Zdravie a wellness

13 úžasných výhod a využitia zariadenia Senna

13 úžasných výhod a využitia zariadenia Senna

Ak hľadáte pre efektívne bylinný liek pre čistenie stolici alebo na to príde, úľavu od zápchy, potom Senna je pravdepodobne odpoveďou na vaše modlitby! Väčšina z nich nepočul o tejto byliny, zatiaľ čo iní si často pletú ho henou. Ale Senna závod je vzácna a užitočná bylina, ktorá poskytuje niekoľko výhod. Pred prechodom na jeho rôznych zdravotných, koža a vlasy výhod, dajte nám najprv vedieť viac o tejto záhadnej senny bylina.

Čo je Senna Leaf?

Senna je v podstate kvitnúca rastlina patriaca do rodiny strukoviny Fabaceae. Nesie žlté, biele a ružové kvety. Tento ker má svoj pôvod v severnej Afrike, na Strednom východe a niektorých častiach Ázie. V Ázii sa väčšinou nachádzajú v oblastiach mierneho pásma v Indii a Číne. To je považované za silný preháňadlo v dôsledku prítomnosti zlúčenín antrachinóny. Deriváty glykozidy antrachinónové sú známe ako Senna glyvcosides alebo sennocides pomenovanej po jeho rod Senna. Niekoľko foriem týchto glykozidov sa označujú ako A, B, C a D.

Takmer všetky jeho časti majú liečivé hodnoty a boli použité pre tisíce rokov v bylinnej medicíny v Indii. Jeho listy sa používajú v tradičnej čínskej medicíne ako bylinné preháňadlo, ale sa stali nevhodné pre bežné použitie. Senna je k dispozícii v obchodoch so zdravou výživou vo forme kapsúl a tabliet, sypaný čaj a čajové vrecúška a výťažky. Neriedenej sušený koreň z tejto rastliny je tiež ľahko dostupné. Struky tiež majú laxatívne účinky, ale sú menej účinné, než lístie. Takže, čo je Senna používa? Prečítajte si to vedieť.

load...

Senna Plant prínosom pre pokožku:

Tento nádherný bylina môže byť naozaj prínosom pre pokožku. Ožiarenie, životného prostredia znečisťujúce látky a chemikálie nepriaznivo ovplyvniť naše zdravie pokožky, čo vedie k mnohých kožných ochorení. Prírodné byliny sú efektívne a lacný spôsob, ako získať žiariace pleť a udržať kožné problémy na uzde. Niektoré zo spôsobov, v ktorom Senna môžu využívať svoju pleť, sú nasledujúce.

1. Liečba kožných ochorení:

Esenciálne oleje, živice a triesloviny v Senna, môže zmierniť zápal kože. Senna sa používa v ajurvédskej medicíne na tento účel. Je vyrobená na pastu, ktorá môže byť použitá ako obklad liečiť ringworms, rany a popáleniny.

2. Liečba kožných infekcií:

Antibakteriálne vlastnosť Senna môže pomôcť pri liečbe dermatologických a kožných ochorení. Pasta z Senna lístia je účinný pri liečbe kožných infekcií, ako je akné, rovnako ako zápalových stavov, ako je ekzém. Acetón a etanol prítomný v senny bojovať mikroorganizmy, ktoré spôsobujú akné.

load...

Senna Plant Výhody pre vlasy:

Senna môžu byť použité podobným spôsobom ako hena pre zdravé vlasy a liečbu problémov vlasy. Niektoré z jeho prínosy pre vlasy sú nasledujúce.

3. Senna Pre hustou srsťou:

Senna môže byť aplikovaný lokálne získať hladké, lesklé a silné vlasy. Si môžete pripraviť vlasy balíček zmiešaním Senna prášok s vodou a jogurtu. Môžete pridať ďalšie prísady, ako sú citrusové šťavy, éterické oleje bylinných čajov, korenie atď pre väčší efekt. Naneste ju na vlasy, pričom malej časti naraz. Nechajte pasta preniknúť do pokožky hlavy. Zakryť si hlavu do plastového vrecka a nechajte vyschnúť. Opláchnite po niekoľkých hodinách.

