Zdravie a wellness

22 úžasných prínosov pre Cardamom (Elaichi)

22 úžasných prínosov pre Cardamom (Elaichi)

Kardamónu, všeobecne známa ako (Choto elaichi / elaichi / ilaichi) v Hindi, (Aelakka, Aelakkayu, čela, Elathari) v Malayalam, 'Elakkai' tamilsky, 'Yelakulu' v Telugu, (Elakki, Yalakki) v Kannada, (Ilaychi , Ilaychi, ililaychi) v Gujarati a (Hirvi velchi, Velchi, Veldoda, Wailchi) v Marathi.

Kardamónu sú exotická korenia z Indie. Teplý, voňavé a záhadné má jedinečnú a príjemnú vôňu. Je neoddeliteľná od indických sladkostí. To tiež zohráva kľúčovú úlohu v indickej kuchyni. Premýšľali ste niekedy, či je všetko kardamóm vôňa a žiadna látka? Budete mať doslova rozbiť otvoriť struky objaviť nepreberné množstvo zdravotných výhod, ktoré ponúka! Čo je kardamon a prečo je to tak dôležité? Pochádzajú z kardamóm elektrární v Indii a sú súčasťou našej dávnej dedičstva. Jej liečivé vlastnosti boli spomenuté v Ayurveda.

Poďme sa pozrieť na zdravotné výhody. Kardamom je dôležitou súčasťou pri varení jedla po celom svete. Patriaci do rodiny zázvoru, toto korenie sa používa v dezertoch, čaj, káva a mnoho ďalších chutných jedál (1).

load...

Druhy kardamónu

Existujú dva hlavné typy kardamonu založené na farbe (2) Každý typ má výraznú osobnosť chuť múdre.

1. Green Cardamom

Väčšinou pestuje v južnej Indii, táto odroda sa skladá z tukových zelenými struky a je najviac vynikajúca kvalita kardamonu k dispozícii. Je k dispozícii v strukoch, ako aj vo forme prášku. Celý struk má dobrú skladovateľnosť a môže zachovať vôňu semien.

 • Používa sa na ochutenie sladkých a slaných pokrmov.
 • Toto voňavé korenie sa pridáva do bohatej karí a mliečnych prípravkov.
 • Čaj a káva sú tiež korenený kardamom.
 • To je dokonca používaný v korenených koláče a pečivo.

2. Brown kardamóm

Táto odroda sa vyznačuje tým, struky, ktoré sú väčšie, než zelené kardamonu a majú chlpatý textúru. Pripomínajú malé vláknité kokosové orechy.

load...
 • Používa sa iba v slaných jedál, ako je biryani a kari.
 • Sú takisto nevyhnutnou zložkou v garam masala (zmes korenia).
 • Tmavo hnedý semená sú známe pre ich liečivé hodnoty, a to najmä v dôsledku prítomnosti sacharidov, bielkovín, vlhkosti, prchavé oleje, vlákniny, fosforu, vápnika a železa.
 • Prchavé olej sa skladá z cineolu, terpinen, limonénu, sabinen a terpineol vo forme mravčej a octovej kyseliny.

3. Pozemné kardamóm

Táto sa získa drvením kardamóm pomocou trecej misky a kladivka za vzniku Mletý. Používa sa ako aromatická látka v rôznych pokrmov. To má menej chute než celý strukov a je ľahko dostupný v obchodoch so zmiešaným tovarom.

Zdravie Výhody kardamónu

1. Čkanie

Kardamom je proti kŕčom korenie, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa čkanie. Poskytuje úľavu od mimovoľné svalové kŕče, ako sú črevné a žalúdočné kŕče (3).

2. Detoxikácia

Kardamónu sú známe detoxikáciu organizmu. Sú bohaté na minerály a vitamíny, ako je vitamín A, B, C, niacín, riboflavín atď Je to skvelý čistič krvi a odstraňuje prebytočný močovinu, vápnika a ďalších toxínov z obličiek. To je špeciálne domáci liek používaný po pôrode (4)

3. Antioxidanty

Mnohé z fytonutrientov, vitamínov a esenciálnych olejov, ktoré sú prítomné v kardamonu pôsobia ako antioxidanty. Toto magické korenie pomáha upratovať voľné radikály a má tendenciu sa brániť starnutia buniek (5).

