Zdravie a wellness

17 úžasné výhody Ghee

17 úžasné výhody Ghee

Milujete ghí, ale sú ostražití vplyvov to môže mať na vaše zdravie? No, nemusíte sa báť dlhšie. Hoci ghí alebo topené maslo, je nezdravé, keď nemáte kontrolu porcie budete konzumovať,, čisté ghí 'prichádza s radom výhod, ktoré robia to zdravé.

Tu sú vzhľadom k úžasné výhody ghí.

1. S nízkym obsahom tuku

Ak máte problémy s cholesterolom, ghí je zdravší variant, než maslo, pretože má nízky obsah tuku. Je tiež stráviteľnejšie pretože toto. Výskum ukázal, že ghí môže znížiť hladinu cholesterolu v tenkom čreve rovnako ako séra (1). Ak hľadáte pre dobrý zdroj zdravých tukov, ghí je vaša najlepšia voľba, pretože je takmer skladá z nasýtených tukov.

load...

2. Pomôcky Tráviaci systém

Ghee je bohatým zdrojom kyseliny maslovej, ktorá je mastná kyselina s krátkym reťazcom (2). Táto kyselina je pripojený k imunitnej odpovede, ktoré môžu pomôcť pri znižovaní zápalu a zlepšenie tráviaci systém. Ghí tiež pomáha pri stimulácii sekrécie žalúdočnej kyseliny, ktoré, podľa poradia, pomáha pri správne trávenie potravy. Nezáleží spomaliť trávenie ako iné tuky, ako sú oleje a masla robiť.

3. Posilňuje imunitný systém

Ghí má tiež vysoký obsah antioxidantov. To pomáha pri zvyšovaní vaše telo schopnosť absorbovať vitamínov a minerálnych látok z iných potravín, ktoré konzumujú. Toto, podľa poradia, udržuje váš imunitný systém silný. Výskum tiež ukázal, že ak je kyselina maslová zodpovedajúcim spôsobom vyrobené, je podporovaný vrah T produkcie buniek v čreve, a váš imunitný systém je posilnený. Tieto T-bunky sú hlavne zodpovedné za všetku ťažkú ​​prácu vykonávané imunitného systému proti alergénom a cudzích častíc, ktoré vstupujú naše telo. Tuku rozpustné vitamíny a minerály tiež zvýši našu imunitu a ghí pomáha pri vstrebávaní týchto živín v našom tele.

4. Poskytuje dôležité vitamíny

Ghee je bohaté na vitamíny A, D, E a K, ktoré sú vitamíny rozpustné v tukoch. Hrajú dôležitú úlohu v imunitnom fungovania systému srdca, mozgu a kostí. Má tiež veľa tukov v potrave, ktoré pomáhajú vaše telo absorbovať tieto dôležité vitamíny a využiť z nich.

load...

5. Má liečbu zhubných nádorov a protizápalové účinky

Podľa výskumníkov, butyrát klystíry a ústne butyrát doplnky môžu byť použité pre účinnú liečbu chorôb, ktoré spôsobujú zápal čriev, ako je ulcerózna kolitída a Crohnova choroba (3). Ghee je tiež prirodzene bohaté na CLA (konjugovanej linolovej kyseliny), v prípade, že sa pripravuje z kráv, ktoré sú tráva-kŕmenie.

Štúdie na zvieratách s CLA ukázali zlepšenie inzulínovej rezistencie a potenciál pre boj proti rakovine. Je však potrebný ďalší výskum pochopiť interakciu Táto kyselina sa s ľuďmi. Tiež sa predpokladá, že vysoká koncentrácia kyseliny maslovej, ktorá má anti-vírusové vlastnosti, môže inhibovať vývoj rakovinových nádorov.

6. Nespôsobuje Mliečne alergie

Ghí sa vyrába z preosiatej masla, čo znamená, že neobsahuje mliečnej sušiny alebo iné nečistoty, ktoré mlieka a mliečnych výrobkov. Kazeín, ktorý je hlavnou bielkovina v mlieku, je prítomný vo veľmi malých množstvách v ghí. To je tiež v obsahu laktózy veľmi nízka. Takže, ak ste laktózu ani kazeín netolerantný, nemusíte sa báť, pretože ghí nespôsobí žiadne negatívne reakcie.

