Zdravie a wellness

16 najlepších výhod horčíka pre pokožku, vlasy a zdravie

16 najlepších výhod horčíka pre pokožku, vlasy a zdravie

Stále existujú nespočetné minerálne látky a vitamíny, ktoré sú často ignorované alebo prehliadajú. Jedným z takýchto často opomínané živín je horčík, a väčšina ľudí je šokovaný poznať nespočetné zdravotné výhody horčíka, spolu s negatívnymi dôsledkami nedostatku horčíka v tele. Základným prvkom pre mnoho biologických funkcií vášho tela, užitie horčíka ich toľko, že hrá dôležitú úlohu pri jednotlivca celkovú pohodu.

Horčík je špeciálny minerál, ktorý vám pomôže v zostávajúcich fit, mladý a energický. Nedostatok horčíka v tele cítite slabí a veku rýchlejšie. Indikácia nedostatku horčíka v tele, sú dosť podobné označenia starobe. Najbežnejšie signály sú zvýšený krvný tlak, tepovú frekvenciu, nerovnomerné blokované tepny, srdcové problémy a rezistencia na inzulín. Niektoré ďalšie indikácie sú osteoporóza a predispozície k diabetes.This sám dokazuje dôležitosť horčíka pre ľudské telo spustiť tiež.

Zdravie Výhody horčíka

Pozrite sa tu jedny z najlepších výhod horčíka tu.

1. Normálne telo Fungovanie

To pomáha telu pri udržiavaní normálnej nervovej a svalovej funkcie, spolu s ustálených srdcových tepov. Okrem toho tiež udržuje vaše kosti silné a posilňuje imunitný silu vášho tela. A čo viac, horčík posilňuje telo s proteínovou fúziou a pomáha jeden v udržiavaní normálneho krvného tlaku. Výskumníci tiež ukázali, že horčík pomáha pri prevencii a liečbe ochorení, ako je cukrovka a kardiovaskulárne ochorenia, ako sú mŕtvice a infarktu. To je zďaleka najdôležitejšia použitie horčíka.

load...

2. Bráni Osteoporóza

Vzhľadom k tomu, že pomáha telu v absorpcii vápnika, zuby a kosti zosilnie. Zhruba päťdesiat percent horčíka vášho tela sa nachádza v kostiach. Správne množstvo jej spotreby pomáha vyhnúť osteoporóze, a to najmä u žien, ktoré sú náchylné k tejto chorobe. Podľa výskumníkov, deficit horčíka často pridáva do niečí šance na rozvoj menopauzálne osteoporózy.

3. Odvráti Ochorenie srdca

Pri správnej hladiny horčíka v tele, môžete ľahko vyhnúť spoločné srdcových chorôb, ako je upchatie tepny a infarktov. Podľa klinických výskumných správ, primeraná spotreba horčíka znižuje riziko infarktu. A čo viac, deficit horčíka stavia jednotlivca pri vyššom rizikom nerovnomerné srdcového rytmu a tepovou frekvenciou.

4. Reguluje cukrovka a vysoký krvný tlak

Pre tých, ktorí trpia abnormálne vysoký krvný tlak a cukrovka, príjem horčíka sa ukázalo byť veľmi prospešné. Dobrým zdrojom horčíka, ako je zelená listová zelenina a šošovkou sa ukázali byť veľmi výhodné pri udržiavaní krvného tlaku na normálnej úrovni. Štúdia tiež ukázala, že ľudia, ktorí trpia deficitom horčíka sú vo väčšom riziku príjemných cukrovky a ďalších súvisiacich chorôb, ako je retinopatia. Ako dôležitý faktor v metabolizme sacharidov, horčík má priamy vplyv na uvoľňovanie inzulínu a jeho funkcie v tele. To má priamy vplyv na hladinu krvného cukru v tele.

load...

