Zdravie a wellness

Top 7 jogových ústupkov

Top 7 jogových ústupkov

Jóga ustúpi doháňajú v Indii, ako nikdy predtým. Než sme sa dostať do detailov, dovoľte mi, aby som vás opýtať na jednoduchú otázku-Cítite sa prepracovaní? Ak je vaša myseľ a telo kričí áno, potom budete potrebovať prestávku. Nie je pravidelný zostať doma prestávke, ale niečo, čo vám pomôže odpojiť od svojej rutiny. Skvelý spôsob, ako by bolo osviežiť sa s jogy, meditácie a náučných aktivít. India má jedny z najlepších jogy ustúpi, ktoré ponúkajú vybranými jogy kurzy.

Ale skôr, než vám povieme o nich, poďme sa dozvedieť, čo možno očakávať v joge ústupe.

Čo je Yoga Retreat?

Jóga ústup je pokojný miesto, zvyčajne sa nachádza ďaleko od centra mesta a vo vrchole prírody. Jóga ustúpi umožňujú ľuďom spomaliť a namočte do života a činnosti. Tieto ustúpi zvyčajne majú plán udalostí, tried a výživné jedlá naplánoval pre svojich návštevníkov, aby im pomohla detox. Celý proces je vedený s ďalšou podporou profesionálnymi inštruktormi. Na rozdiel od nepreberné množstvo aktivít, je tu dostatok času tráviť v osamelosti, skúmať prírodu a odpočinok. Do konca svojho času pri jogy ustúpiť, budete sa cítiť opäť spojení s seba a pod napätím príliš.

load...

Nasledujúce 7 jogy ustúpi vám poskytne to najlepšie z jogy terapiou, relaxačných masáží, a upokojujúce prostredie. Pomôžu vám uniknúť zo svojho rušného života a znižujú stres.

Zvedaví, čo každý ústup znamená? Visí tam; môžete nájsť všetky nižšie. Udržať rolovanie.

Najlepšie jogy ustúpi v Indii

  1. Bhakti Kutir v Palolo, Goa
  2. Shreyas Retreat v Bangalore, Karnataka
  3. Kaivalyam Retreat v Munnar, Kerala
  4. Isha centrum jogy blízkosti Coimbatore, Tamil Nadu
  5. Ganga kinara v Rishikesh, Uttarakhand
  6. Mysore Krishnamachar Yoga Shala, Mysore, Karnataka
  7. Tušiť meditačné centrum, Dharamshala, Himáčalpradéš

1. Bhakti Kutir v Palolo, Goa

load...

O The Retreat: Goa sa naplní jogy ustúpi. Tento konkrétny jeden v Palolo na juhu Goa vás vezme späť do prírody. Nachádza sa v 2-aker kokosového hája posiaty chaty z ryžovej slamy a bambusu. V mieste je k dispozícii reštaurácia s vegetariánskych a vegánskych možností, ktoré ponúkajú biopotraviny, čerstvé ryby a chutné šťavy. Môžete sa tešiť na jedlo sedí pod kokosovými palmami pričom v čerstvom vetre. Ústup ponúka vkusné priestory pre cvičenie jogy a semináre, kde Bhakti kutir v in-house jóga majstri postarať. Nájdete tu tiež pravidelné semináre, ktorý sa vykonáva zvonku na mieste. Bhakti Kutir má Ajurvéda centrum ponúkajúce ajurvédskej procedúry dlhoročné pod dohľadom odborných terapeutov.

To, čo ponúka: Ako celok, čas strávený na Bhakti Kutir bude celostný skúsenosť so zvukom plážových vlnách, morského vánku a cvrlikání vtákov pridanie do atmosféry a zdvíhacím zariadením svoje skúsenosti tam.

Adresa: Bhakti Kutir v Palolo, 296, Colomb, Palolo, Canacona, Goa - 403702

Späť na obsah

2. Shreyas ustúpiť v Bengaluru, Karnataka

O The Retreat: Shreyas Retreat v Bangalúr je jedným z najlepších jogy ustúpi vo svete sa šíri cez 25 akrov zelene a vodných plôch. Shreyas ponúka ášrame štýl jogy školenia hoci strohosti žijúci pripojená k Ashram štýlu bývania. V objekte je pohodlný zodpovedajúce nastavenie úrovne 5-hviezdičkový. Spolu s sebaobjavovania, Shreyas tiež ponúka možnosť rozmaznávať seba a dopriať v zábavných aktivít.

To, čo ponúka: Na jogu ustúpiť, môžete si vybrať, aby sa zúčastnili na zasadnutí jogy, meditovať, ísť do kúpeľov, jesť výživnú organickú vegetariánsku stravu, podieľať sa na všeobecne prospešných prác a teraz diskusiu o joge a jeho filozofiu. Miestom vyžaruje pozitívnu atmosféru, ktorá by ste chceli zažiť.

Adresa: Santoshima Farm, Gollahalli Gate, Nelamangala, Bangalore - 562.123

Späť na obsah

3. Kaivalyam Retreat v Munnar, Kerala

O The Retreat: Kerala je všetko dobré. To sa nazýva Božie vlastnej krajine z nejakého dôvodu. Kaivalyam je jedno také miesto, ktoré ospravedlní slogan štátu. Je umiestnený v strede na čajových plantážach v Munnar s prírodným lesného porastu. Miesto, má tú výhodu, že sa nachádza na krásnom kopci umiestnenie stanice, ktorá zahŕňa celoročné chladné klimatické podmienky, čajové plantáže, prírodné vodopády, horskej krajiny a hojnosť stromov.

