Zdravie a wellness

17 Osvedčené výhody bielych čajov, ktoré vás prekvapia

17 Osvedčené výhody bielych čajov, ktoré vás prekvapia

Po dlhšej a náročnom dni, nie všetci chceme len relaxovať a popíjať šálku čaju? Či už je to zelený čaj alebo nejaký iný ochutený nápoj, samotná myšlienka mať náš obľúbený nápoj pozdvihne našu náladu, nie?

Ale vedeli ste, že je úplne odlišný druh čaju, ktorý môže prekonať zdravé aspekty poskytovanej vašej pravidelným čaj? Hovorím o bieleho čaju, ktorý bol uznávaný iba v Ázii až do svojej nedávnej popularity výlet. Dnes Západ prebudil na nádherné biele čaju dávky, a jeho zdravá dobrota je stále známa po celom svete.

load...

Takže, prečo by ste mali ísť za bieleho čaju? Čo ho odlišuje od ostatných druhov čaju? Prečítajte si o to vedieť viac.

Čo je to Biely čaj?

Vedecký názov - Camellia sinensis

Native - Čína (provincie Fujian), Východné Nepál, východnej Thajska, Taiwanu, Srí Lanka a India

Zvedaví histórii za vzniku bieleho čaju?

No, biely čaj sa narodil ako nehode pred asi 5000 rokmi v Číne. Stalo sa, že pri cestovaní po krajine, cisár Šen Nung naraz cítil smäd, a bola poskytnutá s prevarenou vodou. Bohužiaľ (alebo skôr našťastie), niektoré listy bieleho čaju letel a spadol do hrnca s vodou, čo je zreteľný a sympatický chuť. Cisár vzal okamžite sympatiu k tejto konkrétnej nápoj a požiadal obyvateľov k hľadaniu pôvode tohto konkrétneho listu. A tým aj naše špeciálne biely čaj sa narodil!

load...

Zaujímavé, že jo? No, všetko, čo o tomto čaji je zaujímavý z jeho farbu na jej chuť.

Príchod do vedeckého hľadiska, biely čaj je odvodený z sušenými púčikov a listov rastliny Camellia sinensis. Tento typ je najmenej spracované zo všetkých ostatných variantov. Vzhľadom k tomu, že je vybavený všetkými dôležitými živinami, biely čaj je považovaný za nadradený všetkým čajov.

Takže, prečo hovoríme, že "biely čaj? Je to jednoducho preto, že púčiky rastliny majú jemné, striebristo-biele reťazca. Tieto dodávajú svetlo a sladkú chuť tohto nápoja. Koľko kofeínu je prítomný v bielej čaju? Dobre, že množstvo kofeínu v bieleho čaju je oveľa menej v porovnaní s čiernym alebo zeleným čajom. Je to len 28 miligramov kofeínu v jednej 8oz. Šálku bieleho čaju.

Je Biely čaj dobré pre vás?

Áno, biely čaj je veľmi dobré pre vaše zdravie v mnohých smeroch. Okrem toho napomáha chudnutiu a pomáha pri liečbe cukrovky, biely čaj je prospešný v mnohých ohľadoch. Patrí medzi ne zlepšenie pokožky a vlasov zdravie, liečenie akné, pomáha rakovinu liečiť, zníženie zápalu, zlepšenie zdravia pečene a obličiek, zachovanie reprodukčného zdravia, udržanie zdravé srdce, zlepšenie pamäti, energiu a bdelosť, podporuje liečbu hypotyreózy a zlepšovanie zdravia ústnej dutiny.

Druhy bieleho čaju

Niekedy, pretože vedel, o druhoch a odrodách čaju vám pomôžu nájsť ideálne čaj pre vás. Prečítajte si o to vedieť o hlavných typov bieleho čaju spolu s ďalšími dostupnými čajov po celom svete.

 1. Bai Hao Yinzhen (Silver Needle)
 2. Bai Mu Dan (biela pivonka)
 3. Shou Mei (Noble, Long Life obočie)
 4. Gong Mei (hold obočia)
 5. White Puerh Tea

1. Bai Hao Yinzhen (Silver Needle)

Toto kráľovské odroda je najviac drahocenné jeden v Číne a vo svete. Pestuje v provincii Fujian v Číne, strieborné ihlové listy sú cca. 30 mm na dĺžku a púčiky sú pokryté viditeľné striebornými vlasmi. To je dôvod, prečo to zaujíma prvé miesto v hierarchii bielych čajov, čo je najdrahšie odroda.

Najlepšie biele čajové lístky sú ošklbaná na jar, a to najmä od polovice marca do polovice apríla, kedy to nie je nalievanie.

Horná charakteristika najlepšie vareného strieborné ihly biely čaj je svetložltý odtieň, ktorý je dodávaný s najlepšou teploty vody (75 stupňov Celzia). Môžete vždy vidieť biele vlasy visiace z lístia pod svetlom.

