Zdravie a wellness

18 úžasných výhod Peaches (Aadoo)

18 úžasných výhod Peaches (Aadoo)

Vyzerajú ako jablká. Alebo dule s inú farbu? Alebo počkať, loquats možná?

Hocičo.

Ich vzhľad nezáleží. Myslím, aspoň nie toľko. Vzhľadom k tomu, ich chuť a čo môžu urobiť pre vás, záleží na tom, ak máte je pripravený vo vašej kuchyni.

load...

Páči sa vám?

Čo je Peach ovocie?

Pôvodom z severozápadnej Číne, broskyňa je opadavý strom, ktorého ovocie je tiež nazývaný podľa rovnakého mena. Je vedecky nazýva Prunus persica. Broskyňa ovocie je tiež často známy ako nektárinky, hoci tam je malý rozdiel medzi týmito dvoma. Komerčne sú dve rôzne ovocie. Broskyne sú známe charakteristické páperie na svojej koži. Vzhľadom k tomu, nektárinky nemá páperie.

Listy broskyne sú asi 7 až 16 cm dlhé a 2 až 3 cm široký. Sú pinnately plesní. Plody má belavý alebo žlté mäso. Má jemnú vôňu a zamatovú (broskyne) alebo hladké (nektáriniek) kožu. Kvety rastlín prísť pred listy - oni sú buď samostatne alebo spárované. Sú ružové a zvyčajne obsahujú päť plátkov.

load...

Kôra broskyňových je tmavo hnedej červenkastá. To sa stáva drsný ako strom vekov.

V Indii, prvé broskyňa objavil v asi 1700 pred naším letopočtom. Broskyne sú nazývané aadoo v hindčine.

Broskyne prichádzajú v niekoľkých rôznych variantoch. Tu budeme diskutovať najdôležitejšie broskýň odrody:

Clingstone, kde mäso ovocie pevne lipnú na jamy. Táto odroda broskyne zreje v období od mája do augusta. Má žlté mäso, ktoré sa zmení na červenú mierne svetlejšie červenú blízkosti jamy. Tieto broskyne majú jemnú textúru a vysoký obsah cukru. Sú dostatočne šťavnaté majú prijať ako desiatu.

 Freestone, kde môže byť telo ľahko vybrať z jamy. Tieto broskyne sú tiež dostatočne čerstvé a dobré byť brané ako desiatu. Ale vzhľadom k tomu, že sú menej šťavnaté a sladké, sú ideálne pre pekárske účely.

 Semi-opracovateľný, ktorý, ako už názov napovedá, sú hybridné neoddělujícími sa kôstkami a kvadrovými odrôd. Tie majú pomerne vysoký obsah cukru a šťavnatosť a mäso nepotrpí do jamy.

 Vedieť o broskýň je v poriadku - ale sú naozaj dobré pre vás?

Sú Peaches dobré pre vás?

To si píš, že sú. Zvlášť, keď ide o okázalosť, sú kráľovnej.

Broskyne sú s nízkym obsahom nasýtených tukov a cholesterolu - čo je dosť, aby si uvedomiť, ich užitočnosť dôvod. Majú pôsobivý sortiment vitamínov a minerálnych látok, ktoré je stavia na vrchole zoznamu musíte mať potraviny.

Pár živín ovocie je obzvlášť bohatá sú vitamíny C a A. Bývalých ponúka imunitu a bojuje proti infekcii, zatiaľ čo druhá zlepšuje zrak a chráni proti rakovine.

Broskyne obsahujú aj minerálne látky ako draslík v hojnosti. A tam sú početné iné flavonoidy, ktoré prospievajú zdraviu rôznymi spôsobmi.

Takže odpoveď na otázku - sú broskyne zdravé? Ak tomu tak nie je, potom to, čo je?

Peach Nutričné

Pozrite sa tu na nutričnú hodnotu broskýň v detaile.

Fakty o výživovej hodnote

Veľkosť porcie 175g

Sumy na jednu porciu
Kalórie 68 Kalórie z tuku 4
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku 0g 1%
Nasýtený tuk 0g 0%
Trans tuku
Cholesterol 0 mg 0%
Sodík 0 mg 0%
Celkový obsah sacharidov 17 g 6%
Vláknina 3 g 10%
Cukry 15 g
Proteín 2 g
Vitamín a 11%
Vitamín c 19%
Vápnik 1%
Železo 2%
* percentuálna denná hodnota je založená na 2000 kalóriovej diéte.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs

Takže toto bolo asi broskyne nutričnej hodnote sa vydáme do podivuhodných broskyňa ovocie dávok...

