Zdravie a wellness

13 najlepších výhod Marhuľových semien na pokožku, vlasy a zdravie

13 najlepších výhod Marhuľových semien na pokožku, vlasy a zdravie

Existuje mnoho nutričných výhod jesť marhule. To je bohatým zdrojom minerálnych látok, ktoré liečia anémia, astma, tuberkulózy a bronchitídu. Ale sú tiež vedomí výhod z marhuľových kôstok? Marhuľových kôstok možno konzumovať surové alebo drvené na prášok pre pridanie do polievok, zeleniny, karí, ovocné šťavy alebo obilnín. Môžu byť tiež pečené v oleji, ktorý sa používa v šalátových zálievok, varenie, pohonných hmôt a tvárovej pleťové vody.

Marhuľových kôstok Výhody

Poďme sa pozrieť na top 13 výhod marhuľovej semien:

1. Scrub

Môžete získať žiariaca pleť počas iba troch minút sa tohto lahodného vyhladzovacie drhnúť. To vám dá žiarivú pleť ako olivový alebo mandľový olej. Zmiešajte olej zo semien s cukrom a kroviny váš tvár odlupovať. Urob to jemne hlboko vyčistenú pleť bez nečistôt. To dáva žiariace pleť a obnovenú žiarivosť (1).

load...

2. Rakovina

Podľa výskumu, semená marhuľovej plody obsahujú látku zvanú laetrile, ktoré môžu pomôcť pri liečbe a prevencii rakoviny (2). Laetrile je tiež známy ako vitamín B17. Bolo to v roku 1920, že myšlienka, že látka sa extrahuje z marhuľových semien môže znížiť nádory najprv prišiel o. Nápad bol vyvinutý Dr Ernst Krebb, lekár zo San Francisca. Avšak potom, čo vykonáva množstvo štúdií, poznamenal, že použitie amygdalín, výťažok získaný z jadier marhule sadby bola príliš nebezpečná pre použitie na ľuďoch. To bolo o 20 rokov neskôr, že bezpečnejšie verzia tejto látky bol syntetizovaný. Existujú štyri látky prítomné vo amygdalin - dva typy glukózy, benzaldehydu, a kyanid. Samozrejme, že je známe, že benzaldehyd a kyanidu sú jedovaté, ale iba v prípade, že sa uvoľní a uvoľňujú ako čisté molekuly. Mnoho potravín, ktoré obsahujú kyanid sú bezpečné na konzumáciu, ako je táto látka uzamknutý ako súčasť iné molekuly.

Enzým známy ako rhodanese je prítomný v normálnych bunkách a môže zachytiť kyanidu molekuly, ktoré sú voľné a aby boli neškodné tým, že väzba sa sírou (3). Keď je kyanid naviazaný na atóm síry, sa dostane prevedený na neutrálnej látku známu ako kyanátu. To sa potom budú môcť prejsť moču ľahko, bez toho aby by došlo k poškodeniu normálnych buniek.

Pozor

Je však dôležité, aby sa poznámky o správnom dávkovaní. Rovnako ako u všetkých vecí, ktoré sú spracované, sledovanie toho, ako vaše telo reaguje na látky, ktoré sú na ňu a kontrolovať množstvo, sú dôležité. Spotreba by mala byť vždy dané a merané. Kapacita substancie spracovanie každého jedinca líši, čo je dôvod, prečo sledovanie reakciu vášho tela na nové látky je veľmi dôležité. To vám pomôže pochopiť, keď potrebuje všetky úpravy, ktoré majú byť vykonané s množstvom semien marhule, ktoré konzumujete.

load...

3. Krvný tlak

Tento obsahuje vitamín B17, ktoré sú užitočné pre udržanie krvného tlaku a tiež znižuje vysoký krvný tlak, (4).

4. Artritída

To je protizápalový. To pomáha znižovať symptómy artritídy. To tiež upokojuje a poskytuje úľavu od bolesti (5).

5. Prechladnutia a chrípky

To pomáha udržiavať imunitný systém. To posilňuje schopnosť vášho tela bojovať s infekciou, ako je nádcha a chrípky (6).

6. Varenie

Marhule olej sa používa na varenie a príchute tradičnej talianskej likéru. To môže byť tiež použitý ako šalátový olej, ktorý má mnoho zdravotných výhod (7).

7. Cosmetics

Marhule olej obsahuje vysoko mastné kyseliny, vitamín E a A, ktoré môžu byť použité, aby hydratujú a vyživujú suchú a zrelú pleť. Tento olej je populárno používa v kozmetike, ako sú krémy, mydlá a pleťových vôd. Tento olej dostane ľahko vstrebáva do pokožky, bez toho aby zanechával olejovitý zvyšok. Z tohto dôvodu, to je tiež používaný k masáži a ako opaľovací olej. Môžete použiť ako základ s ostatnými aromatických olejov.

8. Vlasy Zdravie

Masírujte vlasy zmiešaním to s inými olejmi, ako je Amla, kokosový a olivový liečiť suchú a šupinatá skalp. Je to veľmi dobré pre poškodené a chemicky ošetrené vlasy. To obnoví lesk vlasov (8).

9. Hydratačný

Jedným z prekvapivých marhuľových kôstok výhody. To môže byť použitý ako zvlhčovač pre suché oblasti, ako sú lakte, kolená, nohy a ruky. To umožní, aby vaša pleť mimoriadne jemná a hladká (9).

10. Night Oil

Tento olej môže dať najlepšie výsledky pri použití ako nočný krém. Premiešame s akoukoľvek inou esenciálny olej, ktorý vás a masáže jemne vyhovuje. Nezabudnite očistiť a tón vašej tváre pred robiť. To vám pomôže zbaviť sa upchaté póry, lesklý nos a bude tiež hydratujú suchú pokožku.

11. Skin Health

Marhuľový olej je veľmi ľahká a šetrná k pokožke. To sa používa na hydratujú normálnu a mastnú pleť. Štruktúra tohto oleja je veľmi ľahké, takže môžu byť použité ako čelné sére. Olej z marhuľových jadier nedáva mastný povlak na aplikáciu. To tiež rehydratuje pokožku.

12. Vyživuje

Prírodný marhuľový olej obsahuje gama linoleovej kyseliny, ktoré sú užitočné pre spevnenie a tón kožu. To tiež obsahuje vitamín A a E pre upokojenie a spomaľujú proces starnutia. Má výživné vlastnosti a protizápalový účinok upokojiť ekzém.

13. Masážne

Marhuľový olej dostane veľmi rýchlo vstrebáva do pokožky, čo je najlepšia vlastnosť akéhokoľvek masážneho oleja. To tiež zvyšuje výhody masáže znížiť stres, bolesť a zápal. Tento olej je veľmi mierne a nedráždi, a môže byť použité aj pre deti a dojčatá.

Dúfam, že sa vám páčil článok o marhuľovej semená výhody. Do zanechať komentár nižšie.

load...