4. Depresia

Aj keď skutočná veda za anti-tlmiacich vlastností tohto korenia doteraz sa neskúmal, ajurvédskej praktici pevne verí, že kardamóm čaj je perfektný spôsob, ako bojovať proti depresii. To má prírodná látka, ktorá má tendenciu k detoxikácii organizmu a omladenie buniek, ktoré dohromady pomáhajú v boji proti depresii (6).

5. Studený a chrípka

Kardamom je štipľavý korenie, ktoré má tendenciu pomáhať v prevencii a zmiernenie prechladnutia a chrípky príznaky. Kardamom je dobrý domáci liek na chlad a chrípka (7). Len sa kardamóm čaj, konzumovať a vaše bolesti hlavy a studený bude preč za okamih.

6. Patogény

Ľudia s infekciou sú odporúčané konzumovať kardamóm, ktoré je známe, že prevenciu infekcií spôsobených jeho terapeutické vlastnosti. Rôzne esenciálne oleje v kardamónu inhibovať rast baktérií, vírusov, plesní a húb (8).

7. Zlý dych / Oral Health

Kardamom je liek na zápach z úst. Na rozdiel od jeho zvláštnosť, ktorá pomáha pri liečbe zápach z úst, kardamóm je tiež používaný pre vredy v ústach a ústnej infekcie (9). Žuť pár kardamóm semená a to vyrieši váš problém dych (zápach z úst).

8. Astma

Kardamom je považovaný za veľmi prínosné pre pacientov s astmou. Pôsobí tiež ako prírodný prostriedok pre čierny kašeľ a zápal priedušiek (10).

9. Zlepšuje chuť do jedla

Pridať nejaké pozemné kardamóm do svojho kari alebo žuť niektorej z jeho semien pre zlepšenie chuti do jedla.

10. Zmierňuje tráviace problémy

Kardamóm semená sú najlepším riešením pre trávenie, grganie a plynatosť problémov. Kardamom pomáha zlepšiť trávenie potravy.

11. Hypertenzia

Pre tých z vás, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, je čas budete konzumovať kardamóm v pravidelných intervaloch, pretože to korenie má schopnosť zlepšenie krvného obehu do pľúc. To pomáha pri znižovaní krvného tlaku.

Kožné Výhody kardamónu

Okrem jeho použitie v potravín a nápojov, to aromatické korenie sa používa aj v kozmetike oznámiť svoju vôňu. Kardamon olej extrahovaný z kardamóm semien, má vrelú a korenistú vôňu a vynikajúce liečebné účinky.

Niektoré z výhod kardamónu v starostlivosti o pleť, sú nasledujúce.

12. Zlepšuje pleť

Jedna z výhod kardamóm je to, že vám môže poskytnúť svetlou pleťou. Kardamom silica pomáha pri odstraňovaní škvŕn, čím dáva vám spravodlivejší pleť (11).

13. Zlepšuje krvný obeh

Kardamom obsahuje vitamín C, čo je silný antioxidant. To zlepšuje krvný obeh v celom tele (12), čím dôjde k zlepšeniu vzhľadu pleti rovnako.

14. Ošetrenie kože alergie

Čierny kardamóm má antibakteriálne vlastnosti (13). Môže byť použitý ako antiseptikum pri liečbe kožných alergií.

15. Dodáva vône

Kardamon sa často používa v kozmetike k udeleniu vône. Vzhľadom na ich výraznú pikantné, sladkú vôňu, a to ako kardamóm a kardamon olej sa používa v parfumoch, mydlá, umývanie tela, prášky a iných kozmetických prípravkov. Orientálna parfumy štýl a iné parfumované výrobky často používajú kardamóm ako zložka spolu s ďalšími éterickými olejmi (14).