Strieborná ihla biely čaj nesie ľahkú, jemnú, sviežu a sladkú chuť. Uistite sa, že dva až tri lyžičky čajových lístkov a strmé tohto čaju po dlhšiu dobu (päť až osem minút) extrahovať to najlepšie z nej.

2. Bai Mu Dan (biela pivonka)

Tento druh je mierne odlišný od vyššie popísaného. To zahŕňa nové listy, rovnako ako centrum ihly výhonok rastliny. Kým to je široko prijímaný ako lacnejšie náprotivok strieborné ihlové bieleho čaju, môžete byť prekvapení, vedieť, že táto biela pivonka čaj je vlastne prednostné milovníkov bieleho čaju, pretože jeho plnou chuťou a nižšie náklady.

Rozvolňovací proces tohto čaju je podobný ako u striebornej ihly, so zameraním na jarnom období bez dažďa. Najlepšie biele pivonky je odvodený od veľkosti, dvoch listov-to-a-Bud 'a uschne, aby sa zelené listy, ktoré nakoniec robiť čaj.

Kým pivovarnícke tento čaj, budete schopní identifikovať výraznú vôňu, ktoré budete cítiť všetko dobre a veselý. Čaj je známy pre svoje bledo zelené / zlatou farbou a ovocnou chuťou, ktorá postráda trávnatých chuťou.

3. Shou Mei (Noble, Long Life obočie)

Posledná kategória čínskeho bieleho čaju je Shou Mei, ktorá pochádza z prirodzene zvädnuté horných listov a tipy bielych stromov. Tento čaj, podobne ako strieborná ihla, sa pestuje v provincii Fujian v Číne a je známa po celom svete pre svoju nazelenalú farbu a plnú chuť. Inferiorní vlastnosti všeobecne vzniku tmavo zlatý odtieň na pivo a je potrebné sa vyhnúť.

4. Gong Mei (hold obočia)

Táto odroda je všeobecne vzatý byť tretí preferencie medzi milovníkov čaju. Gong Mei je viac spracovaných ako ostatné dva varianty vyššie uvedených. Pochádza z Xiao Bai (malý biely) stromov sa skladá z mladých listov, ktoré sú mierne ohnuté (odtiaľ názov, Obočie ') a žiadne puky.

Táto odroda má tmavo zlatistú farbu a plnú chuť a je často podávaná s dim súm.

5. White Puerh Tea

Táto odroda sa pestuje v horských vrcholov Yunnan provincie v Číne a trhal na jar. Každý krok zber túto odrodu sa vykonáva ručne. Je známy pre svoju bohatú a sladkou chuťou a prepožičiava úžasnú vôňu.

Iné typy bielych čajov

Ako sme diskutovali skôr, existujú rôzne iné druhy bieleho čaju, ktoré sú pestované na celom svete. Pozrime sa.

1. Ceylon Biela

Ako už názov napovedá, tento čaj sa pestuje v regióne SriLankan a je považovaný za jeden z najlepších odrôd, čo je mimoriadne nákladné. Sa pestuje a zberá ručne, a tak možno nazvať prácu remeselníka je. Listy sú sušeného na slnku a potom jemne valcované s rukami.

Ceylon bielej alebo striebornej tipy čaj je známy pre svoju jemnú a ľahkú vôňu s ľahkými medené odtiene.

2. Darjeeling White

Rovnako ako Ceylon biely čaj, biely čaj Darjeeling je tiež remeselník práce a je pestovaná v daždivom podnebí. Listy sú super nadýchaná a ľahká a dodávajú vôni ako med.

Šálka ​​bieleho čaju Darjeeling má jemnú chuť a vôňu, je svetlo zlatej farby, a je naozaj báječný pre naše chuťové poháriky.

3. Assam White

Vzácna odroda, ktorá sa pestuje v regióne Assam a nesie veľmi ľahké listy. Uvarená Assam biely čaj rozdáva prirodzene sladké a sladovej chuti.

4. Africký White

Táto odroda sa pestuje v Keni a Malawi oblastiach Afriky a má za sebou bohatú a výraznú chuť, ktorá apeluje na mnohé. Obsah kofeínu v tomto type je vyššia ako u iných odrôd.

  

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic

Vlastnosti z bieleho čaju

Poďme sa teraz pozrieť na dôležitých biely čaj vlastnosti tu:

 • Antioxidanty - úroveň antioxidantov v bieleho čaju je podobný ako zelený a čierny čaj.
 • Epigallocatechin gallate A iné Katechíny - Biely čaj obsahuje celý rad aktívnych katechínov vrátane EGCG, čo je veľmi užitočná v boji proti chronickým ochorením, ako je rakovina.
 • Triesloviny - Kým hladiny trieslovín sú nižšie bieleho čaju v porovnaní s inými odrodami, je stále užitočné v odvracať veľa podmienok.
 • Theaflavins (TFS) - Tieto polyfenoly priamo prispievajú k horkosti a trpkosť z čaju. Množstvo TFS nájdené v bieleho čaju je najnižšia v porovnaní s čiernym a zelených čajov. To dáva čaji sladkú príchuť.
 • Thearubigins (TRS) - The mierne kyslé thearubigins sú hlavne zodpovedné za farbu čierneho čaju. Sú v menšom množstve v bieleho čaju v porovnaní s čiernou a zelených čajov.

