Zdravie a wellness

47 úžasných výhod špargle (Shatwar) pre pokožku, vlasy a zdravie

47 úžasných výhod špargle (Shatwar) pre pokožku, vlasy a zdravie

Špargľa je zelený mäsitý kopije, ktoré je šťavnaté a mäkké. Majú veľmi výraznú a lahodnú chuť. Špargľa bol tiež populárno známy ako "vrabčie trávy". Špargľa je z ľalie rodina -leeks, cesnak, cibuľa, atď Existujú stovky odrôd špargle, ale iba niektoré z nich sú jedlé. Je k dispozícii po celý rok a rastie o 6 až 8 sa posúva vysoký, keď je zozbieraná. Zelené alebo zelenkasté purpurovo sfarbená špargľa je obvykle konzumovaný veľa. Špargľa je drahý zeleniny v porovnaní s ostatnej zeleniny, pretože sa zberá ručne.

Špargľa je potrebné vždy kúpiť od miestneho obchodu s potravinami. S časom, špargľa má tendenciu strácať svoju chuť. Majte na pamäti, kúpiť pevný, rovný, hladký, platidlo, tmavo zelené alebo fialové stonky s uzavretými špičkami.

Špargľa je zásaditej povahy a je naplnený proteínu, ale je v kalórií a uhľohydrátov veľmi nízka. Je najbohatším zdrojom kyseliny listovej, vitamíny A, C a K, draslík a vitamín B komplex. Špargľa obsahuje dobré množstvo medi a železa. To má tiež niektoré minerálne látky a elektrolyty, ako je draslík, mangán, vápnik a fosfor. Poďme sa pozrieť na top výhody špargle, jeden z úžasný dar prírody:

load...

Špargľa Výhody

Zdravotné výhody

1. Nízkokalorický Vegetable

100 g čerstvého špargle obsahuje len 20 kalórií. Trávenie to bude absorbovať viac kalórií. Tak, to je ideálny negatívny kalórií zeleniny.

2. Vláknina

Špargľa obsahuje dobré množstvo vlákniny. 100 g tohto môžete získa 2,1 g vlákniny. To môže liečbe zápchy, nižšia zlý (LDL) cholesterolu, vyrovnať hladinu cukru v krvi. Vláknina môže tiež znížiť riziko hrubého čreva-rekta.

3. Črevnej syndróm

To sa používa už mnoho rokov na liečbu porúch, ako je vodnateľnosť a syndrómu dráždivého čreva.

4. Antioxidanty

Čerstvý špargľa je najbohatším zdrojom antioxidantov, ako sú karotény, luteín, zeaxantín a cryptoxanthins. To je užitočné pre zabiť voľné radikály z tela chrániť pred rakovinou, neuro ochorení a vírusových infekcií. Špargľa tiež obsahuje účinné antioxidanty, ako sú karotenoidy, vitamín C, vitamín E, a mangánu.

load...

5. Pre-poňatie

Čerstvý špargľa obsahuje dobré množstvo folátov. 100 g to môže poskytnúť 54 ug alebo 14% RDA kyseliny listovej. Foláty sú nevyhnutné pre syntézu DNA v bunke. Odporúča sa konzumovať foláty vo svojej každodennej strave počas pre-poňatie obdobie a tehotenstvo. To pomáha v prevencii vád nervovej trubice v dojčiat. Diuretický účinok tejto zeleniny prispieva k redukcii zadržanie vody v tehotných žien.

6. Metabolických funkcií

Špargľa je dobrým zdrojom B-komplex vitamínov, ako je niacín, vitamín B - 6 (pyridoxín), tiamín, riboflavín, a kyselinu pantoténovú. Tento zásadný živiny pomáha udržiavať hladinu bunkových enzýmov a metabolických funkcií.

7. Lieči infekcie

Čerstvý špargľa má mnoho antioxidačné vitamíny, ako je vitamín-A, vitamín-C, a vitamín-E. Konzumovať je vo svojej každodennej strave zvýšiť odolnosť elektrární a vyliečenie infekcie vášho tela.

8. Alzheimerova choroba

Špargľa je najbohatším zdrojom vitamínu K. To môže dať 35% DRI. Vitamín K podporuje zdravé kosti a jej tvorbu aktivitu. Konzumovať vitamínu K vo svojej každodennej strave, aby sa zabránilo poškodeniu neurónov a liečenie Alzheimerovej choroby.

9. Protizápalové

Špargľa má protizápalové vlastnosti. Tým sa znižuje riziko chronických zdravotných problémov, ako je diabetes typu 2 a srdcové choroby. Táto vlastnosť môže tiež ukázať pozitívny výsledok v niektorých prípadoch rakoviny.

