Zdravie a wellness

28 najlepších prínosov chickPeas (Kabuli Chana) pre pokožku, vlasy a zdravie

28 najlepších prínosov chickPeas (Kabuli Chana) pre pokožku, vlasy a zdravie

Pizze a hamburgery vládnuť ponuku každého dieťaťa na dlho. Nedávne popularita, Hummus ', ktorých lahodný Middle-Eastern dip a spread - z cícera - priniesol pozornosť späť na úžasné cíceru výhody.

Aké sú Cícer?

Po návrate do školy, náš učiteľ držal s dôrazom na to, ako cícer boli jedným z najviac výživných členmi rodiny strukoviny. Netrvalo dlho, aby som si uvedomiť, že je dôležité, cíceru v našej každodennej strave. Cícer sú tiež známe ako 'Kábule Chan' v Hindi, 'Vellai Kothukadalai' tamilsky, 'Mudip Chenagulu' v Telugu, 'Vella Kadala' v Malayalam, 'Kondo Kadalae' v Kannada, 'Motor Kalai' v bengálčine.

Sú cícer dobré aj pre vás? Cícer vzniklo na Strednom Východe pred takmer 7000 rokmi. Oni sú často používané v zelenina, šaláty, omáčky, chleba, hummus, tahini a cesnakové nátierky. Táto vláknina bohatá na strukoviny je tiež známy ako cíceru orKabuli Chana. Jeden nikdy nemôže dostatočne zdôrazniť, o tom, ako dobre sú tieto cícer sú. Takže sme sa o výpis z top 28 výhod tohto divu potravín.

load...

Cícer Výhody pre kožu:

Pozrite sa tu jedny z najlepších kože výhody cíceru v mnohých ohľadoch.

1. Vrásky:

Mangán v cíceru spôsobuje kožné bunky na výrobu energie a bojuje proti voľným radikálom vrásky spôsobujú. Molybdénu detoxikuje pleť odstránením siričitany. Ďalšie živiny, ako kyseliny listovej a vitamínu B prácu ako palivo pre kožných buniek. Oni opraviť poškodenie pred slnkom a škodlivých toxínov.

2. Pleťová maska:

Zmiešajte múku cícer s kurkumou očistiť a olúpať tvár. Tým sa zlepší vaša pleť, odstrániť odumreté bunky, hydratovať a zlepšiť svoju pleť príliš.

load...

 [Čítajte: besan pleťové masky pre všetky typy pleti]

3. Face Cleanser:

Ak chcete použiť cícer múku ako prírodný čistiaci prostriedok:

 • Zmiešajte múku cícer s kurkumy prášku a mliekom alebo jogurtom.
 • Urobiť pokutu pasta aplikovať rovnomerne na tvár.
 • Odplaviť dôkladne po 10 - 15 minút s teplou vodou.

4. Zníženie stareckých škvŕn:

Ak chcete používať cícera pre zníženie stareckých škvŕn:

 • Kaša varená cícer.
 • Pridajte trochu vody, aby sa jemné pasty.
 • Aplikovať a rovnomerne rozdeliť na tvár alebo ruky.

To prispeje k zníženiu stareckých škvŕn na tvári a tele.

5. Pásový opar Infekcia:

Patrí cícer múku chapattis vo vašej každodennej stravy po dobu aspoň jedného mesiaca. To vám pomôže zbaviť kožného ochorenia infekcií.

6. Liečba Leucoderma:

Úloha cícer v liečbe Leucoderma je znateľný. Použit:

 • Namočiť šálka cíceru s ôsmimi gramov Triphala Churaň a vody.
 • Udržiavať ju stranou po dobu 24 hodín.
 • Konzumovať, keď vidíte, že klíčenie.

Tento postup opakujte pravidelne po dobu niekoľkých mesiacov k zníženiu biele škvrny spôsobené Leucoderma.