Ale to, čo je tak veľký, o bieleho čaju? Čítajte ďalej!

Biely čaj Výhody

1. Pomáha pri chudnutí 2. Pomáha pri liečbe akné 3. Môže byť prospešný v tehotenstve 4. Pomáha pri liečbe rakoviny 5. Zlepšuje vlasy a pokožku zdravie 6. Môže pomôcť pri liečbe cukrovky 7. Zvyšuje Energy A bdelosť 8. Pomáha znížiť zápal 9. Môže byť prínosom pre obličky 10. Zlepšuje pečeň zdravie 11. Je dobré pre srdce 12 je dobré pre zuby 13. Zlepšuje reprodukčného zdravia 14. Pre hypotyreózy 15. Môže zlepšiť pamäť 16. Anti -aging 17. Pomáha pri trávení

Môžete konzumovať biely čaj, rovnako ako vaše pravidelné čaju a žať mnoho výhod, ktoré ponúka. Existuje celý rad bielych zdravotné výhody čaju, niektoré z nich boli uvedené nižšie.

1. Pomáha pri chudnutí

Uvažovali ste niekedy o biely čaj na chudnutie? Ak tomu tak nie je, potom jeho najvyšší čas si to hit. Obezita je pravdepodobne číslo jedna ochorenia v dnešnom svete, a ľudia nikdy Zdá sa neunaví hľadať riešenie k nemu.

A medzi mnohými riešenie, biely čaj sa zdá byť sľubný.

V jednej novej nemeckej štúdii bolo zistené, že biely čaj pomáha pri chudnutí spálením existujúcich tukových buniek a zabraňuje tvorbe nových (1).

Biely čaj je tiež zistilo, že sú menej spracované svojimi náprotivkami, a sa stane, že obsahujú viac týchto zložiek, ktoré sú zodpovedné za spaľovanie tukov. V skutočnosti, Číňania skrýval mnoho zdravotných výhod z bieleho čaju po dlhú dobu, a vedci je konečný zdravotné nápoj kopírovať.

Podľa Harvard Medical School, že katechíny nájsť v bieleho čaju môžu tiež podporovať úbytok hmotnosti (2). Všetky formy čaju, vrátane bieleho čaju, sú načítané s antioxidantmi (3). Tie môžu pomôcť v procese chudnutia.

Čajové katechíny sú tiež zistilo, že antiangiogenetické vlastnosti, ktoré môžu brániť obezity (4).

Späť na obsah

2. Pomáha pri liečbe akné

Pozrite sa na ľudí okolo seba, a je pravdepodobné, že väčšina z nich má nejakú formu akné. Akné nie je škodlivá alebo nebezpečná záležitosť, ale nevyzerá to dobre tak ako tak.

Podľa štúdie uskutočnenej na Kingston University, Londýn, biely čaj má antiseptické a antioxidačné vlastnosti (5). Väčšina dermatológovia verí, že antioxidanty chránia pleť pred bunkovým poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a udržiavať ju zdravú (6).

Môžete, v ideálnom prípade do úvahy pitie bieleho čaju pre liečbu akné. Vezmite jednu šálku bieleho čaju dvakrát pravidelne denne. Antioxidanty v bieleho čaju vyplavenie toxínov v tele, ktorých nahromadenie by mohlo mať negatívny vplyv na vašu pokožku a viesť k akné.

Môžete tiež použiť biely čaj lokálne varom dve biele čajové vrecúška a potom umožňuje riešením vychladnúť cez chladenie. Namočte vatových tampónov v roztoku a trieť je na koži po dobu niekoľkých minút, miesto, ktoré si môžete umyť si tvár studenou vodou.

Späť na obsah

3. Môže byť prospešný v tehotenstve

Ako už bolo diskutované, biely čaj obsahuje antioxidanty. V jednej štúdii v Škótsku, sa zistilo, že antioxidanty poskytujú ochranu bunky zo zvýšenej oxidačné poškodenia v priebehu tehotenstva (7).

Avšak, existuje niekoľko obavy týkajúce sa konzumácia bieleho čaju počas tehotenstva.

Biely čaj obsahuje kofeín (aj keď menej ako u ostatných čajov, okrem zeleného čaju (8), ktorej príjem je potrebné obmedziť v priebehu tehotenstva. Je to preto, že nenarodené dieťa nemôže metabolizovať kofeín ako matka. Podľa niektorých výskumných prác, príjem nadmerný množstvo kofeínu môže zvýšiť pravdepodobnosť vrodených chýb, potrat a narodenie mŕtveho plodu (9).

