Zdravie a wellness

10 účinných domácich opravných prostriedkov pre hubenie

10 účinných domácich opravných prostriedkov pre hubenie

Hlien, alebo hlienu, je často jedným z najčastejších zdravotných stavov, ktoré môžu byť aktivované jednoduchým alergény, prach alebo bakteriálnych a vírusových infekcií. Hlien je hustá tekutina, vznikajú, keď je telo odrážanie nečistoty a organizmus.

Okrem toho, že vám dusno pocit v hrdle a hrudníka, môže často dochádzať k časté záchvaty kašľa alebo kýchanie, pretože telo prijíma tento mechanizmus, ako sa zbaviť tohto hlienu a útočníkov spolu s ním.

Ako sa zbaviť hlienu?

Nižšie sú uvedené niekoľko rýchlych opravných prostriedkov, aby vám úľavu od hlienu!

1. Lemon Tea:

Chutná liek pre odporný problém! Pridajte lyžicu čerstvej citrónovej šťavy a lyžicu medu do čierneho čaju. Kyselina citrónová v citrónu, rovnako ako teplo kvapaliny pomáha uvoľniť hlien. Med, anti-bakteriálne a antiseptické, vytvára ochrannú vrstvu vnútri hrdla a upokojuje ju.

load...

2. Eukalyptový olej:

Jedným z najúčinnejších a najstarších hlien domáce opravné prostriedky, eukalyptový olej by mal byť zmiešaný s dopravcom oleje, ako je kokosový olej a aplikovaná na oblasti hrudníka. Eukalyptový olej by nemal byť aplikovaný priamo na kožu a nesmie byť v žiadnom prípade požitia. Masážou s týmto olejom môže vyvolať niektoré záchvaty kašľa, aby sa uvoľnili a vyhnať hlien z vášho systému.

3. Slaná voda kloktadlo:

Jednoducho pridajte lyžicu soli do pohára teplej vody. Ľahko nakloniť hlavu dozadu a kloktať s týmto slanou vodou. Uistite sa, že nechcete prehĺtať to! Hlien zvyčajne uvoľniť v priebehu niekoľkých minút na kloktanie.

4. Korenie a kurkuma:

Na pohár horúceho mlieka, pridajte pol lyžičky korenia prášok, štipka kurkumy a lyžicu medu. Okrem toho, že oslobodenie od hlienu, tento hlien liek je výborný liek na prechladnutie.

load...

5. Bylinné čaje:

Teplo z teplých alebo horúcich tekutín pomáha uvoľniť tvrdohlavý hlienu v hrdle. Môžete konzumovať horúci šálka svojho obľúbeného bylinného čaju, ako je zelený čaj, harmančekový čaj, levanduľa alebo mätový čaj. Pridajte lyžičku medu do svojho čaju pre väčší prospech.

6. Ginger:

Ginger má nepreberné množstvo liečivé vlastnosti a používa sa na liečbu rôznych ochorení. Bežne sa používa na liečbu tráviacich ochorení, zlúčeniny vo zázvoru zmiernenie symptómov proti kašľu a nachladnutiu, rovnako. Upokojuje dýchací systém príliš. Rošt čerstvý koreň zázvoru a vytlačte šťavu von. Pridajte lyžicu zázvoru šťavy a lyžičku medu pol šálky horúcej vody a popíjať ju horúco.

7. Hrozno:

Tu je ďalší lahodný spôsob, ako bojovať s hlieny! Hrozno obsahujú zlúčeniny, ktoré sú vykašliavanie v prírode, čo znamená, že upokojí pľúc a sú užitočné pre vyčistenie hlien. Pridajte lyžicu medu zvýšiť liečivú silu pohár hroznovej šťavy miesto sladenie ju s cukrom.

8. Lemon:

Ak chcete vymazať svoj systém hlienu, jednoducho rezané tlstý plátok citróna a posypeme trochu soli a korenia na ňom. Cicať na tomto plátku pre rýchlu úľavu. Jednoduchá hlien liek!

V tomto videu - Lemon Pomáha hlienu: - 3 Výkonný Domáce lieky sa zbaviť hlienu v hrdle

9. Cibuľa:

Použitie cibuľu pre liečbu hlien môže znieť divne, ale liečivé vlastnosti tohto žiarovky ako liek na kašeľ a prechladnutie boli využité v prírodnej medicíne už od dávnych čias. Cibuľa má vysokú protizápalový, vykašliavanie a antibakteriálne vlastnosti, ktoré poskytujú rozsiahly úľavu od hlienu. Do vypraného a jemne nakrájanú cibuľu, pridajte dve veľké lyžice cukru a nechajte odstáť po dobu najmenej pol hodiny. Táto zmes sa zmení kvapalinou podobne. Môžete konzumovať jednu veľkú lyžicu tohto každých niekoľko hodín pre úľavu od hlienu.

10. Med:

Gamut liečivých vlastností uložených v mede z neho robí jeden z najobľúbenejších prostriedkov pre akékoľvek ochorenie, vrátane oslobodenia od hlien! Pridajte lyžicu medu na pohár vlažnej vody a vypiť. To môže byť konzumované niekoľkokrát za deň, aby sa uvoľnili hlienu. Jeden z najrýchlejších opráv, aby uvoľnili hlieny - mix lyžičky korenia spolu s medom a konzumovať to aspoň dvakrát denne.

Teraz, keď viete, ako sa zbaviť hlienu prirodzene, čo ešte čakáte? Dajte svoj hrudník a pľúca pauzu! Skúste niektoré z týchto domáce opravné prostriedky pre hlienu a dýchať! Nezabudnite sa podeliť o svoje názory s nami tým, že strieľa komentár nižšie.

load...