Zdravie a wellness

11 účinných domácich liekov na cirhózu pečene

11 účinných domácich liekov na cirhózu pečene

Rovnováha ľudského tela je tak krehká, že malý problém môže spôsobiť, že celé telo, aby zastavil! Ľudské telo je postavená takým spôsobom, že sa bojuje aj s malou pomocou možno rýchlo liečiť sám.

Cirhóza je jedným z najviac alarmujúce a degeneratívneho ochorenia pečene. Škody spôsobené zvyčajne nie je opraviteľná a vedie ku kaskáde ďalších problémov, ochorení a infekcií. Pečeň je známe, že je jedným z najviac regeneračnými ľudských telesných orgánov. Takže, keď sa niečo spôsobí, že sa degenerovať, to znamená, že je dôvodom na obavy, a tam je bod, odkiaľ niet návratu. Nie sú známe žiadne lieky na cirhózu, ale existujú spôsoby a prostriedky, aby sa zabránilo tejto choroby a udržať ju pod kontrolou.

Zatiaľ čo mnoho ľudí podstúpi alopatického zaobchádzanie s cieľom zabezpečiť dobrý zdravotný stav je obnovený, Domáce opravné prostriedky dopĺňajú lieky a liečbu. Domáce opravné prostriedky tiež pomôcť zabezpečiť rýchlejšie zotavenie.

load...

Čo je cirhózy pečene?

Cirhóza spôsobuje poškodenie pečene tkaniva, čo znamená, že tkanivo pečene nahrádza zjazvené tkanivo alebo poškodenie tkaniva, a ako výsledok, pečeň prestane fungovať normálne. Vzhľadom k tomu, pečeň a telo snaží opraviť poškodené tkanivo, poskytuje spôsob k tvorbe uzlíkov v tele, ktoré sú regeneratívnu. To všetko vedie k tomu, že pečeň stráca svoju schopnosť fungovať normálne a narušuje telesné funkcie.

Top 11 Home prostriedky pre cirhózu pečene:

Domáce opravné prostriedky, zabezpečí, že je možné udržať cirhózu pečene v šachu, hoci nie je tam žiadny spôsob, ako zvrátiť účinky chorôb po svojom nástupe.

1. Beat It S Papaya Seeds:

Vezmite papája semená a rozdrviť je správne extrahovať šťavu. Teraz si jednu polievkovú lyžicu tejto papája semien šťavu a premiešame s dvoma lyžicami citrónovej šťavy, nechajte zmiešaný šťavy dvakrát denne po dobu pečeňou.

load...

2. Ošetriť cmar, jogurt a Rasca:

Trvať dve šálky vody a pridajte do neho dve plné lyžice jogurtu a 2 lyžice rasca prášku. Pridajte soľ podľa chuti. V podstate je myšlienka, aby sa cmar a dvakrát ho mať denne. To je užitočné pre udržanie zdravej hladiny baktérií v tele zmierniť bolesti žalúdka a trávenie pomôcť.

3. Indian Lime Soda:

Vezmite pohár vody, stlačiť citrón v nej a pridať soľ na ňu. Majú to 3krát denne. Vyhnúť cukor, tak ako je ťažké stráviť a nie je ľahké na už postihnutých pečeni. Prináša úľavu od žalúdka problému a podporuje trávenie. Lemon je dobrá pre trávenie a funguje aj ako preháňadlo.

4. Say Yes Do Špenát:

Mrkvy sú bohaté na beta-karotén a špenát je bohatým zdrojom železa. Umyť pár mrkvu a milostivý množstvo listy špenátu. Rozdrviť alebo rozomlieť alebo miešať na jemnú pastu. Kmeň Zmes sa jemné sito. Majú túto šťavu získať nejakú úľavu od príznakov a postarať sa o vaše pečeň a zároveň zaistiť životne dôležité živiny do tela.

5. Ajurvédske procedúry s katuki:

Katuki je nájdená v Himalájach bylina a je vysoko efektívna pre pacientov s cirhózou. Korene byliny môžu byť konzumované, aby pečeň zdravá a pomáhať procesu trávenia.

