Zdravie a wellness

23 úžasné prínosy moruše (shahtoot) pre pokožku, vlasy a zdravie

23 úžasné prínosy moruše (shahtoot) pre pokožku, vlasy a zdravie

The Mulberry ovocie! Ach, spomínam si šklbanie hŕstka z nich off stromu a napchal ich do pusy na mieste mojich starých rodičov. Už ste niekedy urobiť taky?

Aj keby to urobil, som si istý, že to nie je preto, že ste boli vedomí nespočetných výhod, ktoré poskytujú moruše! Bolo to len preto, že boli chutné, nie? (Len si to priznať už.) Áno, je to pravda. Toto chutné ovocie je veľmi zdravý rovnako. Nemal som potuchy o tom a urobil svoj výskum potom, čo narazil do denníka, ktorý hovoril značne výhod moruše. Bol som ohromený tým, čo som zistil. Nazývaný tiež, Shahtoot, 'to je jedna úžasná ovocie. Čítať ďalej a dozviete sa viac.

Obsah

 • Aké sú Moruša?
 • Aký je história moruše?
 • Prečo sú Moruša dobré?
 • Aký je Výživa moruše?
 • Aké sú zdravotné výhody moruše?
 • Aké sú kožné Výhody moruše?
 • Aké sú vlasy Výhody moruše?
 • Kde kúpiť The Mulberry ovocie?
 • Ako začleniť moruše Into vašej strave?
 • Aké sú spôsoby využitia moruše?
 • Ako si vybrať a uložiť Moruša?
 • Ako používať moruše v receptoch?
 • Zábavná fakty o moruše
 • Aké sú vedľajšie účinky moruše?
 • Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aké sú Moruša?

Jednoducho povedané, moruše je bobule, ktorá pochádza zo stromu zvaného Morus Alba. Sme zvyčajne myslia, že moruše sú červené, ale tam sú biele, čierne a modré verzie z nich taky. Moruše stromy môžu rásť až 10 stôp za rok a dosiahnu plnej zrelosti na 30 stôp. Listy, ktoré sú obľúbené jedlo z priadky morušovej, spadne v zimnom období a rastie späť v nasledujúcej sezóne. Moruše dozrievajú v priebehu niekoľkých mesiacov a plne vyzreté v máji.

load...

Štruktúra moruší je veľmi podobná ako u černíc (s telefónom!). Chutia podobne ako grapefruit. Sú sladké a môžu byť konzumované v suchom stave.

Moruše majú zaujímavé názvy v miestnych dialektoch. Nazývajú sa 'Shahtoot' v hindčine, 'kambala Pandu' v Telugu, 'Mucukkattaip Palam' v tamilčine, 'Hippunerale' v Kannada, 'Shetur' in Gujarati, 'tite' v Marathi a 'Shatut' v Punjabi. Mená sú pomerne zložité na zapamätanie, tak nech to jednoducho držať, moruše. ' Bez ohľadu na meno, moruše sú chutné a výživné.

Moruša sú značne pestuje v teplých oblastiach Ázie, Afriky a Ameriky. Takže ak žijete v týchto oblastiach, môžete ľahko zohnať čerstvé dávky a rokliny na radostne.

load...

Tiež existuje niekoľko zaujímavých receptov džemy, želé, smoothies, palacinky, zákusky, omáčky, a víno, ktoré obsahujú moruše v nich a niektoré z nich sú uvedené nižšie pre vás vyskúšať.

Teraz sa vráťme do vedeckých podrobnostiach moruše. Moruša sú vedecky známy ako, Morus, 'a je súčasťou rodu kvitnúcich rastlín volali Moraceae. Moracea obsahuje 10 - 16 druhov listnatých stromov, ktoré produkujú moruše.

Moruša súvisia s figy a chlebovník. Technicky, moruše nie sú jednotlivé bobule. Každý moruše je koncentrovaný ovocie a plody v agregácie sú usporiadané sústredne okolo stredovej osi.

