Zdravie a wellness

14 úžasné zdravotné prínosy rastu (Tendu)

14 úžasné zdravotné prínosy rastu (Tendu)

Tomel, tiež známy ako, božské ovocie 'vďaka svojej vedeckej meno gréckeho pôvodu, sa nachádza v priebehu jesene. I keď existujú rôzne druhy tohto ovocia sú kultivované, populárne jeden je čínsky rodák, kaki, široko známy ako kaki. Tam sú niektoré osvedčené výhody tomel ovocie. Brilantná oranžové pleťou ovocia, ktoré zdieľa blízku podobnosť s paradajkami vo vzhľade, v skutočnosti je bobule.

Čo je tomel ovocie?

Nízkokalorické ovocie, je k dispozícii v adstringentné a non-adstringentné variantov, a môže byť vychutnal surové alebo sušené. Používa sa aj pri príprave rôznych jedál, vrátane pudingov. Rich s pomerne veľa minerálov, ako fosforu a vápnika a vitamínov vrátane vitamínu A a C, to nízkokalorický ovocie je dodávaný s niektorými nádherné výhody. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o zdravotných výhod, ktoré tomel, tiež známy ako, Tendu '(Hindi) v detaile.

Zdravotné výhody tomel ovocie

Pozrite sa tu jedny z najlepších tomel prínosy pre zdravie.

1. Pomôcky Chudnutie

Stredne veľký plod váži okolo 168 gramov a ponúka len 31 gramov sacharidov. Plody majú takmer žiadny tuk v ňom. Tieto dva faktory z neho robí ideálny kamarát pre tých, ktorí chcú, aby občerstvenie na a zároveň sa snaží zbaviť tých kíl!

load...

2. Bohatým zdrojom fytochemikálie

Plodom je bohatá zásoba najrôznejších fytochemikálie - katechíny a polyfenolov antioxidantov. Catechin je silný protizápalový a antiinfekčnej činidlo. Tak, môže pomôcť pri odvrátenie nežiaduce zápalové reakcie a infekcie.

3. Natural Anti-hemoroidy

Kaki je známe, že má anti-hemoragickej vlastnosti. Niet divu, že bol použitý pri kontrole nadmerné krvácanie z rany od nepamäti.

4. Pre systém zdravého zažívacieho

Vlákna, ako viete, majú zásadný význam pre dobré pohyby čriev. Pravidelné užívanie tohto bohatého na vlákna ovocie môže pomôcť zmierniť problémy spojené pohyb čriev, a tým dláždi cestu pre udržanie zdravého zažívacieho systému. Triesloviny, prítomné v persimmons, regulujú črevné pohyby, čo ponúka úľavu od hnačky. To zase pomáha udržať tráviaci systém zdravý.

load...

5. Dobré pre diabetikov

Tí, ktorí trpia diabetom sú náchylní k hladu chute, a že príliš často. Byť bohatý na vlákninu, toto ovocie môže byť vychutnal diabetikov k obmedzeniu úrovne hladu. Ovocie je tiež známe, že reguluje hladinu cukru v krvi.

6. Dobré pre hypertenziu

Sodný, ak je zahrnuté nadmerne v potrave, môže vyvolať hypertenziu. Tomel je známe, že majú nízke hladiny sodíka. Z toho dôvodu, že môže byť použitý ako súčasť vyváženej stravy nízkym obsahom sodíka určený pre tých, ktorí majú vysoký krvný tlak.

6. Posilnenie imunity

Byť dobrým zdrojom vitamínu C, ovocie, pri pravidelnom používaní vo vašej vyváženú stravu, môže pomôcť pri posilnení úrovne imunity. Tak pôsobí ako štít proti nachladnutiu, chrípky, rovnako ako rôzne infekcie pľúc, vrátane astmy.

7. Pomáha bojovať proti rakovine

Byť bohatým zdrojom antioxidantov, toto ovocie pomáha pri potláčaní voľné radikály. Tie, inak môže dôjsť k poškodeniu buniek a vyvolať rakovinu. Prítomnosť vitamínu A, rovnako ako shibuol a betulinová kyselina, obohacuje vlastnosti rakovinou potieranie tohto ovocia.

8. Zlepšuje Vision

Tomel obsahuje vitamín A vo významných množstvách. A to je nepopierateľnou skutočnosťou, že vitamín A má potenciál na zlepšenie zraku.