Preto je vždy lepšie poradiť so svojím lekárom a prijímať ich rady, pokiaľ ide o príjem kofeínu počas tehotenstva.

Späť na obsah

4. Pomáha pri liečbe rakoviny

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Cancer Prevention Research, biely čaj môže mať protirakovinové účinky. V skutočnosti bolo zistené, že biely čaj, že je účinnejší ako zelený čaj pri zničení rakovinových buniek v štúdii (10).

Podľa ďalšieho malajský štúdii, biely čaj má vynikajúce antioxidačné a antiproliferatívne účinky proti rakovinovým bunkám. Čaj ničí nielen choré bunky, ale tiež chráni zdravé bunky pred poškodením DNA (11).

Podľa Oregon State University, biely čaj je najmenej spracované okrem iného čaju (12). Biely čaj je výborným zdrojom antioxidantov a polyfenolov, z ktorých oba sú s rakovinou bojujú zlúčeniny (13). Takisto sa zistilo, že čaj (najmä biely čaj) má určité pozitívny vplyv na metabolizmus, ktorý môže blokovať niektoré účinky spôsobujúce rakovinu.

Biely čaj je tiež fotoprotektívne prostriedok a môže byť použitý spolu s inými spôsobmi ochrany proti slnku zvýšiť vplyv (14). Biely čaj obsahuje EGCG (epigallocatechin gallát), účinný antioxidant. Bolo zistené, lokálna aplikácia EGCG chrániť kožné bunky pred poškodením (15). V jednej americkej štúdie, že antioxidant sa tiež ukázané, že inhibujú rast karcinómu prostaty (16).

Katechíny, typ antioxidantu, sú známe pre svoje vynikajúce protirakovinových vlastností. Bolo zistené, že biely čaj obsahuje najvyššiu koncentráciu katechínov (17), čo je jedna z ideálnych potravín pre prevenciu alebo liečbu rakoviny.

Späť na obsah

5. Zlepšuje vlasy a pleť Zdravie

Biely čaj je plná antioxidantov, a v závislosti na University of Maryland Medical Center, protizápalové vlastnosti týchto antioxidantov posilnenie spojivového tkaniva a pomáhajú znižovať alergie, ako sú lupiny alebo ekzém (18).

Antioxidanty môžu pomôcť liečiť vlasy porúch súvisiacich ako pád vlasy a podobne (19). Už sme videli, že biely čaj obsahuje EGCG. Podľa jednej kórejskej štúdie, EGCG môže zvýšiť rast vlasov u ľudí (20). Americký štúdia tiež ukázala účinnosť EGCG v podpore prežitia vlasových buniek (21). Výskum vykonávaný na Konkuk University, Korea, pomenoval antioxidant byť jeden z užitočných zložiek v liečbe pokožky hlavy seboroickej dermatitídy (22).

Bolo zistené, infekcie kože spôsobené gram-negatívnych baktérií (baktérie, ktoré vykazujú rezistenciu na viac liekov), ktoré majú byť inak ošetrené pomocou EGCG (23).

EGCG je tiež považovaný za prameň mladosti pre kožných buniek, je bolo zistené, že majú prínos pre kožné ochorenia, ako je lupienka, vrásky, ružovky a rán (24).

Vzhľadom na vysoký obsah fenolu, biely čaj posilňuje elastín a kolagén (dôležité proteíny nachádzajúce sa v spojivového tkaniva), čím sa koža silný a prevenciu vrások (25).

Späť na obsah

6. Môže pomôcť pri liečbe cukrovky

Niet divu, ak zistíte, že aspoň jednu osobu v každej rodine, že je diabetik. So zmenou životného štýlu a zhoršujúcej sa životných návykov, diabetes, bohužiaľ, sa stáva len častejšie jav.

Avšak, výskum vrhá pozitívne svetlo na bieleho čaju, s ohľadom na jej schopnosť liečiť, alebo dokonca zabrániť diabetu.

Ľudské štúdie vykonané v čínskej štúdie ukázali, že pravidelná konzumácia bieleho čaju môže významne ťažiť pacientov s diabetom (26). Ďalšie štúdie na potkanoch indukovanej diabetom ukázali, že biely čaj znižuje príznaky ochorenia (27).

Diabetes môže mať aj nežiaduce účinky na mozgovej kôry (časť mozgu, ktorá hrá úlohu v vedomia). Portugalský Štúdia vykonaná v roku 2017 nazval pravidelná konzumácia bieleho čaju, aby bolo bezpečné a lacné stratégie, aby sa zabránilo negatívnym účinkom diabetu na mozgovej kôre (28).

Ďalšia štúdia vykonaná v Portugalsku naznačujú, že spotreba bieleho čaju môže byť prirodzený a hospodárny spôsob, ako bojovať proti škodlivým účinkom prediabetes na mužské reprodukčné zdravie (29). Štúdia však tiež zaslúži ďalší výskum.

