Zdravie a wellness

16 prínosy jódu pre pokožku a zdravie

16 prínosy jódu pre pokožku a zdravie

Spomínate si na tie televízne reklamy, kde sa trh soľ ako obohatená o jód? Napadá vás, prečo to robia, že? Jednoducho preto, že nedostatok jódu je na vzostupe, a to natoľko, že približne 40% ľudí na celom svete sú ohrozené (1).

Len pre pozadie, jód je životne dôležitou súčasťou potrebné na spustenie mechanizmu vášho tela, takže jej príjem potrebné a dôležité. Ale nie veľa vedieť o výhodách jódu vo fungovaní ľudského tela. Ak tomu tak je tomu s vami rovnako, tento príspevok je pre vás.

Čítajte ďalej sa dozvedieť viac.

Čo je Jód?

Objavil v roku 1800 francúzsky chemik, jód je nekovový prvok, väčšinou sa vyskytujú v oceánoch a pôdy. Je to vzácna vode rozpustný stopový prvok, ktorý hrá významnú úlohu v metabolizme a vývoj nervovej sústavy (2). Je potrebné konzumovať jódu v dostatočnom množstve na udržanie rôznych systémov v tele, najmä štítnej žľazy. Nedostatok jódu spôsobuje významný vplyv a vedie k vážnym zdravotným problémom (3). Jód kombinuje s inými látkami, ako je draslík, tvoriaci jodid draselný, ktorý sa pridáva do spracovávaného soli.

load...

Takže s takým prominentnú úlohu, nedostatok jódu v tele je iste zrejmé po probléme. Poďme sa pozrieť na tento aspekt teraz.

Nedostatok jódu

Nedostatok dostatočného množstva jódu v tele vedie k nedostatku jódu. Niektoré príznaky zahŕňať zväčšenie štítnej žľazy, depresia, úzkosť, psychické problémy, a autizmus. Schopnosti uvažovania klesať, a letargia prevezme. Metabolizmus je výrazne ovplyvnený, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti, zápcha, a nesprávne trávenie. Imunita sa tiež znižuje a stávajú náchylnejšie k prechladnutiu, kašeľ a horúčka. Hormonálna nerovnováha nastane, a to môže viesť k citovej turmoils. U žien dochádza k mierne bolesti v hrudníku (y) počas menštruácie.

Keď nedostatok jódu dostane extrémne, to vedie k zlyhaniu orgánov a nepravidelné funkciu štítnej žľazy, ovplyvňujú metabolické aktivity v tele. Nedostatok jódu predstavuje vážny problém u tehotnej ženy (4). Rozhoduje a zdravie matky dieťaťa a môže majorly vplyv na duševné a fyzické schopnosti plodu. Štúdie ukázali, že nedostatok jódu a autizmus sú spojené (5). Aj keď je potrebný ďalší výskum v tejto oblasti, jódu a autizmus podiel odstrašujúci korelácia (6).

load...

Nedostatok jódu je globálny zdravotný problém postihujúci ako rozvojových aj rozvinutých krajinách. S jódom-bohatý ornice rýchlo vyčerpáva po celom svete v dôsledku znečistenia životného prostredia, je stále viac a viac problému obstarať jód prirodzene.

Aby sa zabránilo nedostatok jódu, je potrebné konzumovať dostatočné množstvo jódu a udržať kartu na jódu hladiny v tele. Čítajte ďalej zistiť, ako sa to robí.

Odporúča príjem jódu

Po prvé, poďme zistiť, koľko jódu vaše telo potrebuje. Odporúčaná priemerná denná dávka pre dospelého človeka je aspoň 150 mcg (mikrogramov), ktorý premáva až 250 mikrogramov pre tehotné ženy (7). Pre deti je rozsah sa pohybuje od 90 - 150 mikrogramov v závislosti na ich veku. Získať check-up pravidelne urobil poznať hladinu jódu.

Existujú rôzne zdroje jódu. Pár potravín a cez pult doplnky stravy obsahujú jód požadovanej našom tele. Niektoré z nich sú uvedené nižšie:

 • Obilné produkty
 • Mliečne výrobky, najmä mlieko
 • Vajíčka
 • Morské plody
 • Ovocie a zelenina
 • Jodizovaná soľ

Zdravie Výhody jódu

Tu sú niektoré významné jódu výhody pre svoje zdravie. Poďme sa pozrieť na ne teraz. Pokračuj v čítaní.