Moruše bol použitý v Ázii po celé stáročia. Biela moruše, v konkrétnej, je pôvodom z Číny. Tiež, rovnaký druh moruše bol prevezený do Európy pred niekoľkými storočiami a naturalizovaný. Čoskoro rovnaká biela moruše bol predstavený v koloniálnej Amerike hlavne na podporu chovu priadky priemysle ako moruše listy sú jedinou potravou pre priadky morušovej.

Červená moruše je pôvodom z východnej časti Spojených štátov a pobrežie Mexického zálivu. Čierny moruše je pôvodom zo západnej Ázii a bol tiež pestovaný v Európe pred rokom rímskych vekov.

Teraz sa vráťme sa v čase a dozvedieť sa viac o histórii moruše. Môžme?

Späť na obsah

History Of moruše

Podľa štúdie, ktorú Purdue University, moruše boli použité v čínskej bylinnej medicíne už po stáročia na liečbu srdcových ochorení, diabetes, anémia, a artritída. Tam je Babylonian mýtus, že prisudzuje červenohnedej fialovej farby z moruše k úmrtiu dvoch milencov v dávnej tragickej love story. História moruší je spojený s rastom hodvábu priemyslu. Moruše listy boli použité na vykrmovať priadky morušovej v Orientu regiónoch. Šírenie Morušovník po celom svete môžu do istej miery pripísať na potrebu listov moruše pre priadky priemyslu.

Moruša pomaly šíri z východných krajín do európskej krajiny. Ešte dnes môžete vidieť moruše stromy pestované v Turecku, krajine, kde celý svet produkoval slávnej tureckej hodvábne koberce.

Moruše bol obľúbený u starých Grékov príliš, a ovocie bola venovaná Minerva, bohyne múdrosti. Prvá moruše bola vysadená v Anglicku v roku 1500.

Rozhodne to je celkom zdravé ovocie. Poďme sa dozvedieť o tom, čo robí to tak výživné nižšie.

Späť na obsah

Prečo sú Moruša dobré?

 Moruša sú plné živín a vitamínov. Šálka ​​surovín moruše obsahuje len 60 kalórií, čo je ľahké a chutné občerstvenie, napriek tomu poskytujú živiny potrebné pre telo.

Moruše obsahujú sacharidy, ktoré premieňajú cukor na glukózu, čím sa energie pre bunky. Konzumácia moruše zvyšuje príjem železa a zaisťuje dostatočný prísun kyslíka do tkanív.

Moruše sú bohaté na vitamín K a C. Vitamín C zvyšuje pevnosť tkaniva a zvyšuje syntézu kolagénu. Vitamín K pomáha pri vývoji kostí tkaniva a je podstatnou zložkou pre zrážanie krvi.

Obsahujú tiež Riboflavín (tiež známy ako B - 2), ktorý chráni svoje tkanivá pred voľnými radikálmi a napomáha pri prenose kyslíka v tele.

Konzumovať akúkoľvek formu moruše ovocia - či už plod sám, jeho prášok alebo šťava - je prospešné pre vás. Dokonca si môžete aplikovať moruše extraktov na koži - vaša pokožka bude zdravé a lesklé.

Poďme sa dozvedieť o výživovej hodnote moruše v podrobnejšie nižšie.

Späť na obsah

Nutričné ​​údaje o moruše

Moruša sú powerhouse živín. Obsahujú vlákna, cukry, sacharidy, proteíny, lipidy, minerálne látky a vitamíny. Sú vynikajúcim zdrojom bielkovín rovnako. 3 uncí moruše majú 9 gramov proteínu. Sú tiež bohatým zdrojom železa a vápnika.

Moruša sú tiež nádrž antioxidantov. Antioxidant nazýva resveratrol sa vyskytuje hojne v moruše. Ďalšie antioxidanty nájdené v moruše sú kyanidín, kyselina chlorogenová, myricetínu, a rutinu. Na rozdiel od týchto, moruše sú tiež bohatým zdrojom polynutrients ako anthocyanin, flavonoidy, luteín, zeaxantín, karoténov B a A-karoténu.

Nie je veľký rozdiel medzi nutričných profilov rôznych typov moruše. Čierne moruše sú väčšinou chutnejšie než biele moruše, ale ich nutričný profil je skoro rovnaký.