Tieto katechíny v bieleho čaju musí dostať úver pre anti-diabetickými vlastnosťami Čaj je, pretože sa zistilo, že hrajú dôležitú úlohu pri liečbe alebo prevencii cukrovky 2. Typu (30).

Späť na obsah

Ostatné biely čaj Výhody

7. Zvyšuje energetické a bdelosť

Ako už vieme, biely čaj prechádza najmenej množstvo spracovanie, a preto má najvyššiu koncentráciu L-theanin (31) (aminokyseliny, ktorý zosilňuje bdelosť a má upokojujúci účinok na mysli). Biely čaj obsahuje menej množstvo kofeínu ako ostatné čaje, a, ako výsledok, je hydratačný - to pomáha pri udržaní energie.

Americká štúdia zistila, že L-theanin, spolu s malým množstvom kofeínu, by mohlo zvýšiť úroveň bdelosti a znižujú únavu (32).

Početné štúdie sa tiež ukázalo, že kombinácia L-theanin s malým množstvom kofeínu môže znížiť hladinu úzkosti (33). Aminokyselina môže tiež zlepšiť pamäť a reakčný čas (34).

L-theanin prítomné v bieleho čaju môže tiež znížiť duševnú a fyzickú námahu (35). Bolo zistené, že aminokyselina k zvýšeniu produkcie serotonínu a dopamínu v mozgu (36), ktoré sú v podstate neurotransmitery, ktoré povyšujú vašu náladu a udržať si šťastný a v strehu.

Späť na obsah

8. Pomáha znížiť zápal

Tieto katechíny hrať mocnú úlohu - znižujú zápal, a tiež znížiť riziko vzniku chorôb spojených s chronickým zápalom (napríklad rakovina, cukrovka, ateroskleróza a) (37), (38).

V jednej japonskej štúdie bolo zistené, že katechíny potlačiť zápal svalov a rýchlejšie zotavenie po výkone (39). Zistilo sa tiež, k potlačeniu účinkov faktorov, ktoré spôsobujú fibrózu (40) (na zjazvenie spojivového tkaniva zvyčajne kvôli zraneniu).

Nájdený v bielej čaju EGCG má výborné protizápalové vlastnosti. Ošetruje súvisiacich ochorení, ako za studena a chrípka, a tiež ničí rôzne baktérie a vírusy, vrátane vírusu, ktorý spôsobuje vtákov (41). EGCG tiež bojuje proti ateroskleróze, ktorá je spôsobená zápalom v dôsledku znečisťujúcich životné prostredie (42).

Späť na obsah

9. Môže byť prospešné pre obličky

V poľskej štúdii uskutočnenej v roku 2017, spotreba bieleho čaju bol spojený so znížením nežiaducich účinkov znečistenia životného prostredia na ľudský organizmus, vrátane obličiek (43).

Ďalšie štúdie Chandigarh, India, ukázal rolu katechínov (z dôvodu ich antioxidačnú aktivitu) v ponúka ochranu proti zlyhaniu obličiek (44).

Čínska štúdie na potkanoch dospela k záveru, že katechíny môžu ukázať ako potenciálny liečbu obličkových kameňov u ľudí (45).

Späť na obsah

10. Zlepšuje pečene Zdravie

Bolo zistené, že katechíny (ktoré sú tiež nájdené v zelenom čaji) poskytuje ochranu proti hepatitíde (46).

V jednej čínskej štúdii bolo zistené, že čajové katechíny, aby sa zabránilo infekcii hepatitídy B (47). Americká štúdia bolo tiež doložené antivírusové účinky katechíny, ktoré môžu pomôcť pri blokovaní životný cyklus vírusu hepatitídy B (48).

Avšak, bolo zistené, nadmerný príjem katechínov, že je toxický pre pečeň (49). Z tohto dôvodu, opatrnosť, alebo pred prijatím biely čaj pre pečeň poraďte sa s lekárom.

Späť na obsah

11. Je dobré pre srdce

Španielska štúdie zahŕňali použitie adriamycín, protirakovinové činidlo, ktoré môže zvýšiť oxidačný stres v bunkách. Bolo zistené, spotreba bieleho čaju pre viac ako 12 mesiacov, zvrátiť oxidačné škody na bunky v srdci. Srdce sa tiež obnovil jeho antioxidačnú aktivitu, ale v najvyššej dávke bieleho čaju (50). Bolo tiež zistené, biely čaj preukázať antioxidačné účinky na srdce v jednej štúdii uskutočnenej v Grécku (51).

Bolo zistené, biely čaj, že obsahujú najviac antioxidantov v porovnaní s inými druhmi čaju. Katechíny nájdené v bieleho čaju bolo preukázané, že zníženie hladiny cholesterolu v krvi, zníženie krvného tlaku, a zlepšenie fungovania ciev, čím sa nakoniec znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení (52). Americká štúdie bolo tiež zistené, čajové katechíny, že majú priaznivý účinok na koronárne srdcové ochorenia (53). Rovnaká bola uzavretá v štúdii z roku 2001 vykonanej v Holandsku (54).