Zdravie Výhody broskýň

Okrem svojej osviežujúcou chuťou a vôňou, broskyne sú bohaté na mnohých základných živín, ktoré ponúkajú celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Pozrite sa tu jedny z najlepších broskýň výhody.

 1. Bohatá na antioxidanty

Nebolo by dušu v tomto modernom svete, kto by nepočul antioxidantov. A broskyne sú plné nich. Podľa brazílskej štúdiu, broskyne by mohli byť veľké zdroje antioxidantov. Obsahujú tiež chlorogenové kyseliny, čo je ďalší silný antioxidant, ktorý má výhody zdraviu prospešné (1).

Broskyne tiež obsahovať fenolové zlúčeniny, ktoré, podľa inej štúdie, prispievajú k antioxidačnej aktivite použitej ovocie je väčší ako vitamín C alebo karotenoidy (2).

Broskyne sú tiež bohaté na iných antioxidantov, ako sú luteín, zeaxantín, a beta-kryptoxantíny - z ktorých všetky hrajú dôležitú úlohu vo zdravé starnutie a prevenciu chorôb (3).

2. Podpora Chudnutie

Podľa správy zverejnenej podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, počnúc dňom právo ide dlhú cestu pri pomôcť jeden chudnúť. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je znížiť množstvo obilnín a vytvoriť priestor pre niektoré druhy ovocia, ako sú broskyne - to pomáha človeku pocit sýtosti a spotrebujú menej kalórií (4).

Broskyne sú tiež dobrým zdrojom vlákniny a vlákniny, ako vieme, podporuje pocit sýtosti a prispieva k zníženiu hmotnosti (5). Americká štúdia uvádza, že bez vlákniny s ovocím by mohol byť rozhodujúcim krokom v boji proti epidémii obezity (6). V skutočnosti, niečo tak jednoduchého ako konzumácia 30 gramov vlákniny denne, môže prispieť k zníženiu hmotnosti vo veľkom štýle. Pomáha tiež obmedziť iné nežiaduce osoby, ako je vysoký cholesterol, krvný tlak a hladinu cukru v krvi. Príjem vlákniny má rad ďalších výhod príliš (7).

Príjem vlákniny získal tak veľkú pozornosť v posledných rokoch. Jedna správa zverejnená na University of Massachusetts Medical School uviedla príjem vlákniny ako jednu jednoduchú zmenou, ktorá môže byť efektívna, pokiaľ ide o diétu (8). Podľa tejto správy, vrátane vlákniny v potrave môže byť rozumnú alternatívou pre tých jednotlivcov, ktorí len ťažko dodržať komplikované stravy.

 3. Pomáhajú predchádzať rakovine

Rakovina je vrah. Ach áno, lekárska technika pokročila, a liečba je oveľa úspešnejší - stále bráni obávaný choroba, je rovnako dôležité. A jeden zo spôsobov, ako to docieliť, je konzumovať broskyne.

Jeden americký štúdia uvádza, že nájdené v broskýň polyfenoly môžu inhibovať množenie buniek rakoviny prsníka (9). To isté bolo pozorované v prípade ľudských nádorových buniek hrubého čreva (10).

Broskyne tiež obsahovať ďalšie zlúčeniny s názvom kyselinu kávovú, ktorý, podľa švédskej štúdie, ponúka ochranu proti prsníka a hrubého čreva znížením rastu rakovinových buniek (11), (12). A v ešte inej štúdii, broskýň zlúčeniny inhibujú nielen rast buniek rakoviny prsníka, ale aj sekundárne porasty v pľúcach (13). Dve hlavné zložky zodpovedné za túto vlastnosť protirakovinové broskýň sú chlorogenové a neochlorogenic kyseliny - to pomôcť zabíjať rakovinové bunky, bez toho by to ovplyvnilo zdravé ty (14).

4. Peach Výhody pre pleť

Broskyne, ako už bolo povedané, sú bohaté na vitamín A, ktorý podporuje zdravie pokožky (15). Plody tiež pridáva farbu do vašej pleti (16).

Vitamín C v broskýň tiež pomáha v tomto ohľade. To je vynikajúci antioxidant, ktorý môže prispieť k zníženiu vrások, zlepšiť štruktúru pokožky a chráni pleť pred slnkom a znečistenia (17).

