Zdravie a wellness

4 úžasné výhody Kumquat

4 úžasné výhody Kumquat

Fortunella japonica, najčastejšie označovaná ako Kumquat je jedným z pozoruhodne deminutivních členmi rodiny citrusových (1). Chutí kyslá s trochou sladkosti. Šťavnatý buničina kumquat obsahuje centrálne umiestnené malé zelené semien, ktoré by mali byť odstránené pred konzumáciou. Napriek tomu, že je extrémne malá, oranžová-like ovocie je zlatá baňa výživy.

Pôvodom z juhovýchodnej časti hornatej Číny, Kumkvat sú k dispozícii v štyroch rôznych variantoch a to Nagai kumquat, Marumi kumquat, Meiwa Kumquat a Hong Kong Wild. Všetky štyri odrody Kumquat stromov a plodov môže mať mierne odlišnú chuť a tvar; Avšak, nutričné ​​hodnoty, ktoré sú hostiteľmi sú veľmi podobné.

Kumquat - Zdravie Výhody:

Zdravotné prínosy nespočetné Kumquat boli uznané a potvrdené zdravotníkmi a zdravotníckymi odborníkmi. Nižšie sú uvedené niektoré z nich:

load...

1. Antioxidačné ochrana:

Kumkvat plody sú prirodzene bohaté na vitamín C, vo vode rozpustný, zodpovedná za boj proti infekcii spôsobujúce organizmy vo vašom systéme (2). To preniká hlboko do bunkovej membrány a chráni ju z bakteriálnych a vírusových agens. Adekvátny denný príjem vitamínu C vám tiež zaisťuje bezproblémové srdce, prevenciu mŕtvice a zníženie rizika osteo-artritídy a reumatoidnej artritídy.

2. Prevencia rakoviny:

Balíčky so základnými flavonoidy, ako sú karotenoidy, luteín, triesloviny, zeaxantín a trieslovín, kumkváty majú veľký potenciál pôsobiť ako účinné protinádorové látky (3). Tieto flavonoidy vyradiť karcinogény, brániť rastu nádoru. S dostatočnými flavonoidy vnútri, váš systém je dostatočne odolný, aby boj proti rakovinotvorných látok a deštruktívne mikróby.

3. Bohatým zdrojom minerálov:

Toto šťavnaté ovocie je vynikajúcim zdrojom železa, draslíka a medi a rôznych ďalších minerálov potrebných pre optimálne fungovanie tela (4). Železo a meď zvýšiť produkciu červených krviniek prenášajúce kyslík, čo zaisťuje optimálnu dodávku kyslíka do všetkých častí tela. Draslík prispieva k udržaniu normálnej tepovej frekvencie a krvného tlaku úrovni.

load...

4. Výhody Kumquat Peel:

Rovnako ako ovocie je kumquat kôra príliš je veľmi výživné. To má látky, ako je limonén, pinén, A-bergamotene a caryophylleneare. Inhibuje rast rakovinových buniek (5). Liečba žlčových kameňov a zmiernenie pálenia záhy sú niektoré ďalšie prínosy pre zdravie Kumquat kôry.

Kumquat Nutričné ​​hodnoty:

Tak ako silná sú tieto "baby pomaranče" v nutričnej oddelení? Táto drobná citrusové plody zaslúži byť súčasťou vašej bežnej stravy. Váš systém si zaslúži zdravé dobroty kumquat!

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 71 kcal 3.5%
Uhľohydráty 15,90 g 12%
Proteín 1,88 g 3%
Celkový obsah tuku 0,86 g 4%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 6,5 g 17%
Vitamíny
Folates 17 ug 4%
Niacín 0,429 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,208 mg 4%
Pyridoxín 0,036 mg 3%
Riboflavín 0,090 mg 7%
Tiamín 0,037 mg 3%
Vitamín a 290 iu 10%
Vitamín c 43,9 mg 73%
Vitamín e 0,15 mg 1%
Elektrolyty
Sodík 10 mg 0.5%
Draslík 186 mg 4%
Minerály
Vápnik 62 mg 6%
Meď 0,095 mg 10%
Železo 0,86 mg 11%
Horčík 20 mg 5%
Mangán 0,135 mg 6%
Selén 0,0 mcg 0%
Zinok 0,17 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug
Karotén-α 155 ug
Kryptoxantín-ß-td>193 ug
Luteín-zeaxantín - td>129 ug

  • Kumquat je powerhouse vitamínov. Nutričné ​​databáza poskytuje USDA označuje, že sa 100 g porciu tohto ovocia má malé množstvo vitamínu C (73%), A (10%) a C (1%). Vyššie uvedené vitamíny sú veľmi dôležité pre bezproblémové fungovanie telesných systémov.
  • Okrem toho je tiež bohatá na rad životne dôležitých minerálov, ako je železo, vápnik, zinok, meď a mnoho ďalšieho. Tento rozprávkový citrusových plodov môže byť skvelý diéta alternatíva k doplneniu konzumácii vlákniny ako kumquat ponúka neuveriteľných 17% z potravy balastných látok na 100 g slúžiace.

Dúfam, že ste si tento článok užitočný. Ešte začleniť Kumkvat vo vašej pravidelnej strave a využívať výhody z tejto nádhernej ovocia. Podeľte sa o svoje komentáre s nami.

load...