Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Cactus Juice

10 úžasných zdravotných výhod Cactus Juice

Z tohto dôvodu, to je nepochybne, dobré pitie pre tých, ktorí hľadajú pozor na možnostiach chudnutie. Naložený s úžasne bohatými prínosy, kaktus šťava sa skákať na popularite. Než sa dostanete vedieť o tom, čo kaktus šťava má v obchode pre vás, tu je predslov o tom, čo presne sa deje.

Vedecký Look At Cactus:

Opuncie, známy tiež ako Opuntia ficusindica, je kaktus rastlina, ktorá rastie v púštnych oblastiach Mexika, Južnej Kalifornii a Arizone. Nopal je tenký, plochý a oválny stoniek kaktusu rastliny, spotrebované ako zelenina. Opuncie džús bol používaný po stáročia v kultúre Latinskej a Severnej Ameriky. Šťava je bežné v jedálničku ľudí, ktorí majú bydlisko v Južnej Amerike, Mexiku, Európe, na Strednom východe a v niektorých častiach Indie (1).

Výhody Cactus Juice:

1. Zmierňuje zápaly kĺbov:

Kaktusu šťava inhibuje migráciu leukocytov, ktorý pôsobí ako katalyzátor v rozvoji zápalových ochorení (2). Obsahuje vitamín A, B2 a C, ktoré sú považované za veľmi prospešné pre ľudí, ktorí trpia reumatoidnou artritídou. Protizápalové vlastnosti kaktusové šťavy pomáhajú pri zmiernenie bolesti a zápalu bojovať. To tiež uľahčuje tuhosti a bolestivosť sprievodné artritídu.

load...

2. Pre zdravšie Gut:

Táto šťava pomáha v raste užitočných baktérií v črevách. Prírodné detoxikačné činidlo, môže byť použitý v liečbe divertikulitídy a kolitídy. K laxatívne vlastnosti tohto džúsu umožňujú, aby bol používaný ako prírodný liek na zápchu (3). Protizápalový charakter tejto šťavy napomáha zmiernenie zápalu v močovej trubice a močového mechúra, a to najmä v prípadoch žlčových kameňov a močových infekcií močového mechúra.

3. Posilňuje imunitný systém:

Pravidelná konzumácia kaktusové šťavy pomáha eliminovať smrtiace vírusy v tele, čím sa posilňuje imunitný systém. Vysoké hladiny fytochemikálií v kaktusu zmariť z nádorov a zvyšuje imunitnú reakciu v organizme. Antioxidanty chránia proti predčasnému starnutiu (4).

4. Natural antidotum pre kožných ochorení:

Cactus džús je predpísaný pre ľudí, ktorí trpia vyrážkami, ktoré sa vyvíjajú na koži. To tiež pomáha pri liečbe chrasty a vredy (5).

load...

5. Prospešné pre ženy:

Cactus šťavy poskytuje okamžitú úľavu od menštruačné kŕče. To uľahčuje bolesti brucha ženy stretávajú v priebehu menštruačného cyklu. Kaktus šťava je tiež známe, že sú užitočné pri regulácii nevoľnosť.

6. Znížiť hladinu LDL:

Pravidelná konzumácia kaktusové šťavy môže znížiť celkovú hladinu cholesterolu o takmer 30%. Cactus šťava je bohatým zdrojom rozpustnej vlákniny, ktorý sa nachádza na zníženie hladiny LDL cholesterolu v tele (6). To tiež znižuje oxidáciu tukov, prevencia aterosklerózy.

7. Zabraňuje nástupu rakoviny:

Štúdia ukázala, že kaktus šťava má potenciál udržať rakoviny na uzde. Obsahuje chemické látky, ktoré napomáhajú odvracať rakovinu a inhibícia rastu rakovinových buniek. Kaktusu šťava obsahuje vysoké množstvo betalainov antioxidantov, prírodných proti-rakovinových látok. To môže byť použitý ako alternatíva k chemoterapii. Funguje tiež ako syntetický retinoid, ktorý je používaný pri chemoterapii štúdiách (7).