1. Reguluje metabolizmus

Jód robí alebo prerušenia metabolické funkcie svojho tela, ako to pomáha v produkcii hormónov, ktoré majú vplyv na metabolickú aktivitu vášho tela. Jód napomáha lepšie vstrebávanie potravy a jeho následné premeny na energiu. Kalórie sa spaľujú sa obrátiť na energiu, čo umožňuje chudnutie. V opačnom prípade sa ukladajú ako prebytočné tuky, čo vedie k priberaniu na váhe a letargia. Tento proces vás udržuje aktívne a energický po celý deň a vedie k pokojný spánok v noci, a tým nepriamo odstraňuje depresiu a nespavosť (8).

2. Podporuje štítna žľaza

Štítna žľaza používa jód na produkciu hormónov, ako je tyroxín a trijódtyronín, ktoré pomáhajú pri fungovaní rôznych životných udržujúce mechanizmy. Nedostatok jódu spôsobuje štítnej žľazy pre zväčšenie a vedie k ochoreniu, ako kreténizmus, hypotyreózy, a strumy. Štítna žľaza potrebuje veľa živín pre udržanie jej riadne fungovanie, a jód je zo všetkého najdôležitejšia. Nedostatok jódu vedie k funkcii abnormálne štítnej žľazy, čo vedie k celej rade problémov, ako sú poruchy pamäti, strata vlasov, a alergie (9).

3. Podporuje reprodukčný systém

Reprodukčné orgány rast a prirodzene zrelé pomocou jódu. Tiež jód umožňuje ľahkú tehotenstva s minimálnymi komplikáciami a chráni plod v tele matky z neurologické problémy. Správne príjem jódu udržuje matku a dieťa zdravé, konkrétne nenarodené dieťa, pretože je rozhodujúcim faktorom ich duševné a fyzické zdravie. Jód doplnky sú vhodné pre tehotné ženy, aby splnili svoje vysoké nároky jódu, pretože majú konzumovať pre seba i nenarodené dieťa. Starostlivý a správny príjem jódu znižuje šance na nízkou pôrodnou hmotnosťou, nedonosených, mŕtvo narodených detí, autizmus, a mnoho ďalších otázok súvisiacich tehotenstva (10).

4. Posilňuje imunitný systém

Baktérie a vírusy nemôžu prospievať v jódu-bohaté prostredie. Z tohto dôvodu, jód chráni telo pred chorobami. Stavia silnú obranu aktiváciou antioxidanty a tienenie vaše telo pred život ohrozujúce problémy, ako sú srdcové choroby a rakovina. Nedostatok jódu môže mať za následok zníženú imunitou, čo je dôvod, prečo je nevyhnutná pre silnú imunitný systém (11) zodpovedajúci jód.

5. Zabraňuje hypotyreóza

Príjem adekvátnu jódu chráni telo pred podmienke volal hypotyreózy, rozšírenie štítnej žľazy prítomné v prednej časti krku. Táto expanzia spôsobuje mnoho funkcií tela spomaliť a vedie k masívnemu nárastu hmotnosti. To vedie k vysušeniu pokožky, nižšia koncentrácia, kŕče, opuchy, zápcha, a v extrémnych prípadoch, kóma a zlyhanie srdca. Prítomnosť dostatočné množstvo jódu v tele eliminuje pravdepodobnosť týchto končatín na tele (12).

6. Môže pomôcť liečiť fibrocystické choroby

Ženy, ktoré trpia fibrocystické ochorenie, stav, v ktorom kusy rastú prsia, môžete nájsť útechu na jód. Znižuje príznaky fibrózy a chráni vás z bolesti a nepokoja, ktorý je dodávaný s ním. Jód je preto používaný značne v moderných a alternatívnych terapií liečiť fibrózu. Jód umožňuje výrobu stabilný a funkčný estrogén, ktorý sa stará o zdravie prsníka a eliminuje tvorbe zhlukov a cýst v prsiach. Aj keď táto oblasť zasluhuje ďalší výskum, predbežné skúšky preukázali spojenie medzi jódom a liečbe fibrocystické choroby (13).

7. Udržuje poznávacie schopnosti

Ak si môžete myslieť a správne vnímať, mali by ste poďakovať jódu v tele, pomôže vám tak urobiť. Ak existuje nejaká známka poklesu vašich mozgových aktivít, okamžite skontrolovať hladinu jódu vášho tela. Štúdie preukázali okamžité zlepšenie mentálnych schopností po príjme jódu. To zvyšuje produktivitu u dospelých a rozvíja poznávacie schopnosti u rastúcich detí (14).

8. Reguluje Hormóny

Štítna žľaza produkuje a reguluje mnoho hormónov v tele. Jód hrá dôležitú úlohu vo fungovaní štítnej žľazy, a tým udržať svoje hormóny na uzde a bráni im kolísavé. Hormóny regulujú mnoho procesov v tele, a jód im umožňuje dobre fungovať (15).