7. Poskytuje základné zdravé tuky

Vaše telo potrebuje určité tuky, aby sa ubezpečil, že životne dôležité funkcie môžu byť vykonávané. Tieto funkcie zahŕňajú ochranu proti žalúdočnej steny tráviace kyseliny, podporujúci mozog, nervy a zdravie pokožky, ako aj bunkových membrán budovanie a posilňovanie ich. Tieto dávky sú poskytované tukov v ghí bez stužených olejov, trans-tuky alebo oxidované cholesterolu, ktoré sa nachádzajú v masla a iných olejov.

8. Má vysokú dymivosti

Podľa dietológov, ghí je skvelým prostriedkom pre varenie, a to najmä pokiaľ ide o vyprážanie potravín (4). To je vzhľadom k jeho vysokej dymu bodu. Na rozdiel od mnohých jedlé oleje tam, to nie je rozkladať na škodlivé voľné radikály, alebo vytvárať toxické plyny s vysokými teplotami. Jeho dymivosti sa nachádza v blízkosti 500 stupňov Celzia, zatiaľ čo u bežného masla je 350 stupňov Fahrenheita.

9. Pomáha pri liečbe popálenín

Ste si vedomí ghí výhod pre kožu? Ghí je jedným z najobľúbenejších prírodných liečiv pre liečbu popálenín. To je tiež široko používaný na liečbu opuch v rôznych častiach tela. Nehľadiac na to, že môžu byť tiež použité pre zníženie zápalu na koži použitím ho do postihnutej oblasti. Ak trpíte ťažkou sucha, ghí možno použiť aj ako zvlhčovač pre vašu pokožku, rovnako ako váš skalp.

10. Bez nečistôt

Ghee je čistý, čo je dôvod, prečo je to vynikajúci varenie médium. Neobsahuje soľ alebo, ako bolo uvedené skôr, všetky stužených olejov, ktoré sú prítomné v masle a mnoho z jedlé oleje na trhu. Tiež nemusíte obávať škodlivé konzervačné látky alebo prísady do ghí, pretože je úplne bez nich.

Ako už viete, ale tiež neobsahuje trans-tuky. Vzhľadom k tomu, že nemá žiadne nečistoty, je to určite musíte mať vo vašej kuchyni.

11. Dodáva energiu

Ghí je zásobárňou energie s takmer 470 kJ energie na polievkovú lyžicu. To má veľa mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktorý môže byť priamo absorbované do pečene a spálených ako energia. To môže uvoľniť energiu aj niekoľko hodín po požití, čo znamená, že športovci môžu ťažiť z nej. Dokonca aj keď budete jesť lyžičku to pred cvičením, budete sa cítiť vyčerpaný v polovici tréningu zasadnutí. V skutočnosti sú tieto mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom spaľovať iné tuky tiež.

12. Je prospešné pre kožu

Denná spotreba a aplikácie ghí môže byť veľmi prospešné pre kožu.

 • Ghí je dobrý hydratačný - jemne masírujte pokožku ghí dostať vláčnu a jemnú pleť v zime.
 • Popraskané pery? Ster trochu ghí na perách a získať šťavnaté pút bez použitia kozmetiky.
 • Nedostatok spánku môže byť opustenie panda podobný tmavé kruhy okolo očí, ale ghí zníži im v žiadnom momente. Použite ju ľahko okolo očí pred spaním.
 • Popáleniny alebo vyrážky liečiť rýchlo, ak použijete ghí ako masti.

13. Zlepšuje zrak

Ste si vedomí kráv ghí výhody pre oči? Ayurveda, staroveký indický liečivý text, prisahá ghí a jeho vlastnosti zlepšenie zraku. Jesť pravidelne ghí môže zlepšiť zrak. Ak máte podráždenie očí, potrite trochu ghí pod okom. Hoci Ayurveda navrhuje nalievanie mierne ohriateho ghí jemne na otvorené oko, to nie je doporučené, ako ghí si kúpite, môže mať znečistenie a môže ďalej dráždiť alebo poškodiť vaše oči.