10. Zdravie srdca

Kyselina listová v tejto zeleniny pomáha liečiť mnohé problémy spojené s kardiovaskulárnymi.

11. Močových ciest Zdravie

Špargľa výpis je najlepší bylinný prísada pre zdravie močových ciest. Táto detoxikuje a stimuluje správnu funkciu močového ústrojenstva.

12. Rakovina

To je bylina ako avokádo, kel a ružičkový kel. Je dobrým zdrojom glutatiónu, ktorý štiepi karcinogény a voľné radikály. Z tohto dôvodu, špargľa môžu chrániť a liečiť rakoviny prsníka, hrubého čreva, hrtanu, kosti a pľúc.

13. Anti-aging

Má anti-aging vlastnosti, foláty a B12, ktoré zvyšujú rýchlosť mozgu a mentálnu flexibilitu. Udržiavanie správnej hladiny týchto živín môže pomôcť pri znižovaní anti-aging príznaky.

14. Prírodné diuretikum

To je ďalšie zdravotné prínosy špargle - pôsobí ako prírodné diuretikum. Je bohatým zdrojom asparagínu aminokyselín, ktoré pomáha vytvoriť potrebu močiť. To pomáha k uvoľneniu tekutiny a vyprázdnenie off prebytok soli z tela. To môže byť veľmi výhodné v prípade opuchu, vysokého krvného tlaku alebo srdcové ochorenia súvisiacich.

15. Build Up Protein

Špargľa je bohatým zdrojom bielkovín. Môžete ich ponoriť v majonéze pre zdravé desiaty kedykoľvek počas dňa.

16. Schudnúť

Každý kopije špargle obsahuje iba štyri kalórie. To je tiež v tuku veľmi nízka. Zahrnúť ich do svojho raňajky, obed či večeru získať rad výhod a zároveň, stráca svoju váhu. Ak ste trpí obezitou alebo vysoký cholesterol, pravidelná konzumácia špargle môže pomôcť pri znižovaní hladiny cholesterolu.

17. Zdravá čreva

Špargľa je jediný rastlinný, ktorý obsahuje inzulín a kŕmia priateľské baktérie v hrubom čreve. To pomôže zabrániť premnoženiu kvasiniek v črevách a vedie k zdravej tráviacej sústavy a brucha.

18. Afrodiziakálne

Špargľa je psycho-fyziologický afrodiziakum vzhľadom k odlišnému tvaru. Ďalej obsahuje mnoho živín potrebných pre zdravú produkciu hormónov.

 19. Bone Health

Špargľa je najbohatším zdrojom vitamínu K. Piatich kopije vám môže dať 35 percent odporúčanej dennej príjem. To pomáha pri zrážaní krvi a udržiavanie zdravých kostí. To tiež pomáha pri regulácii mineralizácie kostí a udržiava hustotu kostí.

20. Plynatosť

Špargľa obsahuje asparagínu aminokyselín, ktoré možno liečiť PMS-súvisiace zadržiavanie vody. Tak, špargľa výhody získať ploché brucho.

21. Zlepšuje trávenie

Špargľa obsahuje sacharidov inzulín, ktorý je užitočný pre zdravý rast baktérií v hrubom čreve. To tiež zastaví škodlivé baktérie z rastie a zlepšuje trávenie.

22. Estrogén Výroba

Špargľa produkuje estrogén a lieči symptómy menopauzy. To tiež požičiava estrogén pre ženy, ktorých vaječníky ani maternicu bola odstránená.

23. Masážne

Masáž s špargľou olej pomáha pri redukcii zápalov, bolesti spodnej časti chrbta a ischias. To tiež ukázali pozitívne výsledky pri liečbe ochrnutie.

24. Diabetes

Špargľa môžu byť užitočné pre liečbu cukrovky udržiavaním hladiny cukru v krvi a zvýšenie hladiny inzulínu. Inzulín je hormón, ktorý absorbuje telo glukózu. Špargľa lieči typu dva diabetes a iné príbuzné symptómy, ako je srdcový infarkt, slepota a amputácia.

25. Zvýšenie libida

Kyselina listová v špargle spúšťa produkciu histamínu. Nedostatok histamines 'môže spôsobiť neschopnosť dosiahnuť orgazmus u mužov a žien. Špargľa je dobrým zdrojom folátu, ktoré môžu vykazovať pozitívne výsledky pre zvýšenie libida.

