Zdravie a wellness

Ananda jóga - Čo robiť a aké sú jej výhody?

Ananda jóga - Čo robiť a aké sú jej výhody?

Joga je 5000 rokov staré tradičné forma cvičenia na dosiahnutie večného pokoj prostredníctvom špecializovaného praxi fyzickej, mentálnej a duchovnej disciplíny. Je to všetko o harmonizácii tela s mysľou a dušou. A tiež naučiť rôzne dýchacie techniky, jogových pozícií (ásan) a meditáciu. Od hinduizmu k džinizmu, prax jogy bol ocenený každého náboženstva.

Avšak, starí jogy tradície boli revolúciu veľa v týchto dňoch cieľom efektivity. Jedným z takýchto populárnej formy jogy, ktorý bol užívajú západný svet búrok v okamihu, keď je, Hatha joga '. To je považované za, systém fyzického cvičenia 'pre budovanie ako fyzické, tak i psychické sily.

Dnes sa poďme diskutovať o Ananda jogy pre začiatočníkov, určitú formu veľa-hovoril o systéme, Hatha joga '. Začnime:

Čo je to, Ananda jóga '?

, Ananda jóga ', tiež opísal ako, Ananda jogy pre vyššiu informovanosť' bolo zistené, že Swami Kriyananda, jedného z najznámejších priamych učeníkov indického jogína Paramahansa Yogananda. On robil myšlienku na, svetové bratstvo kolóniách 'realitou a začal, Ananda', globálny pohyb posvätných zámerných komunít, založené na tejto viere. On tiež dostal povolenie od Paramahansa Yogananda pre výučbu Kriya jogu. , Ananda jóga 'je úplne založené na jeho Kriya jóga učenie.

load...

Čo znamená, Ananda jóga 'Vrátane?

So svojimi tradičnými technikami a unikátnych pozícií, Ananda jóga tvrdí, že je najviac široko prijímaný systém jogy nesúci skutočnú duchovnú podstatu. Pri vykonávaní rôznych jogových pozícií postupne upevňuje svoju myseľ sa premietol do vyššej úrovne vedomia. Okrem toho počas cvičenia jogy, ako vaše telo i myseľ začne pracovať v harmónii s vašou dušou. Štyri životne dôležité aspekty Ananda jogy sú:

 • Jóga držanie tela alebo, ásany '- Pre začiatočníkov sú ásany sú veľmi jemné a ľahko praxi. Avšak problémy zvyšujú spolu so skúsenosťami. Niektoré z najpopulárnejších a najviac praktizuje postojov obsahujú, Padmasana '(lotosu predstavujú), Bhujangasana (kobra predstavovať), Salamba Bhujangasana (sfinga predstavovať), Balasana (póza dieťaťa), Vrkasana (strom predstavovať), a tak ďalej.
 • Pranayama - To je v podstate rozšírenie, prané 'alebo dychu, ktorý sa točí okolo technikách dýchania, rovnako ako regulačné energie. Hlavným zámerom praktizovanie pránájáma je upozorniť na dych alebo životnej sily.
 • Jógové meditačné techniky - na týchto najvyšších meditačných techník, ľudia môžu mať skúsenosť skutočné uplatnenie ich duší a Bohom. Je tiež možné dosiahnuť slobodu zo všetkých typov záťaží.
 • Applied Jóga filozofia - táto filozofia pomáha nám vedieť o sebe, zoznámiť sa s vonkajším svetom, a žiť svoj život podľa týchto situácií s využitím učenia jogy.
[Read: Joga pre rýchlejší rast vlasov]

Čo znamená, Ananda jóga 'zamerať?

Ananda jogy posilňuje skutočný výsledok pravidelného jogy. Zameriava sa na vnútorné poznanie, riadna kontrola energie, pozornosti a skúsenosti ľudí získané praxe ásan. A konečne, skúsenosti sa zlepší začlenením afirmácie v praxi. Hlavné ohniská Ananda jogy zahŕňajú:

load...
 • Energizáciu cvičenia, ktorý zahŕňa celkom 39 inovatívnych techník pre riadenie energie lekára
 • Využitie umiernený energiu tela a praxe zvýšenie zameraním a regulovanie životnú silu.
 • Potvrdenie každej pozícii s cieľom zdôrazniť pravidelné jóga účinky
 • Zjednotí myseľ, telo i dušu tým, že zvýši povedomie
 • Zaistenie správne zarovnanie lekára
 • Prispôsobenie každej jogy držanie tela alebo ásany podľa kapacity a požiadavky lekára
 • Pobyt uvoľnene a bez starostí v každej situácii v celej praxi

Stručne povedané, neexistuje žiadna špecifická ideálne póza pre Ananda jogy. Je založený na pravidelných jogových pozícií. Iba účinky sú posilnené prostredníctvom afirmácie v tomto špeciálnom cvičení jogy. Avšak, to je oveľa viac ako len fyzickou námahou.

Ale bez ohľadu na to, aké ciele sme si stanovili pre seba, alebo to, čo dojednania vytvárame z našich ľudských skúseností, musíme venovať našu myseľ, telo a dušu svoju prax. V tomto zmysle, joga naozaj žije až do jeho doslovnom zmysle,, Únia '.

Dúfam, že by si prial tento ostrý informácie o Ananda jogy. Rýchle rady - začať cvičiť každý deň a zaznamenať rozdiel pre seba. Prosím, zanechajte nám komentár nižšie. Byť fit, zostať zdravý!

load...