14. Lieči kašeľ

Jedná sa o starú domáci liek, a je celkom efektívna taky. Buď môžete jesť lyžičku teplého ghí priamo alebo vykonať bylinnú zmes.

 • Smažiť malé tyčinky škorice v ghí. Nechajte mierne vychladnúť a potom vyberte tyč a prehltnúť.
 • Mletá zázvor a kardamón vyprážané v ghí možno tiež využiť, ak máte hlien blokujú dýchacie cesty.
 • Zmiešajte Tulsi alebo svätej bazalkou a ohriateho ghí. Prehltnúť ju mať okamžitú úľavu.

15. Zmierňuje zápcha

Ghí je dobrý prostriedok pre tých, ktorí trpia zápchou. V starovekej Indii, podľa pokynov Ayurveda, ghí klystíry boli v móde. Avšak, nemusíte prijať taký dotieravý opatrenia na zmiernenie sami zápchy. Okrem zvýšeného príjmu vlákniny, tehotné ženy sú často navrhol, aby pohár mlieka každý večer s lyžičkou ghí. To môže zmierniť zápchy a tiež zvýšenie metabolizmu.

16. Lieči štítnej žľazy

Dysfunkcia štítnej žľazy je bežná porucha u žien stredného veku. To môže viesť k hormonálnej prevratu v tele spolu s reprodukčnými problémami. Prečistené maslo alebo ghí neobsahuje mliečnej sušiny, a tento mliečny výrobok je výhodné pre tých, ktorí trpia tejto nešťastnej stavu. V gastrointestinálnom trakte a imunitného systému, ktoré sú obe ohrozené abnormálne štítnej žľazy, sú chránené ghí. Okrem toho, tyroxín hormón je tiež regulovaná chemickými látkami prítomnými v ghí.

17. Pozitívne ovplyvňuje myseľ a náladu

Ghí sa hovorí, že bude mať pozitívny vplyv na neurotransmitery našich mozgov, čo nás robí šťastnejší. Organické maslo a ghí na niektoré sušienky bude fandiť vás nielen vďaka svojej chuti, ale tiež preto, že jeho chemické zloženie, ktoré má vplyv na hormonálny systém tela.

Bylinné prípravky

Ghí bol vždy používaný v bylinných prípravkov v Indii. Môžete si vytvoriť svoj vlastný liečebného ghí pomocou nasledujúceho receptu:

 • Trvať asi pol litra ghí a tepla v ťažkom dňom panvy.
 • V samostatnej panvici, teplo ešte pol litra ghí spolu s škorica, zázvor, práškovým a kardamóm. Nechajte korenie prskať, ale nenechajte ghí horieť.
 • Akonáhle je ghí je ochutený intenzívne, pridajte druhú polovicu a miešajte po dobu jednej minúty, než napínanie korenia von.
 • Ochladiť ghí a použiť ho ako bylinný liek na trávenie, proti kašľu a prechladnutiu alebo dokonca zápchy. V skutočnosti, na rozdiel od varenia, tento rastlinný prípravok je tiež dobré pre väčšinu ostatných použitie.

Pred vyžíva v ghí, je dôležité, aby si udržať tieto body na pamäti:

 • Nespotrebúvajú ghí, ak trpíte kardiovaskulárnymi chorobami, alebo ak máte nadváhu.
 • Ak ste obézny, to je najlepšie, aby zostali ďaleko od ghí úplne.
 • Odporúčaná denná množstvo spotrebovaného tuku je 10 - 15 g na individuálnu (5), takže sa neprekročí túto sumu.

Ak ste zdraví pri vedomí, ghí je oveľa zdravšie alternatívou masla a mnoho ďalších olejov, ktoré sa používajú na varenie. Hoci to raz mal povesť nezdravé, pravda o rôznych olejov a tukov bolo odhalené moderným výskumom. Je to všetko o úžasné zdravotné výhody ghí. Takže vieme, že ghí môže byť dobré pre vás, ak budete dávať pozor na to, ako veľmi budete konzumovať. Budete radi, aby vedeli, že ghí je zdravý tuk, ktorý by mal rozhodne byť súčasťou vašej kuchyne!

load...