To, čo ponúka: môžete načerpať tu Kaivalyam. To poskytuje dostatok možností, aby tak urobili. Tieto kamenné konštrukcie budovy vybavené state-of-art zariadenia, zatiaľ čo okolité korenia plantáže je bonus. 11-aker pôdy v areáli je atrakciou poskytuje všetky organické vegetariáni požadovaných na ústupe. Návštevníci môžu mať praktické skúsenosti na farme spolu s denným yogy; korenie plantáž vychádzky, pozorovanie vtákov a táborák.

Adresa: Kaivalyam Retreat, Moolakada, Pallivasal, Munnar, Kerala - 685.612

Späť na obsah

4. Isha Yoga Center Near Coimbatore, Tamil Nadu

O The Retreat: Na úpätí Velliangiri hôr, centrum jogy Isha darí ako organizácia pre vnútorný rast. Je to slávny joga centrum v Indii, priťahuje návštevníkov z celého sveta. Centrum má slávnu, Dhyanalinga, 'energeticky formu pod s stĺpikov kopulou. Tisíce ľudí, ktorí prichádzajú k meditácii na Dhyanalinga pre vnútorný pokoj a pohodu.

To, čo ponúka: Centrum tiež ubytuje Spanda sála, letná záhradka, Isha omladenie Center, Isha Home School a pulzujúca rezidenčné oblasť, ktorá sídli dobrovoľníkov a návštevníkov. Je známy pre svoje celoročné jogy a meditácie programov, ako je Inner Engineering Retreat, ktorý pomáha s duchovný skúmanie a rast.

Adresa: Isha centrum jogy, Velliangiri predhoria, Ishan Vihar Post, Coimbatore - 641 114

Späť na obsah

5. Ganga kinara v Rishikesh, Uttarakhand

O The Retreat: Rishikesh, svetového hlavného mesta jogy, má istý nepreberné množstvo jogy ustúpi, ale ten vyšplhala na vrchol zoznamu je Ganga Kinari, hotel na brehu rieky Gangy. Vlastnosť tiež výhľad na Národný park Rajaji dáva návštevníkom krásny výhľad na faunu a flóru hrubého svätyne.

To, čo ponúka: Obklopený prírodné krásy, ústup ponúka svojim návštevníkom trekking a náučné chodníky, cyklistika, kúpele, jóga, Ayurveda, voda rafting River, jungle safari a pozorovanie vtákov. Návštevníci sa môžu tiež vydať na prechádzku pozdĺž rieky v nábrežnej promenáde, ktorá je jedinečná v hoteli. Miestom vibrácie spirituality Rishikesh a upokojujúci výhľad na hory.

Adresa: Ganga Kinari, 237, Virbhadra Road Rishikesh, Uttarakhand - 249.201

Späť na obsah

6. Mysore Krishnamachar Yoga Shala, Mysore, Karnataka

O The Retreat: Mysore je miesto, kam ísť na jogu dovolenku v Indii. Táto oblasť je známa pre ashtanga Vinyasa jogy v Indii aj v zahraničí. BNS Iyengar, kto je pánom formuláre a učí ju z posledných 30 rokov, teraz trvá kurzy na Yoga Shala Mysore Krishnamachar. Stredisko sa nachádza uprostred Mysore.

To, čo ponúka: jóga ústup ponúka školenia vo všetkých oblastiach, ktoré zahŕňajú jogy ásany, mudra, spievanie, pránájáma, meditácia, filozofia a Ayurveda. Návštevníci sa odporúča zaregistrovať po dobu najmenej jedného mesiaca a je možné si vybrať z rôznych dostupných možností učiť jogu a Ayurveda. Miestom vyučuje jogu na základe tradičných konceptov a písiem a je otvorený pre študentov z celého sveta.

Adresa: Mysore Krishnamachar Yoga Shala, # 490, Devamba Agrahara, KR MOHALL, Mysuru - 570.024

Späť na obsah

7. Tušiť meditačné centrum, Dharamsala, Himáčalpradéš

O The Retreat: Meditačné centrum sa nachádza v pokojnej Dharamsala, v kopcoch priamo nad mestom McLeod Ganj. Je centrom tibetskej Mahayana tradície budhizmu a je otvorená ľuďom všetkých kultúr a tradícií sa učiť Budhovo učenie.

To, čo ponúka: Stredisko ponúka kurzy budhizmu od začiatočníkov až po pokročilých. Vykonáva rezidenčné, Úvod k budhizmu 'tichej útočisko samozrejme po dobu 10 dní a je otvorený pre drop-in meditáciu v dopoludňajších hodinách. Miestom vsiakne do upokojujúci účinok jeho okolité lesy a záhadu dalajlámu.

Adresa: tušiť meditačné centrum, McLeod Ganj, Dharamsala, Himachal Pradesh- 176219

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Sú jóga ustúpi odporúča pre ľudí, ktorí nikdy predtým cvičil jogu?

Áno sú. Jóga ustúpi sú vynikajúce miesta, začať sa učiť jogu.

Čo by som mal nosiť na jogu ustúpiť?

Nesú svoje obvyklé cestovné náležitosti a uistite sa, že pridať vhodné oblečenie pre miesto a poveternostným podmienkam, joga oblečenie a rohoží a dobré vychádzkové topánky.

Odstúpenie od svojho každodenného života a ísť niekam pripojiť sám so sebou a životom je ideálny spôsob, ako obnoviť a osviežiť sa a vrátiť sa s novou energiou, aby sa na životné výzvy. Keď tam sú dobré a cenovo ustúpi na dosah, potom je to najlepšie, aby to skúsiť. Vyberte si jeden, zažiť ju a dajte nám vedieť, ako to bolo. Šťastné prázdniny.

load...