16. Terapeutické Properties

Kardamom môže byť zmiešaný do starostlivosti o pleť pre antiseptické a protizápalové účely k upokojeniu a upokojenie pokožky, vďaka svojej liečebné účinky. Keď pridal sa k parfumy, môže stimulovať zmysly. Tvárovej mydla použiť kardamóm pre udelenie otepľovania pocit na kozmetiku skin.These použitím kardamóm z terapeutických dôvodov sú známe ako produkty aromaterapia (15).

17. Veľká Masking Agent

Silná vôňa kardamónu môže odvrátiť nepríjemné pachy. To je skvelý doplnok do kozmetických výrobkov, ako sú tonery, ktoré slúžia špecifickú funkciu, ale vonia neatraktívne z dôvodu zahrnutia niektorých zložiek robí. Kardamon sa pridáva do týchto produktov maskovať nepríjemnú vôňu pri zachovaní výhod kozmetiky.

18. Starostlivosť o pery

Kardamom silica sa často pridáva do kozmetických prípravkov, ktoré sa aplikujú na pery, ako sú balzamy na pery, aby prepožičiavajú chuť oleja a urobiť je hladký.

19. Clear Skin

Čierne kardamónu pomáhajú pri odplavovanie toxínov, voľných radikálov a nebezpečné kvapaliny tie sú škodlivé pre telo, vrátane vašej pokožky (16). Preto žuvanie na nejaké čierne kardamom detoxikuje telo, čím poskytuje tak jasnejšie kožu.

Vlasy Výhody kardamónu

My všetci túžia po dlhej a lesklé vlasy. Rovnako ako zvyšok nášho tela, naša vlasové folikuly vyžaduje dostatočný prísun živín pre ich optimálny rast a údržbu.

Kardamónu môžu byť prospešné pre vaše vlasy v nasledujúcimi spôsobmi.

20. Vyživuje pokožku hlavy

Čierne kardamónu majú antioxidačné vlastnosti, ktoré poskytujú výživu na pokožku hlavy a vlasovej folikuly (17).

21. Liečba pokožku hlavy Infekcia

Kardamónu majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré bránia pokožku hlavy z infekcie a podráždenie.

22. Vlasy Zdravie

Kardamom pomáha pri posilňovaní korene, a tým vám pomôže získať silné vlasy. Je tiež známe, že lesk a lesk vlasov.

Ako vybrať a obchod?

Voľba: Ako zem a voľné semená kardamónu sú k dispozícii v sekcii korenie zo supermarketov, zatiaľ čo celé struky sú k dispozícii v špecializovaných obchodoch.

 • Pri nákupe kardamóm, vždy preferujú zelenú, pretože má komplexná chuť, ktorá je vhodná ako pre sladkých i slaných pokrmov. Okrem toho celá kardamóm struky by mali byť volené cez pozemné ty. Pozrite sa na malé futbalové tvaru struky, ktoré majú zelený odtieň. Mali by cítiť ako kombináciu borovice a kvetinami.
 • Ak je potrebné pozemné kardamóm, je vhodné brúsiť semená z celého modulu s mažiari alebo korenie mlynčeka. Avšak, pozemné kardamóm stráca svoju chuť rýchlo, zatiaľ čo celá korenie zostáva silný po celý rok, alebo aj dlhšie.

Kardamom je drahé korenie, a tak ďalšie korenie sa často pridáva do mletého prírodného kardamón s cieľom znížiť náklady. Otvorenie strukov alebo mletie semien spôsobuje rýchlu stratu chuti a arómy kardamónu kvôli rýchlej strate éterických olejov. Skladovanie: Správne skladovanie kardamónu je nanajvýš dôležité udržať svoju chuť a arómu, ako aj predĺžiť jeho životnosť.