Nutričná hodnota Jednotka Hodnota na 100,0 g 1 šálka 140 g 10 ovocia 15g
Blízko
Voda G 87.68122.7513.15
Energia Kcal 43606
Proteín G 1.442.020.22
Celkový lipid (tuk) G 0.390.550.06
Sacharidy, podľa rozdielu G 9.8013.721.47
Vlákno, celková výživa G 1.72.40.3
Cukry celkom G 8.1011.341.22
Minerály
Vápnik, ca Mg 39556
Železo, fe Mg 1.852.590.28
Horčík, mg Mg 18253
Fosfor, str Mg 38536
Draslík, k Mg 19427229
Sodík, na Mg 10142
Zinok, zn Mg 0.120.170.02
Vitamíny
Vitamín C, celková kyselina askorbová Mg 36.451.05.5
Tiamín Mg 0.0290.0410.004
Riboflavín Mg 0.1010.1410.015
Niacín Mg 0.6200.8680.093
Vitamín b-6 Mg 0.0500.0700.008
Folát, dfe Μg 681
Vitamín B-12 Μg 0.000.000.00
Vitamín a, rai Μg 110
Vitamín a, iu Iu 25354
Vitamín e (alfa-tokoferol) Mg 0.871.220.13
Vitamín d (d2 d3) Μg 0.00.00.0
Vitamín d Iu 000
Vitamín k (fylochinón) Μg 7.810.91.2
Lipidy
Mastné kyseliny celkom nasýtené G 0.0270.0380.004
Mastné kyseliny, celkom mononenasýtené G 0.0410.0570.006
Mastné kyseliny, celkom polynenasýtené G 0.2070.2900.031
Cholesterol Mg 000
Iné
Kofeín Mg 000

Späť na obsah

Zdravie Výhody moruše

1. Zlepšenie Tráviaci zdravie

Moruša sú prínosom pre váš žalúdok. Oni uľaviť od zápchy a sú tiež vynikajúci spôsob, ako schudnúť. Moruša obsahujú dobré množstvo vlákniny. Vaše telo potrebuje vlákninu s cieľom uľahčiť správne trávenie. Robí tak tým, že zmesový stoličku v žalúdku a uľahčuje pohyb potravy tráviacim traktom. Tento proces pomáha zmierniť zápchy, nadúvania a žalúdočné kŕče (1).

Zdravé trávenie pomáha efektívne udržiavať optimálnu váhu. Výskum bol vykonaný v Taliansku F. De rútiš inštitútu a na Katolíckej univerzite v Najsvätejšieho Srdca určiť chudnutie kapacitu moruše. Bolo zistené, že tí, ktorí konzumujú moruše ako súčasť vyváženej diétny plán 1300 kalórií klesla na asi 10% ich celkovej telesnej hmotnosti za takmer tri mesiace.

Vedci tiež zistili, že skupina, ktorá spotrebováva moruše redukuje drasticky v pasových a stehenných oblastí (2). Takže vy všetci ľudia, ktorí chcú štíhly pás a tónovaný stehná, viete, čo k jedlu.

2. Dolné Cholesterol

Jesť moruše je dobrý spôsob, ako znížiť hladinu zlého cholesterolu v tele, čo pomáha v prevencii kardiovaskulárnych problémov (3).

3. Úrovne kontrolu hladiny cukru

Biela moruše, najmä pomoc pri vedení kontrolu hladiny cukru v tele. Určité chemické látky prítomné v bielej moruše sú podobné ako liek určený na liečbu cukrovky 2. Typu.

Tieto zlúčeniny v bielej moruše pomoc pri udržiavaní hladiny cukru v tele v optimálnom rozmedzí od pomaly sa pokazí cukrov v črevách, a umožňuje, aby boli absorbované pomaly do krvného obehu (4).

4. Zníženie riziko rakoviny

Ak hľadáte sa chrániť pred rakovinou, potom moruše je to, čo by ste mali hľadať. Moruše sú bohaté na antioxidanty a phytonutrients, ktoré pomáhajú pri zastavení rastu a šíreniu rakovinových buniek a chrániť pred rakovinou. (5)

Moruša sú plné antokyanov, ktoré pomáhajú udržať rakovinové bunky v šachu (6). Obsahujú tiež resveratrol, ktorý má protirakovinové vlastnosti, (7). Vlastnosti inhibujúce rakoviny resveratrol pomôže v boji proti rakovine hrubého čreva, rakovinu kože, rakovinu prostaty a štítnej žľazy (8).