5. Bolesť svalov Reliéf

Horčík olej ponúka liečbu problémov súvisiacich bolesť svalov. To pomáha znížiť opuch. To tiež znižuje bolesti kĺbov. To tiež lieči svalové kŕče a bolesti svalov. Priama aplikácia ropy horčíka je jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Namiesto toho môžete použiť aj ako sprej. Niet pochýb o predávkovaní tu ako po nejakej dobe, vaša pleť prestane absorbovať olej a bolesť zmizne.

6. Zabraňuje Športové úrazy

Uplatnenie olej horčík, než namáhavej fyzickej cvičenie je známe, že pomáhajú vyhnúť svalové slzu a zranenia športové účely. To podporuje vstrebávanie oleja príliš, pretože teplá pokožka lepšie vstrebáva.

7. Ponúka starostlivosť o vaše nohy

Používanie oleja horčíka vo vašej pedikúry je skvelý spôsob, ako zabezpečiť starostlivosť o vaše nohy. Horčík olej pomáha znižovať bolesť nôh, hojí popraskané päty a poskytne vám relaxačný zážitok.

8. Lieči bolesti hlavy

Mnoho ľudí trpí migrénou kvôli stresujúci život dnes vedú. Horčík olej ukázal, skvelé výsledky v manipulácii s týmito otravné bolesti. Masáž oleja horečnatého zmierňuje migrénu do značnej miery.

9. Lieči krvácanie v ústach

Ústne dutiny sú veľmi bežné v našej krajine. Použitie oleja horečnatý ako ústna voda pomáha zmierniť bolesti zubov. Horčík olej tiež znižuje dutín a krvácanie ďasien.

10. Lieči Čkanie

Čkanie môže byť veľmi nepríjemné, keď k nim dôjde, často s žiadnu významnú zdravotný stav. Trením olej horčík na nohy pomáha znižovať škytavku. Ak ste trpia škytavku po dobu dlhšiu ako jeden týždeň, poraďte sa so svojím lekárom.

11. Zabraňuje telesný pach

Mnoho ľudí trpí nadmerným potu a zápachu v podpazuší. Horčík olej môže pomôcť zvládnuť tieto symptómy nádherné miere. Musíte byť veľmi opatrní, keď sa oholiť podpazušie ako olej horčík činí hebkú kožu.

Kožné Výhody horčíka

12. Antialergické

Horčík má schopnosť detoxikovať epidermis a čistí pokožku. Je to o to viac účinné pri liečbe alebo zmiernenie tie oblasti kože, ktoré sú náchylné k alergickým reakciám.

13. Proti vráskam

Ako ste si začať starnutia, zistíte, jemné vrásky okolo očí a na čele. Horčík je veľmi účinný pri znižovaní týchto vrásky a jemné linky.

14. Pupienky

Len podobný vplyv horčíka na svojom alergickú pokožku, horčík pomáha bojových pupienkov alebo akné na koži.

15. Suchá kefovanie koža

Všetci vieme, výhody suchej kefovanie kože. To pomáha eliminovať suchú pokožku a tiež podporuje krvný obeh. Ak sa použije horčík olej na štetec, ktoré majú byť použité pre suchú pleť kefovanie, zvyšuje výhody. To stimuluje lymfatický systém a zvyšuje rast nových buniek.

Vlasy Výhody horčíka

Strata 16. Bojuje proti Hair

Niekoľko typov výskumu a výskumy ukázali, že deficit horčíka v tele bude mať vplyv na rast vlasov a rýchle vypadávanie vlasov v abnormálnom spôsobom. Dôvodom je, že vlasové folikuly je potrebné tento dodatok tak, aby vytvárali silné vlasové folikuly a sušiče pramene, ktoré zostanú nezmenené po dlhú dobu.

Nedostatok horčíka

Nedostatok horčíka známy ako hypomagnezémia a spôsobuje fatálne komplikácie, ako je ventrikulárna arytmia a koronárnej vazospazmus tepny.

