Zdravie a wellness

25 úžasných prínosov kokosového oleja pre pokožku a zdravie

25 úžasných prínosov kokosového oleja pre pokožku a zdravie

Tam je dôvod, prečo naše matky a babičky vždy zdôraznil pri pravidelnom používaní kokosového oleja - olej je dodávaný s radom úžasných výhod. Samozrejme, že by nebolo zlé, mohli?

A to je to, čo výskum hovorí taky.

Kokosový olej, čo môžeme nazývať ako zázrak oleja, nám ponúka to najlepšie z najlepších výhod - z ktorých väčšina sú neznáme k rade z nás.

Tento post hovorí o usmerneniach kokosový olej môže byť výhodné pre nás, a tiež o všetko, čo treba vedieť o tom.

Takže bez ďalšieho odkladu, pokojne prečítať. Zostaňte informovaní. Zostať zdravý.

Kokosový olej - Čo musíme vedieť,

Čo je dôležitejšie ako poznať výhody určitej zložke? To je vedieť, o samotnej konkrétnej zložky.

Prichádza do bodu - kokosový olej (tiež známy ako kopry oleji), je jedlý olej, ktorý sa získava z jadra zrelých kokosových orechov získaných z kokosového stromu. Čistý olej z kokosových orechov (nazývané aj panenský kokosový olej), obsahuje asi 92 percent nasýtených tukov, čo je jeden z najvyšších kompozícií z radov potravín a olejov, ktoré obsahujú nasýtené tuky (1), (2), (3).

load...

Rovnako ako v akejkoľvek tuk, kokosový olej tiež je zmes mastných kyselín. Laurovej a myristovej kyseliny sú dva hlavné mastné kyseliny obsiahnuté v oleji (44 percent kyseliny laurovej a 16,8 percent kyseliny myristovej), ktoré sú zodpovedné za väčšinu výhod olej poskytuje.

Extra panenský kokosový olej sa získava z čerstvých vyzretých kokosových orechov. Podľa USDA Národnej databázy živín, jednu polievkovú lyžicu kokosového oleja obsahuje nasledujúce položky:

 • 117 kalórií
 • 0 g bielkovín
 • 13,6 gramov tuku (11,8 nasýtené, mononenasýtené 0,8 a 0,2) polynenasýtených
 • 0 g sacharidov

To obsahuje triglyceridy so stredným reťazcom (MCT), kyselinu laurovou, ktorá je bohatá na antioxidanty a tiež sa nachádza v materskom mlieku. To pomáha telu pri absorpcii ďalších minerálov a živín. Ďalším významným prínosom je, že obsahuje nulovú hladinu cholesterolu. Prítomnosť MCT tiež robí olej odolný voči vysokej teplote a olej sa nerozloží a neuvoľní toxíny používané na smaženie a varenie.

load...

Niektoré fakty o kokosový olej

 1. Skôr, kokosový olej bol kritizovaný veľa, pretože niektorí vedci mylne podporoval ho vo forme oleja, ktorý zvyšuje hladinu LDL cholesterolu. Avšak, nedávne nálezy naznačujú inak, a hovoria, že kokosový olej nezvyšuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Je to skôr zodpovedný za zvýšenie dobré HDL cholesterolu. Vzhľadom k tomu, tento rozdiel nikdy riadne dosiahla masy, a to aj dnes, veľa mylných predstáv ohľadom tohto oleja zvíťazí.
 1. 50% z tukov prítomných v kokosovom oleji je vzácneho druhu, a je známy ako kyselina laurová (4). Ľudské telo premieňa kyselinu laurovou do monolaurin, ktorý je bohatý na antibakteriálnych, antivírusových a antiprotozoálne vlastností. Kyselina laurová je najsilnejšia ničí gramnegatívne baktérie a vírusy, a kokosový olej je hlavným zdrojom tejto kyseliny na zemi.
 1. Kokosový olej má priamy vplyv tým, že potláča zápal a opravu poškodeného tkaniva v tele. Prispieva tiež tým, že obmedzí škodlivé črevné mikroorganizmy, ktoré vedú k chronickému zápalu.

Monoglyceridy a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom prítomné v kokosovom oleji, sú podobné tým, ktoré v mlieku matky. Tieto kyseliny nesú mimoriadnu antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, a naruší štruktúru lipidov mikróbov, čo spôsobuje ich deaktiváciu. Hoci kokosový eliminuje negatívne baktérie, to nemá vplyv na črevné baktérie, ktoré je dobré pre zdravie.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti ukazujú, že konzumácia kokosového oleja je dobré pre zdravie a môžu pomôcť zmierniť príznaky hypotyreózy, ako je zápal, bolesti kĺbov, únava a priberanie na váhe.

Výhody kokosového oleja

Ak ste začali používať kokosový olej napriek tomu budete akonáhle sa dostanete vedieť o výhodách tejto skromnej ropné ponuky!