Podľa francúzskej štúdie, bolo tiež zistené, vitamín C na liečbu svetelne kože a prevenciu slnkom vyvolanej starnutie kože (18). Vitamín môže tiež vykonávať opravy s vážnymi štrukturálnymi zmenami na koži, ktoré sa vyskytujú v dôsledku procesu starnutia (19).

5. Dobré pre srdce

Broskyne obsahujú jedinečnú kombináciu bioaktívnych látok, ktoré znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení. Vyplýva to zo štúdie, ktorá nahradí sladké nápoje s čerstvou ovocnou šťavou bohatá na polyfenoly (ako sú broskyne) môže pomôcť znížiť kardiovaskulárnych rizikových faktorov (20).

Vlákno, vitamín C a draslík v broskýň tiež podporovať zdravie srdca. Broskyne sú tiež jedným z dôležitých zložiek toľko cenené DASH diéta - ktorý je zameraný na zníženie vysokého krvného tlaku (21).

6. Podporuje Tráviaci zdravie

 Diétna vláknina v broskyne pomáha regulovať a zlepšenie trávenia (22). A okrem toho, že dobré pre trávenie, plody pôsobí tiež ako diuretikum - pomáha čistiť obličky a močový mechúr (23).

 7. Dobré pre oči

Prítomnosť antioxidačných fytonutrientov ako luteín a zeaxantín, aby ovocie je ideálny pre zdravie očí (24). Ďalšie štúdie uvádza, že tieto dva phytonutrients chránia oko pred možným poškodením spôsobeným svetla dopadajúceho na sietnicu (25). Luteín Bolo tiež zistené, aby sa znížilo riziko vzniku spoločnej očné ochorenie súvisiace s vekom (26).

Luteín a zeaxantín sú tiež pomocný pri ochrane makuly, nakoniec bráni výskytu vekom podmienenej makulárnej degenerácie (27). Podľa jednej štúdie, ľudia trpiaci vekom podmienenej makulárnej degenerácie, ktorá spotrebovanej luteín samostatne alebo s ďalšími antioxidantmi, zažil menšiu stratu zraku (28).

8. Detoxikovať systém

Detoxikácia je niečo, čo sa nedostáva toľko pozornosti. Ale to je rovnako dôležité ako čokoľvek iného ste sa zaväzujú udržať si zdravý. Podľa správy vydanej University of Minnesota, broskyne obsahujú vitamíny A, C a E a selén - to všetko pôsobí ako antioxidanty a detoxikácia pomoci (29).

9. Môže byť dobré pre diabetikov

S diabetom v žiadnom prípade znamená, že človek musí zdržať konzumovať sacharidy. Sacharidy sú nevyhnutné - ale aby vám sledovať svoje veľkosti porcií. Médium broskyňa poskytuje len asi 15 g sacharidov. Preto, môžete ľahko mať ako súčasť jedla alebo samostatný desiatu. Je bohaté na mnohých ďalších živín (ako sme videli skôr) a pomáha udržiavať celkové zdravie.

Podľa renomovaných správe, broskyne sú niektoré z dôležitých potravín v diabetu strave. V správe sa uvádza, že 2 - 4 porcie ovocia denne by to veľa dobrej (30).

10. Help liečbe zápalov

Podľa kórejskej štúdie, broskyne vykazujú protizápalové zásady (31).

A broskyne, ako sme už videli, sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C. Podľa malajzijskej štúdie, vitamín C pomáha zmierniť zápal - a je obzvlášť užitočné pre hypertenziou, obézni, alebo u pacientov s diabetom (32). V skutočnosti, vitamín tiež pomáha zmierniť chronické zápaly (33).

V inej kórejskej štúdie, vitamín C bolo zistené, že majú potenciál na liečbu zápalov pri astme (34). To tiež pomáha liečiť zápal spojený s hojenie rán (35).

Podľa správy uverejnenej Vanderbilt University, vitamín C posilňuje výstelku ciev a tiež -, ktoré sú oslabené zápalu (36). Vitamín môžu tiež zmierniť reumatizmu a dna (37), (38).

11. Pomoc Combat Anémia

Anémia dochádza v dôsledku nedostatku železa - a podľa správy, broskyne, sú jedným z najlepších non-heme (rastlinného pôvodu) zdrojov železa (39). Anémia môže dôjsť aj s malým obsahom vitamínu C, ako je nízke hladiny vitamínu môže brániť vstrebávanie železa v tele. Broskyne, ktorý je bohatý na oboch železa a vitamínu C, sú vynikajúce potraviny pre boj s anémiou (40). Vaše telo absorbuje železo najlepšie, keď sa dostanete na živiny z rastlinného zdroja (ako sú broskyne), v kombinácii s potraviny bohaté na vitamín C (rovnako ako broskyne, opäť) (41).

