Zdravie a wellness

Výhody Moringa Seeds pre zdravie, pokožku a vlasy

Výhody Moringa Seeds pre zdravie, pokožku a vlasy

Koľko z nás vie, čo moringa semená sú? Alebo to, čo ich rastlina vyzerá?

Pravdepodobne nie veľa.

A z tých, ktorí to, koľko ľudí skutočne vedia o svojich viac dávok?

Ak si myslíte, moringa semená sú rovnako ako všetky ostatné semená, ktoré rastú na stromoch, tak som tu, aby som si to rozmyslíte.

Široko známy ako "stehno strom" v Indii, moringa prichádza pod rôznymi menami v rôznych krajinách a regiónoch. To je známe ako, Sahijan 'v hindčine, "Munaga' v Telugu,, Murungai 'v Tamil. Meno Tagalog na Filipínach je, Mulunggay ', čo znie veľmi podobné, Moringou'.

load...

Poďme si prečítať viac o tom, čo presne moringa semená sú a prečo sú tak prospešné.

Začneme sa základy a hovoriť o mohutné Moringou strom ako prvý.

Obsah

 • Aký je Moringou Tree?
 • Aké sú Moringou Semená a prečo by sme mali Eat Them?
 • Aké sú Nutričné ​​hodnoty z moringou Semená?
 • Aké sú výhody Moringou Semená pre naše zdravie?
 • Aké sú výhody Moringou Semená pre našu kožu?
 • Aké sú výhody Moringou Semená pre naše vlasy?
 • Ako používať Moringou Semená pre spracovanie odpadových vôd?
 • Ako jesť Moringou Semená a koľko?
 • Kde získať moringa semená?
 • Nežiaduce účinky Moringou Semená?

Moringou Tree

Moringou oleifera je jedným z najcennejších rastlín, ktoré ľudstvo pozná, pretože celé desaťročia. Je to rodák z sub-himalájskej oblasti, Ázii, Afrike a Arábii a je získavajú na popularite v niekoľkých západných krajinách.

load...

K dispozícii sú 4 jedlé časti Moringou rastliny - jej struky, listy, semená a korene. Na rozdiel od výroby jedlej časti, táto rastlina má tiež potenciál na riešenie problémov, ako je podvýživa, hladu, chudoby na vidieku, verejného zdravia, odlesňovanie a estetiky (1).

Moringou strom bol ľudovo nazýva "The Miracle Tree" v Ázii, Afrike a karibskej krajiny po celé stáročia. Je bohatý na živiny, ako je vitamín B6, beta-karotén, vitamín C, horčík, a bielkovín.

Vzhľadom k svojej bohatej nutričné ​​hustote, tento strom je známe, že liečiť alebo liečiť choroby kože, trávenie, vízie, cukrovka, cholesterol, bakteriálnych infekcií, obezity a podporuje celkovú pohodu (2).

A teraz poďme k významným časť: moringy semien. Poďme zistiť, čo humbuk je všetko okolo.

Späť na obsah

Aké sú Moringou Semená a prečo Eat Them?

Predtým, než sme sa skočiť do prečo poďme hovoriť o tom, čo. Aké sú moringa semená?

Moringou strom má štíhle zelené struky, ktoré sú skleslé z jej pobočiek. Práve z týchto strukov, ktoré moringa semená sú odstránené. Môžu byť konzumované buď varené alebo pečené.

Tak prečo konzumovať tieto semená?

Obsahujú širokú škálu živín, ktoré poskytujú tieto semená antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Tieto semená tiež znížiť riziko ochorenia srdca, znižujú hladinu cholesterolu, stabilizuje hladina cukru v krvi, a zlepšiť náš imunitný systém.

Moringou Semená majú tiež vonkajšie použitie. Olej z nich pôsobí ako prirodzený zvlhčujúci prostriedok pre kožu. To je tiež aplikované lokálne ako sťahujúci, pretože pomáha bojovať proti bakteriálnym infekciám a liečiť rany, rezné rany a uhryznutie (3).

Späť na obsah

Teraz, tu je trochu krátky na jeho stav výživy.

Moringou Semená Výživa Fakty

Poďme sa dozvedieť niečo o základné nutričné ​​zloženie moringy semien. Nižšie sú uvedené rozsahy pre rôzne makroživín zloženie 100 gramov suchej hmotnosti semien:

Živiny Rozsahy
Tuku 34,7 až 40,4 gramov
Proteíny 29,4 až 33,3 gramov
Uhľohydráty 16,5 až 19,8 gramov
Vlákno 6,8 až 8,0 gramov
Vlhkosť 5,7 až 8,9 gramov

Nerozumejú čísla? Hovorme o jeho výhodách teraz.

Späť na obsah

Zdravie Výhody Moringou Semená

Prínosy pre zdravie moringy semená sú oveľa viac než to, čo môže byť ukončený. Ale poďme sa pozrieť na niektoré z tých dôležitých -

 • Znižuje hladinu cukru v krvi

Jedným z významných vlastností moringy semien je jeho schopnosť znižovať hladinu glukózy v krvi. Z toho dôvodu, že pôsobí ako anti-diabetická činidla.

Štúdia vykonaná v roku 2014 testovala účinky Moringou na diabetických krýs. Krysy boli ošetrené extraktom moringy počas 21 dní a na konci obdobia, došlo k významnému zníženiu hladiny glukózy v krvi krýs (4).

To dokazuje, že Moringou Semená majú antidiabetickej vlastnosti, ktoré sú veľmi prospešné pre nás.

 • Môže znížiť hladinu cholesterolu

 Moringou oleifera je známe, že majú pozitívne účinky na naše cholesterolu a lipidov profilov.