1. Pomôcky Chudnutie

To je asi niečo, čo takmer každý žijúci dospelý v dnešnom svete by túži po. Ach áno, kto nechce stratiť nadváhu a zostať zdravý?

Ako?

Kokosový olej je jedným z najbohatších zdrojov triglyceridov so stredne dlhým reťazcom (MCT), spotreba, ktoré môžu pomôcť trim prebytok telesného tuku (5). Takisto sa zistilo, že spotreba olejov bohatých na triglyceridy so stredne dlhým reťazcom má za následok väčšiu rýchlosť úbytku hmotnosti, v porovnaní s olejov bohatých na triglyceridy s dlhým reťazcom.

Okrem toho, čo robí kokosový olej bezpečný pre vyvolanie chudnutie je to - MCT môžu byť začlenené do niečí strave bez strachu z nákazy kardiovaskulárnych ochorení (6).

Daľší výskum

V jednej štúdii uskutočnenej na Columbia University a New York Obesity Research Center, účastníci boli vykonané konzumovať asi 24 gramov MCT každý deň ako súčasť 16-tich týždenné programu chudnutia je. Bolo zistené, že výmena oleja obsahujúce triglyceridy s dlhým reťazcom (ako je olivový olej) s tými, ktoré obsahujú triglyceridy so stredným reťazcom môže mať za následok zdravé chudnutie (7).

2. Dobré pre trávenie

Povedzte nám, ako dobre trávenie znamená, že budeme hovoriť, ako zdravé ste. Ak váš tráviaci systém funguje optimálne, môžete zabrániť väčšinu bežných chorôb. A ako si môžete zaistiť zdravé tráviaci systém? Jednoduchá - pomocou kokosový olej.

Ako?

Tieto MCT prítomné v kokosovom oleji majú antibakteriálne vlastnosti, (8), ktoré pomáhajú pri rokovaní s rôznymi mikróby, ktoré spôsobujú poruchy trávenia.

MCT, na rozdiel od získania ľahko vstrebáva v zažívacom trakte, a to aj umožniť ďalšie živiny, aby sa podrobil bezproblémové vstrebávanie. Oni tiež pomáhajú pri liečbe zažívacích ťažkostí, ako je syndróm dráždivého čreva a Crohnova choroba.

Kokosový olej a kokosové maslo, na rozdiel od majúce antimikrobiálne vlastnosti, tiež pomôcť liečiť sliznicu čriev. Teraz chápete, prečo sa vaša matka vždy dáva prednosť použitie kokosový olej na varenie, alebo nie?

Daľší výskum

Ako už bolo spomenuté Dr Oz v jeho toľko cenené webové stránky, kokosový olej zlepšuje trávenie a pomáha absorbovať vitamíny rozpustné v tukoch (9).

3. Pomáha vyrovnať sa s cukrovkou

Diabetes je jednou z najbežnejších chorôb trápi ľudstvo dnes.

Ale je tu dobrá správa - kokosový olej môže pomôcť cukrovku pult.

Ako?

Znovu musíme poďakovať MCT za to. Bolo preukázané, že strava s vysokým obsahom MCT môže zlepšiť glukózovú toleranciu, a tiež znížiť hromadenie telesného tuku.

Kokosový olej tiež pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, čím sa minimalizuje účinky ochorenia (10).

Daľší výskum

V jednej štúdii sa zistilo, že kokosový olej môže zlepšiť funkciu mozgu u osôb trpiacich diabetom 1. Typu.

Ďalšia štúdia vykonaná v roku 2015 na typu 2 u diabetických krýs odhalil skutočnosť, že kyselina prítomná laurovej v kokosovom oleji môže pomôcť vyrovnať sa s ochorením (11).

MCFA (stredným reťazcom mastné kyseliny), bolo tiež preukázané, aby sa zachovala inzulínovej rezistencie v niektorých štúdiách vykonaných na potkanoch.

4. Môže pomôcť znížiť záchvaty

Vieme, ako pacient trpiaci epilepsiou vyzerá, nie? A to rozhodne nie je príjemný pohľad. Časté výskyty kŕčov, aby sa život pacienta mizerne.

Ale nič moc sa báť - ako máme kokosový olej.

Ako?

Áno. MCT, znova!

Tieto MCT, na rozdiel od LCT (s dlhým reťazcom, triglyceridy), nie sú závislé na žlčové soli pre ich metabolizmu. Inými slovami, MCT obísť pravidelný proces metabolizmu žlče a vstúpiť do pečene priamo. Odtiaľ sa dostanú členia látok zvaných ketóny, ktoré slúžia ako palivo do mozgu a ponúkajú stabilné dodávky energie.

