Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na zníženie krvného tlaku

10 účinných domácich liekov na zníženie krvného tlaku

Ak máte záchvaty závratov, alebo často pocit, ako keby ste sa vznášajú niekoľko palcov nad zemou, je na čase, uvidíte lekár vylúčiť hypotenzia, viac obyčajne známy ako nízky krvný tlak.

Nízky krvný tlak znižuje prietok krvi čerpania zo srdca. Z tohto dôvodu, je pacient trpiaci nízkym krvným tlakom je náchylný k ochoreniu, ktoré majú vplyv na tepny a ďalších orgánov, ako sú obličky, pľúc a mozgu, čo môže spôsobiť trvalé alebo dočasné poškodenie.

Nízky krvný tlak sa môže rozvinúť do chronického ochorenia, ktoré spôsobuje znížený tlak krvi prúdiacej tepnami od srdca. Nízky krvný tlak je diagnostikovaná len vtedy, keď je prejavom symptómov v životnom štýle pacienta. Avšak výrazne znižuje krvný tlak môže hladovať mozog a ďalšie orgány kyslíka, čo môže spôsobiť, že pacient ísť do šoku.

load...

Bežné príčiny nízkeho krvného tlaku sú:

  • Tehotenstvo
  • Lieky na vysoký BP
  • Hnačka alebo dehydratácia
  • Infekcie

Je dôležité, aby ste pochopili, príznaky nízkeho krvného tlaku a nepleťte si ju len s únavou a únavou.

Príznaky nízkeho krvného tlaku zahŕňajú:

  • Točenie
  • Závrat
  • Mdloby státím
  • Strata chuti do jedla

V tomto článku sa dočítate prvej desiatke najlepších domáce opravné prostriedky na liečbu nízkeho krvného tlaku. Prijíma tieto jednoduché nápravy spolu s liekmi na šťastnejší srdce.

Domáce lieky na nízky krvný tlak

1. Mokré Hrozienka:

Hrozienka sú bohaté na živiny, ktoré pomôžu obnoviť krvný tlak do normálu. Tým, že jej niekoľko hrozienka každý deň, môžete si priniesť svoj krvný tlak späť do normálu. Namáčanie šesť až desať hrozienka vo vode a nechá stáť cez noc. Druhý deň ráno, jesť tieto hrozienka na lačný žalúdok, nasleduje chladnej poháre vody na zapitie. Nekonzumujú žiadne potraviny alebo piť žiadne tekutiny pre ďalšie jednu hodinu sa cítiť celý účinok tohto lieku.

load...

2. Basil a Honey:

Basil je bylina, ktorá je bohatá na živiny, ktoré môžu pomôcť obnoviť znížený krvný tlak vášho tela. Najprv si umyte asi pätnásť ošklbaná lístkami bazalky a potom rozdrviť na sito na extrakciu šťavy. Pridajte lyžicu medu do šťavy z bazalky a premiešame dobre. Táto zmes sa konzumovať aspoň dvakrát denne, aby sa vaše nízky krvný tlak na normálnej úrovni.

3. Pobyt Hydratovaný:

Vypiť galónov vody. Vaše telo potrebuje veľké množstvo vody pre vaše orgány, aby správne fungovali. V niektorých prípadoch, nízky krvný tlak môže byť spustená prehriatie alebo dehydratáciou. Ak ste dehydratácii ľahko, uistite sa, že pobyt hydratované pri práci vonku popíjaní tekutín počas celého dňa. Low BP je sprevádzané príznakmi, ako sú veľké únave; takže ak budete pracovať vonku, trvať niekoľko prestávok a odpočinku v tieni často.

4. Zdvihnite pozíciu hlavy počas spánku:

PLOP up tie mäkké vankúše a spať ako kráľ! Umiestnite posteľ tak, aby vaša hlava je zvýšená počas spánku. To možno vykonať pomocou tehál alebo obyčajovým robiť lôžko pre tento účel. Spí v polohe šikmej, môžete pomôcť svoje srdce pumpuje krv, preto stabilizovať krvný tlak, kým spal.