5. Zlepšujú krvný obeh

Moruša zlepšenie prekrvenia krvného tlaku tela, kontrolné, a čistí krv. Antioxidanty prítomné v moruše pomôcť pri zlepšení funkcie ciev tým, že drží je pružná a rozšírené, čo vedie ku kontrole krvného tlaku, ako je voľný prietok krvi zo srdca do iných častí tela. Moruša podporujú tvorbu červených krviniek, pretože sú bohaté na železo.

Moruše obsahujú polyfenoly, ktoré udržujú cievy zdravé. Ďalej obsahujú draslík, ktorá znižuje krvný tlak (9).

Moruša boli použité ako liek na zdraví krvi od vekov. Starovekej čínskej medicíny zahrnuté v ich krvnej toniká, ktorá bola použitá na vyčistenie krvi a zvýšiť svoju výrobu.

6. Cure Anémia

Moruša sú ideálne pre liečenie chudokrvnosti, pretože sú bohaté na železo (10). Oni tiež liečiť príznaky chudokrvnosti, ako je únava a závrat.

7. Lepšie zdravie srdca

Vlákna, antioxidanty a obsah flavonoidov z moruše uľahčiť zdravie srdca. Pomáhajú pri udržiavaní konzistentné prietok krvi, čím sa predíde infarkty a mozgové príhody. Moruše sú bohaté na polyfenoly, ktoré sú považované za zdravé pre srdce (11).

8. Dobré pre Vision

Rovnako ako mrkva, moruše taky sú dobré pre vaše oči. Zlepšujú vašu víziu a chrániť oči pred voľnými radikálmi, ktoré sú príčinou degenerácie sietnice a stratou zraku oka (12). Moruše obsahujú zeaxantín, ktorý pomáha pri znižovaní oxidatívneho stresu v bunkách, ktoré tvoria vaše oči. Karotenoidy prítomné v moruše napomáhať prevencii šedého zákalu a makulárnej degenerácie (13).

9. Podporovať zdravie mozgu

Výskum naznačuje, že moruše vekové dôkaz, že mozog, zachovaním mladý a v strehu. Poskytujú tiež potreby vápnika v mozgu, a preto zachovaním zdravý a zdravé (14). Moruša takisto prispieva k vynikajúcej ošetrenie udržať Alzheimerovou chorobou v šachu (15).

10. Zlepšiť imunitu

Moruša pomôcť pri zlepšovaní imunitného systému aktiváciou makrofágov cez alkaloidov obsiahnutých v nich. Makrofágy udržiavať imunitný systém výstrah za všetkých okolností. Moruša tiež obsahujú vitamín C, čo je ďalšie posilnenie imunity prvok (16).

11. Build kostné tkanivo

Moruša obsahovať vitamín K, vápnik a železo, čo je najlepší kombináciu živín udržiavať a budovať silné kostných tkanív a kosti (17). Tieto živiny pomáhajú kosti zvrátiť príznaky odbúravanie kostnej hmoty a prevenciu ochorení kostí, ako je osteoporóza, artritída, atď

12. Bohatým zdrojom antioxidantov

Moruša obsahujú hojnosť antioxidantov. Obsahujú vysokú koncentráciu silný antioxidant resveratrol, čo je prírodné antibiotikum a pomáha pri znižovaní srdcovej riziko. To tiež udržuje kontrolu na krvný tlak (18).

13. Zabrániť chrípke a prechladnutí

Chrípke a prechladnutí sú hrozbou. Nesúhlasíte? No, jesť moruše by mohol vyriešiť tento problém za vás. Biela moruše ovocie, najmä, bol použitý v ľudových prostriedkov za studena (19). Biela moruše sú považované za sťahujúce, baktericídne a tonikum a správne pracovať pre prevenciu a liečbu chrípky a za studena (19). Oni tiež obsahujú vitamín C a flavonoidy, ktoré bránia chladný a chrípka.

