Zdravie a wellness

Je balsamický ocot vhodný pre vás?

Je balsamický ocot vhodný pre vás?

Je balsamico dobré pre vás?

Chcete mať zdravej výživy, ktorý udržuje srdcových ochorení a rakoviny preč? Ak vaša odpoveď znie áno, mnohí by naznačovali zahrnúť octom balsamico vo vašej strave. Ale potom je to naozaj dobré pre vás?

Tento príspevok má odpovede! Chceli by ste ich poznať? Čítajte ďalej!

Balsamico - Prehľad

Tento ocot z talianskeho pôvodu je naložený s dobrom, ktoré ťažia vaše zdravie vo viac ako jedným spôsobom. Používa sa ako tonikum poskytnúť účinnú úľavu od ťažkostí, ako sú poruchy trávenia a pálenie záhy. Je nízky obsah kalórií a nemá žiadny obsah tuku; a je ideálny pre korenie marinády, glazúr a šalátové dresingy.

load...

Čo robí balsamico dobré aj pre vás?

Je balzamikového octu pre vás dobré? Balsamico je určite dobré pre vás. Všetko, čo to vyžaduje, je malá porcia získať všetky zdravotné výhody, ktoré poskytuje. Tu je pohľad na to, prečo ocot je prospešné pre vaše zdravie:

1. Vysoká polyphenolic Content

Podľa výskumu, tento ocot obsahuje určité zlúčeniny, ktoré môžu mať liečivé vlastnosti. Napríklad štúdie preukázali, že je bohatý na antioxidanty rastlinných zlúčenín známych ako polyfenoly (1). Tieto zlúčeniny, pri požití, sa zistilo, že pomáhajú v poľavuje ateroskleróza súvisiace s oxidačné poškodenia krvných lipidov.

2. Bohaté na melanoidiny

Balsamico tiež obsahuje melanoidiny. Tieto látky dávajú ocot svoju bohatú tmavú farbu a viskozitu. Podľa výskumu, melanoidiny môže majú antioxidačné vlastnosti a pomáhajú pri prevencii oxidačného poškodenia, ktorý je pripojený k tráveniu mäsa (2). Preto, až sa nabudúce budete jesť jedlo s mäsom, povedzme morčacie sendvič, mali by ste zvážiť získanie šalát, ktorý má obväz vyrobený s octom balsamico.

load...

3. Kyselina octová High Content

Balsamico obsahuje vysoké množstvo kyseliny octovej. Podľa výskumu, táto kyselina, ktorá je tiež obsiahnuté v iných druhoch octu, môžu mať niektoré vynikajúce prínos pre zdravie. V štúdii, ktorá bola uverejnená v roku 2006, sa zistilo, že kyselina octová hral úlohu pri znižovaní triacylglycerolov a cholesterolu v sére u potkanov, ktoré boli kŕmené potravou bohatou na cholesterol (3). To ukazuje, že konzumácia octu môže mať pozitívny vplyv na hladiny cholesterolu u ľudí. V inej štúdii na diabetes, sa dospelo k záveru, že podávanie kyseliny octovej po požití octu zlepšiť citlivosť na inzulín u osôb trpiacich diabetom.

Ako môžete vidieť, balzamikový ocot a ostatní majú vynikajúci prínos pre zdravie. Malo by rozhodne byť súčasťou vašej každodennej stravy. Pridajte ju do svojej obľúbenej šaláty, dezerty, koktaily ai Môžete tiež použiť ju zaskliť mäso skôr, než ju na grile. Tam je toľko, čo môžete urobiť s týmto chutnú a zdravú octu!

Zdravie Výhody octu balsamico

Tu sú nádherné zdravotné výhody, ktoré môžete získať tým, že je octom balsamico do svojho jedálnička:

Rakovina 1. Zápasu

Quercetin sa nachádza v hrozne, ktoré sa používajú pri výrobe octom balsamico. Quercetin je bioflavonoid, ktorá má antioxidačné vlastnosti. Obsahuje vitamín C, rovnako, a jeho antioxidačný účinok pomáha pri posilňovaní imunitného systému. To znamená, že vaše telo bude schopný bojovať zápal, infekcie a dokonca život ohrozujúce ochorenia, ako je rakovina.

2. Znižuje riziko infarktu

Balsamico má nízku hladinu cholesterolu a nasýtených tukov. To znamená, že nespôsobuje poškodenie vášho srdca. Pomocou obväzov, ktoré majú tento ocot, namiesto tých s vysokou hladinou cholesterolu, sa uistiť, že vaše srdce zostane zdravý ako nechcené tuky nebude mať uložený v krvných cievach. Obsah sodíka v balsamikem je tiež veľmi nízka, čo znamená, že k zníženiu krvného tlaku, a riziko srdcový infarkt sa znižuje.