Cícer Výhody pre rast vlasov:

7. Fúzy:

Cícer sú tiež užitočné pri odstraňovaní fúzov. Tu je návod:

 • Zmiešajte kurkumu a cícer múku, aby sa jemné pasty
 • Naneste rovnomerne na tvár
 • Prípadne môžete tiež použiť ako peeling
 • Umyť po 10 - 15 minútach

Urob to pravidelne po dobu jedného mesiaca pre dosiahnutie najlepších výsledkov

Posilnenie 8. Vlasy:

Cícerová fazuľa sú skvelé posilňovanie vlasov. Dobré množstvo bielkovín a mangánu pomáhajú predchádzať šediveniu vlasov.

9. Lupy:

Cícer divy pri liečbe lupín. Použit:

 • Zmiešajte šesť lyžíc cizrnové múky s vodou.
 • Masírujte túto pastu na vlasy po dobu niekoľkých minút pred konečným plákania.

To pomôže udržať šupinatá lupín na uzde a zníženie infekcie príliš.

Zdravie Výhody cíceru:

10. Ovládanie hladu:

Cícer sú bohaté na vlákninu a sú vyplnené vysoko kvalitných bielkovín. Tieto dve živiny udržať si plnú dlhšie, a teda kontrolovať hladu. Tieto základné živiny nájdené v cíceru je ideálny pre chudnutie a reguláciu telesnej hmotnosti.

11. Cholesterol Zníženie:

Vrátane 3 - 4. Šálka cíceru vo vašej každodennej stravy môže nesmierne pomohol (Zlý) hladinu cholesterolu LDL nižšia. Cícer obsahujú dyslipidémie, ktorý zabraňuje koncentráciu cholesterolu v krvi. To zase znižuje riziko srdcových ochorení a mŕtvice.

12. Varenie:

Cícer dá variť a používať v šaláty, karí, polievok a dusených pokrmov. Pražená cícer, až na niekoľko pikantných korenie, aby pre ideálne večerné občerstvenie. Je to nájde spôsob, bezlepková diéta príliš. A môžu byť použité v rôznych jedál, ako sú pakoras, pappadams alebo palacinky a ako náhrada za vajce v pečení.

13. Nízke Siričitany:

Cícer prichádzajú s vysokým množstvom minerálnych a molybdénu. To je nevyhnutné pre detoxikáciu, sulfitovej zlúčenín z potravinárskych výrobkov, sušené ovocie, a dokonca aj vína. Siričitanu zlúčeniny často spôsobujú závraty, rýchle srdcovej frekvencie, bolesti hlavy a iné nepríjemné príznaky. Molybdén tiež očisťuje naše pečeň.

14. Rozpustná vláknina:

Cícer majú slušné množstvo rozpustnej vlákniny. To pomáha znižovať riziko srdcových chorôb a stabilizuje hladinu cukru v krvi príliš. Rozpustná vláknina sa chová ako špongia a vyčistí žlč s zlého cholesterolu. Je to tiež jeden dáva pocit plnšie žalúdok.

15. Dobrý spánok:

Ako jeden z najbohatších zdrojov aminokyselín tryptofánu a serotonínu, cícer hrajú dôležitú úlohu v regulácii nálady a spánku. Náročné tryptofán v noci robí jeden upokojiť a cítiť pokojný.

16. Imunitný systém:

Cícer sú načítané s dobrou železa. Železo pomáha prenosu kyslíka v tele a je nevyhnutné pre udržanie silný imunitný systém a dobré metabolizmus.

17. Ochorenie srdca:

Pravidelná konzumácia cíceru očisťuje zlého cholesterolu, znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov. Tieto fazuľa sú priateľ vášho srdca. Jedinečná kombinácia antioxidantov v cíceru podporuje steny a krv krvných ciev. Alfa-linolénovej kyseliny (ALA) a omega - 3 mastné kyseliny spolu zníženie rizika koronárnych srdcových ochorení a kardiovaskulárnych rizík.

18. Zdravie žien:

Cícer výhody sú skvelé pre ženy zdravie príliš. Fytochemikáliami alebo saponíny z cíceru, pôsobí veľmi užitočné pri prevencii rakoviny prsníka a osteoporózy. Je to tiež skvelé pre zníženie incidencie návalov pridanie menopauze.

19. Železo pre energetiku:

Plná železa, cícer pomôcť zvýšiť energiu. Železo je dôležité pre tehotné a dojčiace matky taky. Deti a dospievajúci potrebujú železo v dobrom sumy pre vykonávanie rutinných úloh.