14. Zlepšiť pečene zdravie

Moruša môžu byť použité, aby sa krvné tonikum, pretože keď bol spotrebovaný, sa vyživujú a čistenie krvi v pečeni (20). Moruše majú schopnosť posilňovať pečeň, a tiež obsahujú železo, ktoré funguje dobre udržiavať zdravie pečene.

15. Sú protizápalová látka 

Prítomnosť resveratrolu v moruše vyvolanie protizápalové vlastnosti v ňom. Moruša tiež obsahujú antokyanov, ktoré pomáhajú v prevencii proti zápalu (21). Moruša sú niekedy dokonca použitý ako prírodná alternatíva k alopatickými protizápalových liečiv.

Späť na obsah

Výhody moruše pre pleť

1. Efektívne Anti-Aging Agent

Moruše majú schopnosť vás vyzerať mlado a sviežo. Obsahujú resveratrol, ktorý chráni kožu pred škodlivým UV žiarením (22). Moruše sú bohaté na antioxidanty, ktoré sú výhodné proti starnutiu činidlá. Udržujú svoju kvitnúce pokožky a bez vrások (23). Antioxidanty v moruše, ako je beta-karotén neutralizovať voľné radikály, ktoré poškodzujú pokožku a spôsobiť jemné linky. Moruša tiež vitamíny A, C a E, nedostatok, ktorý vedie k vrások.

2. Clear Out tmavých škvŕn a škvŕn 

Antioxidanty v moruší sa zabránilo vzniku škvŕn na koži. Moruša regulovať syntézu melanínu v koži, ktoré prirodzene odkryla tmavé škvrny (24). Obsahujú antioxidanty, ktoré hydratujú, prečistenie pórov a odstránenie toxínov z pokožky, udržuje ju sviežu a živé. Moruša efektívne aj mimo svojej koži a aby to vyzeralo prirodzene krásna a zdravá.

3. Treat suchú a citlivú pleť

Nedostatok vitamínov A a E spôsobiť suchú pokožku. Moruše sú bohaté na týchto vitamínov, a pomáhajú pri liečbe suchej a citlivú pokožku. Oni hydratuje pokožku zvnútra. Moruša koreňovej extrakty upokojujú podráždenú pokožku.

4. Vykonajte pokožku jemnú a žiariace 

Môžete jednoducho sedieť a jesť misu moruše každý deň získať jemnú a žiarivú pleť, pretože sú bohaté na minerály, ktoré poskytujú pružnosť, flexibilitu a výživu pokožky (25).

Späť na obsah

Výhody moruše pre vaše vlasy 

1. Podporovať rast vlasov 

Prítomnosť antioxidantov v moruší pomôcť udržať vaše vlasy zdravé, podporujú rast vlasov, a zabrániť poškodeniu.

2. Pomoc v záchytnom v prírodnej farbe vlasov

Moruše, v kombinácii s niektorými tradičných čínskych bylín, môže pomôcť pri prevencii predčasné šedivenie. Živiny v moruše, ako je vápnik, železo, vitamín C, A a B hrajú dôležitú úlohu v tom (26).

Takže mnoho výhod - nie máte pocit, že ich nákup práve teraz a začať jesť? Potom nehľadajte nič iné ako nižšie. Zahrnuli sme zoznam miest, kde môžete nájsť moruše.

Späť na obsah

Kde kúpiť The Mulberry ovocie?

Spýtal som sa a osobne nakupoval od jedného z nich.

Niektoré on-line webové stránky, ako je Amazon, ponúkajú vynikajúcu kolekciu moruše výrobkov v každom ročnom období. V niektorých mestách, je dokonca možné objednať ovocie online, ako napríklad z obchodu India (Chennai). Väčšina supermarketov vo vašom okolí by tiež uložiť toto ovocie.

Späť na obsah

Ako začleniť moruše Into vašej strave?

Je to nielen moruše ovocie, ktoré môžete jesť. Listy, kôra, a stonka rastliny môžu byť tiež do jedlých položiek.