Daľší výskum

V jednej klinickej štúdii, sada 73 detí trpiacich epilepsiou bolo rozdelených do dvoch skupín. Jedna skupina dostávala ketogénna diéta (zvláštny druh stravy pre liečbu epilepsie u detí), zatiaľ čo druhá nie. Tieto nálezy boli ohromujúce - 40 percent detí, ktorí užívali v ketogenní diétu, ukázal o zníženie 50 percent svojich záchvatov v porovnaní s deťmi v kontrolnej skupine. A 7 percent detí, ktorí užívali v ketogénna diétu ukázal zníženie až 90 percent svojich záchvatov. To ukazuje, prečo ketóny sú dôležité pri liečbe epileptických záchvatov.

Takisto sa zistilo, že MCT, keď sa pridajú ku skutočnej ketogénna diéta, by rovnakých výsledkov (12).

5. Pomáha vysporiadať s Alzheimerovou chorobou

Hovoriť o demencie a Alzheimerovej choroby vykľuje jej najčastejšou príčinou. Ale netreba sa báť, pretože sa zistilo, kokosový olej na podporu funkcie mozgu u ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou.

Ako?

Je to podobné tomu, ako kokosový olej pomáha vyrovnať sa s záchvaty. MCT priamo vstúpiť na pečeň a dostať premenený na ketóny. Pečeň potom uvoľní ketóny do krvného riečišťa, ktoré sa prepravuje do mozgu, ktoré majú byť použité ako palivo.

Hoci mozog môže fungovať celkom dobre s glukózou, existujú dôkazy, že podporuje efektívnosť ketónov reštaurovanie a obnovovanie neuróny a nervové funkcie v mozgu, a to aj potom, čo škoda už nastavený v (13).

Výroba ketónov sa môže zvýšiť na viac dvoma spôsobmi - obmedzenie sacharidov spotrebu, a prerušovaný pôst (14). Keď sa obmedziť sacharidy, je nutné vykonať kompenzáciu za stratené sacharidov s vysoko kvalitným obsahom tuku - a tu je miesto, kde kokosový olej spĺňa. Ak hovoríme o prerušované pôst, vaše telo by prechod na spaľovanie tukov pre jeho primárny zdroj paliva, pre ktoré musíte mať zásoby tuku uloženého v tele - opäť, kokosový olej by byť tou najlepšou voľbou pre tento.

Daľší výskum

Dr Newport, vo svojej knihe 2016 "Alzheimerova choroba: Čo keby tam bol Cure? The Story of Ketóny ", hovorí o tom, že jej manžel je ukázané výrazné zlepšenie jeho demencie vďaka pravidelnému používaniu kokosového oleja.

Štúdia vykonaná na University of Oxford sa potvrdzuje úlohu ketóny pri zlepšovaní zdravia mozgu (15).

6. Môže znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb

Na rozdiel od všeobecnej mienky, kokosový olej v skutočnosti môžu znížiť riziko srdcových chorôb.

Ako?

Všetci vieme, že kokosový olej je majorly z nasýtených tukov. Ale koľko z nás vie, že všetky nasýtené tuky, pretože oni boli tak zle označené, nie sú príčinou srdcových chorôb?

Bolo zistené, že nasýtené tuky zvýšiť hladinu HDL (dobrého cholesterolu). HDL pomáha odstrániť cholesterol z krvi, čím sa zvrhnúť riziko srdcových ochorení (16).

Daľší výskum

Početné štúdie boli vykonané na populáciu tichomorských ostrovných, ktoré zodpovedajú zhruba polovica ich celkových potrieb kalórií z nasýtených kokosového oleja. Tieto štúdie ukázali, že väčšina z týchto ľudí ukázali takmer chýbajúce výskytu kardiovaskulárnych ochorení (17).

V jednej brazílskej štúdii, ktorá zahŕňala 40 žien, kokosový olej sa znížila hladinu celkového cholesterolu a LDL (zlý cholesterol) a zároveň zvyšovanie hladiny HDL (18).

V inej štúdii na krysách, University of Kerala, India, sa zistilo, že kokosový olej, na rozdiel od zníženia LDL a zvýšenie HDL, tiež zlepšuje faktorov zrážania krvi (19). To sa premieta do zníženia rizika srdcových ochorení.

7. Je super zdravé potraviny

Tvrdí, že kokosový olej je super-zdravá výživa pretekajú po celom internete. A hádaj čo? Sú to pravda.

Ako?

V niektorých častiach sveta, kokosový olej je základnou potravinou a ľudia rástli na ňom po celé generácie dohromady.

Fanúšikovia štátov kokosového oleja, že väčšina nasýtených tukov v oleji sa z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú zdravšie a stráviteľnejšie než mastných kyselín s dlhým reťazcom, sa nachádzajú vo väčšine iných olejov.

Daľší výskum

Štúdia vykonaná Centrom primárnej zdravotnej starostlivosti, vo Švédsku, na ľudí Kitava, je Melanesian ostrov, zistil, že výskyt cievnej mozgovej príhody a ischemickej choroby srdca neboli prítomné v populácii. To bolo tiež zistené, že kokosový olej bol jeden z základných potravín ľudu tohto ostrova (20).