3. Podporuje vylúhovaní

Polyfenoly v balsamico stimulujú aktivitu pepsínu enzýmov v tele. Tieto tráviace enzýmy pomáhajú proteíny rozkladajú na aminokyseliny. Pomáhajú tiež vaše črevá absorbovať aminokyseliny. Ak sa tieto kyseliny efektívne absorbované, je ľahšie pre vaše telo vybudovať, opraviť a využiť bunky.

4. Posilňuje zdravé kosti

Pepsínu a kyseliny octovej v balsamico pomoc pri zlepšovaní schopnosti tela absorbovať podstatné minerály, ako je vápnik a horčík. Tieto minerály hrajú dôležitú úlohu v rozvoji silné a zdravé kosti. Balsamico je bohatá na oboch týchto minerálov.

5. Zmierňuje bolesti

Balsamico bol používaný ako liek poskytnúť úľavu od rôznych typov bolesti od staroveku. To je ešte bežne používaný ako účinný liek na migrény a bolesti hlavy. Vzhľadom k tomu, že má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, to môže tiež byť používaný na liečbu rán a infekcií.

6. Ničí voľné radikály

Ako už bolo spomenuté, balsamico má vysoké antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú dôležité pre ničenie voľných radikálov v tele (4). Energia sa vyrába, keď dôjde k oxidácii v tele, a táto energia pomáha pri bráni tvorbe voľných radikálov.

Bunkovej membrány v tele sú zničené voľnými radikálmi. Sú tiež arteriálnej steny tvrdé a spôsobujú predčasné starnutie. Antioxidanty obsiahnuté v balsamico ničí voľné radikály a chránia bunky v tele. Oni tiež spomaľujú proces starnutia, takže budete mladistvý vnútri aj mimo.

Tvorba balsamico doma

Tvorba octom balsamico trvá len asi 5 minút, a netreba hovoriť, je domáca jeden ušetrí peniaze, pretože to stojí menej ako tie kúpené v obchode. Tu je pohľad na to, ako si môžete vytvoriť svoj vlastný octom balsamico doma:

1. Sudy Kúpim víno

Pred zhromažďovanie ingrediencie pre tento octu, bude si musieť kúpiť päť sudov rôznych veľkostí (veľké i malé). Na chuti, ktorú chcete báze, môžete si vybrať sudoch z čerešňového, dub, gaštan alebo moruše. Môžete ich nájsť v obchodoch, ktoré poskytujú rôzne produkty používané pri výrobe vína.

2. Vyčistite Sudy

Než začnete používať sudy, očistiť dôkladne zbaviť všetkých baktérií a ďalších nečistôt. Možno použiť zmes vody, soli a octu a kefa sudy s týmto riešením. Tým sa zabezpečí, že vaše sudy sú dobre vyčistiť.

3. Kúpiť Hrozno

Ak chcete octom balsamico, môžete si vybrať použiť Trebbiano a Lambrusco hrozno. Môžete tiež použiť dohromady. By ste mali kúpiť dostatok hrozno, aby sa ubezpečil, že 80 percent z každého suda môže byť naplnená šťavy.

4. Šťavu

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je rozdrviť hrozno tak, aby šťava sa extrahuje. Akonáhle budete mať šťavu, oddeľte ovocie od kvapaliny pomocou sita. Uistite sa, že je v šťave nie je buničiny. Nechal usadiť po dobu asi 15 minút.

5. Variť Juice

Potom, čo sa usadil šťavy, naliať ju do veľkého kotlíka. Nech sa varí a potom znížiť teplo nechať povariť po dobu 24 hodín pri teplote 190 stupňov Celzia. V tejto fáze výroby octu vyžaduje trpezlivosť, takže sa nemusíte ponáhľať. Nechoďte cez 195 stupňov, ako to bude zabrániť Mosta z kvasiace v ďalšom stupni. Mosto je sladký sirup, ktorý je produkovaný počas dlhého procesu tlejúcich.

6. Let The Mosta kvasu

Akonáhle sa šťava znížila na polovicu svojho pôvodného objemu, môžete si nechať Mosto v pohode. Nechajte ho sedieť na pár hodín. Ďalej, prenos Mosto do kontajnera, ktorý je nereaktívny teda ten, ktorý je vyrobený zo skla alebo z otvoreného suda. To je, keď je potreba, aby kvasiť. Akonáhle je kvasené, preneste Mosta do sudov.