6. Ostropestrec:

Pestrec mariánsky je jedným z najnovších prírastkov mnoho bylinných prípravkov a prírodná liečba pre mnoho ochorení ľudského tela. Ľudia začali ešte len objavovať mnoho výhod pestreca mariánskeho. Pestrec mariánsky obsahuje silymarín, ktorý je aktívny, antioxidant a je známe, že znižuje poškodenie pečene a pečeňové bunky, ktoré nastaví v dôsledku cirhózy. Jeden potrebuje rozdrviť niekoľko bodliak semená a uvaríme vo vode, kým dobrota bodliak sa extrahuje do vody. Keď sa to stane vlažnej, majú tento lektvar, aby sa vaše pečeň ísť a zastaviť akékoľvek ďalšie škody.

7. Jablkový ocot:

Jablčný ocot je dobrá, pretože pomáha zlepšiť metabolizmus tukov. Funguje tiež ako dobrý detoxikačný prostriedok pre pečeň. Vezmite pohár vody a pridajte jednu polievkovú lyžicu jablčného octu a lyžičku medu. Túto zmes, 3 krát denne po dobu zdravšie pečeň.

8. Go S egreše:

Indické domácnosti sú plné nakladanej zeleniny a konzervy všetkého druhu. To môže byť akreditované, aby ich zdravotné vlastnosti a schopnosti udržať telo zdravé dovnútra a krásny vonku. Indický egreš alebo amla, ako je bežne známe, že väčšina z nás je úžasný zložkou pre udržanie poškodenia pečene v šachu. Ako amla je bohatým zdrojom vitamínu C, jeho spotreba zachováva funkciu pečene správne. Jeden môže mať amly vo svojej zachovalé podobe. Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť semena v jadre ovocia a nastrúhame ju. Majú túto strúhaný egreše s šalát alebo tvaroh. Ak je to možné, žuť to trochu uvoľniť šťavu v ústach, aby asimilovať vitamín C rýchlejšie v tele.

9. Cure Yellow sa žltými, uistite, že ste kurkuma:

Prospešné pre kožu a vnútorných orgánov, kurkuma je bohatým zdrojom anti-septikov, anti-bakteriálne, anti-hubové a antioxidačné vlastnosti. Kurkuma dokáže divy pre naše pečeň. Existuje veľa jednoduchých spôsobov, ako konzumovať kurkumu, pričom najčastejšie z nich je jeho použitie v našom každodennom varenie. Striedavo, vek starý recept našich matiek a babičiek pridať lyžicu kurkuma v pohári horúceho mlieka a pridať trochu medu na to, je tiež skvelý spôsob, ako konzumovať. Kurkuma stará o pečeň a udržuje voľné radikály z tela skôr, než môžu spôsobiť zranenie alebo iné škody.

10. Go zdravé Ľanové semienka:

Ľanové semienka sa objavili v poslednej dobe ako neskoré účastníka v závode priaznivých účinkov na zdravie. Ľanové semienka nemusí priamy prospech stav pečene, ale to pomôže znížiť záťaž na už trpia pečeň. Ľanové semienka sú bohaté na fytonutrienty a tieto phytonutrients pomáha predchádzať nechcenému a prebytok hormónov z cirkulujúcej v krvi. Existuje mnoho spôsobov, ako mať ľanové semienka. Jedným z nich môžete pridať do šalátov a sendvičov po praženie je trochu striedavo mnoho ľudí ich používajú na koktaily a smoothies na dennej báze. Jeden môže tiež len pečené a priamo mať trochu z týchto semien každý deň skoro ráno na lačný žalúdok pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

11. Jedzte Papaya:

Mať čerstvé ovocie je úžasný spôsob, ako zostať v dobrom zdravotnom stave a aby sa vaše telo vo vnútri zdravé. Papaya je dobrý domáci liek na cirhózy pečene. Najlepší spôsob, ako mať papája pre vaše pečeň je hodiť do papája šťava. Vezmite dve polievkové lyžice tejto šťavy a pridať jeden alebo pol lyžičky čerstvej citrónovej šťavy a mať to každý deň. Ak môžete, počkajte 3 - 4 krát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Príčiny cirhózy:

To sú len niektoré z príčin cirhózy pečene a nie sú vyčerpávajúce. V závislosti na životnom štýle a environmentálnych faktorov, tam mohol byť mnoho ďalších dôvodov pre ochorenie.

 • Medzi najčastejšie a široko známa príčina cirhózy je nadmerná konzumácia alkoholu. Alkohol Zdá sa, že blokujú normálny metabolizmus tukov, bielkovín a sacharidov. To vedie k rozvoju pečeňovej jazva tkaniva.
 • V niektorých prípadoch, hepatitída vedie k cirhóze. Hepatitída vedie k hromadeniu tuku v pečeni a v dôsledku jazvy tkaniva. Iné príčiny tohto druhu poškodenia pečene môže byť aj obezita, diabetes a ochorenia koronárnych tepien.
 • Ak sa dostane postihnutých žlčovodu v osobe, môže spôsobiť sekundárne poškodenie pečene vedúce k cirhóze.