 • Najlepší spôsob, ako ich ukladať kardamóm v podobe strukov, pretože akonáhle semená sú vystavené alebo mleté, strácajú chuť a arómu rýchlo.
 • Kardamom struky môže trvať až jeden rok, ak je uchovávaný vo vzduchotesnej nádobe na chladnom a suchom mieste.
 • Suché kardamóm kapsule by mali byť uchovávané v vodotesné obaly mimo dosahu priameho slnečného svetla.
 • Pre uloženie väčšieho počtu kusov na dlhodobej báze, by mali byť plody uchovávané v igelitových vreciach lemované Střelák vnútri drevených debien. To zachová zelenú farbu struky. Pred vložením kapsule do Střelák vriec pre skladovanie, zabezpečiť, aby boli úplne suché. Akákoľvek vlhkosť v sáčku spôsobí im hniť. Okrem toho by mali byť pravidelne kontrolované známky vlhkosti alebo znehodnotením.
 • Skladovací priestor by mal byť tmavý, suchý, čistý, chladný a bez škodcov. Chrániť struky škodcov a hmyzu, je potrebné proti komárom sieťoviny umiestnený na oknách. Mali by byť chránené pred silnými zapáchajúcich potravín, detergentov a farieb, pretože budú kaziť jemnú vôňu kardamonu.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Kardamom je jedným z najviac cenených korenie z celého sveta. Môže byť použitý ako celok, rovnako ako roztlačené forme v rôznych jedál od karí prášky, Dals a masalas do dezertov a nápojov. Pri varení semená, mali by byť pomliaždené chrbtom noža alebo na zem s iným korením pred vyprážaním. Nižšie sú tipy pre použitie kardamonu ako zložky.

1. V Indii, kardamóm je jednou z hlavných zložiek garam masala, kombinácia korenie používaných v oboch vegetariánska a non-vegetariánskej pokrmy. Je tiež dôležitou zložkou pri príprave karí bežne používané v indickej kuchyni.

2. Kardamóm môžu byť pridané do čaju alebo kávy odovzdať svoju príjemnú a sviežu vôňu. Môžete pridať nejaké kardamóm do svojho mletú kávu pred varením, potom osladiť a top s krémom.

3. Celé zelená kardamónu struky sú pridané do pulaos, karí a teplých jedál. Vzhľadom k tomu, shell integruje zatiaľ čo varenie, to napĺňa misku s jeho podstatou a osviežujúcou vôňou. Tak, to je často používané na poskytnutie aróma biryanis, pulaos a kebab.

4. Vedľa slaných jedál, kardamóm môže byť použitý v dezertoch, ako Kheer a firn, rovnako ako cukrovinky, ako je Gulab Jamuna, Gajary ka Halwa atď k poskytnutiu jeho charakteristickú chuť. V škandinávskych krajinách je používaný v ochutenie všetkých druhov sladkého pečiva a chleba jedál namiesto škorice.

5. Pozemné kardamóm semená môžu byť použité na ochucovanie jedál, ako sú polievky, paštéty, dusená mäsa, pyré a ryžových pokrmov. Môžete skúsiť pridať niektoré semená na domovskú tiež ryžový nákyp, zmrzlina, puding alebo posypeme je cez čerstvý ovocný šalát.

6. Kuracie možno marinované v mede, kardamonu a korenia. To potom môže byť pečené na platni a potom sa pečie pripraviť lahodnú kardamóm medové kurča.

7. Môžete pripraviť citrus ovocný šalát, ktorý obsahuje citrusových plodov, ako sú grapefruity a pomaranče, osladíme ju s medom a sezóny s limetkovou šťavou a kardamónu.

8. Švédska káva chlieb je mierne sladká kvasnice chleba. To je všeobecne ochutený kardamóm a pletená alebo vyrobený do veniec v tvare pečiva.