Ďalším príkladom prosperujúce populácie, ktorá do značnej miery žije na kokosových orechov sa o Tokelauans, ktorí sa usadili v tejto oblasti v južnom Tichomorí. Dostanú asi 60 percent svojich denných kalórií z kokosových orechov a podľa štúdie uverejnenej v časopise American Journal of Clinical Nutrition, nie je tam žiadny dôkaz škodlivých účinkov v dôsledku príjmu nasýtených tukov v tejto populácii (21).

8. Môže zvýšiť vašu imunitu

Slabá imunita je príčinou číslo jedna pre väčšinu našich ochorenia - a kokosový olej príde ako jeden z najlepších odolnosť posilňovača vonku.

Ako?

Keď sa v kokosovom oleji, kyselina laurová v oleji dostane premenený antivirálne činidlo, s názvom monolaurin. Monolaurin bojuje proti rôznym typom patogénov a vírusov (22).

Daľší výskum

Štúdia vykonaná New York University Medical Center preukázala účinnosť kyseliny laurovej a monolaurin v zabíjaní baktérií Staphylococcus aureus, ktorá je extrémne nebezpečný patogén (23).

Ďalšia štúdia vykonaná na University College Hospital, Nigéria, potvrdil, že mikrobiálne vlastnosti kokosového oleja môžu odstrániť Candida albicans, ktorá spôsobuje kvasinkovú infekciu u ľudí (24).

Štúdia Nový Zéland zverejnené v roku 2003 ukázala, že monolaurin bol mimoriadne účinné proti baktériám Helicobacter pylori (25).

9. Pomáha kontrolovať hladu

Väčšina z nás sú také nádherné nedostatky pri kontrole našej hlad, že sme sa nakoniec jesť všetko, čo je zbytočné a ochorie častejšie. Ale to by nemal byť prípad s kokosovým olejom súčasťou nášho jedálnička.

Ako?

Ako už bolo diskutované, 66 percent z kokosového oleja sa skladá z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré podporujú prebytok spaľovanie kalórií, a udrží pocit sýtosti dlhšie.

V ideálnom prípade, skúste konzumovať kokosový olej asi 15 až 20 minút pred užitím jedla. To znižuje chuť do jedla, a nebudete skončiť zbytočne tmely na potraviny.

Daľší výskum

Štúdia zverejnená v Journal of Nutrition mal vedcom preskúmanie všetkých publikovaných štúdií o MCT a reguláciu telesnej hmotnosti. Podľa výsledkov tejto štúdie sa zistilo, že strava bohatá na MCT prispieť k zvýšeniu energetickej a spaľovanie kalórií a zníženie príjmu potravy.

Ovládanie prejedanie nielen vám pomôže vyhnúť sa zbytočnému zvýšeniu telesnej hmotnosti, ale je zdravé pre vás rovnako.

10. Môže zlepšiť zdravie obličiek

Problémy s obličkami môže spôsobiť zmätok na niečí život. Ale jedno je možné zabrániť úplne zahrnutím kokosový olej v ich strave.

Ako?

Bolo zistené, že poškodenie obličiek môžu byť liečení omega - 3 mastných kyselín. A čo je ešte zaujímavejšie je, že prítomnosť nasýtených tukov (najmä tých z kokosového oleja), môže zvýšiť schopnosť tela využívať omega - 3 mastné kyseliny, čím dochádza k liečbe infekcie obličiek.

Ďalší dôvod kokosový olej je ideálny pre udržanie zdravia obličiek a liečenie akejkoľvek súvisiace infekcie je prítomnosť kyseliny myristovej. Bolo zistené, že táto kyselina môže ponúknuť ochranu proti poškodeniu obličiek (26).

Daľší výskum

Argentínsky štúdie na potkanoch dochádza k zlyhaniu obličiek sa ukázala účinnosť kokosového oleja v liečbe infekcie obličiek. Štúdia sa tiež pripísať tieto ochranné vlastnosti kokosového oleja typu mastných kyselín, ktoré obsahuje (27).

Vo svojej knihe "Kokosové lieči: prevencii a liečbe bežných zdravotných problémov s kokosovým", Dr Bruce Fife hovorí o tom, ako žena trpí zlyhaním obličiek môže zmeniť svoj život k lepšiemu po použití kokosový olej.

Iné Zdravie Výhody

Zdravotné prínosy kokosového oleja sú tak udivujúce, že je úplne nemožné, zahrnúť do svojho jedálnička po ich poznania. Ale ak si stále nie ste presvedčení, s významom tohto zázračného oleja, tu to máte -

11. Kokosový olej za zub zdravie

Organické kokosový olej je anti-bakteriálne riešenia. Účinne bojuje späť baktérie prítomné v ústach. To znamená, že brzdí proces klíčkov vybudovať okolo ďasná a zuby. To udržuje problémy zápachu, zubnému kazu a dutiny v šachu. Môžete jednoducho trieť organické kokosový olej na zuby pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Vzhľadom k tomu, že je jedlý, ale nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

12. Kokosový olej používané na liečbu plesňových infekcií

Organické kokosový olej je bohatým zdrojom kyseliny laurovej. Kyselina laurová je v podstate známy pre svoje protiplesňové účinky. Tak, môžete použiť bio kokosový olej na postihnuté miesta na vyliečenie plesňových infekcií. Preventívna metóda je však náročná organické kokosový olej, aby udržali plesňových infekcií v šachu.