4. Great kondicionér:

Senna môže byť použitý ako kondicionér pre dodanie lesku okrem posilnenia a zahusťovanie vlasov. Je to skvelá voľba pre minimalizáciu negatívnych dopadov chemickým ošetrením. Spočiatku sa vaše vlasy cítiť drsné a suché, ale prínos bude po niekoľkých dňoch objaviť.

5. Prírodné zvýrazňovače:

Senna je skvelá možnosť oznámiť prirodzené upozorní popola blondíny alebo svetlejšie odtiene pre vaše vlasy. Na rozdiel od henny, nie odovzdať silnou farbu, keď odišiel na krátku dobu. Okrem toho, že nie je prepožičiavajú červenú farbu, ale jemnejší odtieň. Obsahuje antrachinónové deriváty s názvom kyselina chrysophanic, ktorý prepožičiava svetlo žltú farbu. Ak chcete pridať krásne blond alebo zlaté upozorňuje na vlasy, môžete použiť Senna pasta na dlhú dobu.

Strata 6. Bojuje proti Vlasy:

Senna skrášľuje nielen vlasy, ale tiež zlepšuje stav pokožky hlavy a lieči lupín. Dodáva lesk a definíciu vašich vlasov. Byť vynikajúci klimatizácia bylina, môže bojovať proti vypadávaniu vlasov rovnako. Nemôže zosvetliť prirodzene tmavé vlasy, ale určite poskytujú hlbokú klimatizáciou. Možno ho kombinovať s inými bylinami, ako je Amla a Shikakai pre klimatizácie a ďalších výhod pre vaše vlasy.

Senna Plant prínosy pre zdravie:

Ako už bolo uvedené vyššie, Senna má liečivé hodnoty, ktoré môžu poskytovať rôzne zdravotné výhody uvedené nižšie.

7. Senna na zápchu:

Byť preháňadlo, Senna je účinná pri zmiernenie zápchy. To bolo schválené FDA ako non predpis lieku pre liečbu zápchy. Senna stimuluje svaly hrubého čreva, aby sa zasadila výkaly prostredníctvom rýchlejšie. Senna list pôsobí na črevnej steny spôsobí sťahy, ktoré vedú k črevnej pohyby. Zjemňuje stolice tým, že umožňuje hrubého čreva absorbovať vodu. To môže účinne liečiť aj tie najzávažnejšie prípady zápchy. Tieto glykozidy v ňom pomôcť dopravnej elektrolyty, čo spôsobuje stolice počas 6 až 12 hodín po jej podaní. Senna je možné zakúpiť ako cez pult (OTC) liekov pre dospelých a deti od 2 rokov veku.

8. Great Colon čistiace:

Senna bol považovaný za "čistiace bylina" kvôli jeho laxatívne účinky. Senna list sa používa v tradičnej čínskej medicíne odpratávať teplo akumulované v hrubom čreve, pomáha telu zbaviť sa stagnujúcej potravín nahromadené v žalúdku. Dnes, to je široko používaný v čistení hrubého čreva pred kolonoskopiou a ďalších typov operácií hrubého čreva.

9. Liečba hemoroidov:

Senna Bolo zistené, že sú účinné pri liečbe análnej rezných rán a hemoroidov, pretože pomáha znižovať opuchy a umožňuje rýchle uzdravenie. Okrem toho, pretože to podporuje mäkké stolicu, pomáha vyvolať ľahkú defekácii za patologických stavov, ako je análny trhliny. To je spôsobené tým, že po orálnom podaní zlúčeniny vo senny absorbované do črevného traktu, čo vedie k separácii bez cukru časti v hrubom čreve. Tieto komponenty non-cukru zvýšenie peristaltické pohyby tým, dráždi a stimuluje črevný trakt. Týmto spôsobom urýchľuje priechod stolice cez črevný trakt.