20. Mangán:

S pomocou minerálov a mangánu, cícer uľahčiť fungovanie enzýmov, výroby energie a antioxidačné obrany.

21. Vápnik:

Dobrú množstvo vápnika nájsť v cíceru je rovnaká ako mlieko a jogurt, teda dobré pre kosti zdravie.

Kyselina listová 22:

Cícer majú dobré množstvo folátov alebo kyseliny listovej - považované za najpodstatnejšie živiny aj pre budúcu matku. To je tiež užitočné pre liečenie poranenia chrbtice a vývoj mozgu plodu.

23. Ovládacie prvky Diabetes:

Cícer sú nízko na glykemický index - dobrá pre prevenciu a reguláciu hladiny cukru v krvi. Vlákniny a bielkovín pomáha udržiavať tok potravy v tráviacim traktom. To tiež zabraňuje lámaniu jedla príliš rýchlo alebo pomaly. Táto zdravá miera uvoľňuje cukor z potravy a stabilizuje jeho tráviaci dopad na našu hladinu cukru v krvi. Cícer sú vysoko odporúčané pre diabetikov a inzulínových resistants.

24. Fosfor:

Cícer majú dobrú množstvo fosforu a železa. Spolu títo pomôcť zvýšiť počet krviniek. Zlepšuje tiež hemoglobín a čistí nadbytočných solí z obličiek.

25. Rakovina:

Cícer znížiť riziko vzniku rakoviny taky. Rozpustná vláknina dosiahne hrubého čreva a prestávky baktérií na mastné kyseliny. To dostane absorbovaná bunkami hrubého čreva a je premenený na energiu. Z tohto dôvodu, čo bunky hrubého čreva, ako zostať zdravý a znižuje riziko vzniku rakoviny.

26. Obličkové kamene:

Cícer sú vynikajúce pre prevenciu obličkových kameňov. Tu je návod:

 • Namočiť ½ šálky cícer vo vode.
 • Nechaj si to cez noc namočené.
 • Konzumujú ju s medom druhý deň ráno, aby sa zabránilo obličkových kameňov

27. Žltačka:

Cícer sa skvele hodí pre liečenie žltačky taky. Konzumovať šálka cíceru namočené vo vode s Jagger môže pomôcť liečiť žltačku a časté vracanie s ním spojené.

28. Heart Attacks:

Cícer sú dobrým zdrojom folátu, ktoré znižujú hladinu aminokyseliny a homocysteínu. Vysoká miera také aminokyseliny spôsobí nebezpečenstvo, že môže viesť k srdcovému infarktu a mŕtvice.

Ako jesť cícer?

Teraz, keď sme položili dostatočný dôraz na to, aké dôležité sú cícer, tu je hummus recept. Recept, ktorý má väčšinu častí sveta závislý na neho. Je to ľahké, je to rýchle. To znamená, využívať výhody jesť cícer v tejto forme!

Prísady

 • 600g konzervy cícera, odstredí a opláchne
 • 60 ml vody
 • 3 strúčiky cesnaku, drvené
 • 100 ml olivového oleja
 • 2 lyžice tahini pasta
 • 1 lyžička mletej rasce
 • Šťava z 1 citróna
 • Toastový chlieb, aby slúžil

Postup:

 • Umiestniť všetky ingrediencie - cícer, olivový olej, strúčiky cesnaku, tahini pasta, pozemné rascu a citrónovú šťavu - dohromady v kuchynskom robote.
 • Proces, kým sa správne spája.
 • Pridajte vodu a spracovať ju znova až sa dostanete na požadovanú štruktúru a konzistenciu.

Umiestnite ponoriť do misy a podávame s čerstvou opečeným chlebom, prednostne turecký chlieb.

Dúfam, že sa vám to páčilo čítanie tohto príspevku na cícera výhod, rovnako ako som to urobil v písomnej forme. Ešte nám povedať, ako používať cícer vo svoj prospech. Podeľte sa o svoje skúsenosti a zanechať svoje pripomienky nižšie.

load...