9. Citróny môže byť zachovaná v kardamónu. Tie potom môžu byť použité v rôznych pokrmov.

 • Rez citróny pozdĺžne na štvrtiny, takže driek pripojený
 • Rub ich mäso na nejaké kóšer soli a dať lyžicu soli na dne sklenenej nádoby
 • Umiestniť tieto citrón štvrtiny tohto jar striedajúce sa soľou, kardamóm struky a bobkovým listom
 • Nalejte trochu šťavy, ktorá je dostatočne pokryť citróny a kryt pevne. Zmes sa nechá stáť po dobu asi 3 týždne
 • Udržať trepanie poháre denne zmiešať soľ. Tieto konzervované citróny môžu byť v chladničke po dobu až 6 mesiacov, na ktoré sa vzťahuje s citrónovou šťavou

10. Lassi je osviežujúci nápoj pomerne populárne v Indii. Mletý môžu byť pridané k Lassi, aby ho s výraznou chuťou. Možno ju pripraviť kombinovaním tvaroh, plnotučné mlieko, práškový cukor a kardamóm prášok a zmiešanie týchto zložiek v mixéri po dobu 2 až 3 minúty. Slúži to v okuliaroch po pridaní kocky cukru. Môžete tiež ozdobu Lassi s Mletý a sekanými sušeným ovocím.

11. Indický štýl ryža basmati je pikantná pokrm, ktorý je ochutený celých korenie, vrátane kardamóm.

 • Všetko, čo musíte urobiť, je dať trochu ryže v miske, pridaním dostatočného množstva vody pokryť
 • Potom ohriať trochu oleja v hrnci na miernom ohni a pridajte škorica, kardamom struky, klinčekov a rascou
 • Po varení po dobu jednej minúty, pridať nejaké nakrájanú cibuľu. Speniť ju dozlatista asi 10 minút
 • Vypustite vodu z ryže a variť a miešajte do hrnca po dobu niekoľkých minút. Pridajte soľ a vodu. Dusíme asi 15 minút pri miernom ohni, kým sa vstrebáva všetka voda
 • Nechajte ho stáť po dobu 5 minút a páperie s vidličkou pred podávaním. To môže byť podávaná s kari alebo Dal (šošovka)

Kardamom Nutrition Chart (USDA)

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 311 kcal 15.5%
Uhľohydráty 68,47 g 52.5%
Proteín 10,76 g 19%
Celkový obsah tuku 6,7 g 23%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 28 g 70%
Vitamíny
Niacín 1,102 mg 7%
Pyridoxín 0,230 mg 18%
Riboflavín 0,182 mg 14%
Tiamín 0,198 mg 16.5%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 21 mg 35%
Elektrolyty
Sodík 18 mg 1%
Draslík 1119 mg 24%
Minerály
383 mg 38%
Meď 0,383 mg 42.5%
Železo 13,97 mg 175%
Horčík 229 mg 57%
Mangán 28 mg 1217%
Fosfor 178 mg 25%
Zinok 7,47 mg 68%

Kardamom, Nutričná hodnota 100 g.

Vyššie uvedené výhody sú len špičkou naozaj obrovské ľadovca. Pripravte sa, aby sa kardamóm časť svojho kulinárskeho sveta a jesť životný štýl! Môžete si všimnúť, táto zmena sami. Jedna lyžica kardamónu, ktorá je asi 6 g, obsahuje 18 kalórií, 0 mg cholesterolu, 1 gram proteínu a 4 g sacharidov. Podiel denných hodnôt poskytovaných základných živín, ako je vápnik, železo a vitamín C je 2%, 4% a 2%. Diétne obsah vlákniny je asi 4 g v tomto množstve kardamónu. Obsah tuku obsahuje asi 3 kalórií. Je mierne zápalové a obsahuje asi 0,6 g proteínov. Ostatné časti kalórií pochádzajú z príspevku sacharidov - 12,6, tuku - 3,2 a proteín - 2.1. Minerály, ako je vápnik, železo, horčík, draslík a fosfor sú tiež k dispozícii v 22 mg, 0,8 mg, 13.2mg, 64.3mg a 10,2 mg rozmerov, resp. Denné hodnoty percentuálnych sú založené na 2000 kalórií sacom referenčné stravy pre všetky tieto hodnoty. Kardamom, musí byť konzumované v dennej báze, pretože poskytuje dostatočné zvyškové vlákniny, železa a mangánu.

load...