26. Imunitný systém

Špargľa je najlepším zdrojom rutínu, čo je prírodná látka nájdená v rastlinách. To má tiež vitamín C, ktorý aktivuje a chráni telo pred mnohými infekciami. Špargľa obsahuje železo, ktorá dáva podnet na imunitný systém a zabraňuje anémia.

27. Zlepšuje zrak

Nedostatok vitamínu A vedie k zlému zraku pri tlmenom svetle. Vzhľadom k tomu, špargľa obsahuje vitamín A, môže zlepšiť zrak.

28. Prevencia ochorenia srdca

Terapeutická hodnota špargle môže znížiť hladinu cholesterolu v tele. Vysoká hladina cholesterolu je jedným zo spoločných faktorov, ktoré spôsobujú ochorenia srdca. Pravidelná konzumácia špargle môže znížiť hladinu cholesterolu a zabrániť mnohým srdcových problémov súvisiacich. Špargľa je tiež bohatým zdrojom rozpustnej vlákniny, draslíka, kyseliny listovej, ktoré riadia krvný tlak a znižuje hladinu homocysteínu. Špargľa je v tuku a sodíka veľmi nízka a je perfektný pre zdravé srdce.

Zmiešajte malé množstvo špargle šťavy s medom. Vypijem to trikrát denne, každý deň, aby pomohla posilniť slabého a zväčšené srdce.

29. Skorbut

To je spôsobené kvôli nedostatku Vitamín C v strave. Špargľa obsahuje vitamín C, ktorý je nevyhnutný vitamín, ktoré telo potrebuje na vykonávanie dôležitých funkcií.

30. Únava

Špargľa má vysoký obsah vlákniny, ktorá pomáha predchádzať zápche. To má tiež aminokyselinu, ktorá neutralizuje amoniak v tele, ktorý je toxický a všeobecne vedie k únave. Je dobrým zdrojom draslíka, ktorý je užitočný v boji proti hypertenzii a nevoľnosť.

31. Tvorbu kolagénu

Táto zelenina je bohatá na vitamín C, ktoré môžu podporiť tvorbu kolagénu. To je dôležitou súčasťou spojivových tkanív.

32. Včelie bodnutie

Špargľa môže byť najlepším riešením pre zníženie bolesti na včelie bodnutie. Pre tento účel, môžete ich rozdrviť a aplikovať priamo na postihnutú oblasť okolo bodnutie.

33. Bolesť zubov

Predpokladá sa, že už mnoho rokov, že špargľa je najlepší liečivý prostriedok pre zdravotné problémy. To môže zlepšiť zrak a upokojiť bolesti zubov.

34. Zlepšuje náladu

Špargľa je naplnený zaťaženie kyseliny listovej. Nedostatok kyseliny listovej môže vyvolať depresie. To má tiež tryptofán, ktorý zosilňuje tvorbu serotonínu, zásadné chemické látky v mozgu, ktorá reguluje náladu.

35. Zvýšiť úrodnosť

Špargľa sa zvyšuje počet spermií a pomáha pri posilňovaní ženských reprodukčných orgánov. To je tiež užitočné pre zvýšenie produkcie mlieka u dojčiacich matiek a utíšiť menštruačné kŕče. Špargľa je prastarý liek pre prevenciu vrodených vád.

36. Chronická choroba

Artritída, dna, a mnoho ďalších zápalových ochorení môžu byť liečené pomocou živín v špargle. Táto zelenina je tiež protizápalový a upokojuje bolesti kĺbov. To je tiež užitočné pre jednotlivca s šliach a burzitída.

37. Predmenštruačný syndróm (PMS)

Táto zelenina je prírodné diuretikum, ktoré môžu pomôcť s príznakmi PMS. Ženy, ktoré trpia PMS mali konzumovať špargľa v ich každodennej stravy počas menštruačného cyklu na zníženie príznakov. Špargľa je tiež bohatá na horčík, ktorý je vhodný na liečbu príznakov ako sú zmeny nálady a napätia.

38. Kyslosť

Jeho veľmi vysoká zásaditosť je vhodné znížiť kyslosť v krvi. To môže tiež pôsobiť ako čistiaci prostriedok pre tkanivá a odstrániť svaly odpadu.

39. Obličkové kamene

Táto zelenina má diuretické a alkalické vlastnosti, ktoré môžu zabrániť alebo pomôcť pri rozpúšťaní obličkových kameňov. To tiež pomáha prelomiť kryštály kyseliny šťaveľovej vyrábané v obličkách.