9. Ochrana proti žiareniu

Jód chráni štítnej žľazy v tele z absorbujúce rádioaktívne prvky, ktoré chránia upchávku z nasledujúceho radiačného poškodenia. Táto vlastnosť jódu príde vhod, ak je jadrová únik alebo havárii v elektrárni. Tiež lekári používajú jódu na liečbu pacientov trpiacich ošetrenie žiarenia (16).

10. Bojuje patogénov

Jód je výhodné pre liečbu chorôb, ktoré spôsobujú patogény. Orálny antibiotiká zabiť dobré baktérie spolu s tými zlými, ktoré zbavujú telo zdravých baktérií a ponecháva zbytočné zvyšok vášho tela (17). Na druhú stranu, aj keď jód má podobný účinok ako antibiotiká, ale nepoškodzuje dobré baktérie, ktoré telo potrebuje.

11. Poskytuje ochranu proti rakovine

Jód pomáha telu zmenšovať a zabíjať bunky, rakovinotvorné. Pri procese zvanom apoptóza, ktorá je systematické bunkovú smrť v viacbunkových organizmoch, jód zastaví a zabíja bunky, ktoré môžu neustále rastú a zabíjajú telo. Jód hrá úlohu v prevencii štítnej žľazy, prsníka, prostaty a rakoviny žalúdka (18).

12. Udržuje ste Energetic

Prítomnosť jódu v tele vás udrží hore a aktívny. Jód pomáha štítnej žľazy, aby správne fungovali a pomôže vám pohybovať s nadšením, obratnosť a pozitivity (19).

13. Udržuje si nechty Strong

Jód posilňuje slabé a krehké nechty. To zlepšuje ich celkový stav a chráni ich pred infekciou. Vyvážená strava zaistí riadnu dávku jódu, ktorý bude udržiavať vaše zdravie nechtov a zaručujú jasný, pevný a čip proti nechty (20).

14. Zlepšuje zdravie ústnej dutiny

Jód zabíja škodlivé baktérie v ústach, prevencii zubného kazu a tuposti. Čistí a posilňuje zuby a je dezinfekčný prostriedok, ktorý udržuje vaše zuby silné a zdravé. Udržuje vaše ústa svieži a bez zápachu (21).

Výhody jódu pre pleť

Jód pomáha tvorbu zdravej a žiarivej pleti. Udržuje suchú pokožku na uzde a reguluje hladinu vlhkosti v pokožke. Urýchľuje hojenie jaziev a škrtov, podporuje hojenie kože a udržuje kontrolu na hormóny, ktoré spôsobujú akné. To oneskorenie príznaky starnutia tým, že spomaľuje tvorbu vrások a jemných liniek (22).

Výhody jódu na vlasy

Jód je go-to pre dlhé a lesklé vlasy, pretože zaisťuje správny rast vlasov a zabraňuje poškodeniu vlasov. Jód je výplňový materiál na vlasy, pretože zabije hubu, ktorá napáda vlasové folikuly. Antiseptické vlastnosti Jód v súčasnosti chráni pokožku hlavy pred infekciami, ktoré poskytujú čistý priestor pre vlasy rast (23).

Na dosiahnutie týchto cieľov, je dôležité, aby ste konzumovať potraviny bohaté na jód. Nižšie sú uvedené niektoré z nich.

Jód-potraviny bohaté

Náročné jód-potraviny bohaté pomôže prevencii nedostatku jódu. To je najlepšie, aby zahŕňal potraviny vo vašej strave, ktoré prirodzene obsahujú jód namiesto tie chemicky indukovaných. Existuje veľa jódu potraviny bohaté na lyže, a tu sme urobili zoznam niektoré z nich ľahko dostupné.

1. Zemiaky

Pečené zemiaky majú maximálny obsah jódu v porovnaní s iným zavarené zemiakov. Stredne veľké zemiakov môže dať až 40% odporúčanej dennej dávky jódu, ktorý je asi 60 ug.

2. Mlieko

Mať pohár mlieka raz ráno a raz večer vám pomôže splniť svoj denný príjem jódu. Mlieko, na rozdiel od, obsahujúce vápnik, vitamín D, a ďalšie užitočné minerály, má jód v správnom množstve. Stredne veľké pohár mlieka môže poskytnúť 37% príjmu jódu nevyhnutného pre dennej potreby a obsahuje 56 mikrogramov nej.

3. Jodizovana Salt

Viete si predstaviť, jesť jedlo bez soli? Ťažké si predstaviť, že jo? Udržať toto na pamäti, je soľ bola obohatená o jód tak, že neexistuje spôsob, ako budete chýbať má to. Je to najjednoduchší spôsob, ako vziať na jód, pretože máte tendenciu pridať soľ do takmer každého pokrmu, ktoré jete. Gram jodidovaná soli obsahuje asi 77 mcg jódu.