Späť na obsah

12. Je dobré pre zuby

Biely čaj obsahuje fluoridy, flavonoidy a triesloviny, z ktorých všetky môžu byť prospešné pre zuby rôznymi spôsobmi. Podľa štúdie uskutočnenej v Indii, fluorid od čaju by mohli byť užitočné pri znižovaní kazu. Taníny inhibujú tvorbu zubného povlaku, a flavonoidy bráni rastu baktérií plaku (55). Tam je ďalší bod, ktorý sa tu uvedené - biely čaj neobsahuje triesloviny, ale len v menšom množstve. Z tohto dôvodu, to nie je tak pravdepodobné, že odfarbovať zuby ako ostatné čaje (56) (s výnimkou zelených a bylinných čajov).

Bolo tiež zistené, biely čaj deaktivovať vírusy a ničia baktérie, ktoré spôsobujú dutín v zuboch (57). V jednej štúdii, biele čajové extrakty boli pridané k rôznym zubné pasty, a podľa zistení boli lepšie antibakteriálne a antivírusové účinky zubnej pasty.

Späť na obsah

12. Zlepšuje reprodukčného zdravia

Portugalský štúdie dospela k záveru, že biely čaj extrakt by mohol hrať úlohu pri zvyšovaní mužské reprodukčné zdravie (58).

Späť na obsah

14. Pomáha liečiť hypotyreóza

Opäť platí, že sú to katechíny. V jednej indickej štúdii bolo zistené, že katechíny, že majú žľaze vlastnosti, a pričom ich bolo efektívny spôsob, ako zabrániť hypotyreózy (59).

Späť na obsah

15. Môže zlepšuje pamäť

Biely čaj je dobrým zdrojom antioxidantov, a jeden z najlepších zdrojov katechínov. To z neho robí jeden dobré jedlo pre zlepšenie pamäti, alebo dokonca spomalenie poklesu pamäti.

Štúdia vykonaná v Portugalsku založil úlohe katechínov v ochrane mozog pred poklesom pamäte v súvislosti s vekom (60).

Podľa inej štúdie, pravidelná konzumácia bieleho čaju pomohla zlepšiť zdravie mozgovej kôry v pre-diabetických krýs, čo naznačuje, že by mohlo pomôcť dosiahnuť podobné výsledky u ľudí, rovnako (61).

Späť na obsah

16. Anti-aging

Postupom času sa naša pokožka stáva prehnutý a voľné kvôli prítomnosti voľných radikálov v našom tele. To urýchľuje proces starnutia pokožky. Nerobte si starosti! S bielym čajom pravidelne môže pomôcť zabrániť vrások a voľnej kože. Biely čaj je bohatý na polyfenoly, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály. Tento úžasný čaj má tiež antioxidačné vlastnosti oživiť vašu pokožku a zastaviť predčasné starnutie.

Späť na obsah

17. Pomáha pri trávení

Máte skúsenosti časté záchvaty poruchy trávenia alebo pálenie záhy? Navrhujem máte biely čaj dvakrát denne po dobu lepší a dlhotrvajúcu úľavu. Šálka ​​bieleho čaju vám dá okamžitú úľavu od žalúdočné kŕče a nevoľnosť a zníženie kyslosti žalúdka v žiadnom momente.

Objímať biely čaj je tiež dobrý spôsob, ako zvýšiť prirodzenú detoxikáciu v tele. Toľko požehnanie v šálke!

Späť na obsah

Tak, to bolo všetko o nádherné zdravotných výhodách bieleho čaju, teraz poďme sa pozrieť na biele prípravu čaju.

Ako si vyrobiť biely čaj

Tvorba vlastnej šálka čaju dáva uspokojenie, že nikdy nemôže byť rovnal. To isté platí s bielym čajom, čo je obzvlášť vynikajúce a špeciálne. Poďme sa pozrieť na to, ako sa môžeme uvariť šálka dokonalosti v medziach nášho domova.

To, čo potrebujeme
 • 2 lyžičky bielych čajových lístkov
 • 1 šálku vody
 • Sladidlo podľa vlastného výberu (voliteľne)
To, čo musíme urobiť,
 1. Variť vodu, až sa dosiahne teplotu 75 - 85 stupňov Celzia (170 - 185 stupňov Fahrenheita).
 2. Nechať ho sedieť po dobu jednej minúty alebo tak pred pridaním čajové lístky.
 3. Biele čajové lístky nie sú tak kompaktný a hustá v porovnaní s inými odrodami. Z tohto dôvodu, pridajte dve lyžičky bielych čajových lístkov do vody na šálku čaju.
 4. Nechajte mix lúhovať približne piatich až ôsmich minút alebo viac, v závislosti na vašich preferencií.
 5. Namáhať a prenášať čaj do šálky.
 6. Pridajte sladidlo a váš šálka bieleho čaju je pripravený!