40. Zmierňuje zápal močových ciest

Zápaly močových ciest môže byť veľmi bolestivé a nervy. Časté močenie pomáha vypláchnuť dráždidlá. Väčšinou dráždivé sú baktérie, ktoré infikujú tejto citlivej oblasti. Antibiotík a diuretické účinky špargle prášku nie sú nič iné ako záchrancov. Pomáhajú vyprázdnenia močového traktu počas infekcií a zápalov (1).

41. Poskytuje dôležité vitamíny

Špargľa má veľké množstvo kyseliny listovej, rovnako ako väčšina zelených vegetariáni. Pracuje spoločne s vitamínom B12 bojovať proti úbytku kognitívnych funkcií. Štúdia chumáč univerzita je staršia dospelej populácie presvedčivo preukázané, že dospelí s optimálnou úrovňou kyseliny listovej a B12 majú vyššiu rýchlosť odozvy a duševnú statočnosť. Tak, špargľa prášok je dôležitým zdrojom potravy pre základných vitamínov (2).

42. Bojuje proti bolesti kĺbov

Reumatoidná artritída je bolestivý stav. Podšívka kĺbov zvyčajne napučí, a spôsobuje streľby bolesť a znižuje funkčnosť kĺbu. Ľudia, ktorí trpia ochorením zvyčajne majú nízku hladinu vitamínu C v tele; väčšina z vitamínu C sa používa až pomerne rýchlo. Špargľa prášok je dobrým zdrojom vitamínu C, spolu s radom ďalších vitamínov a minerálnych látok. Tak, to pomáha ľuďom s reumatoidnou artritídou tým, že poskytuje správnej rovnováhy vitamínu C v ich strave.

43. Reguluje krvný cukor

Vitamíny skupiny B hrajú kľúčovú úlohu pri trávení škrobov a cukrov, čím sa stáva významným zdrojom regulovať hladinu cukru v krvi. Vieme, že špargľa je výborným zdrojom vitamínov B. Tak, špargľa pomáha regulovať hladinu cukru v krvi tým, že poskytuje základné vitamíny B.

Kožné Výhody

44. Akné

Môžete použiť špargľa priamo na kožu. To čistí tvár, vysušuje boláky a zaobchádza s akné.

45. Zlepšuje pleť

Vitamín C a E v špargle funguje najlepšie na kožu, nechty a vlasy. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a mnoho živín, ktoré vyživujú pokožku a zároveň zabrániť suchosti, lupienka, a škvŕn. Je to tiež silný čistiaci prostriedok pre detoxikáciu pečene a liečiť akné.

46. ​​Skin Health

Špargľa je naplnený mnohých živín, vrátane vitamínu E. Tento vitamín najlepšie vyhovuje zdravie vašej pokožky. Môžete tiež umyť si tvár vodou vareným špargľou, ako sa zbaviť škvŕn.

Vlasy Výhody

Pád 47. Hair

Problém vypadávanie vlasov možno vyliečiť tým, že konzumuje špargľa vo svojej každodennej strave. To vám dáva zdravé vlasy s efektívne výsledky.

Výživa Graf špargle

Špargľa ( A. Officinalis), surová výživa na 100 g alebo hodnotu 2150 (Source: USDA National Nutrient data base)
Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 20 kcal 1%
Uhľohydráty 3,38 g 2.5%
Proteín 2,20 g 4%
Celkový obsah tuku 0,12 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 2,1 g 5.5%
Vitamíny
Folates 52 ug 13%
Niacín 0,978 mg 6%
Kyselina pantoténová 0,274 mg 5%
Pyridoxín 0,091 mg 7%
Riboflavín 0,141 mg 11%
Tiamín 0,143 mg 12%
Vitamín c 5,6 mg 9%
Vitamín a 756 iu 25%
1,13 mg 7.5%
Vitamín k 41,6 ug 35%
Elektrolyty
Sodík 2 mg <1%
Draslík 202 mg 4%
Minerály
Vápnik 24 mg 2.5%
Meď 0,189 mg 21%
Železo 1,14 mg 14%
Horčík 14 mg 1%
Mangán 0,158 mg 7%
Fosfor 52 mg 7.5%
Selén 2,3 ug 4%
Zinok 0,54 mg 5%
Fytoživiny
Karotén-ß 449 ug
Karotén-α 9 ug
Luteín-zeaxantín 710 ug

To znamená, zo zdravotných prínosoch špargle vyššie uvedeného, ​​je preukázané, že špargľa je zdravá voľba pre dobré zdravie. Tak využiť jeho početné výhody a nutričné ​​vlastnosti. Ešte zdieľať nižšie svoje komentáre !!

load...