Buď môžete jesť moruše ovocie surové, alebo suché a jesť ako zdroj energie desiatu zmiešaním s kašou banánmi či iných suchých plodov. Alebo môžete urobiť moruše šťavu a po ňom v žiadnom momente.

Môžete tiež toniká a sirupy s moruší a konzumovať pravidelne ťažiť z jeho dobroty.

Môžete tiež vysušiť moruše listy a variť čaj s nimi. Mulberry čaj je rovnako prospešný ako jesť surové moruše.

Späť na obsah

Využitie moruše 

Ako už bolo spomenuté, moruše a ich listy môžu byť použité na výrobu čajov a ďalších nápojov. Nehľadiac na to, že robiť veľké výplne pre koláče, rovnako ako môžu byť použité na výrobu širokej škály lahodných dezertov. Zo všetkých bobúľ, ktoré existujú, moruše majú najvyšší obsah antioxidantov, čo je zdravá, bez ohľadu na to, ako ich pripraviť. Moruša smoothies chutia bohatá!

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ktoré môžete použiť tento Berry vo vašej strave. Plody a listy majú blahodarné vlastnosti, ktoré môžete použiť na podporu celkového zdravia.

Ak hľadáte pre prirodzený spôsob, ako očistiť svoje telo, dostať žiariace pleť a silné, zdravé vlasy, moruše, sú tou najlepšou voľbou.

Každá časť vášho tela výhod z tejto úžasnej bobule, takže je potrebné, aby ju pridať do svojho jedálnička!

Späť na obsah

Ako si vybrať a uložiť Moruša? 

Čierna moruše sú chutnejšie ako ostatné typy moruše. Chutia najlepšie od mája do augusta. Ostatné varianty sú k dispozícii až do jari.

Ak sa ich nákup v obchode, mali by ste sa uistiť, že sú bacuľaté a majú žiarivé farby. Ak sú stále biele moruše, aby bolo miesto, aby sa zabránilo moruše, ktoré sú svetlé farby, pretože to ukazuje, že doteraz zrelá. Pozrite sa na čerstvé moruše a vyhýbať sa tým, ktoré sú modriny, krvácanie alebo zapadnuté.

Ak máte moruše, nie je to ťažká úloha, aby žať plody. Všetko, čo potrebujete, je plachta na pokrytie nákladov na zem pod jeho konárov a dôkladne ich, aby plody padajú na plachty. Ak je čas pre ovocie zrieť, potom je potrebné zopakovať každý druhý deň.

Potom, čo ste zbierali plody, dať ich do koša. Dbajte na to, aby sa tieto koša preplnený ako tie na dne dostane drviť.

Ďalším krokom je ich uloženie do kontajnerov, ktoré sú vzduchotesné. Môžete umyť bobule pred ich skladovaním alebo umyte ich pred použitím. Tieto plody môžu byť uložené v chladničke po dobu troch dní.

V prípade zmrazenia je po zbere, je pre vás lepšie, môžete prať a sušiť je jemne ich hladkala mäkkou handričkou alebo tkanivá a ukladať ich v uzavretom sáčku. Môžete zanechať moruše v mrazničke po dobu troch mesiacov.

Poďme na to, aby niečo z moruše teraz. Nižšie sú uvedené niektoré chutné recepty moruše.

Späť na obsah

Moruše Recepty

1. Moruše sorbet

Sorbety, aby pre perfektné zakončenie do jedla alebo k jedlu preč, keď máte pocit, ako by ste mali niečo zmrzlinu podobne, ale bez kalórií.

Všetko, čo potrebujete, sú
 • 1 hrnček cukru
 • 1 šálky vody
 • 5 šálok moruše alebo černice
 • 2 lyžice cassis alebo Port Wine
Doba potrebná k Vykonajte

1 hodinu a 20 minút

Ako spraviť
 • Čistiť a udržiavať moruše stranou.
 • Variť cukru a vody v nádobe s strednej teplote. Dusíme ho po dobu 3 až 4 minúty.
 • Odstreľovacie všetky zelené pochádza z moruše. Zase teplo preč a nechajte ho vychladnúť.
 • Miešať moruše a zalejeme cukrový sirup na moruše pasty. Nech je to do pyré. Preoseje moruše pyré, aby sa odstránili akékoľvek semená alebo stonky.
 • Trochu portského vína naliať do neho a chill zmesi v mrazničke asi hodinu. Potom nalejte ju do zmrzliny a vybičovať sorbet.

