Zdravie a wellness

8 Výkonné ale ľahké Asanas, ktoré pomôžu znížiť vysoký krvný tlak

8 Výkonné ale ľahké Asanas, ktoré pomôžu znížiť vysoký krvný tlak

Keď sa ľudia dostanú extrémne naštvaný sme nedbalo hovoriť "Bože! Ich krvný tlak zvýšil. "Ale viete, ako vážna je táto podmienka je naozaj?

Čo je to vysoký krvný tlak?

Zdravé tepna sa skladá z polo-pružných tkanív a svalov, a to sa tiahne ako pružná, keď je krv čerpaná cez to. Čím vyššia je sila krvi, tým viac tepny pretiahnuť a umožniť prietok krvi. Keď sila toku krvi je stále vysoká, tkanivá, ktoré tvoria steny tepien tiahnu ďaleko za ich zdravý limitu, a preto dôjsť k jeho poškodeniu. To vytvára veľa problémov, ako napríklad zvýšenú pracovnú záťaž na obehový systém, zjazvenie cievnych orgánov, slabosť srdca, zvýšené riziko vzniku krvných zrazenín, plaku nahromadenie a blokované tepny. Jediným spôsobom, ako zistiť, či máte vysoký krvný tlak, je tým, že sa to skúšať.

Čo sú niektoré bežné príčiny vysokého krvného tlaku?

Vzhľadom k tomu nie sú žiadne skutočné symptómy, ktoré ukazujú, až keď máte vysoký krvný tlak, môže väčšina ľudí prísť na príčinu. Hoci vek a rodinná anamnéza vplyvom vysokého krvného tlaku, dnes zlej voľby životného štýlu tiež vplyv na krvný tlak. Ste na vysoké riziko vzniku vysokého krvného tlaku, ak:

load...

A. Budete konzumovať príliš veľa soli. B. Nejete dostatok ovocia a zeleniny. C. Tie nie cvičenia. D. Máte nadváhu. E. Budete piť príliš veľa alkoholu.

Ako môže joga pomôcť znížiť krvný tlak?

Akákoľvek fyzická aktivita je známe, že zníženie krvného tlaku, takže jogy už kvalifikuje ako liečba. Ale okrem toho, že samotná fyzická aktivita, ale tiež meditatívne účinok na organizmus. To znižuje stres a podporuje každú jednotlivú žľazu a orgán v tele. Jóga uvoľňuje myseľ a telo a zostatky z nervového systému, ktorý riadi určité autonómne funkcie, vrátane čerpania srdca. To všetko má pozitívny vplyv na vysoký krvný tlak a úspešne ju znižuje.

8 najlepších Ásany joga na vysoký krvný tlak

  1. Sukhasana
  2. Uttanasana
  3. Adho Mukha Svanasana
  4. Virasana
  5. Baddha Konasana
  6. SUPT Padangusthasana
  7. Setu Bandhasana
  8. Shavasana

1. Sukhasana

Sukhasana je tiež nazývaný Easy Pose. Jedná sa o meditatívnu póza, ktorá pracuje na upokojenie ako myseľ a telo. Tento Asano pôsobí na nervový systém a reguluje jeho účinok. Úspešne pomáha pri znižovaní krvného tlaku, a preto priamo alebo nepriamo pôsobia na uvedenie znižuje krvný tlak.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Sukhasana

Späť na obsah

2. Uttanasana

Uttanasana, tiež volal Pada Hasthasana, je stálym predklon. Ak sa pozriete pozorne, táto Asano je anti-gravitácia predstavovať, ktorý pomáha krvný výron do hlavy. To pomáha zlepšiť krvný obeh a má tiež liečivé účinky. Ak je prietok krvi regulované, telo upokojí, srdcová frekvencia sa stabilizuje a krvný tlak sa normalizuje.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

3. Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana je jedným z najlepších Jóga pre vysoký krvný tlak. To Asano, inšpirovaný úsek psa, je v skutočnosti opak. To zvyšuje efektivitu krvného obehu. Taktiež naťahuje chrbticu a ramená a uvoľňuje pasce stres. To pomáha znížiť vysoký krvný tlak. Celý pracovný obehového systému je regulovaná týmto ásane. Srdce príliš zdravé.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Virasana

Virasana alebo Hero Pose je úžasný Asano joga na zníženie vysokého krvného tlaku. Tento Asano je pomerne jednoduché, ale neuveriteľne silný. Otvára hrudník a zaisťuje správny prietok krvi v každej oblasti vášho tela. To je veľmi prospešné, pokiaľ ide o normalizáciu krvného tlaku.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virasana

Späť na obsah

5. Baddha Konasana

Baddha Konasana je ďalší univerzálny ásany, ktoré pomáha prekonávať veľa problémov. Je to veľký stres odľahčovacia, ktorý je ešte účinnejší. To Asano tiež zlepšuje krvný obeh a pomáha detoxikácii systému. Pracovným srdce je regulovaný, takže prietok krvi je v šachu. To je, ako to pomáha kontrolovať a znížiť vysoký krvný tlak.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

6. SUPT Padangusthasana

To Asano roztiahne ruky a nohy, čo umožňuje uvoľnenie zachyteného napätia v končatinách. Pretože všetky energetické bloky sú otvorené, krvi a tok kyslíka sa zvyšuje. Zadná strana je tiež pretiahla a uvoľnene. Je to skvelý Asano praktizovať, keď vaše Konečným cieľom je znížiť krvný tlak.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

7. Setu Bandhasana

Tento Asano je ako ten jediný šíp, ktorý mocne prenikne a odstraňuje nie jeden, ale veľa problémov. V tomto ásany, srdce sa zvyšuje na úrovni, ktorá je vyššia ako hlava. Preto krv cirkuluje vyrovnať najťažšie a mimo dosahu miest. To Asano dáva chrbticu, krk a ramená dobrý úsek a uvoľní zablokovaný energiou. To robí divy, pokiaľ ide o uvedenie, že BP dole.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

8. Shavasana

Žiadne jóga relácie je kompletný bez tohto ásany. Je to konečná pokojová predstavovať, a to je v tejto dobe, že váš mozog spracováva cvičenia a umožňuje telu pracovať na výhodách nej. Vaša myseľ a telo sú úplne uvoľnene, a vaša tepová frekvencia je normalizovaný, keď to budete robiť ásany. Krvný tlak sa zníži.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Upozornenie: Keď cvičíte jogu, musíte byť opatrní, o ktorých ásan cvičíte, najmä ak trpíte vysokým krvným tlakom. Kým tieto ásany usilovať o zníženie BP, tam sú niektoré, ktoré nesmiete cvičiť, ak máte vysoký krvný tlak. Ešte sa poraďte s lekárom, a priblížiť skúsený inštruktor jogy v prípade, že máte tento problém.

Už ste niekedy skúšali niektorú z týchto pozíciách v joge pre vysoký krvný tlak? Zabudnite na hypertenziu, zabudnúť na krvný tlak, jóga je tu pre vás upokojiť a reguluje krvný obeh. Život je príliš krátky na to plytvať na stresu a starostí. Nech yoga de-stres vás a bez vás všetkých vašich ochorení, najmä vysoký krvný tlak!

load...