Zdravie a wellness

11 úžasné výhody oleja Mullein pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasné výhody oleja Mullein pre pokožku, vlasy a zdravie

Divozel, tiež známy ako zamatovej rastliny, je vysoký a vzpriamený stonku našiel široko v Strednej Amerike, Európe a Južnej Amerike. Rastlina nesie krásne, biele, fialové alebo žlté kvety s jasne červenými centier. To bol používaný po stáročia pre liečebné účely. Korene, listy a kvety tejto rastliny sú veľmi účinné pri liečbe rôznych zdravotných podmienok, najmä respiračných ochorení. Divozel silica sa získava destiláciou vodnou parou z jeho listov a kvetov.

Divozel éterický olej obsahuje rotenón, tanín, triterpenové, coumatin, saponíny, flavonoidy a catalpol. To môže byť požití alebo použité na telo, produkovať vynikajúce výsledky.

Výhody Divozel olej:

Divozel olej je nádherný zdravotný pomocná látka používa na liečbu mnohých ochorení. Výhody Divozel oleja možno pripísať jeho analgetické, protizápalové, relaxačné, upokojujúce a antiseptické vlastnosti. Niektoré z výhod divozel oleje sú:

load...

1. Analgetický:

Analgetické vlastnosti Divozel ropy ochromujúce vplyv na nervu. Je to de-sensitizes pocit bolesti, čím úľavu od bolesti hlavy, bolesti zubov, studených a sinus. Na rozdiel od iných liekov proti bolesti, Divozel olej nemá žiadne vedľajšie účinky.

2. Antiseptický:

Antiseptické vlastnosti Divozel oleja aby bolo veľmi účinné pri liečbe kožných infekcií. To eliminuje mikrobiálny rast postihnutého miesta aktiváciou bielych krviniek. Divozel olej môže byť aplikovaný na kožu na upokojenie, vyrážky, vredy, popáleniny, pomliaždeniny a rany. Tento olej je veľmi účinný pre liečenie ako vonkajšie a vnútorné infekcie.

3. Zápal stredného ucha:

Divozel olej pre uši je veľmi prospešné pre liečbu infekcie ucha. To znižuje opuchy, zmierňuje bolesť a zabíja bakteriálne infekcie uší. Olej by nemalo byť upustené priamo do bubienka. Môžeme zvýšiť anti-biotické účinnosť kombináciou divozel olej s cesnakom.

load...

4. Diuretikami:

Divozel silice zvyšuje frekvenciu močenia. To pomáha odvádzať toxíny, ako je kyselina močová, dodatočné soli a vody, uloženého v tele. To tiež pomáha odstrániť usadeniny v obličkách, prevencii žlčových kameňov.

5. Expektoračný:

Divozel olej má vynikajúce expektorační vlastnosti. Uvoľňuje kašeľ alebo hlien ukladaný do pľúc a dýchacích ciest, ktoré poskytujú úľavu od kašľa, bronchitídy, dopravné zápchy a ďalšie problémy s dýchaním. Je to nielen odstráni usadeniny hlienu alebo kataru, ale aj upokojuje sliznicu.

6. Protihorúčkový prostriedok:

Chemická prítomný v divozel olej je veľmi užitočné v boji proti chrípke, horúčku a herpes vírus. Diuretické vlastnosti tohto oleja odstrániť toxíny a odpad z tela, urýchlenie procesu obnovy.

7. Relaxanciá:

Divozel silice poskytuje vysoko relaxačný účinok na svaly, mozgu a ďalších systémov v tele. To robí to výhodné pre boj s svalové kŕče, nervové strasti a nervové poruchy.

8. Sedatívne:

Divozel olej je veľmi prospešné pre ľudí, ktorí trpia chronickou a akútnou nespavosti. To znižuje hladiny kortizolu v tele, ktoré poskytujú zvuk a pokojný spánok.

9. Protizápalové vlastnosti:

Divozel olej má tiež protizápalové a proti-nárazové vlastnosti. Tinktúry pripravené z divozelu oleja sa používajú na liečbu infekcie horných dýchacích ciest. Jeho anti-kŕčovitý vlastnosti môžu tiež pomôcť pri liečbe žalúdočné kŕče.

10. Pre suchú pleť:

Divozel olej je výborný pre suché stiahol ľudí. To vytvára neviditeľný film na pokožke, zmierňuje svrbenie spôsobené ekzémom, lupienkou a šupinatá koža. Môžeme tiež liečiť kolísky čiapku poklepávaním divozel olej na postihnuté miesta. Protizápalové vlastnosti v tomto oleji, aby bolo veľmi užitočné pre liečbu akné a začervenanie kože. Neriedenej Divozel olej môže byť aplikovaný na kožu, aby bolo hladké a vláčne.

11. Pre podráždenú vlasovú pokožku:

Divozel olej je vynikajúci pre liečenie lupín a podráždenú pokožku hlavy. Masírujte pokožku hlavy s Divozel olejom a nechajte ju cez noc. Tento postup opakujte každý týždeň liečiť lupín a lístkového skalp.

Nežiaduce účinky Divozel olej:

  • Keď sa spotrebuje podľa špecifikovanej dávke, Divozel olej nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Ak si všimnete, podráždenie pokožky alebo negatívne reakcie, ihneď ho prestali používať.
  • Tehotné a dojčiace ženy by sa mali vyhnúť náročné Divozel olej.
  • Nepoužívajte Divozel olej po dlhšiu dobu, ak je v réžii lekárom.
  • Ešte pamätať, Divozel olej by mal byť použitý v závislosti na dávke predpísané. Nikdy nemôže nahradiť svoje pravidelné lieky s divozelu olejom. Vždy sa poraďte s lekárom, pre bezpečné radu a správne dávkovanie.

load...