Zdravie a wellness

20 dôvodov na bicykli je pre vás dobré

20 dôvodov na bicykli je pre vás dobré

Deväť z 10 ľudí trpí vážnymi zdravotnými problémami, ktoré ešte pred hit 30. A väčšina z týchto zdravotných problémov vyrážať z jedného dôvodu - nezdravý životný štýl. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť svoj životný štýl, ale nič nemôže poraziť na bicykli. Jazde na bicykli / na bicykli každý deň, sa môže obrátiť na bicykel svojho života k lepšiemu. Ako? Prečítajte si o to zistiť!

1. Vám pomôže schudnúť

Jazda na bicykli je jedným z najviac efektívne cvičenie robiť, ak chcete schudnúť. To nielen pomáha spaľovať kalórie, ale tiež pracuje na svojej štvorkolky, hamstringy, teliat, dvojhlavý, zadku, ramien a chrbtových svalov. Takže okrem stratu tuku, budete tiež tón svaly.

2. Zlepšuje zdravie srdca

Jazda na bicykli môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie srdca, pretože je v podstate aeróbne cvičenie. Vyčerpanie kyslíka vo svaloch bude tlačiť srdce dodávať viac okysličenej krvi, čím sa pracovať rýchlejšie. Spolu so svojím srdcom, na bicykli aj vaša krvné cievy a pľúca pracujú dobre, čo pomáha zvýšiť svoje zdravie srdca.

load...

3. Posilňuje svaly

Táto zábavná cvičenie môže tiež posilniť vaše svaly. Budú rast v sile a veľkosti, keď je práca. Čím viac svalov podstúpiť opotrebenie, tým silnejšie budú rásť. Jazda na bicykli pomáha posilňovať lýtka, štvorkolky, hamstringy, zadok, bedrá flexors, chrbtové svaly, ramená a paže. Uľahčuje to tiež rýchlejšie hojenie rán. Budete viac agilné, flexibilné a trvalejšie, než tí, ktorí nemajú pravidelne jazdiť na bicykli.

4. Znižuje bolesti kĺbov

Je to mätúce. Ako je to namáhavá činnosť zníženie bolesti kĺbov? Áno, jazda na bicykli skutočne znižuje bolesti kĺbov, najmä bolesť kolena. Pravidelná jazda na bicykli pomáha zlepšiť pohyblivosť kĺbov. Má nízky vplyv na vaše kĺby, a preto môže pomôcť liečiť mierne spoločnú alebo hip zranenia a obnovovať chrupavku.

5. Zlepšuje držanie tela

Keď sa jazdiť na bicykli alebo na bicykli, robíte veľa vyvažovanie, bez toho aby si toho boli vedomí. Toto balansovanie pomáha zlepšiť držanie tela a plnú koordináciu tela a posilňuje vaše svaly hornej časti tela. Držanie tela a chôdza sú tiež určiť inými faktormi, ako sú svalovej sily, kondície, váha, atď sú podniknuté všetky tieto faktory starostlivosť stačí ísť, ak na bicykli aspoň po dobu 30 minút každý deň.

load...

Rakovina 6. Boje

Verte tomu alebo nie, cyklistika alebo jazda na bicykli môže tiež pomôcť v boji proti rakovine. Sedavý životný štýl pre Vás môžu znamenať riziko vzniku rakoviny v dôsledku toxického nahromadenie v tele. To vedie k mutácii DNA a bunkové poškodenie a môže spôsobiť rakovinu. Nie je správna strava môže tiež viesť k zápche a nadúvanie, čo vedie k rakovine hrubého čreva. Bolo zistené, že ľudia, ktorí jazdili na bicykli po dobu aspoň 30 minút denne, sú menej náchylné k rozvoju rakoviny prsníka a hrubého čreva. Dôvodom je, že jazda na bicykli pomáha udržať bunky aktívne a chráni DNA z mutácie a oxidačné poškodenia.

7. Znižuje stres

Stres môže urobiť viac škody, než si dokážete predstaviť. To môže viesť k priberaniu na váhe, zvýšenie hladiny LDL cholesterolu a triglyceridov v krvi, astma, diabetes, tráviace problémy, predčasné starnutie, úzkosť, bolesť hlavy, vysoký krvný tlak, depresie, kardiovaskulárne choroby a Alzheimerovej choroby. Jazda na bicykli môže pomôcť znížiť stres tým, že drží svoju myseľ od problémov, ktoré vás trápia. Takže, jazdiť na bicykli poraziť stres v práci alebo v škole.

8. Zlepšuje Fitness

Jazda na bicykli môže zlepšiť svoju kondíciu. Cyklistika na pláňach alebo horských oblastiach môže pomôcť zlepšiť vaše srdce a ciev funkcie a prácu si nohu, paže a chrbtové svaly. Môže tiež zlepšiť pľúcne capacitiy, flexibilitu a odolnosť a zvyšujú pevnosť kostí a svalov. Najlepšie časť o jazde na bicykli sa dostať fit, je, že nemá pocit, že pracujete, alebo uvedenie v extra úsilie byť fit. Je to ľahké v porovnaní s inými formami cvičenia.

