Zdravie a wellness

15 úžasných prínosov oleja Cardamom pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov oleja Cardamom pre pokožku, vlasy a zdravie

Kardamom, vedecky známy ako kardamom obyčajný, je populárny korenie široko používaný vo varení. Je to malá okrúhla pod silným podmanivou chuť. Kardamon sa väčšinou nachádzajú na Strednom východe, v severnej Afrike, Indii, atď a je prevažne nazýva, Kráľovná korenia '.

Olej z čerstvo vysušeného kardamónu v rámci konania o destilácii s vodnou parou je známe, že sa používajú na rôzne účely. Bohatá lepkavá Extrakt sa skladá z niekoľkých základných prchavé oleje, ako sú pinén, metyl-eugenolu, sabinen, geraniol, linalylacetát, myrcen, nerol, fellandren, Citronellol, linalool, Limonén, a-terpineol acetát, 1, 8-cineol, terpinen, a -terpineol, p-cymén, terpinen - 4-olej, terpinolen, a trans-nerolidol. To má rad výhod pre naše zdravie, pokožku a vlasy a je do značnej miery obdivoval pre jeho použitie v aromaterapii.

Kardamom Oil Použitie:

Výhody kardamónu olej pre zdravie:

Kardamom silica má rad liečebných vlastností, vďaka ktorým je užitočné v rôznych tradičných liekov. Tu sú niektoré z jej žiadostí o zlepšenie nášho zdravia:

load...

1. Trvá na zdravie:

Kardamom olej obsahuje veľké množstvo dôležitých vitamínov (vitamín C, vitamín B2, vitamín B3, atď.), Esenciálne minerály (vápnik, horčík, draslík, mangán, meď, železo, atď.) A ďalšie rastlinného pôvodu chemických látok s antioxidačnými vlastnosťami. Je dokázané, že správnu rovnováhu všetkých týchto živín je povinné pre dosiahnutie optimálneho zdravia.

2. Zvyšuje celkový zdravotný stav:

Že je vynikajúcim zdrojom minerálov, tento olej môže podporovať naše zdravie niekoľkými spôsobmi. Jeho železo a meď obsah je rozhodujúci pre bunkovú energetického metabolizmu, rovnako ako vznik červených krviniek. Prítomný draslíka v oleji je užitočná pre udržanie našej kardiovaskulárne zdravie. Mangán zvyšuje antioxidačné vlastnosti objektu tým, že pracuje ako kofaktor pre antioxidačné enzým s názvom, superoxiddismutázy '.

3. Zmierňuje svalové kŕče:

Olej sa extrahuje z aromatického struku kardamómu je vysoko proti kŕčom v prírode. Je účinný v oboch svalové kŕče (kŕče a ťahá vo svalových vláknach) a respiračné kŕče (dávivému kašľu alebo pertussis, astma, atď).

load...

4. Antimikrobiálne Nature:

Vzhľadom k svojej silné antimikrobiálne vlastnosť, tento olej môže zničiť škodlivých mikroorganizmov alebo spomaliť ich rast. Niekoľko kvapiek oleja kardamónu môžu brániť naše jedlá a pitie z rozmaznávajú mikróby. Môže tiež zlepšiť naše ústnej hygieny tým, že zabije baktérie a eliminujú zápach z úst pri použití ako ústna voda.

5. Stimuluje Tráviaci systém:

Kardamon olej je známe, že je veľmi silný na stimuláciu náš tráviaci systém a zvyšuje našu absorpcie potravy schopnosti. To môže tiež uľahčiť našich pravidelných žalúdočné aktivitu zachovaní normálnej sekréciu žalúdočných štiav, kyseliny chlorovodíkovej (HCl), enzýmy a žlčové.

6. Diuretiká:

Rad štúdií zaviedli kardamóm olej ako diuretikum. To podporuje odvádzanie moču, ktorý nakoniec pomáha udržať naše obličky bez močoviny a vápenatých usadenín, odstránenie toxických materiálov z tela, znižovanie vysokého krvného tlaku a zbaviť nadmernej telesnej hmotnosti.

7. Udržuje normálnej telesnej teploty:

Oteplenie účinok tohto aromatického oleja môžu tiež nie je možné ignorovať. To môže zahriať svoje telo a pomáhajú nám potiť, aby bola zachovaná normálnu telesnú teplotu. To tiež zohráva kľúčovú úlohu pri zmierňovaní bolesti hlavy, ako aj hojenie proti kašľu a nachladnutiu.

Výhody kardamónu oleja pre pleť:

Exotické korenie, kardamóm je užitočná pre zlepšenie nášho celkového zdravia, ale aj obrovským prínosom pre naše pleť nielen to. Pozrite sa na rôzne výhody kardamonu ropy pre našu kožu:

8. Dáva Skin Radiance:

Pokiaľ ide o získanie dokonale žiarivú pleť, veľmi málo vecí, sú rovnako účinné ako kardamónu oleja. Byť bohatý na vitamín C a mangán, funguje ako silný antioxidant a detoxikuje celé naše telo. Ako sme sa zbaviť škodlivých voľných radikálov, náš vnútorný systém sa stáva zdravý a naša pokožka začne ju odráža jasne.

9. Dezinfekčný Typ nehnuteľnosti:

Dezinfekčné vlastnosť kardamónu olej je veľmi užitočné pri liečbe rôznych kožných infekcií. Mierne roztok pripravený zmiešaním niekoľko kvapiek kardamónu oleja s vodou, môže byť použitý na dezinfekciu našu kožu.

10. Natural čistiace:

Dokonca môžete použiť tento olej na kožu pravidelne ako prírodný čistiaci prostriedok. To môže otvoriť naše kožné póry a zabrániť prestávku výstupy z akné, pupienky, atď.

11. Skin Toner:

Bledožltý olej sa používa aj ako prírodné toner koža. Antioxidanty obsiahnuté v tom nám pomáhajú v boji proti predčasnému starnutiu a udržať naše kože tónovaný rovnako ako mladistvý dlho.

Výhody kardamónu olej pre vlasy

Kardamon olej je tiež prínosom pre naše vlasy do istej miery. Zistite nižšie, ako sa môžete starať o svoje vlasy s ním:

12. Považuje Skalp infekcie:

Funguje to ako veľký dezinfekčný prostriedok, a preto sa môžeme držať ďalej od skalp infekcií použitím tohto oleja na našej pokožke hlavy v pravidelných intervaloch.

13. Trvá na tom Vlasy Zdravie:

Antioxidačné vlastnosť kardamónu olej je veľmi užitočné pri zachovaní zdravia našich vlasov.

14. Lieči lupy:

To môže byť použitý pre liečenie lupín a dostať hladké a lesklé kadere.

15. Zosvetlí chlpy:

Pikantné olej môže pracovať ako peroxid posilňovačom pri použití destilovanej vody a medu, alebo extra panenského olivového oleja a škorice. Môžete použiť tieto zmesi na vlasy a odľahčiť to prirodzene bez akýchkoľvek nežiaducich vedľajších účinkov.

Dúfajú, že poskytnuté informácie sú užitočné pre vás. Nezabudnite nám zanechať komentár nižšie.

load...