Zdravie a wellness

7 najlepších jogových kníh, ktoré by ste si mali prečítať

7 najlepších jogových kníh, ktoré by ste si mali prečítať

Starovekých múdrosti je obrovská. Čím viac budete kopať hlboko, tým väčšia je potreba sa naučiť. To isté platí aj pre jogu. Aj keď jóga je súčasťou moderného životného štýlu dnes, jej korene cestu späť. Jeho história, techniky, filozofie a cesta Koncepcia je od doby jeho začatia je niečo, čo by ste mali vedieť. Takže nabudúce si sadnúť cvičiť jogu, trápili nie nevie, nič z toho. Pozrite sa na 7 najlepších jogy kníh uvedených sem to zistiť. Prejdite nadol nájsť.

Pred tým, poďme zistiť, o kultúre písaní kníh o joge.

Kníh o joge

Najznámejšie staroveká jóga text Pataňdžaliho jóga sútry. Predtým, tam bolo veľa kníh, ktoré spomínané jogy koncepty. Ako Bhagavadgíta. Nečakal to, že nie? Áno, Bhagavadgíta je jedným zo starovekých textov, ktoré hovoria o joge. Ak sa vydáte ďalej dopredu, tam sú Upanishads najstaršie Rig Veda. Áno, jóga je tak stará. Počkať, alebo dokonca staršie. Plomby Indus Valley civilizácie k dispozícii ľuďom v jogy ásany. To by mohlo byť najskôr prejavom jogy vo formáte put-dole, aj keď to nie je písanie na stránke.

load...

Krásne, nie je to vedieť, že to, čo cvičíme v našich domovoch, v parkoch, jogových štúdií je niečo, čo sa narodil pred storočiami? Existuje obrovské množstvo kníh napísaných na jogu od čias Indus údolia, a môžete si byť istí, ako nájsť odpovede na vaše otázky v niektorom z týchto kníh.

Jóga je komplexný a rôznorodá a vyžaduje určitý čas, aby pochopil. Takže, prechádza niekoľkých kníh, je nutné pochopiť pojmy a premýšľať o ňom. Nižšie sú uvedené niektoré knihy, ktoré vám pomôžu začať. Pozrieť sa.

Najlepší jogy Books

  1. Jóga Sutras Patanjali Swami Satchidananda
  2. Svetlo na jogu BKS Iyengar
  3. The Heart of jogy: Rozvoj osobné prax TKV Desikachar
  4. Sedem duchovných zákonov jogy od Deepak Chopra
  5. The Secret Power Yoga: žena príručka pre srdce a ducha z jogy Sutras od Nischala Joy Devi
  6. Jóga: The Way Iyengar Silva, Mira a Shyam Mehta
  7. Jóga: The Way Iyengar Silva, Mira a Shyam Mehta

1. Jóga Sutras Patanjali Swami Satchidananda

load...

Swami Satchidananda je preslávený jogové guru, ktorí sa koncept jogy na západ v 60. Rokoch. V joge Sutras Patanjali, dáva jasnú predstavu o sutras vo svojej najčistejšej podobe uvedením pôvodnej sanskrtské pasáže, ich preklady a slovo slovných významov. Swami ďalej rozoberie to tým, že ponúka svoj komentár k nej rezať jasnú predstavu o nás.

Knihy hovoriť značne o Raja jogy a pracovať ako podklad pre záujemcov o duchovnej ceste. Poskytuje detailné informácie o joge ásany, meditácie, etiky a ako sa vysporiadať s každodennými problémami. Swami tiež zdieľa svoje skúsenosti s jogou.

Späť na obsah

2. Light On jogy BKS Iyengar

BKS Iyengar svetovo uznávaný odborník jóga prijal Padma Shri a Padma Bhushan pre jeho šírenie jogy. Jeho kniha, Svetlo na jogu 'sa zaoberá predovšetkým jogy ásan. Je to definitívne návod k postupu, variácie a prínosov ásan. Samozrejme, že rozpráva príbeh zmysel a za každým ásany a predstavuje fotografie pre každú ásany. Tieto ásany v knihe sú hodnotené podľa ich úrovne obtiažnosti uľahčuje čitateľovi vyberať tie, ktoré pre nich vhodné. , Svetlo na jogu 'je biblia z jogových ásan, vysvetľujúce podrobne všetko, čo potrebujete vedieť o ásan.

Späť na obsah

3. The Heart Of jogy: vytvárať si osobné praxe TKV Desikachar

TKV Desikachar je syn Tirumalai Krishnamacharyou, jeden z najväčších jogínov modernej éry. Svetoznámy guru ako BKS Iyengar, Pattabhi Koks, Indra Devi študovala pod Krishnamacharyou. Desikachar bol cvičený svojho otca a stal sa zbehlý v Viniyoga zvyklosťami systéme, kde je joga režim určený individualisticky pre každú osobu v synchronizáciu s ich životným štýlom, zdravie a stravovacie návyky.

