Zdravie a wellness

Duchovná meditácia - čo je to a aké sú jej výhody?

Duchovná meditácia - čo je to a aké sú jej výhody?

Prajete si dramatické zmeny vo vašom tele, fyzicky, mentálne a citovo? Potom je potrebné spomaliť, sústrediť sa vo vnútri, a uvedomiť si seba samého. Trvá zvláštne úsilie, aby odpojiť od frenetické energie na svete, a počúvať, čo vaše telo hovorí. Dať v tomto extra úsilie skrze duchovné meditáciu a zažiť kúzlo, ktoré sa odohráva. Tu sme poznamenal proces pre vás. Skontrolovať to!

Pred tým, poďme sa najprv naučiť o duchovné meditácie.

Čo je duchovný meditácie?

Duchovné meditácie je skúsenosť, ktorá vás zavedie do hlbín, kto ste. Vy, ako vaše skutočné ja, zbavené všetkých vnemov, ktoré ste mali k sebe do tej doby vo svojom živote. V rámci tohto procesu narazíte na radosť a mier. Pocit lásky a svetla ohrieva vašu bytosť.

load...

Duchovné meditácie robí si uvedomíte, večnú pravdu a pustil všetko, čo sa stalo a stane. Predložený je miesto, kde chcete byť a nájsť útechu v. Potreba precvičiť duchovné meditácie pochádza z vrodenej túžby vidieť a premýšľať nad chaotickom svete vás obklopuje.

Teraz sa poďme zistiť, ako to urobiť.

Duchovné meditácie Technika

  1. Vyberte si pohodlnú polohu
  2. Zažiť procesu
  3. Uznať myšlienky
  4. Predniesť modlitbu
  5. Odrážali na seba

1. Vyberte si pohodlnú polohu

Než začnete praxi, najdôležitejšie je nájsť miesto a pozíciu, ktorú bude pohodlné. To zahŕňa zdržiava od zvuky mesta, ako je to možné a jeho okolie so zeleňou a jemným cvrlikání vtákov. Duchovné meditácie môže rýchlo vás spať. Aby sa zabránilo, že musíte byť extra opatrný o pozíciu, ktorú si prajete meditovať. Zvoľte takú pozíciu, že ste pohodlne, ale nie niečo, čo je príliš relaxáciu a urobí ľahko unášať do spánku. Sedieť v Vajrasana, Padmasana, alebo Sukhasana. Alebo dokonca môžete sadnúť na stoličku s rovným chrbtom, alebo postaviť sa chrbtom opretý o stenu. Či už funguje. Potom zavri oči na ľahkú váhu.

load...

Späť na obsah

2. Skúsenosti Proces

Keď máte za úlohu splniť, čo obvykle robíte? Plánujete mať postup vo vašej hlave, a nasledovať vzor vedome. To je, ako sme zvyknutí robiť úlohy. Plánujeme a spúšťať ich riadeným spôsobom. Avšak, toto nie je ideálny spôsob, ako sa vysporiadať s meditáciou. Tu budete musieť nechať ísť. Uvoľniť sa a nechať to vziať jeho priebeh v prírodnom a ekologickým spôsobom. Tie by mali byť pasívny divák, ktorý umožňuje tento proces sa stane na jeho vlastné. Neobťažujte sa o to ako to správne, alebo sa obávajú o výsledku. Nechaj to prúdiť vo svojom prirodzenom priebehu.

Späť na obsah

3. Potvrdenie myšlienky

Žijeme vo svete, ktorý beží na informáciách. Tie sú vždy kŕmenie s novými dátami vo forme živej spravodajstvo, aktuálne správy a sociálnych médií. Výsledkom je, že vaša myseľ je vždy bzučiaci s novým obsahom a váš mozog je reakciou na neho. Je to nikdy nekončiaci hra tak dlho, ako ste hore, a to aj počas spánku, to je celkom úloha upokojiť svoju myseľ vrčanie.

Budete vždy reagujú na každú myšlienkou a skončí tým, že ním dotknuté. Aj keď sedíte meditovať, bude myšlienky vás bombardovať. Ale výzva spočíva v nereaguje na ne a umožniť im, aby vás kontrolovať. Nechajte myšlienky presakovať dovnútra ako oni zvyčajne robia, ale ovládať nutkanie reagovať na ne. Nech si závan preč, čo vám umožní dostať späť do svojej meditácie.