12. Have Anti-Aging Vlastnosti

Jeden z najlepších kozmetických výhody broskýň. Broskyne majú flavonoidy zdravím posilnenie, ktoré pomáhajú spomaliť starnutie, rovnako (42). Juhokórejský štúdie tiež prirovnáva spotrebu vitamínu C proti starnutiu účinky (43).

Topicky aplikovaná vitamín C je tiež účinný ako omladenie terapia - pomáha pri syntéze kolagénu, čím sa spomaľuje starnutie (44). Broskyne obsahujú vitamín E, rovnako, a zistilo sa, že ochrana antioxidačné pre pleť je vyššia s kombináciou vitamíny C a E (45).

 13. Pomôcť znížiť stres

Podľa správy zverejnenej na University of Kentucky, broskyne pôsobiť ako dobrý stres lieky proti. Oni tiež prispieť k zníženiu úzkosti (46). V skutočnosti, broskyňa sa nazýva, ovocie pokoja 'v Maďarsku.

14. Podporovať zdravie mozgu

Broskyne sú dobrým zdrojom kyseliny listovej, ktorá podporuje zdravie mozgu (47).

15. Posilnenie imunity

Broskyne sú bohatým zdrojom vitamínu A, živina, ktorá pomáha regulovať imunitný systém (48). Ďalšie živiny, ktorá robí broskyne dobrom jedle pre posilnenie imunity je vitamín C (49). Ak nemáte náhodou fanúšik pomarančov, ale napriek tomu chcú, aby ich imunitný-posilnenie výhod, môže broskyne byť dobrou alternatívou (50).

16. Podporuje silnejšie kosti a zuby

 Vitamín C v broskýň, na rozdiel od mať mnoho ďalších výhod tiež pomáha budovať kostí a zubov (51). Vitamín C, spolu so železom, môže prispieť k zníženiu olova absorpciu. Tento krok je nutný pre správny rast tkanív, opravy chrupaviek a posilnenie kostí a zubov (52).

Vitamín A v broskýň tiež pomáha pri podpore zdravia kostí a zubov (53).

17. Je prospešné v priebehu tehotenstva

Zaujíma vás, aké sú výhody broskýň v priebehu tehotenstva? No, broskyne sú nutričné ​​powerhouse a skvelý spôsob, ako sa postarať o nutričných potrieb vás a vaše dieťa.

Počas tehotenstva súvisiace hormóny môžu spomaliť pohyb vašich čriev. To môže viesť k zápche. Broskyne, sú bohaté na vlákninu, môže pomôcť vyriešiť tento problém (54).

Broskyne sú tiež bohaté na kyselinu listovú, ktorá má zásadný význam pre vývoj zdravého dieťaťa. To pomáha zabrániť vážne vrodené vady (55).

18. Zaobchádza Candida huba

Podľa tuniským štúdie, polyfenoly a flavonoidy broskýň môžu hrať hlavnú úlohu v liečbe Candida huba (56). Obsahuje tiež kondenzované taníny, ktoré ponúkajú ochranu proti Candida.

To je o výhodách. A teraz, na, zábavu 'strane broskýň. Fakty o ovocí ste pravdepodobne nikdy nevie!

Zábavná fakty o broskyne

 • Broskyne sú súčasťou rodiny ruže - rovnako ako slivky, mandle, a marhúľ.
 • Na svete jediný broskyňa veža sa nachádza v meste Gaffney, Južná Karolína. Je to vodárenská veža v tvare broskýň, ktorý váži viac ako 4,5 tony.
 • Nie je to len ovocie, dokonca aj jej semená sú užitočné. Broskýň semená môžu pridať báječný chuť na likéry, sirupy a pečiva.
 • Semená obsahujú kyselinu kyanovodíkovú, ktoré môžu byť toxické. Ale strach nie - kyselina je smrteľný len vo veľmi veľkom množstve.
 • Broskyňa je tiež nazývaný, kôstkovice ', vzhľadom k tvrdej jamy obklopujúce jeho semená.
 • Broskyne zostávajú symbolom šťastia, dlhovekosť a ochranu.

Všetko v poriadku. Ale ako zahrnúť tieto plody vo vašej strave?

