Zdravie a wellness

Účinok akupunktúry na vaše zdravie a nespavosť

Účinok akupunktúry na vaše zdravie a nespavosť

Akoby ísť k lekárovi a dostať injekčne vyliečiť problém nebol dosť desivé, pre väčšinu ľudí, akupunktúra je nočná mora. Ale počkajte, to všetko fóbie máte o tejto línii liečby je len mýtus. Akupunktúra je nielen účinná, ale aj nie tak traumatizujúce, ako to vyzerá. To nájde svoj pôvod v Číne a bola realizovaná po tisíce rokov. Existujú dôkazy, že akupunktúra bola použitá pred stovkami rokov v Európe, ale je to len v druhej polovici dvadsiateho storočia, že prax prišla byť známy po celom svete.

Čo je to akupunktúra?

Táto liečba zvyčajne zahŕňa vloženie tenkých ihiel cez kožu, v určitých miestach v tele. Hĺbka zasunutia je závislá na problém. Čínska lekárska teória tvrdí, že akupresúrne body sú umiestnené na meridiány, ktorými je, qi ', alebo vitálnej energie dodanej.

Neexistujú žiadne vedecké vysvetlenie pre akupunktúru, ale terapeutické dávky sú dostatočným dôkazom, že tento postup funguje.

Musíte najprv hľadať certifikované akupunkturistov ktorý posúdi váš zdravotný stav a rozhodne liečbu. Typický akupunktúra Program bude zahŕňať asi 12 sedení. Každé sedenie trvá asi 30 minút. V závislosti od problému alebo jeho závažnosti, pacient bude požiadaný, aby si sadnúť alebo ľahnúť (smerom nahor alebo nadol). Potom sa vloží sada ihiel. Spočiatku oni zvyknutý bolieť, ale keď dosiahne správnej hĺbky, mali by ste cítiť hlbokú ostrú pocit. To je dobré znamenie. Je potrebné zabezpečiť, aby vaše akupunkturista používa sterilizované na jednorazové použitie ihiel.

load...

V niektorých závažných prípadoch ihly sú buď zahrieva alebo rozmieša s elektrinou po vložení. By ste mali nájsť úľavu v prvom stretnutí.

Vplyv akupunktúry na telo

Výhody Akupunktúra

Dôkazy Za Akupunktúra pri nespavosti

Existuje veľa štúdie vykonanej na kontrolu účinnosti akupunktúry pri nespavosti. Štúdia vykonaná v roku 2004 zistila, že tí, ktorí trpia úzkosťou, pri liečbe akupunktúrou, zvýšil svoju produkciu melatonínu v noci, ale aj svoj čas na spanie. Pacientov liečených akupunktúrou zaspal rýchlejšie a lepšie. Celkový stres u týchto pacientov bola znížená.

load...

Zatiaľ čo mnohí lekári sú rozdelené na svojich názoroch na akupunktúru, je certifikovaným prax, ktorá stojí za to dávať vyskúšať, keď všetko ostatné zlyhá. Skúste si ju veriť!

load...