9. Pomáha pri zlepšení produkcie červených krviniek

Medi, ktorý je obsiahnutý v tomto ovocí, pomáha pri správnom vstrebávaní železa. Toto, podľa poradia, pomáha pri produkcii červených krviniek.

10. Prírodné úľavu pre čkanie

Kaki je široko používaný čínskych lekárov v liečbe škytavku.

11. Udržuje pečene v poriadku

Tomel je bohatá na antioxidanty, ktoré upratovať škodlivé voľné kyslíkové radikály odvodené od v našom tele. To tiež znižuje účinok toxických látok a zabraňuje poškodeniu buniek. To nakoniec vedie k detoxikovaným tela a zdravé pečeň.

12. Znižuje zadržiavanie vody

Byť diuretikum v prírode, tomel možno zastaviť zadržiavanie vody v tele, rovnako ako zvýšenie množstva moču pretekajúcej obličkami. Vysoký obsah draslíka, je zaistené, že žiadna významná minerálne je stratená počas močenia.

13. Ponúka dostatok energie

Tomel šťava je považovaný za prirodzený budič kvôli jeho vysokej draselného a cukornatosti. Spotreba pohár džúsu tomel nám môže dať okamžitú energiu pre vykonávanie akejkoľvek činnosti napájanie nabité. Je to dobrá voľba pre zmiernenie vyčerpania a stresu.

14. Udržuje infekcie na uzde

Tomel je úžasný zdroj fytochemikálií, vrátane polyfenolických antioxidantov a katechínov. Tie prispievajú k protizápalové vlastnosti ovocia, ktoré nakoniec pomáha v prevencii útoky infekčných chorôb.

Ako si vyrobiť Persimmon Juice

Pozrite sa na ľahké a jednoduché tomel šťava recept:

  1. Trvať 2 - 3 veľké a čerstvé tomel. Čisté a dôkladne ich umyte pod studenou tečúcou vodou. Potom sa čistý uterák alebo hodvábny papier a pat suché plody pekne.
  1. Ak existuje nejaký stonky alebo list pripojený s persimmons, opatrne odstráňte. Potom nakrájajte na dve polovice pomocou ostrého noža. Tiež starostlivo deseed kúsky pomocou malého lyžicu. Ak chcete, môžete tiež pred rezaním a odšťavovanie lúpanie tomel off.
  1. Teraz dal tomel kúsky do mixéra. Pridajte pol hrnčeka vody k nej. Blend dobre, takže budete mať hladký šťavu strednej hustote.
  1. Ak chcete, silnejšie nápoj, jednoducho preskočiť vodu a zmes surovej tomel kusov do buničiny. Po tom, previesť na sito a šťavu do misy zatlačením buď prstami alebo lyžicou.
  1. Váš čerstvé a výživné tomel šťava je pripravený.

Takže toto bolo asi tomel ovocie výhody. Ste pripravení byť zdravší? Tomel šťava je naozaj dar prírody. Používať to, aby boli zdraví, šťastní a fit!

Kaki Nutričné ​​hodnoty (USDA Nutrition graf)

Veľkosť porcie: 1 oz = 28 g

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 20 kcal 1%
Uhľohydráty 5 g 2%
Diétne vlákno 1 g 4%
Cukor 4 g
Proteín 0 g 0%
Celkový obsah tuku 0 g 0%
Cholesterol 0 mg 0%
Vitamíny
Vitamín a 456 iu 9%
Vitamín c 2,1 mg 4%
Vitamín e 0,2 mg 1%
Vitamín k 0,7 mcg 1%
Tiamín 0,0 mg 1%
Riboflavín 0,0 mg 1%
Niacín < 0,3 mg 1%
Vitamín b-6 0,0 mg 1%
0,0 mcg 0%
Folát 2,2 mcg 1%
Cholín 2,1 mg
Minerály
Vápnik 2,2 mg 0%
Železo 0,0 mg 0%
Horčík 2,5 mg 1%
Fosfor 4,8 mg 0%
Draslík 45,1 mg 1%
Sodík 0,3 mg 0%
Zinok 0,01 mg 0%
Meď 0,0 mg 2%
Mangán 0,1 mg 5%
Selén 0,2 mcg 0%
Sterolov
Fytosteroly < 1,1 mg
Iné
Voda 22,50 g
Popol 0,1 g

S nízkym obsahom sacharidov, tukov a sodíka, toto ovocie je dodávaný s mnohými dobrými vlastnosťami. Žať tomel zdravotných výhod hneď!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody tomel. Ešte spomenúť svoj komentár nižšie.

load...