7. Krycie Sudy

Je dôležité mať na pamäti, aby dať veko na sudy. Namiesto toho použite ok handričku na pokrytie otvory. To umožní kvapalina odpariť a naďalej znižovať. Je zbytočné hovoriť, použite čistý pletivo. Teraz budete musieť nechať sudy sám a čakať po dobu šiestich mesiacov, aby tekutá premeniť ocot.

8. Prevod Liquid

Po šiestich mesiacoch, preneste tekutinu na najmenšie suda od budúcej najväčší. Budete musieť tento proces opakovať, kým sa na najväčšie barel. Pre ďalších päť rokov, budete musieť previesť Mosta od väčších sudov na ďalšie veľkosti raz ročne.

9. Pohyb Ocot od najmenších suda

Počas tejto fázy, budete musieť vziať jeden liter octu, ktorý je uložený v najmenšom barel. Váš kvapalina doteraz premenil octom balsamico, ale to je iná forma octu.

10. Pokračujte Liquid Prestup

Proces presunu kvapaliny musí pokračovať. Budete musieť presunúť tekutinu z väčších sudov na ďalšie veľkosti raz ročne po dobu ďalších siedmich rokov.

Ako môžete vidieť, je proces tvorby octom balsamico je dlhý. To trvá najmenej 12 rokov za to ocot zrieť. Čo dostanete, predtým to je ocot, ale nie to balsamico. Po 12 rokoch, môžete získať certifikáciu pre svoj octom balsamico z talianskeho konzorcia tým, že pošle im ho pre testovanie. Ak prejde štandardy, môžete hrdo povedať, že ste urobili autentickej octom balsamico u vás doma!

Tipy pre varenie / Usage

Leto je čas na šaláty, grilovanie, koktailov a dezertov! Teraz, keď viete, ako sa robí balzamikový ocot, uistite sa, že máte chutné zaobchádza s ním pre každú príležitosť. Tu sú tri spôsoby, ako využiť svoje sladké octom balsamico tento rok v lete:

1. Zálievka

Tento ocot sa používa na obliekať širokú škálu šalátov. Pre bezproblémové zálievkou, všetko, čo potrebujete urobiť, je zmiešať octom balsamico s trochou extra panenského olivového oleja. Je to chutné a zdravé! Pre krémovejšia zálievkou, zmes ocot, štipka horčice, olivový olej a strúhaným parmezánom dohromady v kuchynskom robote. Môžete vytvoriť rôzne vonné vinaigrette tým, že experimentuje s melasa, pomaranče, atď.

2. Glazúry

Môžete použiť zníženú octom balsamico nad grilovanou zeleninou a mäsom pre ktoré robí váš dezerty a koktaily twist tento rok v lete pridaním trochu octu balsamico k nim. Môžete dať svoje Bloody Mary niečo navyše s pomlčkou tohto octu. Alebo ho môžete použiť na svoje obľúbené dezert taky. Chutí božský s jahodami, takže používať to, aby osviežujúci dezerty s týmto ovocím a šľahačkou. Budete ju milovať a rovnako tak aj všetci ostatní! Navyše príchuť. Hodí sa rebrami, rovnako ako ryby. Až sa nabudúce budete mať vonkajšie párty, použite balzamikový ocot redukciu ako glazúry pre mäso variť na grile.

3. Dezerty a koktaily

Dajte svojim dezerty a kokteily, krútenie tento rok v lete pridaním trochu octu balsamico k nim. Môžete dať svoje Bloody Mary niečo navyše s pomlčkou tohto octu. Alebo ho môžete použiť na svoje obľúbené dezert taky. Chutí božský s jahodami, takže používať to, aby osviežujúci dezerty s týmto ovocím a šľahačkou. Budete ju milovať a rovnako tak aj všetci ostatní!

Ako už bolo spomenuté, po stáročia balsamico bol používaný ako korenie, tráviace pobočníka a tonikum. To je v súčasnej dobe stále používaný ako ľudový liek na širokú škálu chorôb. Zatiaľ čo mnoho nárokov stále vyžadujú výskum, jej bohatosť na antioxidanty, polyfenoly, kyselinu octovú a melanoidiny a rôzne zdravotné výhody, ktoré poskytujú, aby balsamico dôležitý prvok mať v kuchyni.

Aj vy môžete mať vaše telo funguje správne a uistite sa, že zostane zdravý. Takže, choďte ďalej a pridať tento ocot do svojho každodenného jedálnička!

Ako sa vám tento post? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...