Zdravie a wellness

Top 10 najlepších výhod serotonínu

Top 10 najlepších výhod serotonínu

Serotonín je známy ako telo je prirodzený, Feel Good hormón '. Ale skôr, než sa dostaneme do výhod, umožňuje najprv zistiť, čo presne to je a aká je jeho úloha je v tele.

Čo je Serotonín?

To je neurotransmiter, ktorý je produkovaný a šíri neurónov v mozgu. Je tvorený aminokyselinou nazýva tryptofán. Jedná sa o časť proteínu z našej každodennej stravy. Ďalšie množstvo tryptofánu v krvi odošle správu do mozgu k produkcii serotonínu. To pomáha rozhodnúť celkovú náladu jednotlivca a prekonanie zmeny nálady, úzkosť, depresia, atď

Serotonínu v tele pomáha, aby sa človek cíti uvoľnene, šťastný a sebavedomý. Má tiež mnoho iných použití, ako je kontrola chuti do jedla, náladu a regulátor správanie, kardiovaskulárne funkcie, spánku, svalové kontrakcie, endokrinné sekréty ďalej len nariadenie, pamäť a učenie, reguláciu teploty, atď

load...

Poďme rýchlo zistiť výhody serotonínu!

Výhody serotonín:

1. Zdravie srdca:

Táto chemická látka pomáha znižovať problémy so srdcom ako infarktu a mozgovej mŕtvice. Nedostatok serotonínu môže spôsobiť zmeny v tepovej frekvencie.

2. Brain zrenia:

Najdôležitejšou funkciou serotonínu je vývoj mozgu. Nedostatok serotonínu môže viesť k autizmu a Downovým syndrómom.

3. Výhody kože:

Vzhľadom k tomu, serotonín pomáha zbaviť sa depresie, úzkosti a pomáha človeku uvoľniť, je to prínosom pre pokožku. Serotonín pôsobí ako antidepresívne látka, ktorá pomáha koži prirodzene žiara.

load...

4. Relax:

Serotonín je tiež známy ako "dobrého pocitu" hormónu. To vám pomôže uvoľniť. Nedostatok tejto chemickej látky môže podporovať pocit choroby, únava, únava a apatia.

5. Nespavosť:

Nedostatok serotonínu môže spôsobiť poruchy spánku u pacientov. To môže byť liečená konzumáciou doplnkov, ktoré zvýšia hladinu serotonínu v tele, a tak znížiť problém. Počas dňa možno pozorovať chronická únava a noci sú charakterizované tým, nespavosť a nekontrolovateľné myšlienky.

6. Bolesti hlavy:

Serotonín funguje zázraky v tom okamžitú úľavu od priebežných bolesti hlavy. V niektorých prípadoch, ale tiež pomáha zvládnuť migrény. Výskyt a závažnosť migrény môže znížiť pri pravidelnom používaní serotonínu v potrave.

7. Obezita:

Nízke hladiny serotonínu v tele môže viesť k prejedaniu. Deficitné nie sú schopné kontrolovať ich chuť k jedlu. Táto porucha môže spôsobiť obezitu a zvýšené hladiny úzkosti, podráždenie a depresie.

8. Anti-aging:

Serotonín pomáha zbaviť radikálnych buniek voľnými. Vyrába antioxidantov v organizme k boju proti voľným radikálom; Voľné radikály poškodiť bunky a viesť k starnutiu.

 9. Nálada booster:

Serotonín vo všetkých ohľadoch pomôže pri získaní správneho spánku, a preto je tiež prírodné nálada booster. Pomáha udržiavať mnoho podstatných funkcií v tele, ako je funkcia gastrointestinálneho, kardiovaskulárneho, imunita systémy atď nedostatok serotonínu v tele môže spôsobiť závažné ochorenia, ako sú depresie atď Pod väčšiemu stresu, serotonín sa vstrebáva rýchlejšie, ale účinnosť zostúpi.

10. Úzkosť:

Neuróny v mozgu sú jediným zdrojom produkcie serotonínu. Pomáhajú pri udržiavaní hladiny spánku, nálady, libido, energiu, chuť do jedla, a úzkosť. Serotonín prispieva k zníženiu úzkosti, ktoré môže viesť až k samovražde alebo násilné činy.

Niektoré dôležité tipy na serotonín:

  1. Nežiaduce účinky môžu spôsobiť nevoľnosť, nespavosť, závraty, priberanie na váhe alebo strata, tras, potenie, atď.
  2. Nadmerná konzumácia je potrebné sa vyhnúť, pretože môže spôsobiť pomalý, rýchly alebo nepravidelný srdcový tep, horúčka, bolesť hlavy, úzkosť a svalová stuhnutosť.

load...