Späť na obsah

4. Predniesť Modlitba

Ako ste si sadnúť tam, bráni svoje myšlienky z ohovárať svoju pokojnú vyrovnanosť, vybrať modlitbu vo vašej hlave. Modlitba nemusí nutne byť vo vzťahu k náboženstvu. Môžete predniesť niečo, čo znamená niečo dobré pre vás, alebo niečo, čo sa vám páči. Mohlo by to byť slovo alebo slovné spojenie. Mohlo by to byť niečo, čo súvisí s voľne žijúcich živočíchov, ak ste milovník prírody, alebo niečo, čo vám robí radosť. Mohlo by to byť aj mantra.

Teraz, aby sa vaše telo uvoľní a uvoľnene. Dýchať prirodzene a pomaly. Pozorovať svoj dych, ako to ide dovnútra a von. Myšlienky prerušiť proces, ale viete, čo s nimi robiť. Dostať späť do svojho tela a dýchanie po každom prerušení myslenia. Potom, pri každom výdychu, myslieť na modlitby, ktorú ste zvolili. Rozneste to v hlave zakaždým, keď vydýchnuť. Použite modlitbu ako prostriedok priviesť späť svoju pozornosť na pozorovanie dych.

Späť na obsah

5. Odraz na seba

Obrátiť svoju pozornosť na svoje telo a vaše vedomie a prítomnosti v priestore. Uvedomovať svoje okolie. Všimnite si, ako vaše telo cíti. Dávať pozor na svoje myšlienky a dychu. Dokonale oddýchnuť a zostať v pokoji. Otvor oči pomaly a sedieť v rovnakej pozícii na nejakú dobu. Nech účinky meditácie umývadlom. Cítim to, a teraz ľahkosť vaše telo cíti. Premýšľať o celom procese a ako ste šiel na to. Všimnite si, ako ste sa stali menej nervózny ako pred meditáciu. Akceptovať, že vaša reakcia na proces bol prirodzený.

Späť na obsah

Nakoniec vyšiel z meditácie zóne, pretiahnuť trochu a ísť o svoj deň.

Duchovné meditácie Výhody

  • Duchovné meditácie uvoľňuje a usadzuje sa naše myšlienky a emócie
  • To uvoľňuje nervový systém a pomáha telu odpočinúť si od stresu
  • To vám pomôže pustiť minulosti a umývadlo na izbe
  • Duchovné meditácie vám pomôže uvedomiť si, kto naozaj ste
  • To vám umožňuje a pomáha vám dosiahnuť svojho vyššieho vedomia

Praktizovať duchovnej meditácii asi päť minút spočiatku a postupne zvyšovať dobu trvania podľa vášho pohodlia. Teraz sa pozrime na niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa duchovné meditácie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Čo je sebarealizácie?

Keď si uvedomíte, že ste viac ako telo žijete a časť čistého, verného a neobmedzeným vedomím, sa nazýva sebarealizácie.

Aký je rozdiel medzi jogy a duchovné meditácie?

Jóga je fyzický aspekt praktizovanie ásan, ktoré pomáhajú vaše telo pripraviť na meditáciu. Vzhľadom k tomu, meditácie vás povýši duchovne, ktorý vám pomôže pripojiť k vyššiemu vedomia.

Je duchovné meditácie veda?

Duchovné meditácie môže byť považovaný za subjektívny vedu. Jedná sa o starobylé organizovanú štruktúru opierajúci sa o uvažovania a pozorovaní. Iba odborník vie, že skutočné účinky a spôsob meditácie, a žiadny prístroj môže merať to.

Aký je rozdiel medzi spiritualitou a náboženstvom?

Hlavný rozdiel medzi spiritualitou a náboženstvom je, že spiritualita je vnútorný odraz seba a pokus o zlúčenie s vyšším vedomím, zatiaľ čo náboženstvo je externý prax skrze obrady, rituály, a festivaly.

Musím guru ma učiť duchovné meditáciu?

To pomáha, keď zistíte, guru, ktorý môže vás po správnej ceste, a aby si cestu k vyššiemu vedomiu jednoduchšie. V opačnom prípade sa môžete stať svoj Guruom, ak si pustiť ega.

Duchovné meditácie je silný proces, ktorý je relatívne ľahké praktizovať. Všetko, čo potrebujete, je nejaký čas každý deň sedieť a spomaliť a zažiť hlboké výsledky. Bude to váš život zmysel, a to je to, čo naozaj potrebujete. Takže, dolár a začať.

load...