13. Kokosový olej pre vírusovou infekciou

Organické kokosový olej je tiež bohatým zdrojom kyseliny kaprinovej. Kyselina kaprinový dostane prevedie na monokaprinu pri spotrebe. Monokaprinu stimuluje WBC bojovať infekčné vírusy v ľudskom tele. Z tohto dôvodu, konzumovať organické kokosový olej, ak máte vírusová infekcia je veľmi prospešné pre zdravie.

14. Kokosový olej pre Worms

Organický kokosový olej funguje ako červ repelent. To môže byť konzumované s ľahkosťou s cieľom zničiť žalúdočné a črevné červy. Avšak, organické kokosový olej je podmienky nepriaznivé pre rast a množenie parazitov v ľudskom tele. Toto nakoniec zabije tieto parazity s ľahkosťou.

15. Kokosový olej pre kosti

Organický kokosový olej tiež udržuje kosti silnejšie. Zvyšuje pružnosť kostí. Posilňuje spojovacie svalov a tkanív okolo kostí, čo udržuje problém kostnej degenerácie v šachu. Iste, to je tiež užitočné v prípade kostných ochorení, ako je artritída.

16. Kokosový olej pre nadúvanie

Ako bolo uvedené vyššie, organické kokosový olej prospieva tráveniu vymazaním dvanástnika preč toxíny. Toxíny sú výsledkom zvýšeného obsahu voľných radikálov v ľudskom tele. Organické kokosový olej maže voľné radikály, čo znižuje kyslosť. Z tohto dôvodu, žalúdočné problémy, ako je nadúvanie sú vyliečený prirodzene.

17. Pomáha pri liečbe hypotyreóza

Už ste niekedy používa kokosový olej pre hypotyreózy? Áno, kokosový olej vytvrdnutí hypotyreózy? Nie sám. Môže pomôcť ľuďom trpiacim nesprávneho fungovanie štítnej žľazy? Áno, je to možné, pretože je známe, že napumpovať energiu a stimulujú metabolizmus. Tak, to môže byť ľahko povedať, že so správnou kombináciou vyváženej stravy (ktorá obsahuje kokosový olej), odstránenie nevyžiadanej pošty a spracované potraviny, a cvičenie, je možné prekonať príznaky hypotyreózy.

18. Lieči Hemoroidy

V zásade existujú dva spôsoby, ako používať kokosový olej pre hemoroidy:

Lokálna aplikácia

Antimikrobiálne a zápal zásah vlastnosti kokosového oleja z neho robí vhodný pre použitie lokálne liečiť hemoroidy. Môžete použiť suché vaty a namočte je v panenský kokosový olej. Uplatňovať nasiaknuté guľôčky na postihnuté miesta v konečníku alebo mimo riť. Pre každú aplikáciu použite nový vatový tampón na udržiavanie hygieny. Aj keď to nie je vedecky dokázané, niekoľko ľudí, ktorí trpia hemoroidy sa snažili kokosový olej lokálne a zažili výhody.

Vnútorné Application

Je tiež výhodné, ak budete mať kokosový olej, ako sa zbaviť hemoroidov. Môžete použiť kokosový olej na varenie rôznych druhov potravín. Okrem toho môžete tiež zmiešať s rôznymi nápojov vrátane kokteilov a prehltnúť ho každý deň. Kokosový olej tiež podporuje trávenie a znižuje zápchu, kľúčovým faktorom vzniku hemoroidov.

19. Znižuje strií

Existuje niekoľko ďalších dôvodov, kokosový olej je ideálnou voľbou, aby pomohol znížiť výskyt strií. Po prvé, to je nabitý rôznymi vlastnosťami hydratačný. Trvá veľmi málo času pre tento olej, aby sa vstrebáva do pokožky. To je dôležité, pretože musí byť zaobchádzané z hĺbky strie. Kokosový olej je tiež bohaté na antioxidanty, ktoré sú známe pre svoju schopnosť bojovať proti škodlivým voľným radikálom a poskytovať výživu na kožu.

Pomocou kokosový olej je jedným z najprirodzenejších spôsobov boja s strií, ako to môže byť aplikovaný na kožu a tiež požití bez obáv z prípadných vedľajších účinkov.

