Zdravie a wellness

10 úžasných výhod spoločnosti Durian Fruit

10 úžasných výhod spoločnosti Durian Fruit

Ak ste novým durian ovocie potom úplne prvý pohľad tohto ovocia by mohlo pripomínať dikobraz! Zásluhu na hroty prítomných na tomto henna zelenej pleťou ovocia. Dužina, v kontraste, je bohatá, šťavnaté a šťavnaté. Telo vysiela veľmi silný zápach, ktorý by v ideálnom prípade odradiť prvým čase jedák z pokusu ju. Cez vlastniť veľmi silný zápach, že je známe, že má fantastický vplyv na chuťové poháriky. Unikátna chuť, toto ovocie je plná najrôznejších živín, a teda ponúka výhody, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Jediný durian váži takmer 602 gramov a je dobrým zdrojom energie. 100 g tohto plodu činí asi 147 kcal energie, čo je asi 7% odporúčanej dennej dávky (RDA).

Plod neobsahuje žiadny cholesterol, ale je veľkým zdrojom vlákniny a bielkovín. Poďme sa pozrieť na výhody, ktoré ponúka, Kráľ ovocie 'Než začnete zvykal na to.

load...
Durian Fruit prínosy pre zdravie:

1. Dobrým zdrojom energie:

100 gramov tohto ovocia satiates asi 21% denného požiadavke sacharidov. Byť bohatým zdrojom sacharidov, to je užitočné pri doplňovaní vaše energetickej hladiny (1).

2. Pôsobí ako prírodné antidepresívum:

Štúdie preukázali, že nízke hladiny serotonínu mohla skutočne vyvolať depresie. Durian je prirodzene bohaté na vitamín B6, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu serotonínu. Preto je príjem durian sa odporúča k zvýšeniu hladiny serotonínu, a teda, príliv cez priehlbiny (2).

3. Pre zdravé kosti a zuby:

Prítomnosť vápnika, draslíka a vitamíny B vo významnom množstve, je toto ovocie priaznivý pre udržanie zdravých zubov a kostí (3).

load...

4. AIDS pri oddialení starnutia:

Vitamín C sa vyskytuje vo veľkom množstve v tomto ovocí. Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha udržať oxidatívny stres vyzvaný voľnými radikálmi v šachu (4). Čím nižšia je oxidatívny stres, tým pomalší proces starnutia.

5. Pre zdravý tráviaci systém:

Prítomnosť vlákniny v durian pomáha pri uvoľnení pohyb čriev. Toto podľa poradia drží čo najďalej od zápchy a zlepšuje výkon trávenie. Prítomnosť tiamínu a niacín zvyšuje chuť do jedla, rovnako ako zažívacie sily, čím sa zabezpečí, že váš tráviaci systém zostane zdravý (5).

6. Udržiavanie hladiny cukru v krvi:

Prítomnosť mangánu v požadovaných úrovní napomáha regulácii a udržiavanie hladiny cukru v krvi (6). Z tohto dôvodu môže byť vychutnal diabetikov bez obáv.

7. Udržiavanie krvný tlak:

Durian je dobrým zdrojom draslíka, ktorá je potrebná na udržanie hladiny sodíka ľudského tela bez zmeny. Pravidelná konzumácia tohto ovocia sa tak môže odvrátiť hypertenziu a súvisiace zdravotný stav (7).

8. Prospešné pre anemických pacientov:

Kyselina listová, pokiaľ nie je prítomný v dostatočnom množstve, by mohlo znížiť množstvo červených krviniek vyrobených. To zase môže vyvolať anémiu. Durian je dobrým zdrojom folátu spolu s medi a železa (8). Z tohto dôvodu, anemických pacientov možno využiť silu tohto ovocia prekonať zdravotný stav.

9. Pomáha prevencii kardiovaskulárnych ochorení:

Prítomnosť organosíry jej pomáha regulovať zápalových enzýmov. Z toho dôvodu, že má potenciál k udržaniu kardiovaskulárne choroby preč.

10. Pre lepšie libido:

Durian je známe, že zvyšujú libido. Tak, to pomáha pri revitalizácii svoj sexuálny život (9).

Durian Fruit USDA výživa Graf:

[Nutričná hodnota na 100 g]

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 147 kcal 7%
Uhľohydráty 27,09 g 21%
Proteín 1,47 g 2.5%
Celkový obsah tuku 5,33 g 20%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 3,8 g 10%
Vitamíny
Folates 36 mcg 9%
Niacín 1,074 mg 7%
Kyselina pantoténová 0,230 mg 4.5%
Pyridoxín 0,316 mg 24%
Riboflavín 0,200 mg 15%
Tiamín 0,374 mg 31%
Vitamín a 44 iu 1.5%
Vitamín c 19,7 mg 33%
Minerály
Sodík 0%
Draslík 436 mg 9.5%
Vápnik 6 mg 0.6%
Meď 0,207 mg 23%
Železo 0,43 mg 5%
Horčík 30 mg 7.5%
Mangán 0,325 mg 14%
Fosfor 39 mg 6%
Zinok 0,28 mg 2.5%
Fytoživiny
Karotén-α 6 mcg
Karotén-ß 23 mcg
Luteín-zeaxantín

load...