrý liek. Namiesto toho, aby sa slanou vodou kloktanie a ľadu balenia, aby pastu dlhé korenie, soľ a vodu. Teraz potrite to na bolestným ďasien oblasti a udržať ju tam po dobu jednej hodiny.

9. Hnačka:

Rovnako tak dlho, korenie dávok trávenie, ale tiež znižuje hnačka. Piť dlhý korenie polievku upokojiť žalúdok.

10. Astma:

Hovorí sa, že pravidelná konzumácia dlhého korenia môže znížiť intenzitu alebo frekvenciu astmatického záchvatu (3). Avšak, to nie je v žiadnom prípade náhradou za medicínu.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie! Radi by sme od vás počuť.

load...