9. Uľahčuje pôrod

Ženy, ktoré jazdia na bicykli či na bicykli každý deň po dobu minimálne 30 - 45 minút mávajú menšie komplikácie počas pôrodu. Jazda na bicykli zvyšuje pevnosť kostí a svalov, zlepšuje držanie tela, pružnosť a odolnosť, a pomáha budovať chrbtové svaly. Z tohto dôvodu, jazda na bicykli je vysoko odporúčané, ak chcete, aby sa vyhli komplikáciám pri pôrode.

10. Posilňuje Brain Function

Jazda na bicykli zlepšuje funkciu mozgu. Jazda na bicykli vyžaduje venovať pozornosť, koordináciu svalové funkcie, a udržiavať rovnováhu. Naviac sa cyklistika vás tiež pomáha uvoľniť, čo vyčistí hlavu, čo vedie k lepšiemu rozhodovaniu. Jazda na bicykli alebo jazda na bicykli tiež uľahčuje rast nových buniek v hipokampe oblasti mozgu, a zvyšuje množstvo kyslíka, ktorý sa dostane do mozgu, čo chráni pred neurodegeneratívnymi chorobami.

11. Spomaľuje starnutie

Vek je len ďalšie číslo, a to by malo zostať, že. Nenechajte sa sedavým spôsobom života okradnúť svojho mladistvého mysle a srdca. Ako sa o jazde na bicykli alebo na bicykli, aby skutočne spomaliť starnutie? Jazda na bicykli pomáha zlepšiť dostupnosť kyslíka, znižuje toxické nahromadenie, zlepšuje zdravie srdca a pomáha budovať svalovú hmotu. Tak, aby zostali mladistvý dovnútra a von, aby to každodenný rituál jazdiť na bicykli alebo na bicykli po dobu najmenej 30 minút.

12. Zlepšuje spánok Kvalita

Pravidelne na bicykli môže pomôcť zlepšiť kvalitu spánku. To je obzvlášť efektívny pre tých, ktorí trpia nespavosťou. Najúčinnejšia doba jazdiť na bicykli s cieľom zlepšiť spánok je vo večerných hodinách. Avšak, môžete tiež jazdiť na bicykli alebo na bicykli v dopoludňajších hodinách. To vás udrží aktívny po celý deň a pomôže vám zaspať rýchlo v noci.

13. Znižuje expozícia znečistenia

Vedci zistili, že motorkári sú menej vystavené znečisteniu v porovnaní s tými sedel vnútri auta alebo hromadnej dopravy. Je to hlavne preto, že motorkári vziať cyklistický pruh alebo držať na strane cesty, ktorá ich chráni pred priamo vystavené výfukové potrubie z iných vozidiel.

14. Je šetrný k životnému prostrediu

Jazdu na bicykli alebo jazda na bicykli nevyžaduje k spaľovaniu paliva. To prispieva k ochrane životného prostredia znížením znečistenia a znižovanie dopytu po pohonných hmôt. Mnohé krajiny podporovať svojich občanov, jazdiť na bicykli do práce az práce alebo do školy. Rozhodne je zdravé a udržateľné riešenie.

15. Pomáha liečbe zápchy

Dr Ana Raimundo hovorí, že jazda na bicykli pomáha skrátiť dobu potrebnú jedlo prejsť hrubého čreva. To zabraňuje reabsorpciu vody do tela, čím stolica mäkšie a ľahšie prejsť. Takže, ak ste trpia zápchou, mali by ste určite jazdiť na bicykli pravidelne s cieľom zlepšiť pohyb čriev a znižujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva.

16. Vám pomôže mať skvelý čas s priateľmi

Jazda na bicykli vám tiež môže pomôcť spojiť s novými a starými priateľmi. Váš priateľ na bicykli (s) môže udržať si motiváciu pokračovať v jazde na bicykli, a tiež môžete hovoriť o veciach spoločného záujmu. Týmto spôsobom môžete znížiť hladinu stresu a zostať šťastný.

17. Vám pomôže ušetriť peniaze

Každodenné dochádzanie môže odniesť veľký kus svojho platu, ktorý môžete uložiť pre ďalšiu cestu. Investovať do dobrých bicyklov a bezpečnostným zariadením a používať ho pre každodenné dochádzanie. To zlepší váš zdravotný stav, aby ste fit, zlepšiť pohyb čriev, znižujú riziko rakoviny, a tiež vám pomôže ušetriť veľa. Ak každý deň dochádzať do kancelárie alebo do školy nie je možné, môžete ho použiť k ísť do okolitých miest.