Ako jesť broskyňa

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete zahrnúť broskyne vo vašej strave:

 • Môžete pridať broskyňové rezy do teplej alebo studenej obilnín alebo jogurt. To umožní, aby na broskyňový raňajky!
 • Môžete hodiť čerstvé (alebo mrazené), broskýň do mixéra s trochou mlieka. Môžete tiež pridať banány a ľad. Lahodné smoothie je na ceste!
 • Pred naliatím každodenné ranné nápoj pridať nejaké čerstvé alebo mrazené broskyne na dne pohára.
 • Pre lahodné občerstvenie, teplé pár broskýň plátky a pridáme trochu škorice. Post, ktorý si môžete zahrnúť do vášho jedla.

A teraz pre niektoré recepty...

Broskýň recepty

 Ice Cream 1. Krémová vegan Peach

Čo potrebuješ

 • 5 ml každého zo sladeného a nesladeného kokosovým mliekom
 • ? Šálka ​​kryštálového cukru
 • 1 čajová lyžička čistého vanilkový extrakt
 • Štipka soli
 • 2 až 3 strednom zrelé broskyne

Inštrukcie 

 1. Udržiavanie broskyne stranou zmiešajte zvyšné prísady v mise.
 2. Metla miešať.
 3. Pridáme broskýň jemne.
 4. Zmes do svojho zmrzlinového mrazničky naliať.
 5. Zmraziť, kým nedosiahne zmrzlinu podobnej konzistencie.
 6. Lopatka a podávame.

2. Jahodový Peach Green Smoothie

Čo potrebuješ

 • 1 šálka nakrájaných broskýň
 • 1 hrnček celých jahôd a ½ šálky tie plátky
 • 2 šálky Mangoldom zo špenátu
 • ½ šálky čistej vody

Inštrukcie 

 1. Vo vašom mixéra, vrstviť broskyne, jahody, a zelenej.
 2. Pokryť všetky zložky s čistou vodou.
 3. Blend do hladka.
 4. Nalejeme do pohára a užívať si.

3. Peach Berry rozdrobíme

Čo potrebuješ 

 • 1 šálka rýchle varenie ovos
 • ½ šálky hladkej múky
 • ½ šálky balené tmavo hnedého cukru
 • 1 lyžičky škorice
 • ½ lyžičky soli
 • 8 lyžice čerstvého masla
 • ¼ šálky nakrájaných mandlí

Na náplň, môžete mať nasledujúce:

 • 4 až 5 zrelé broskyne
 • ½ šálky cukru
 • ¼ šálky hladkej múky
 • Štipka soli
 • 1 šálka každý z čerstvých čučoriedok a malín

Inštrukcie 

 1. Predhrejte rúru na 175 O Vezmite si koláč dosku a ľahko ju maslom.
 2. V mise zmiešajte ovos, múka, hnedý cukor, soľ, a škorice. Vmiešame maslo, kým nebude drobiť. Hodenie do gulí.
 3. Pre plnenie, variť veľký hrniec vody. Musíte mať tiež veľká misa pripravená naplnené ľadovou vodou. Rez röntgenový do spodnej časti broskýň pomocou ostrého noža. Blanch, kým ich koža začne vrások. Odstráňte ich a umiestniť ich do ľadovej vody. Môžete odstrániť kože prstami. Odstráňte kôstky a plátok ovocie na klinky.
 4. V inej miske, pridáme broskyne spolu s cukrom, soľ, múku a bobúľ. Ho nechať ako je to po dobu 5 minút, a potom sa prevedie na koláč tanier. Posypeme polevy, umiestnite ho na plech a pečieme, kým zálievka je zlatá. To by malo trvať asi 50 minút.
 5. Umiestnite ju na mriežku a nechajte ho vychladnúť. Podávame ju v teple. Môžete si vychutnať to spolu s vanilkovou zmrzlinou.

4. Paradajková Peach šalát s bazalkou

 Čo potrebuješ 

 • 2 šálky čerstvé listy bazalky
 • 2 lyžice extra panenského olivového oleja
 • Soľ
 • Čerstvo mleté ​​čierne korenie
 • 4 zrelé broskyne, rezané na klinky
 • 4 paradajky, rezané na klinky
 • 1 lyžica čerstvej citrónovej šťavy

Inštrukcie 

 1. Naplňte malý hrniec s vodou a priveďte ju k varu.
 2. Pridať listy bazalky do vriacej vody a varíme asi 15 sekúnd, alebo kým listy vädnúť a zase jasne zelené.
 3. Transfer do mixéra a pyré do hladka.
 4. Je spustený mixér, pridajte olivový olej a ¼ čajovej lyžičky každej z soľ a korenie.
 5. Na servírovací tanier, šíriť bazalka pyré. Usporiadať broskyne a paradajok na vrchole.
 6. Posypeme citrónovej šťavy, ¼ lyžičky soli, a 1-8 lyžičky korenia.
 7. Obloha s celými lístkami bazalky a podávame.