Ak ste tehotná a chcete sa uistiť, že nechcete skončiť s strie, mali by ste to urobiť bod, jemne trieť kokosový olej na brucho 2 až 3 krát denne. Dobrou správou je, že je to bezpečné a to ako pre vás a vaše dieťa. Unikátne vlastnosti tohto nádherného Oil pomôže upokojujúce, hydratačné, objasnenie a hojenie vašu pokožku, zatiaľ čo čakáte. Akonáhle sa vaše dieťa narodí, budete radi, že existuje len veľmi málo strie na bruchu, alebo dokonca vôbec žiadne!

Ak už máte strie na tele, jednoducho masáže postihnutých oblastí mierne zahreje extra panenský kokosový olej pred spaním do postele v noci. Uistite sa, že olej dostane dobre vstrebáva do pokožky. Nasledujúce ráno, umyť olej vlažnou vodou a mydlom. To umožní, aby vaša pleť silný rovnako ako žiarivý a žiariace. Aby to súčasťou vašej každodennej nutnosťou a vy čoskoro zistíte, že vaše strie miznú.

20. Rýchly zdroj energie

So stredne dlhým reťazcom mastných kyselín kokosového oleja nemusí byť rozdelené v tenkom čreve. Dostanú vstrebáva neporušený a ísť rovno do pečene z tráviaceho traktu, kde sú zase slúžia ako okamžitý zdroj energie. Niektoré dostanete sa zmenil na ketón, ktorý má hojivý účinok na mozgových porúch.

Krása Použitie kokosového oleja

21. Ako balzam na pery

Môžete jednoducho zabudnúť na starosti popraskané pery, akonáhle začnete používať ultra-hydratačný kokosový olej. Len lopatka trochu oleja do voľného držiaka kontaktných šošoviek a udržať otrela ju na perách po celý deň.

V prípade, že chcete mať samostatný balíček pre ukladanie balzam na pery, môžete buď ísť na tento plastovú škatuľu alebo plechovej krabičke hliníka.

22. Ako maska ​​na vlasy

Ach áno, k čomu sú všetky tie drahé pleťové krémy a kozmetické výrobky v prípade, že nemáte krásne vlasy? Kadere robiť záležitosť, nie!

Ste si vedomý úžasné výhody kokosového oleja na vlasy? Nepýtajte sa nás, ako veľa ľudí používa kokosový olej pre zlepšenie vzhľadu a zdravie vlasov (číslo je príliš veľké). Po umytí šampónom, jednoducho aplikovať dostatočné množstvo oleja do vlhkých vlasov pramene a krútiť si vlasy do drdolu. Vyčkajte po dobu piatich minút a opláchnite - a vidieť svoje ochabnuté zámky prebúdza k životu v žiadnom okamihu!

Závery zo štúdie v Mumbai, India, uviedla schopnosť kokosového oleja k zníženiu straty proteínov z vlasov (30).

Tak to je spôsob, ako moc v pohode, nie?

23. Ako opaľovací krém

Aký je ten rozdiel medzi ľuďmi s dobrou pleť a ľudia s nepríliš dobrou koži? Opaľovací krém.

To je miesto, kde kokosový olej príde vhod. Nevieme, aké chemikálie ísť do výroby tohto OTC opaľovacieho krému, ktorý používate, ale vieme určite je, že panenský kokosový olej je dodávaný bez chemikálií. Jednoducho naneste tenkú vrstvu oleja na kožu, než vyrazíte.

Štúdií o ľudí so suchou pokožkou majú potvrdila účinnosť kokosového oleja ako hydratačný (31). Ďalšie štúdie ukázali, účinnosť kokosového oleja v ponúka ochranu pred škodlivými UV žiarenia (32). Hoci kokosový olej môže poskytnúť SPF 8 (čo nie je príliš vysoká, pokiaľ ide o ponúka ochranu pred slnkom), to môže ešte byť použité, pretože hydratuje pokožku, čo je menej náchylný k vypálenie (33).

24. Ako krém pod očami

Niekto kedysi povedal, že ženská krása spočíva v jej očiach. Oni nemohli byť viac úprimný.

Už ste niekedy používa kokosový olej na koži? Pleť pod očami je jemná a tenká, takže je citlivý na jemné linky a tmavé kruhy pod očami. V prípade, že idea ostreľovanie veľa peňazí na drahé chemikálie-prichytená pod očami krémy sa zdá absurdné, aby vás (čo vlastne je), potom ísť na kokosový olej.

Len votrite malé množstvo oleja medzi prstami, aby sa zahrial, a pohladiť ju pod očami.

Nechajte svoje oči, fascinovať!

25. Ako A odlíčenie

Odstránením make-up nie je tak potešujúce, že sa použije ju, alebo je to?

Len asi lyžičku kokosového oleja môže stačiť. Potom sa trochou ohriateho a skvapalneného kokosového oleja a vmasírujte do pokožky. Pozri váš make-up rozplynutie, a potom opláchnite teplou vodou.

Druhy kokosového oleja

Kokosový olej, a to bez akýchkoľvek pochybností, je jedným z najzdravších vecí na tejto planéte. Ale nie všetky druhy kokosového oleja sú úplne zdravé.

