Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Earl Gray čaju

10 úžasných výhod Earl Gray čaju

Mal si niekedy Earl Grey čaj? Už ste počuli o tom skôr? Ak tomu tak nie je, je čas, aby ste sa o ňom dozvedel a začal brať to na dennej báze. To preto, že z úžasné zdravotné výhody, že prichádza s.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Earl Grey Tea - Prehľad

Earl Grey čaj je kategórii ochutených čajová zmes, ktorá je veľmi populárny v západnom svete. Je to čierny čaj s citrusovou príchuťou. Earl Grey má zvláštnu chuť v dôsledku pridania oleja získaného z kôry z bergamot oranžovej. Bergamot je žlto sfarbené, voňavé plody, veľmi podobný citróna a vo veľkosti pomaranča.

load...

Earl Grey je pomenovaná po neskoré britský premiér Charles Gray. On bol predseda vlády v Anglicku od roku 1830 do roku 1834. Hovorí sa, že čínsky mandarín nadaný recept aby bol tento jedinečne ochutené čaje pre kráľa Karola ako prejav vďačnosti, keď jeden z jeho mužov zachráneného syna Čaj Blender pred utopením.

Earl Grey je vyrobený z čierneho čaju. Chuť i kvalita čaju závisí od klímy, geografii oblasti, kde sa pestuje, a ako je spracovaný. Vzhľadom k tomu, aróma bergamotu významne mení v závislosti na mieste pestovania, jeho spracovanie štýlom a tiež množstvo bergamotu použitá pre každú čajová zmes, to je tiež dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje kvalitu čaju.

Spolu so svojou jedinečnú chuť a vôňu, tento čaj má tiež celý rad priaznivých účinkov na zdravie.

1. Zubná zdravie

Earl Grey čaj obsahuje značné množstvo fluoridu, a to chráni vaše zuby. To tiež znižuje riziko vzniku bolestivých dutín. Tento čaj obsahuje prírodné antibiotikum s názvom katechín, ktorý môže bojovať ústnej infekcie a zabrániť skorá štádia zápalu ďasien. Bez cukru nápoje ako Earl Grey čaju neumožňujú rast baktérií v ústach a tým znížiť produkciu kyseliny, ktorý poškodzuje zubnú sklovinu.

load...

2. Hydratácia

Earl čaj je sviežim nula kalórií nápoj. Obsahuje draslík, ktorý pomáha udržiavať rovnováhu tekutín vaše telo a tiež vám pomôže zostať hydratované. Prídavok medom miesto cukrom a citrónom miesto krému vám dáva viac vylepšený efekt. To môže byť zdravá alternatíva kávy, pretože má asi polovicu množstvo kofeínu ako bežný šálka kávy.

3. Tráviaci Aid

Bergamot pomáha zlepšiť trávenie a môže byť veľmi užitočné pre ľudí, ktorí trpia zlým trávením. Uvádza sa tiež, že tento čaj môže zmierniť zápchu, nevoľnosť, a môže tiež zmierniť príznaky žalúdočných štiav. To je tiež veril k boju proti infekciám močových ciest a dokonca sa používa na liečbu črevných problémov, ako sú červy.

4. Antioxidačné

Bergamot je veľmi populárny vďaka svojej antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú veľmi dôležité, pretože v boji proti voľným radikálom, ktoré môžu poškodiť telo.

Rôzne štúdie preukázali, že čierny čaj je prírodný antioxidant. Kombinácia čierneho čaju spolu s bergamotom je ešte zdravšie. Pravidelná konzumácia tohto čaju môže urobiť zdravé a krásne vďaka svojej antioxidačné vlastnosti, a tiež poskytuje ochranu proti chladu a chrípke. To tiež pomáha zlepšiť váš imunitný systém.

5. Antidepresívny

Spolu s tým, dobrý antioxidant, bergamot sa tiež používa na liečbu depresie a vytvára upokojujúci účinok na ľudí, a je jednou z hlavných zložiek v Earl čaju. To môže zvýšiť náladu človeka. Tieto vlastnosti z neho robí prirodzeným riešením pre ľudí, ktorí trpia depresiou, stresom či zmeny nálad. Hovorí sa, že aróma bergamotu pôsobí ako relaxant a nahradzuje pocity depresie, úzkosť, napätie, strachu a stresu sa pozitivity.

Obsah kofeínu tohto čaju je minimálny, takže to nebude produkovať príznaky, ako je nespavosť, alebo sa budete cítiť nervozita.

6. Zdravie srdca

Predpokladá sa, že pije tri šálky čaju môže znížiť riziko nákazy srdcových chorôb. Je dokázané, že ľudia, ktorí pili 3 šálky čierneho čaju denne mali nižšiu mieru triglyceridov a ich dobré hladiny cholesterolu tiež zvýšili. Bolo tiež zistené, že došlo k zvýšeniu hladiny antioxidantov.

7. Chudnutie

Jeden z najobľúbenejších efektov Earl čaj je úbytok telesnej hmotnosti, čo je vzhľadom k svojej citrusové extraktu. V skutočnosti, niektorí ľudia veria, že aj citrusové plody zníženie hmotnosti. Kalórie sú buď rozdelené do potravy pre svalu alebo uvoľnený prostredníctvom prirodzeného metabolického procesu. Takže namiesto krému alebo cukru, pridanie citróna je lepšou alternatívou.

8. Dezinfekčný

Bergamot olej je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý môže pomôcť v boji proti miernych infekcií v ústach alebo krku.

9. Energia Účinok

Ak pijete kávu dostať pod napätím, potom je lepšie, keď si môžete prepnúť do Earl Grey čaju. To je najlepšou alternatívou k kofeínu nápojov. Pre lepší efekt, stačí pridať niekoľko čajových vrecúšok a potom pridajte med a citrón namiesto cukru a smotany.

10. Zvýšená imunitné funkcie

Predpokladá sa, že tento čaj môže byť účinná pri podpore imunitného systému funkcií. To je vzhľadom k jeho vysokému obsahu bergamotu. Bergamot obsahuje cenné množstvo antioxidantov, ktoré sa zameriavajú a ničí voľné radikály, ktoré spôsobujú škodlivé účinky na telo. Tieto antioxidanty môžu znížiť horúčku, v boji proti infekcii a pomáhajú pri liečbe a riadenie iných akútnych a chronických zdravotných stavov, ako sú kardiovaskulárne choroby.

Vedľajšie účinky

Ako u všetkých čajov, Earl Grey čaj obsahuje kofeín, a ak sú konzumované viac, môže viesť k úzkosti, nespavosť či búšenie srdca.

Taníny v čaji môžu preniesť do zubnej skloviny, farbenie zubov. Aby sa zabránilo farbenie vypláchnite ústa alebo vyčistiť zuby, akonáhle prestanete piť čaj odstrániť zubný povlak.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku uvedený nižšie.

load...