The Heart Of jogy: Rozvoj osobné prax, sa vzťahuje na všetky aspekty jogy, ktoré majú vplyv na človeka psychicky, duševne i fyzicky. Vedie čitateľa tradičné poňatie jogy a pomáha im prispôsobiť predstavuje, meditácie a filozofie tak, aby vyhovovali jeho vek, zdravie, prácu a životný štýl.

Späť na obsah

4. Sedem duchovných zákonov jogy By Deepak Chopra

Deepak Chopra, znie povedome v poriadku? Tento slávny indický lekársko emigroval do Spojených štátov v roku 1970 a stal sa aktívny propagátor alternatívnej medicíny po náhodnom stretnutí s Maharishi Mahesh Yogi, ktorá zmenila jeho život a ustanovil ho opustiť svoju prácu v nemocnici. Čoskoro založil Chopra Centrum pre pohodu a získal popularitu vďaka šou Oprah Winfrey, kde hovoril o svojej práci a kníh.

V knihe, Sedem duchovných zákonov jogy, 'Deepak Chopra diskutuje o výhodách jogy a zaoberá sa tým, že jóga je oveľa viac ako ásan a hlboko duchovnej praxe. Spolu s meditáciou, ásan, dýchacie techniky a mantry, existujú duchovné zákony, ktoré vedú človeka k osvieteniu a kniha opisuje, že v detaile.

Späť na obsah

5. Secret Power Of jogy: žena príručka do srdca a ducha Jóga Sutras By Nischala Joy Devi

Nishchala Joy Devi je liečiteľ a posilňuje jedinca so svojimi učenia a vytvára hlboký dopad na ne. Bola žiak Yogiraj Sri Swami Satchidananda a tiež zdvihol pohľady z niekoľkými ďalšími v Indii, USA a ďalších krajinách. Študovala západnej medicínu pred tým a je odborníkom v prelínanie jogu a medicínu.

V 'The Secret Power Yoga: žena príručke na srdce a ducha z jogy Sutras,' Nishchala deconstructs joga sútry a dáva mu ženskú perspektívu. Je to preklad, ktorý hovorí k žene v každom z nás. Nishchala hlavne hovorí o emocionálne aspekty sútry v tejto knihe, a ponúka osobné radu, ako objať jogu.

Späť na obsah

6. Mier je každý krok za Thich Nhat Hanh

Thich Nhat Hanh je advocator pokoja a budhistický mních z Vietnamu. So sídlom vo Francúzsku, duchovný vodca a Zen majster cestuje po celom svete šíriť posolstvo mieru a lásky. On je vplyvná účastníkom mierových hnutí a podporuje nenásilné riešenie konfliktov. Hanh zaviedla organizácie, ktoré pomáhajú k renovácii a obnovu škôl, zdravotných stredísk a dedín.

Kniha, Mier je Every Step 'je vodítkom podľa Thich Nhat Hanh nám pomáha rozpoznať a popíjať mierové spôsoby riešenia životných situácií. Kniha nám radí, aby čo najviac z každej situácie, ktorá sa vyskytuje v našom živote a rieši s nimi pozitívne. To získava spôsoby, ako byť meditatívne v živote s historkami z Nhat života.

Späť na obsah

7. Jóga: The Iyengar spôsobom Silva, Mira, a Shyam Mehta

Autori Silva, Mira a Shyam Mehta, sú žiaci BKS Iyengar a propagátormi jeho štýl jogy. Silva Mehta značne rozšírila jogy po celom svete, viac tak na Západe. Ona hrala kľúčovú úlohu pri vytváraní jogy inštitútu Iyengar v Londýne. Mira študoval pod vedením BKS Iyengar od detstva a učil jogu v Londýne.

Kniha hovorí o štýle Iyengar jogy a vedie čitateľa metóde, držanie tela a pokyny Iyengar jogy s fotografiami. Obsahuje 100 základných póz a je užitočné pochopiť ásany a štýl.

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Môže jóga vyliečiť nevyliečiteľné choroby?

Je možné zaznamenať masívne transformácie v ľudí, ktorí trpia nevyliečiteľnými chorobami s riadnou praxou jogy denne.

Je joga náboženské?

Jóga je univerzálny. Je to duchovná koncept mimo akejkoľvek náboženstva.

Pochopenie jogy môže trvať celý život. Knihy uvedené v tomto článku budú robiť len to trošičku ľahké. Pozrite sa na zoznam, vybrať niekoľko, ktoré vás zaujímajú, a čítal ďalej.

Máte nejaké odporúčania? Dajte nám vedieť v poznámkach nižšie.

load...