Účinky cirhózy:

Cirhóza vedie k rade škodlivých účinkov na ľudský organizmus. Nižšie sú uvedené niektoré z najčastejších z nich. V závislosti na stupni poškodenia, príznaky a účinky sa môžu líšiť od človeka k človeku.

 • Príčiny vaskulárne lézie vplyvom zvýšenej hladiny estradiolu.
 • Zvýšené hladiny estrogénov vedie k začervenaniu v dlaniach. Tento stav tiež označovaný ako palmárno erytém.
 • Zvýšenie veľkosti prsníkov u mužov v dôsledku hladín estradiolu, tiež známy ako gynekomastia.
 • Nedostatok sexuálnej túžby a impotencia u krajných prípadoch, a môže tiež viesť k testikulárne atrofiou.
 • Vedie k hromadeniu tekutiny v ľudskom brušnej oblasti, čo vedie k nafúknuté žalúdku, sa bežne označuje ako ascites.
 • Vedie k žltačkou v dôsledku zvýšenia hladín bilirubínu.
 • Nedostatok zrážanie krvi v tele, čo spôsobuje otlaky a krvácanie.
 • Vedie k opuch mozgového tkaniva a spôsobuje pečeňová encefalopatia, ktorý narúša normálne každodenné funkcií a pamäti človeka.
 • Nevoľnosť, poruchy trávenia, bolesti brucha, chudnutie, zlý dych, horúčka, žltačka farebné pleti, nadúvanie sú ďalšie bežné príznaky cirhózy.

Ako zabrániť cirhózy?

No, takže ide staré príslovie, že prevencia je lepšia ako liečba. Existuje veľa jednoduchých spôsobov a prostriedkov, ako zabrániť vzniku cirhózy. Niektoré z jednoduchých vecí a zmien je potrebné vykonať, sú:

Nepreháňajte Konzumácia alkoholu:

Aj keď sme všetci sociálne konzumentov, je tiež dôležité a nevyhnutné, aby jeden sleduje a udržiava mieru konzumácie alkoholu na dennej báze.

Znížte príjem soli a regulačných sodný:

Sodný, zvyčajne skladajú vo forme soli vedie telo zadržiavať vodu. Je to tiež stav, ktorý zhoršuje nástupom cirhózy, a preto sa odporúča, aby sa zabránilo príliš veľa soli v potravinách, aby sa zabránilo opuchu.

Ísť zdravý a jesť vyváženú stravu:

Ísť ľahko na svoje telo a jesť potraviny, ktoré sú ľahko stráviteľné. Zníženie hladiny komplexných proteínov, pretože nie je ľahko stráviteľné, keď má stav alebo problém s pečeňou. Jesť vyváženú stravu s ovocím a zeleninou, strukovín a šošovka, a všetky druhy čerstvé džúsy a koktaily.

Do cvičenia zostať zdravý:

Zatiaľ čo jeden sa nemusí myslieť na zachovanie dobrého zdravotného stavu a výkonu, kým sa niečo drastické sa stane, že je dôležité, aby zabezpečili, že dostanete aspoň 45 minút cvičenia denne, aby sa vaše telo zdravé a myseľ v strehu. To tiež udržuje choroby na uzde a zároveň udržuje orgánov v dobrom stave.

Najlepším riešením je prevencia v niektorých prípadoch, a jeden taký zdravotný stav je cirhóza pečene, ako je poškodenie nezvratné. Všetky tieto domáce opravné prostriedky, poskytujú spôsoby a prostriedky, ako udržať zdravé pečeň, znižujú tlak na pečeň a pomáhať jeho normálne fungovanie. Žiadny známy liek je tu pre cirhóza je okrem transplantácia pečene. Preto je dôležité si uvedomiť, že je potrebné, aby sa zdravé a vedomé voľby, pokiaľ ide o niečí potravy a udržanie dobrého zdravého životného štýlu tým, že každodenné cvičenie. Aby sa vaše telo zdravé, je to jediná máte!

Bol tento článok nápomocný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Pozrite sa na video z StylecrazeTV - 3 Prírodné prostriedky pre cirhóza pečene

load...