Olej môže byť široko klasifikované do dvoch kategórií - nerafinované a rafinované.

1. Surový kokosový olej

Ako už názov napovedá, tento typ kokosový olej neprechádza procesom, zjemnenie '. Ale to je najčistejšia forma z kokosového oleja. Tiež známy ako, panenský 'alebo, čistej' kokosového oleja, tento olej je vyrobený z čerstvé alebo sušené mäso kokosového orecha.

Extrakcie oleja sa stane jedným z dvoch procesov -

 1. Rýchlo suchý spôsob, v ktorom je mäso kokosového orecha suší rýchlo, a olej je vytlačovaný mechanicky.
 1. Proces mokré mlyn, kde je mäso kokosového orecha najprv spracované do kokosového mlieka, ktoré sa potom oddelí od oleja varom, fermentáciou alebo namáhaniu. Etapa kvasenia procesu mokrého mlyna sa deje v ktoromkoľvek z dvoch spôsobov - s teplom, alebo bez použitia tepla. Podľa štúdií, fermentovaný mokrý mlyn proces, ktorý sa vykonáva za tepla, je to, čo vytvára najlepšiu formu kokosového oleja, pretože obsahuje najvyššie množstvo antioxidantov (34).

Ako oba procesy sú rýchle, olej nevyžaduje bieliace alebo prísady, a to tiež udrží viac kokosové arómu.

2. Rafinovaný kokosový olej

Tento typ kokosového oleja je vyrobená zo sušeného kokosového mäsa (známe ako kopry). Mäso sa bieli a pôsobí na zníženie prípadné baktérie v kokosovom mäsa. Olej vyrobený z kopry musí byť považovaná za proces sušenia vytvára kontaminanty v kopry. Tento post, olej prechádza vysokým procesu tepelného spracovania, za účelom získania chuť a vôňu kokosu z oleja.

Hydroxid sodný sa často pridávajú do oleja pre zvýšenie jeho trvanlivosť, a olej sa dokonca čiastočne hydrogenovaný v dobe, ktorá vyrába trans tuk.

Vo väčšine krajín, kde sa vyrába kokosový olej, rafinovaný kokosový olej je všeobecne známy ako RBD kokosový olej (rafinovaný, sušené a bielené kokosový olej). Nižšie sú uvedené rôzne druhy na trhu k dispozícii rafinovaného kokosového oleja:

 • Výlisky lisovaný kokosový olej, ktorý je RBD kokosový olej vyrobený mechanickú a fyzikálne rafinácie z kopry.
 • Kokosový olej, ktorý je pravdepodobne RBD kokosový olej s ničím, ale termín, kokosový olej 'uvedeného na obale.
 • Liquid kokosový olej, ktorý sa objavil na trhu v roku 2017 ako druh kokosového oleja, ktorý zostáva vo svojej tekutej forme, aj keď je stále vo vašej chladničke. Ale v podstate, to je, frakcionovaný 'kokosový olej s kyselinou laurovou odstránený.
 • Hydrogenovaný kokosový olej, čo je typ kokosového oleja musíte vyhýbať. Relatívne malý podiel nenasýtených mastných kyselín sa hydrogenácii, čím sa vytvorí trans tuk. A ak ste už nevedeli, trans-tukov je veľmi škodlivá a môže spôsobiť srdcový infarkt alebo cievnej mozgovej príhody (35), (36).

Ktorý typ kokosového oleja by ste mali používať?

Poznať rôzne druhy kokosového oleja, nie je tak dôležité ako vedieť, aký typ použiť.

Nerafinovaný kokosový olej je vždy tou najlepšou voľbou, pretože je nikdy spracovaná s chemikáliami. Tento typ oleja je s naplno kokosové arómou a obsahuje maximálne množstvo fytonutrientov.

V prípade, že chcete použiť kokosový olej na varenie pri vysokých teplotách, ísť na rafinovaného kokosového oleja. Dôvodom je, že rafinovaný kokosový olej má fajčenie bod 450 stupňov F, zatiaľ čo nerafinovaný variant má fajčenie bod 350 stupňov F. Len zabezpečenie rafinovaný kokosový olej, ktorý chcete použiť, je spracované s čo najmenším množstvom chemických látok a nie je hydrogenizované ,

Ďalej je uvedený graf, ktorý vám povie, typ kokosového oleja musíte zostať mimo, a typ kokosového oleja, musíte použiť.

Ako môžete zahrnúť kokosový olej vo vašej strave a každodennom živote?

Môžete využiť výhody kokosového oleja v mnohých ohľadoch. Tu sú niektoré z nich:

1. Pre varenie

To je najčastejší spôsob, vrátane kokosový olej do svojho jedálnička. Rovnako ako už bolo povedané, aby vám používať rafinovaný kokosový olej na varenie, pretože má vysokú fajčenie bod a je bezpečné pre varenie sa pri vysokých teplotách.

