Zdravie a wellness

5 Dôležité dôvody, prečo robiť Jóga Barefoot

5 Dôležité dôvody, prečo robiť Jóga Barefoot

Som to, čo by sa dalo nazvať naboso jogín. Rada chodím okolo bosý a teraz spojenie so zemou, rovnako ako ja. Ja bos jogy, behanie naboso, bosý skipping, a všetky ostatné druhy cvičení tak dlho, ako som doma alebo v peknom, čistom parku. Na rozdiel od iných foriem cvičenia, ako je beh alebo kardio, ktoré sú všeobecne praktikovaných s trénermi alebo športovú obuv, väčšina inštruktorov jogy radia svojim študentom cvičiť jogu úplne naboso. Barefoot joga nie je len o tradíciu, alebo, pokiaľ ide o Yogdharma, to má veľa dôvodov, a výhody s ním spojené.

Top 5 dôvodov, prečo robiť Barefoot joga:

Je joga vykonáva naboso? Tu sú top 5 dôvodov, prečo by ste mali byť vykonávajúci jogy bosí:

1. Stability a rovnováhy:

Chodidlá sú dôležitou súčasťou jogy. Väčšina z jogy predstavuje vyžadujú nás majú naše nohy pevne v kontakte s vozovkou. To je dôležité pre udržanie stability a rovnováhy v tele, zatiaľ čo cvičí joga predstavovať. Absencia dobré uchopenie, stability a rovnováhy môže viesť k zraneniu. Okrem toho, že nohy sú považované za základom každého pózu z jogy. Obuv nielen obmedziť pohyb nôh, ale aj v rozpore s riadnym vyrovnaním našich nôh, ktorý je nevyhnutný na dosiahnutie toho predstavovať pravdu. Nesprávne vyrovnanie nôh vedie k nesprávne držanie tela, čo spôsobuje okamžité vonkajšie zranenia alebo vnútorné zranenia v dlhodobom horizonte.

load...

2. Posilnenie nôh:

Robil naboso pomoc pri posilňovaní nôh a zlepšiť efektivitu nášho pohybu pri liečbe mnohých problémov spojených s nohy, kolená a nohy. Topánky narušiť správny pohyb nôh, ktoré im bránia rozťahovanie, ohýbanie, a rozširujúce sa. Majú tlmiaci efekt, ktorý vedie k strate flexibility, mobility a stability. Nosiť topánky všetky výsledky časovej oblasti slabší nôh. Naše nohy sa skladajú z celej siete nervových zakončení a akupunktúrnych bodov. Keď cvičíme jogu naboso, spojíme rôzne časti, bodov a nervových zakončení s podlahou. Pohyb kĺbov, svalov bodov a vedie k posilňovaniu nôh.

3. Energy Flow:

Jóga nie je len o vyrovnanie telesa v niektorých jogových pozícií. Jedná sa o jednotu mysle, tela a duše s Zeme a vesmíru. Keď budete vykonávať jogu naboso, vaše telo vytvára priame spojenie so Zemou. Určite ste počuli alebo videli, ako ľudia, ktorí zostávajú naboso po väčšinu času sú pod napätím a vibrujúci. Dôvodom je to, že nasať energiu zo zeme. To je jeden z dôvodov, prečo sa telo cíti pod napätím po cvičení jogy, než akýkoľvek iný výkon a nezanecháva nás vyčerpaný.

4. Voľných elektrónov:

K dispozícii sú voľné elektróny prítomné v zemskom povrchu, ktoré sú namočené do našich nôh a reagujú s voľnými radikálmi prítomné v našom tele. Tieto voľné radikály, keď prídu do styku s voľnými elektrónmi sa upokojil a upokojiť požiarnej búrku v tele. Štúdie ukazujú, že tento tok elektrónov v našom tele má tiež za následok decoagulation a detoxikáciu našej krvi.

load...

5. Zaobchádza mnohých chorôb:

Výhody naboso jogy neobmedzujú sa len na naše nohy, ale vplyv na naše celkové zdravie. Barefoot joga pomáha pri liečbe nespavosti, uvoľňuje svalové napätie, lieči bolesti hlavy, zlepšuje metabolizmus a posilňuje náš imunitný systém. Je tiež známe, že pomáhajú ženám s PMS a iných menštruačných problémov. Spojenie so Zemou zopne a upokojuje telo. To tiež pomáha pri liečbe problémov súvisiacich s kolenami. Ľudia sa často snažia liečiť svoje problémy s kolenami, ktoré cvičia jogu, ktorá postihuje bedrové svaly alebo jadro viac ako na kolenách. Tento prístup je chybný. Treba mať na pamäti, že väčšina otázok nôh a najmä problémy kolená, sa stalo z dôvodu uvedenia nadmerný tlak na naše nohy. Preto je posilňovanie nôh je najdôležitejšie. Živé naboso joga pomáha liečiť problémy spojené s kolenami as tlak začína od nôh a potom príde ku kolenám. Druhú nohu tým súvisiacich otázok, ako sú kŕčové sú tiež ťažil s naboso jogy.

Niektoré body na zapamätanie:

Pred cvičiť naboso jogu, je treba mať na pamäti nasledovné body:

  • Ak robil naboso robí vám to nepríjemné, alebo kladie príliš veľký tlak na existujúce zranenia, potom je lepšie kúpiť nejaké dobré jogy topánky. Niektorí ľudia v takýchto prípadoch používajú topánky, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre jogu, ktorá umožňuje väčšiu flexibilitu a prestávky.
  • Ak budete cvičiť jogu vonku a sú znepokojení zárodky, môžete použiť dobrú priľnavosť ponožky, ktoré umožňujú väčší pohyb ako väčšina topánok. Ale majte na pamäti, že ponožky musí mať dobrú priľnavosť inak môže dôjsť k poraneniu.

Ísť naboso môže cítiť spojený s vesmírom. Ale ak nie ste duchovný druh, potom skutočnosť, že robí naboso jogy má veľa fyzickej výhody, je dokonalý dôvod zahodiť tie topánky!

Páči sa vám cvičenie naboso? Našli ste nejaké zvláštne výhody v tom, že? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...