Biely čaj je jedným z tých potravín, ktoré môžu zlepšiť svoj život výrazne v priebehu času. Nech je to súčasť vašej stravy a zostať zdravý!

Fakty o výživovej hodnote
Kalórie v stash zelenej a bieleho čaju varené
Veľkosť porcie: 1 oz
Čiastka na jednu porciu
Kalórie 0.0
Celkový obsah tuku 0,0 g
Nasýtený tuk 0,0 g
Polynenasýtený tuk 0,0 g
Mononenasýtený tuk 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Sodík 0,0 mg
Draslík 0,0 mg
Celkový obsah sacharidov 0,0 mg
Vláknina 0,0 g
Cukry 0,0 g
Vitamín a 0.0 %
Vitamín B-12 0.0 %
Vitamín b-6 0.0 %
Vitamín c 0.0 %
Vitamín d 0.0 %
Vitamín e 0.0 %
Vápnik 0.0 %
Meď 0.0 %
Folát 0.0 %
Železo 0.0 %
Horčík 0.0 %
0.0 %
Niacín 0.0 %
Kyselina pantoténová 0.0 %
Fosfor 0.0 %
Riboflavín 0.0 %
Selén 0.0 %
Tiamín 0.0 %
Zinok 0.0 %
* percentá denných hodnôt sú založené na diéte s obsahom 2 000 kalórií.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.

Biely čaj vs Zelený čaj

Je zrejmé, že vedel o ďalšie varianty čaju prináša diskusiu, z ktorých jeden je lepší. Nepochybne, zelený čaj je populárny pre všetky dobré dôvody, ale biely čaj môže prevziať to ľahko, ak to nebolo pre jeho cenu. Prečo to hovorím? Dobre, poďme porovnať obaja sa dozvedieť viac.

 • Antioxidanty - Kým biely čaj má podobné typy antioxidantov ako je zelený čaj, množstvo a kvalita sú tak vyššia, čím by mohlo dôjsť v oblasti zdravotníctva faktor. Všetci vieme, že prítomnosť týchto antioxidantov nám pomôže odvrátiť rôzne ochorenia, vrátane kardiovaskulárnych rizík, vysokej hladiny cholesterolu riziká spojené s rakovinou. Pomáhajú tiež pri chudnutí.
 • Kofeín - Ďalším faktorom v prospech bieleho čaju môže byť prítomnosť iba 15 mg kofeínu v porovnaní s 20 mg v zelenom čaji. Pokiaľ máte záujem o pravidelné pitie, ktoré spôsobí menej škody spojené s kofeínom, odporúčam vám ísť na bieleho čaju. Poznámka: No, sú tu vždy výnimky, Rovnaké je to s dostupnosťou kofeínu. My nemusí vedieť. Ale má kofeín skutočne pomáha pri chudnutí. Takže pre tých, ktorí chcú zhodiť pár kíl, navrhujem, aby ste radšej ísť na zelený čaj.
 • Chuť - Všetci vieme, ako horkej chuti zeleného čaju (Nepopieram svoje kvality, ale buďme úprimní, nie každý môže hodiť do šálku plný zeleného čaju bez pridania sladidlo.!). No, v tejto kategórii, biely čaj je rozhodne víťazom, pretože biely čaj Chuť je hladká, jemná a mierne sladšie. Kiež by to tak nebolo, že nákladné a ťažké nájsť!
 • Dostupnosť - No, v tejto sekcii, zelený čaj je víťazom, ruky dole! Nájdete kvalitné zelený čaj kedykoľvek bez výdavkov bombu na neho pri hľadaní dokonalej bieleho čaju je ako hľadanie vody v púšti.
 • Antimikrobiálne - Znie to možno prekvapujúce, ale mnohé štúdie došli k záveru, že biely čaj by mohol byť lepší v boji proti vírusy, baktérie a plesne, ako sú salmonely a Staphylococcus v porovnaní s zelenej tea.So, môžeme konštatovať, že biely čaj je lepší ako zelený čaj mnoho aspektov, ale iba vtedy, keď ste schopní dostať svoje ruky na čisto bieleho čaju. Dajte si pozor na duplikáty a tie nečisté.