18. Nabáda plodné myšlienky

Ak tomu tak nie je s priateľmi, môžete ísť na samotnú jazdu na bicykli. Rovnako ako je chôdza, jazda na bicykli môže tiež pomôcť myslieť kreatívne. Môžete získať kreatívne nápady a myšlienky, ktoré vám pomôžu vo vašej práci, v škole, alebo doma. Budete mať tiež možnosť vytvoriť a prijať rozhodnutia, ktoré sú racionálne a prospešné pre vás.

19. Zvyšuje produktivitu

Pravidelným cvičením má mnoho kladných strán, a je vysoko produktívne, je jedným z nich. Jazda na bicykli pomáha budovať svaly a posilnenie kostí, zlepšuje mozgové funkcie a pozornosť, a udržuje váš celkový zdravotný stav pod kontrolou. To na oplátku vám pomôže byť viac produktívni v práci alebo v škole. Budete mať viac rýchly, dokončenie danej úlohy pri ruke, prekročiť svoje ciele, atď

20. Zlepšuje sexuálny život

Posledný, ale v neposlednom rade, jazda na bicykli môže tiež pomôcť zlepšiť svoj sexuálny život. Jazda na bicykli je účinný aeróbne cvičenie, ktoré zlepšuje zdravie srdca a zvyšuje prietok krvi, obaja ktorý môže pomôcť mať dobrý čas so svojím partnerom.

Predtým, než vziať si svoj bicykel, aby tieto nasledujúce bezpečnostné body v mysli.

Bezpečnostné pokyny

 • Vždy používajte robustný prilbu.
 • Opotrebenie high-tech vlákno cyklistické oblečenie, ktoré možno dávkovať pot. Materiál svetlo odrážajúce sa v týchto šatách bude tiež vás viditeľný pre ostatných vodičov.
 • Kúpiť si bicykel alebo motocykel, ktorý má širokú a dobrú priľnavosť pneumatík. Mal by mať tiež výšková úchyty, ktoré vám pomôžu sedieť rovno.
 • Použite podkovu alebo bez nosa konštrukcie sedla na podporu a zmiernenie tlaku z bokov a kostí.
 • Počúvať semaforov.
 • Nenosí slúchadlá pri jazde na bicykli.
 • Buďte opatrní, keď budete mať zase. Pomocou paže signály na frekventovanej ceste.
 • Buďte opatrní pri odovzdávaní vozidla, keď sa dvere možno otvoriť naraz, ako budete míňať, ktorý vás môže zraniť ťažko.
 • Ak je to potrebné, nosiť kolená čiapky.
 • Nepoužívajú svoj mobilný telefón pri jazde na bicykli.
 • Uistite sa, že nosiť dostatok vody s vami.

Tu sú odpovede na niekoľko otázok, ktoré vymaže všetky svoje pochybnosti. Pozri sa.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Čo je lepšie - beh alebo jazda na bicykli?

Obaja beh a jazda na bicykli sú dobré cvičenie. Však spustenie by mohlo byť trochu náročnejšie. Tiež, tam je pocit radosti a slobody spojené s jazde na bicykli. Takže, jazda na bicykli je menej zastrašujúce možností, ako v porovnaní s prevádzkou.

Ako dlho budete musieť jazdiť na bicykli, ako schudnúť?

Záleží na vašej aktuálnej hmotnosti, anamnézy, stravovacích návykov, atď. Tie by mali jazdiť na bicykli po dobu najmenej 1 hodiny denne, robiť ďalšie cvičenia, ako závažie a silový tréning, a jesť zdravo schudnúť.

Je lepšie jazdiť na bicykli alebo pešo?

Jazda na bicykli alebo na bicykli je účinnejší ako chôdza. Jazda na bicykli prác na teľatá, ramená, chrbtové svaly, bicepsy, hip flexors, glutes, podkolenná šľacha a štvorhlavého pri chôdzi funguje iba na svoje štvorkolky, nevráti, lýtok a zadku.

Koľko kalórií si vypáliť na stacionárnom bicykli po dobu 30 minút?

Pokiaľ si váži okolo 130 libier, môžete vypáliť kdekoľvek medzi 88 až 160 kalórií, v závislosti na vašej aktuálnej hmotnosti a odolnosť materiálu.

Môže cyklistický pomoc stratiť brušný tuk?

Áno, 30 - 60 minút na bicykli alebo jazda na bicykli každý deň môže pomôcť spaľovať tuk zo všetkých častí tela, vrátane brucho. Navyše, ako už bolo spomenuté, na bicykli môže zmierniť stres a zlepšuje kvalitu spánku. To pomáha mozog oddýchnuť a uvoľniť "dobrý pocit" hormóny, ktoré zasa bráni hromadeniu tuku brucho.

K záveru, jazda na bicykli je vysoko efektívny a môže zlepšiť vaše celkové zdravie v žiadnom momente vôbec. Dorazíte na vrchol vašej fyzickej kondícii, ak si tiež pozor, čo jete a začleniť silový tréning a silový tréning spolu s cyklistiku vo svojej rutiny. Tak, dostať na bicykli von a obrátiť svoj život negatívneho vývoja nahor. Veľa štastia!

load...