10. Liečba črevných červov:

Bolo zistené, že preháňadlo vlastnosti senny, že sú užitočné pri liečbe červov v žalúdku a hrubého čreva.

11. Senna čaj na chudnutie:

Táto výhoda Senna je tiež pripočítaný jeho silným preháňavý účinok. Senna listový čaj je obzvlášť prínosné v tomto ohľade. Po prvé to pomáha zmierniť občasné zápchy, ktoré sa často vyskytuje v nízkej vláknina diéty chudnutie. Po druhé, sú nízkokalorické, chutné riešenie, je dobré zvýšiť príjem tekutín. Piť viac tekutín spôsobí, že budete jesť menej. Po tretie, to pomáha pri odstraňovaní toxínov a nestrávené v hrubom čreve. Táto čistiaci a detoxikačný podporuje správnu absorpciu živín a optimálne metabolizmus, čo vedie k strate hmotnosti.

12. Antibakteriálne vlastnosti:

Esenciálne oleje, taníny a ďalšie zlúčeniny v senny majú antibakteriálne vlastnosti. Tie môžu inhibovať rast a proliferáciu mikroorganizmov, ako sú baktérie, huby a parazity. Žuvacie Senna list ako tabak môže liečiť ústach infekcie a zápal ďasien. Má tiež mierne protizápalové vlastnosti, ktoré sa môžu uvoľniť vnútorné a vonkajšie opuch.

13. Liečba trávenie:

Senna sa zistilo, že sú účinné pri poskytovaní úľavy od pálenia záhy, nevoľnosť, plyn, nadúvanie a grganie spojené s dyspepsiou. Senna, ak sú užívané s aromatických bylín, ako je kardamóm, fenikel, zázvor a mäty piepornej, môže znížiť hromadenie plynu v žalúdku vďaka svojej silnej preháňadlo akcií.

Senna liečivých rastlín: Nutričné ​​hodnoty:

Nutričná hodnota tejto byliny bolo vysvetlené v nižšie uvedenej tabuľke. Ako je zrejmé z tabuľky, je bez kalórií a tuku, ale bohatý zdroj vitamínu B.

Opatrenia pri použití Senna závod:

Veľa nie je známe o bezpečnostnom profile Senna. Je vhodné ju použiť na krátku dobu, ako dlhodobom používaní je spojené s niekoľkými vedľajších účinkov.

  • To môže spôsobiť hnačku, čo vedie k dehydratácii a elektrolytovej nerovnováhy.
  • Niektorí ľudia môžu byť alergickí na Senna listy, ktoré sa prejavuje vo forme zmenenú farbu moču. V takom prípade využitia by mala byť zastavená okamžite vrátiť do normálu.
  • Dlhodobé užívanie antrachinónov je spojené s rozvojom kolorektálneho porastov a rakoviny. Iné menej časté vedľajšie účinky patrí nevoľnosť a zvracanie.
  • Dlhodobé užívanie môže tiež zvýšiť riziko svalovej slabosti, poruchy srdcovej funkcie a poškodenie pečene.
  • Nadmerná spotreba Senna čaj môže byť toxické pre pečeň.
  • Dokonca aj krátkodobé použitie termín môže vyvolať nežiaduce účinky, ako sú žalúdočné ťažkosti, hnačka a kŕče v bruchu.

Dúfam, že sa vám páčil tento príspevok na Senna výhod rastlín. National Institutes of Health odporúča, aby Senna by nemal byť používaný dlhšie ako 2 týždne, pretože môže narušiť normálnu funkciu hrubého čreva. V prípade tehotenstva alebo dojčenia, mal by byť používaný len po konzultácii s lekárom.

load...