2. Mulberry Banana Mousse 

Kto nemá rád pena? Mäkké a nadýchané, sú pastvou pre vaše chuťové poháriky. Poďme sa naučiť, ako to s moruše, nie?

Všetko, čo potrebujete, sú
 • 10 1-2oz hodvábne tofu
 • 1 mrazené banán (stredná, sekané)
 • 1 šálka moruše (zmrazená)
 • 1 šálka javorový sirup
 • 2 lyžice citrónovej šťavy
 • Vanilkový extrakt 1 čajová lyžička
 • 3 - 4 šálky moruše (čerstvé, na ozdobu)
Doba potrebná k Vykonajte

25 minút

Ako spraviť
 • Umiestnite misu v mrazničke. Blend tofu, až sa stane hladká. Rozbiť zamrznuté banány a moruše do tofu.
 • Pridajte javorový sirup, citrónovú šťavu, a vanilky do zmesi. Blend tri až štruktúra zmesi sa stáva hladká.
 • Teraz vyberte misku z mrazničky a naliať zmes do nej. Kryt misy s fóliou a hliníkovej fólie a zmraziť po dobu 4 hodín.
 • Po 4 hodinách sa váš pena je pripravená k jedlu! Zdobíme čerstvú moruší a jesť preč.

Teraz sa poďme zistiť nejaké moruše fakty. Mala by byť zábava.

Späť na obsah

Fakty o moruše

 • Moruše listy rastú vo zväzkoch s názvom, kôstkovice ', ktorý je obľúbený priadky morušovej. Priadky morušovej tiesňava na listoch nemilosrdne stáva hrubšie a hrubšie. Nom nom nom.
 • Všetky časti stromu moruše boli vždy použité v jednej ceste alebo iný v dávnej čínskej bylinnej medicíny.
 • Moruše stromy rastú až do výšky 30 až 80 stôp na výšku. Biela moruše odroda je najväčším a čiernej moruše je najmenší a len rastie ako ker.
 • Moruše stromy produkujú ovocie až po 10 rokoch svojej plantáže.
 • Biela moruše listy boli používané starí Rimania používa na liečbu ochorení ústnej dutiny, priedušnice a pľúc.
 • Mulberry éterický olej má výbornú vôňu a poskytuje mnoho výhod. Môže byť pridaný do mlieka, šampóny, mydlá a sviečky.

Hovorili sme o všetkom, čo dobrého o moruše. Teraz sa pozrime na druhú stranu, je to tak dobré stránky.

Späť na obsah

Nežiaduce účinky moruše

 • Moruše sú bohaté na draslík, čo môže spôsobiť komplikácie pre tých, ktorí trpia ochorením obličiek.
 • Moruše môže znížiť hladinu cukru v krvi a spôsobiť hypoglykémiu.
 • Moruše môže vyvolať alergické reakcie u niektorých ľudí, ako sú kožné vyrážky, svrbenie a opuch.
 • Niektorí ľudia zažijú halucinácie po konzumácii moruše.
 • Tehotné a dojčiace ženy by sa mali poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje moruše.

To je všetko priatelia. Teraz viete všetko, čo potrebujete vedieť o moruše, ak nie viac! Sú to naozaj niečo, že? Nezdá sa vám pocit, že získanie nejaké moruše a jesť ich po prečítaní tohto článku? Mal by si. A urobte povedzte nám, ak viete, akékoľvek iné výhody ako tie vyššie uvedené. Komentovať v poli nižšie!

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Sú všetky moruše jedlé?

Všetky moruše zvyčajne sú jedlé, ale ak sú divokí moruše, potom je potrebné skontrolovať pred náhodne jesť.

Sú černice a moruše to isté?

Nie, oni nie sú. Tí dvaja môžu byť podobné v niektorých ohľadoch, ale majú svoju jedinečnosť a vlastnosti.

Späť na obsah

load...