Príčiny horčíka deficitom

Horčíka v tele slúži niekoľkých telesných funkcií. Tento minerál je tesne spätý s mnohými biochemických metabolizmu tela. Nižšie je uvedený zoznam vecí, ktoré môžu spôsobiť nedostatok horčíka:

 • Spracované jedlá
 • Mäkká voda
 • Prípravky s vápnikom
 • Nad liekmi
 • Alkohol
 • Starnutie
 • Genetické poruchy
 • Spotreba cukru

Symptómy nedostatku horčíka

 • Strata váhy
 • Popudlivosť
 • Úzkosť
 • Svalová slabosť
 • Neplodnosť / PMS
 • Bolesť hlavy
 • Únava
 • Alergie
 • Nechutenstvo
 • Zápcha
 • Obličkové kamene
 • Problémy so štítnou žľazou

Nedostatok horčíka choroby a liečba

1. Hypokalciémia

Závažný nedostatok horčíka môže spôsobiť hypokalciémia. Vápnik je najdôležitejšou živinou pre kosti, svaly, zuby a ciev. Vápnik hrá dôležitú úlohu v bunkovej funkcie. Nedostatok vápnika môže spôsobiť kostnej slabosť, stratu zubov a osteoporózu.

2. Srdcové problémy

Nedostatok horčíka môže spôsobiť srdcový elektrickej aktivity. Tento stav má za následok srdcový infarkt.

3. Vysoký krvný tlak

Nedostatok horčíka vedie k vysokému krvnému tlaku. Vysoký krvný tlak môže spôsobiť rôzne ďalšie zdravotné komplikácie. Stres a konzumácia alkoholu spôsobuje vysoký krvný tlak.

4. Hypokaliémiu

Hypomagneziémia môže tiež spôsobiť hypokaliémiu alebo nízky obsah draslíka v tele. Medzi príznaky patrí Hypokaliémia svalovej ohybnosť, ťažká smäd, slabosť, kŕče a zmätenosť.

5. Problémy Svalové

Nedostatok horčíka môže spôsobiť mnoho svalové problémy. To spôsobuje svalové kŕče a svalový fibrilácie.

6. Diabetickej komplikácie

Nedostatok horčíka sa vyznačuje vysokou hladinu cukru v krvi. To znižuje hladinu inzulínu v tele. Doplnky Horčík môže zlepšiť citlivosť na inzulín a typ meškanie diabetes 2. Typu.

7. Strata vlasov

Bunky v vlasových folikulov sú zodpovedné za rast vlasov. Z tohto dôvodu, nedostatok horčíka vedie k strate vlasov a pokožky hlavy plešatenie.

8. Astma

Astma je chronické ochorenie pľúc. To vedie k dýchavičnosti, dych skrátenie a sprísnenie hrudníka. Minerálne, horčík pomáha znížiť symptómy astmy. Konzumovať potraviny bohaté na horčík alebo doplnky na dennej báze, pomáha riadiť podmienku.

9. Nervový systém

Hypomagneziémia môže mať vplyv na nervovú sústavu. Nízky horčík spôsobuje podráždenosť a hyperaktívne nervový systém.

10. Migréna

Nedostatok horčíka je rozšírený príčinou migrény. Nízke hladiny horčíka boli pozorované u ľudí, ktorí trpia migrénami. Hladina horčíka v tele hrá dôležitú úlohu vo veľkosti krvných ciev. To spôsobuje zúženie krvných ciev, ktoré nakoniec vedie k migréne.

Spôsobov liečby nedostatku horčíka

 1. Patrí horčík bohaté potraviny.
 1. Vezmite potravinové doplnky k zvýšeniu hladiny horčíka v tele. Prosím, poraďte sa so svojím lekárom, než začnete horčík doplnky.

Dúfam, že ste našli tento článok o výhodách informačných horčíka. Ešte nám zanechajte komentár!

load...