Teraz už viete, čo má robiť s partiou broskýň. Ale, ako si ich kúpite? A čo skladovanie?

Výber a skladovanie

Výber

 • Uistite sa, že vôňa ovocia pred jeho výberom. Broskyňa musí v ideálnom prípade mať príjemne sladkú vôňu, lebo patrí do rodiny ruže.
 • Pozrite sa na broskyne, ktoré sú krémovo zlato alebo žlté. Červená broskyňa, neznamená, že je zrelý - to jednoducho znamená, že to je iné odrody.
 • Plody musia byť mäkké na dotyk. Ale nie sentimentálny. Tiež nezvierajte ju broskyne, ako sa ľahko tvoria modriny.

Skladovanie 

 • Pokiaľ sa jedná o pevný broskyňa, umiestniť ju na pult pri izbovej teplote po dobu niekoľkých dní. To bude zrieť.
 • Ako zmraziť broskyne? Chladom sa zrelé broskyne a okamžite spotrebovať ich do týždňa od nákupu.
 • Pridajte citrónovú šťavu, aby nakrájané broskyne, aby im zatemnenie.

Avšak veľké broskyne môžu byť, oni prídu s určitými upozorneniami. Čo je to, čo sa budeme zaoberať teraz:

Varovanie / Vedľajšie účinky

 • Rakovina 

Zelenina a ovocie sú veril pomôcť predísť rakovine. Čo je pravda. Avšak, jedna štúdia uvádza, že oranžové / žlté ovocie alebo zelenina by mohlo zvýšiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva u mužov (57).

 • Nadúvanie

 Broskyne sú tiež známe ako FODMAP potravín. Obsahujú zle absorbovaný fermentovateľných cukrov a sú neúplne absorbuje v tenkom čreve. Namiesto toho sú kvasené v hrubom čreve, kde sa uvoľňujú plyn (58). A teda spôsobuje nadúvanie. Musíte jesť broskyne striedmo, ak máte sklony k brušných problémov.

 • Alergie

 Broskyne obsahujú salicyláty, ktoré by mohli spôsobiť alergickú reakciu u niektorých jedincov. Doly broskýň obsahujú zlúčeninu zvanú amygdalin - ktoré, pri konzumácii v nadbytku, sa štiepi na kyanovodík (čo spôsobuje otravu) (59).

A teraz, niektoré často kladené otázky.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Môžete jesť broskyňa kože?

Áno. Peach koža obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Peeling preč kože by mohol robiť ovocie menej výživné.

Prečo sú broskyne rozmazaný?

Hoci nie je tam žiadny presný dôvod, niektorí vedci sa domnievajú, že páperie chráni plod pred hmyzom.

Sú konzervované broskyne dobré pre mňa?

Áno. Niektoré štúdie hovoria, že by mohlo byť lepšie - z hľadiska nutričného obsahu (60). Avšak, uistite sa, nemusíte kupovať broskyne balené v nejakom sirupe, ale vo vlastnej šťave. To pomáha vyhnúť sa pridaný cukor.

Čo je to biele broskyne?

Typ broskyne, v skutočnosti. Koža bielych broskýň je ružová. Sú nižší obsah kyseliny a chuť sladšia než ich náprotivky.

Ešte mandle pochádzajú z broskýň?

Nie Mandle pochádzajú z mandľový.

Aké sú výhody broskyňového čaju?

Peach čaj sa varí z čerstvých alebo sušených listov či kôry broskýň rastliny. To má niekoľko terapeutické vlastnosti. Pomáha posilňovať imunitu, podporuje detoxikáciu, podporuje srdcovú zdravie a zmierňuje stres. To má najviac výhod broskyne ovocia.

Ja som za predpokladu, že nemáte broskyne skladované v chladničke doteraz. A ja som tiež za predpokladu, že ich dostaneme. ASAP. Vzhľadom k tomu, o výhodách, ako ste videl.

Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách broskýň vás prínosom. Ešte poznámka v rámčeku nižšie. Vážime si vašej spätnej väzby.

load...