Môžete tiež osmažíme svoje obľúbené zeleniny a ďalších ingrediencií v kokosovom oleji. Srsť vaše panvicu s niekoľkými lyžicami kokosového oleja a necháme rozpustiť. Potom môžete pridať ingrediencie a sezónu, ako si prajete.

2. Tvorba Smoothies

Kto nemá rád koktaily! Zvlášť, keď prídu s zdravou dávkou kokosového oleja, tam by žiadny dôvod, prečo mať jednu.

Rozpustite kokosový olej a pomaly pridať do smoothie, pretože sa mieša. Týmto spôsobom môžete zaistiť, olej netvorí zhluky. V ideálnom prípade môžete pridať 1 - 2 polievkové lyžice kokosového oleja do svojho smoothie a teraz zdravú pochúťku!

3. V horúce alebo studené nápoje

To by mohlo byť jedným z najjednoduchších spôsobov, ako náročné kokosový olej. Len pridajte 2 - 3 lyžice kokosového oleja do svojho ranného šálke horúceho čaju alebo kávy. Zmes sa zmes dobre, takže budete mať bohatú a krémovú konzistenciu.

4. Pre Oil ťahanie

Ťahanie bolo zistené, že je účinný spôsob, ako udržať a zlepšiť zdravie ústnej dutiny (37) oleja. Použitie kokosový olej, podľa jedného predbežnej štúdie, je bezpečný a účinný spôsob, ako zlepšiť zdravie ústnej dutiny (38).

5. Ako náhrada za ďalších zložiek

Pokiaľ ide o varení, môžete použiť kokosový olej v mieste iných rastlinných olejov. Môžete tiež použiť tento zázrak olej ako náhradka masla. Jednoducho nechajte olej zahriať na teplotu miestnosti, a použiť ho spôsob používania masla.

Koľko Kokosový olej Ak budete konzumovať?

Kokosový olej je možné použiť ako pre pečenie a varenie. Vzhľadom k tomu, kokos dodáva takú nádhernú vôňu, bolo použité na varenie tropickom štýle jedla a pripraviť exotické nápoje, napríklad kokosovým mliekom a citrusové šťavy, ktoré sú často tak výživná. Ak ste náročné kokosový olej pravidelne, snažte sa tlačiť viac ako tri a pol lyžičky. Užívanie viac by bolo škodlivé.

Spoločné mylné predstavy o kokosový olej

Napriek tomu, že je jeden z tých zložiek s radom výhod, kokosový olej je zapletený do pavučiny mýtov a mylných predstáv. Tu je niekoľko široko obiehal mylné predstavy o kokosovom oleji, ktoré sú uznané ako úplne nepravdivé.

1. Kokosový olej má obsah nasýtených tukov a nasýtených tukov je zlé pre srdce - So Kokosový olej je zlé pre srdce

Veľkú NO.

Tento omyl pretrváva kvôli celého zmätku o nasýtených tukov. Ale vďaka rade štúdií, tento mýtus bol daný k odpočinku.

Pár amerických štúdií uviedol, že neexistuje žiadny významný dôkaz podporujúci spojenie medzi nasýtených tukov a kardiovaskulárnych ochorení (39), (40).

Štúdia zverejnená v The American Journal of Clinical Nutrition, viac zaujímavé, ukázali, že konzumácia nasýtených tukov je spojená so znížením rizika mŕtvice (41).

2. Panenský kokosový olej samo o sebe je zdravý a Rafinovaný kokosový olej je absolútne zlé pre vás

Je skutočne pravda, že pôvodný alebo nerafinovaný kokosový olej je najzdravší forma kokosového oleja. Ale to neznamená, že rafinovaný kokosový olej je úplne toxické.

Kedykoľvek sa zdvihne kokosový olej zo supermarketu, kupujete len najzdravšie z jedlé oleje k dispozícii tam. To je preto, že všetky druhy kokosového oleja (okrem hydrogenovaného kokosového oleja) majú mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú zdravé a nie rozkladajú pri zahriatí.

3. Nemožno používať kokosový olej Ako ste alergický na It

Neschopnosť stráviteľné bielkoviny je dôvodom väčšiny potravinových alergií. Z tohto dôvodu nemôžete byť alergickí na kokosový olej, pretože sa jedná o mäso kokosového orecha, ktorý obsahuje akýkoľvek proteín, a nie oleja.

Takže ak máte problém náročné kokosový olej, to je viac pravdepodobné, že nie ste schopní tráviť tuky dobre. To môže mať za následok príznaky ako kožné vyrážky alebo hnačka, ktoré môžu byť znížená alebo eliminovaná zníženie príjmu kokosového oleja.

Teraz, keď viete všetko o kokosový olej výhody pre kožu, vlasy a zdravie, čo ešte čakáte? Zahrnúť tento zázrak olej vo vašej strave a krok do sveta dobra a pohody!

A ako už bolo povedané - zostať informovaní, zostať zdravý.

load...