4. Varené vajcia

Varené vajcia sú najjednoduchšie, aby sa! Sú ľahké a zdravé, a môžete prehltnúť ich hore bez rozruchu. Jedna veľká vajcia obsahuje 12 mcg jódu, čo je asi 10% požadovanej dennej dávky jódu. Majú vajcia pri jedle alebo ako občerstvenie, aby vyhovovali potrebám jódu vášho tela.

5. Banány

Banana je bežne k dispozícii ovocie, ktoré je plné živín a našiel v priebehu celého roka. Stredne veľké banán obsahuje asi 3 mcg jódu. Konzumovať ovocie každý deň, a to buď tým, že jej to priamo, alebo pridaním do smoothie alebo šalát.

Ako sme videli, jód je dôležité pre vaše telo. Rovnako ako v prípade akéhokoľvek iného minerálu konzumovať ho v prebytku môže mať nežiaduce účinky. Prečítajte si o to vedieť viac.

Nežiaduce účinky jódu Predávkovanie

Jód je, ak sú používané vo veľkom množstve vyvolať nežiaduce účinky v niekoľkých málo ľudí. Niekedy má tendenciu spôsobiť problémy u niektorých ľudí, aj keď sa nejedná o predávkovaní. Niektoré vedľajšie účinky jódu sú bolesti hlavy, nevoľnosť, závodné srdca, vysoká horúčka, bolesť brucha, hnačka, vracanie, smäd, a nádchu. To je najlepšie poradiť sa s lekárom, ak si všimnete týchto príznakov. Tiež je potrebné udržať kartu na príjem jódu a uistite sa, nemusíte ísť cez palubu s ním (24).

Jeden dobrý spôsob, ako zabezpečiť, že nepreháňajte príjem jódu je konzumovať prirodzene. Ako? To, kam mierime.

K zvýšeniu úrovne jódu v tele prirodzene

Ako sme diskutovali skôr, je najlepšie vziať jód prirodzene. Doplnky sú ľahko dostupné na trhu, ale keď môžete zohnať prirodzene bohaté zdroje jódu, potom je najlepšie ísť s nimi. Okolie ste sa umiestniť jedlo rastie, a sviežosť vzduchu hmoty vo zvýšenie úrovne jódu v tele prirodzene. Prečítať nižšie know-how.

 • Jesť organicky pestované potraviny, a tými, ktorí pochádzajú z jódu bohatých ornice. Uistite sa, že jedlo je uložený v keramických nádobách.
 • Kúpiť chleba a múky, ktoré sú organické a celozrnné. Vyvarovať sa potravín, ktoré obsahujú bróm.
 • Kupovať výrobky pre starostlivosť o pleť, ktoré sú bez toxických chemikálií.
 • Keď v uzavretých priestoroch, otvorte okná a nechať čerstvý vzduch prísť udržiavať v čistote a vzdušné.
 • Majú čistú a čerstvú vodu namiesto šumivé nápoje a limonády.

Vezmeme-Jód doplnky

Ak je príjem jódu cez prirodzenou cestou nie je dostačujúce, sa jód doplnky, ako je jodid draselný, jodid sodný, a Lugolova roztoku k zvýšeniu hladiny jódu. Je náročné, je ľahké. Len miešať doplnky buď vo vode alebo ovocnej šťave a vypiť ju.

Nedostatok jódu je vážny zdravotný problém v rozvojových krajinách. Tak, to je veľmi potrebné, aby sa ubezpečil, vaše telo je dostatok jódu a konzumovať to takým spôsobom, ktorý je bezpečný pre celý systém.

Tak, aby bol o výhodách jódu, poďme sa teraz pozrieť na niektoré často kladené otázky:

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Má jód spadajú do kategórie vitamínov a minerálnych látok?

Jód je minerál, a chemický prvok.

Sú jód doplnky drahé?

Jód doplnky nie sú príliš drahé v porovnaní s ostatnými doplnkami pre zdravie. Sú k dispozícii na prepážke v lekárskych obchodoch.

Ako je soľ obohatená o jód?

Dôkladne prášková soľ a mierne roztok jodidu draselného sa zmieša, aby jodizovana soli.

Je nejaký rozdiel vo vzhľade kuchynskej soli a jodizovana soli? / P>

Nie je žiadny rozdiel vo vzhľade a chuti medzi oboma soľami. Test soľ musí byť vykonaná poznať rozdiel.

Dúfam, že ste našli všetky vyššie uvedené informácie o výhodách jód užitočné. Ešte sledovať svoj príjem jódu a byť si vedomý jeho účinkov, takže môžete prijímať informované rozhodnutia. Ak máte otázky alebo pripomienky, prosím, po nich v sekcii Komentáre nižšie.

load...