5. Čerpadlo nohy a členky:

Postojačky alebo posediačky náhle môže ovplyvniť Váš krvný tlak. Odporúča sa, aby si sadnúť alebo stúpať opatrne, ak ste bol diagnostikovaný s nízkym krvným tlakom. Môžete tiež čerpať svoje nohy proti podlahe niekoľkokrát, než v stoji, ktorý bude pomáhať pri regulácii krvného tlaku. Naučte sa niekoľko jednoduchých cvikov a urobiť im usilovne, aby sa vaše BP pod kontrolou!

6. Jedzte Fiber:

Potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu by mali byť konzumované kontrolovať hladinu cukru v krvi a hladinu cholesterolu v tele. Jesť potraviny, ako je mrkva a hrášok, rovnako ako ovocie, ako sú banány a obilnín, ktoré sú bohaté na sacharózu a vlákninu. Nielen že sú tieto zdravé potraviny, ktoré bude živiť svoje telo a zlepší vašu imunitu, ale budú tiež zjednať hormónov v tele a udržať si BP pri normálnych číslach!

7. Zvýšte svoju prítomnosť sodíka a spotreby soli:

Sodíka v strave je jedným z hlavných faktorov na liečbu vysokého krvného tlaku u dospelých a detí. Ak ste bol diagnostikovaný s nízkym krvným tlakom, však, môžete mierne zvýšiť svoj sodík a príjem soli. Potraviny, ktoré sú balené alebo predvarené sú bohaté na sodík, ale aj cholesterolu a konzervačných látok. Je to dobrý nápad, poraďte sa s lekárom, ktoré potraviny sú bohaté na sodík, takže môžete zahrnúť ich do svojho jedálnička. Zvyšujúca sa príjem soli môže byť nezdravé, ak netrpí nízkym krvným tlakom, tak sa určite byť diagnostikovaný a konzultovať s lekárom pred podaním tohto lieku.

Môžete tiež zvážiť začlenenie štipku korenia okoreniť jedlo. Pepper je ďalším prirodzeným domovom liek na zníženie krvného tlaku z vášho polička na korenie, ktorá pomáha vaše hladinu krvného tlaku!

8. Mandle a mlieko:

Mandle a mlieko je ďalší známy domáci liek na zníženie krvného tlaku. Proste Munch hrsť mandlí každé ráno na lačný žalúdok. Alternatívne, brúsiť 5 až 6 mandle a premiešame dobre s polovicou pohára vlažnej odstredené mlieko alebo nízkotučného mlieka. Popíjať pohárik tohto mandľové potešenie, keď sa objavia závraty alebo slabosť kvôli zníženým krvným tlakom.

9. Čierna káva:

Káva vás prebudí len hore, ale váš denný cup môže tiež zmierniť príznaky, ktoré môžu nastať v dôsledku nízkeho krvného tlaku. Piť silný šálku čiernej kávy dvakrát denne k obnoveniu krvného tlaku na normálne postavy. Avšak, ak trpíte cukrovkou alebo vysoký cholesterol, je odporúčané, aby si kávu so zníženým množstvom cukru zo zdravotných výhod.

10. Alkohol Repa džús:

Červená repa je považovaný za dobrý domáci liek na zníženie krvného tlaku. Vypiť pohár šťavy z červenej repy a budete okamžite zažiť úľavu od príznakov zníženým krvným tlakom. Vypiť dva poháre čerstvej červenej repy šťavy denne, aby pomohol bojovať proti účinkom znížený krvný tlak.

Tým, že len niekoľko jednoduchých zmien do svojho jedálnička a životného štýlu, môžete žiť dlhšie s väčším srdcom. Je to nikdy príliš skoro premýšľať o zdravie svojho srdca!

load...