8. Záruky telo pred voľným radikálom škody:

Kaktus šťava je vynikajúcim zdrojom antioxidantov. Šťava obsahuje zriedkavá forma antioxidant, známy ako betalainov. Betalainov vyplavuje voľných radikálov v tele, ktorá vám novú zmluvu o prenájme zdraví (8). Piť kaktus šťava v kombinácii s vitamínom C bohaté ovocie pre zvýšenie celkovej obranu v tele. Tak, pravidelná konzumácia kaktusový džús môže znížiť riziko vzniku degeneratívnych a vekových chorôb súvisiacich.

9. Zemný antidotum Hangover:

Opuncie šťava strela môže pomôcť predchádzať a znížiť účinky kocoviny (9). Výskum vykonali na rovnakej ukázala, že ľudia, ktorí pili šťavu kaktus pred konzumácia alkoholu mali o 50% nižšie šance na zažíva opicu. Šťava výrazne zmierňuje príznaky kocoviny, ktoré zahŕňajú nevoľnosť, sucho v ústach a strata chuti do jedla.

10. Dobré pre diabetes typu II:

Pravidelná konzumácia kaktusové šťavy môže pomôcť pri udržiavaní hladiny cukru v krvi. Pektín, rozpustná vláknina prítomný v tejto šťavy, spomaľuje rýchlosť absorpcie cukru do ľudského tela. To znamená, pravidelné užívanie tejto šťavy diabetikov môže pomôcť v prevencii kolísanie hladiny cukru v krvi. Štúdie tiež naznačujú, že pravidelné užívanie tejto šťavy pri prevencii cukrovky typu II (10). Avšak, je vhodné obmedziť množstvo spotrebovanej, aby sa zabránilo hypoglykémiu.

Rovnako ako u všetkých produktov, tam je vždy súbor negatívnych vedľajších účinkov vitrín by kaktusové šťavy tiež. Boli zaznamenané prípady, keď ľudia, ktorí konzumujú túto šťavu trpel nevoľnosť, vracanie, hypoglykémia, nadúvanie, bolesti hlavy a bolesti žalúdka.

Kaktusu džús: Nutričné ​​hodnoty:

Kaktus šťava ponúka poriadnu dávku výživy pre každého. Spolu s obdivuhodným hladiny draslíka, vápnika, mangánu, medi a železa, to je tiež doplnený rôznymi vitamíny a fytoživin. To je tiež bohatým zdrojom antioxidantov, flavonoidy, omega-3 mastné kyseliny, aminokyseliny a beta-karotén. Pozrite sa na tabuľku nižšie uvedenú pre bližšie informácie: [. Nutričné ​​hodnoty na 100 g] nopales (Opuntia ficus-indica), surové

(Zdroj: USDA)

Princíp Nutričná hodnota
Energia 16 kcal
Sacharidy 3,33 g
Proteín 1,32 g
Celkový obsah tuku 0,09 g
Cholesterol 0 mg
Diétne vlákno 2,2 g
Vitamíny
Folates 3 ug
Niacín 0,410 mg
Kyselina pantoténová 0,167 mg
Pyridoxín 0,070 mg
Riboflavín 0,041 mg
Tiamín 0,012 mg
Vitamín c 9,3 mg
Vitamín a 457 iu
Vitamín e 0,00 mg
Vitamín k 5,3 ug
Elektrolyty
Sodík 21 mg
Draslík 257 mg
Minerály
Vápnik 164 mg
Meď 0,052 mg
Železo 0,59 mg
Horčík
Mangán 0,457 mg
Fosfor 16 mg
Selén 0,7 μg
Zinok 0,21 mg
Fytoživiny
Karotén-ß 250 ug
Karotén-α 48 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Žiadne štúdie neboli vykonané z možných vedľajších účinkov kaktusu na tehotné a / alebo dojčiace ženy. Z tohto dôvodu je vždy vhodné sa poradiť so svojím poradcom, než budete využívať výhody kaktusové šťavy.

load...