Biely čaj Nežiaduce účinky

Kým biely čaj je všeobecne bezpečné, pretože jeho nízke kofeín a vysoké výživové vlastnosti, to môže ešte predstavovať určité riziko pre užívateľov. Niekoľko súvisiacich rizík sú nasledovné:

 • Vieme, že množstvo kofeínu je vechinese biele Tear s nízkym obsahom bieleho čaju, ale to je stále prítomný v ňom. Navyše je známe, biely čaj odvodený z mladých listov, aby obsahovali vyššie množstvo kofeínu v porovnaní s tými odvodené zo starších listov. Niekedy hladiny kofeínu môžu dokonca prekročiť množstvo v zelenom čaji. Kofeín môže spôsobiť mnoho životný štýl a zdravotné vady vrátane nespavosť, nervozita, nepokoj, závraty a iné vplyvy na našom centrálnom nervovom systéme. Výťažky z bieleho čaju môže dokonca spôsobiť zažívacie ťažkosti, ak sú používané vo väčšom množstve, takže pozor na dávkovanie.
 • Biely čaj je bohatý na flavonoidy, ktoré sa môžu viazať non-hom železa, čím inhibujú jeho absorpciu v tele na 70 percent. Tak, aby sa zabránilo tento problém, môžete byť navrhol, piť tento čaj pred tým, než jedlo a zároveň ako pri svojej železo.

Dúfam, že sa teraz ste jasno v tom, čo je biely čaj dobré. Len udržať tieto body na pamäti, a vyhrievať sa na výhodách plynúcich z nebeského bieleho čaju.

Najčastejšie otázky

1. Koľko šálok bieleho čaju v jednom dni je ideálny spotreba?

Ak hľadáte žať nepreberné množstvo zdravotných a kožných ťaží z bieleho čaju, odporúčam vám ísť na dennej rutiny dvoch až štyroch šálok tohto dokonalého čaju. Majúci jednu šálku ráno je v poriadku, ale majú ešte jeden večer nahrádzajúci kávu je ešte lepšia voľba. Najlepšie na tom je, že môžete použiť aj použité čajové lístky dvakrát za sebou, čo šetrí peniaze, rovnako ako úsilie. Tiež, znovupoužitie pomôže pri odvádzaní všetky základné živiny z listov. Len sa uistite, že ste uvariť čaj už druhýkrát.

2. Koľko kalórií sú tam v šálke bieleho čaju?

Ak nebudeme pridať akýkoľvek typ sladidlo, ale aj variť náš šálku bieleho čaju doma pomocou bielych čajových lístkov, počet kalórií je nulová. Ale pokiaľ ide o vyrábané čajové vrecúška, počet kalórií môže ísť až na 100. Takže je lepšie ísť na nesladené, domáci varí biely čaj žať najviac výhod.

3. Aké faktory treba mať na pamäti pri varení bieleho čaju doma?

Pivovarníctvo perfektné biely čaj môže vyjsť byť občas trochu zložitejšie. Ale ak budete mať na pamäti niekoľko bodov, nebudete sklamaní s výsledkami.

 • Na prípravu čaju vždy používať čisté a nekontaminovanej vody. Nikdy ísť predstave, že vriacu budú čistiť vodu.
 • Vyhnúť prinášať vodu do varu, pretože môže dôjsť k zničeniu citlivých komponentov.
 • Ak si prajete, aby silnejšie pohár pre seba, môžete zvýšiť namáčanie k ideálnemu 10 - 12 minút, ale nedošlo k prekročeniu tejto úrovne.
 • Môžete znovu použiť čajových lístkov až do ich maximálnu potenciál (2 - 3 krát až na maximum), ale nepreháňajte to.

4. Ak by ste mali piť biely čaj?

Aj keď neexistuje žiadny ideálny čas konzumovať biely čaj, budete mať skoro ráno a večer, rovnako nahrádzať svoje bežné čajové rutiny. Ak máte v pláne vziať štyri šálky, môžete svoj čas podľa toho rozdeliť. Ale uistite sa, že ste si ju jednu hodinu pred ktorou sa chystáte mať jedlo. Tiež vyhnúť sa to nikde v blízkosti svojej pravidelnej lieky časovanie.

5. Kde môžeme kúpiť biely čaj?

Ako vieme, existuje celý rad z bieleho čaju variantov. Si ho kúpim on-line je najschodnejšia možností. Vyhľadávať on-line na webových stránkach, ako je eBay a Amazon a hľadať predajcov, ktoré sú celkom dobré. V opačnom prípade môžete dokonca požiadať o obchodníkov, ktorí sa zaoberajú čínskeho bieleho čaju, ak ste ochotní kúpiť, že variant.

6. Je biely čaj kyslú povahu?

V porovnaní s inými bylinných čajov, biely čaj prechádza kyslé hodnoty, pohybuje sa v rozmedzí 4 až 7 na stupnici pH, v závislosti na odrode. Ale to je dôvod na obavy.

7. Má biely čaj škvŕn zuby?

Nie, unfermented biely čaj nie je známe, že nespôsobí žiadne škvrny na zuboch. Ale ak máte typy, ktoré dávajú malý tmavý odtieň, môže dôjsť k tomuto problému. Tieto typy obsahujú väčšie množstvo theaflavins a thearubigins, ktoré je známe, že produkujú škvrny interakcií s proteínovými pellicles vašich zubov.

Povedzte nám, ako tento príspevok z bieleho čaju dávok sa vám pomohla. Už ste vyskúšali biely čaj? Radi by sme počuť, ako to dopadlo. Ešte dať svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...