Štúdia bola vykonaná v roku 2003 na králikoch, ktorí boli kŕmené moringy (200 mg / kg / deň) po dobu 120 dní. Výsledky tejto štúdie ukázali, králiky majú nižšie sérové ​​hladiny cholesterolu a triglyceridov v ich telách. Títo králiky ukázali zníženie lipidových profilov pečene a srdca. Štúdia okamžite k záveru, že moringa obsahuje cholesterol a znižovanie hladiny lipidov vlastnosti (5).

 • Podporuje zdravie srdca

Moringou Semená vykazovať vlastnosti, ktoré môžu chrániť náš kardiovaskulárny systém. To pomáha chrániť naše srdce na komplikácie, ktoré vyplývajú z nutnosti hypertenziu.

 To bolo preukázané štúdie, ktorá bola vykonaná vo Francúzsku v roku 2017 na hypertenzných krýs. Štúdia testovala účinky na srdce prášku moringa semien na hypertenzných potkanov po dobu 8 týždňov. Výsledky ukázali, že nebolo veľa zmien v ich hodnoty krvného tlaku, ale ukázalo zlepšenie srdcovej diastolického funkcie a že znižuje hladiny triglyceridov v ich srdcovej systéme (6).

Údaje zo štúdie k záveru, že moringa semená majú blahodarný vplyv na naše srdcovú štruktúru a podporuje celkovú zdravie srdca.

 • Protizápalové a antioxidačné vlastnosti

2017 štúdia bola vykonaná na moringy semien, ktoré pozitívne testovaný na prírodné produkty, ako sú Cannabidiol a moringin. Štúdia preukázala, že moringy semená majú veľké množstvo protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri hojení mnohých chorôb (7).

 Ďalšie štúdie uskutočnenej v roku 2013, bol tiež testovaný protizápalové a antioxidačné účinky moringy semien. Protizápalové test bol vykonaný na potkanoch, vyvolaním edému, a antioxidant test bol vykonaný test redukčnú schopnosť, chelatačné účinok na ióny železa (Fe2 +) a likvidujúce voľné radikály z moringy osiva (8). Oba testy ukázali pozitívne výsledky, ktorými sa ustanovuje, že moringy semená vykazujú ako protizápalové a antioxidačné vlastnosti.

 • Podporuje Brain Health

Moringou Semená zvýšiť naše mentálne sústredenie a zlepšiť naše zdravie mozgu.

Náš mozog potrebuje stály prísun výživy pracovať na svojej optimálnej úrovni. Niektoré z najlepších potravín, k jedlu pre zdravé mozgu sú aminokyseliny, omega - 3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitamín E (9). Moringou semená sú bohatým zdrojom všetkých týchto živín, a tým podporovať zdravé zdravie mozgu.

 • Podporuje Pečeň Zdravie

Moringou Semená majú úžasné vlastnosti, ako znížiť poškodenie pečene a podporujú celkové zdravie pečene.

Štúdia vykonaná v roku 2012 testovala účinnosť extraktu moringa semien na pečeňové fibrózy u potkanov. Pečeňové fibróza bola vyvolaná u potkanov dvakrát týždenne po dobu 8 týždňov. V rovnakej dobe, extrakt z moringa semená sa venovala aj ne denne. Na konci 8 týždňov štúdia preukázala, že moringy semená liečiť poškodenie pečene a pôsobiť proti indukovanej pečeňovej fibrózy u potkanov (10).

 • Pôsobí ako pomoc spánku

Jednou z mnohých výhod moringy semien je jeho schopnosť liečiť nespavosť (11). Olej extrahovaný z moringy semien je bohatým zdrojom množstva vitamínov a minerálnych látok a obsahuje esenciálne aminokyseliny, ktoré stimulujú spánok vyvolávajúce hormóny. Tento olej produkuje upokojujúci účinok a pomáha vám spať dlhšie a lepšie.

 • Zlepšuje zrak

 Moringou Semená sú tiež známe, že zlepšenie zraku alebo pomáhajú pri liečbe zlé videnie.

Nie je veľa výskum relevantné pre túto tému, ale tam boli nespočet posudkami poskytnuté ľudí, ktorí používajú moringa semená pre ich víziu. Tvrdí, že skúsenosti zlepšenie svojho zraku, a to aj potom, čo strávil značné množstvo hodín v prednej časti svojich počítačov.

 • Posilňuje imunitný systém:

 Existuje niekoľko živiny, ktoré samy o sebe pomáhajú chrániť naše telo pred chorobami a infekciami.

Moringou Semená sú moc nabitý všetkých týchto živín, ako sú bielkoviny, vitamín A, C, E, zinok a významného počtu antioxidantov. Rôzne štúdie vykonanej na moringy semien dokázať, že všetky tieto živiny dohromady, aby moringa semená vynikajúci obranný mechanizmus pre telo (12, 13).

 • Lieči chudokrvnosť

 Moringou semená sú bohaté na železo, živiny zodpovedný za udržanie zdravého počet červených krviniek v krvi. Nedostatok železa vedie k anémii. Osoba, ktorá je s nedostatkom železa nemusí byť len anemický, ale tiež prítomné ďalšie príznaky, ako je konštantná únava, slabosť, bolesti hlavy, dýchavičnosť a chudobných kognitívnych schopností (14).

Štúdia vykonaná v roku 2017 zhodnotil nutričné ​​hodnoty moringou a zaznamenal, že Moringou oleifera je bohatým zdrojom železa a ich konzumácia pomáha prekonať nedostatok železa a liečbe anémie (15).

 • Lieči vredy

Moringou Semená majú vynikajúce anti-vred vlastnosti. Tradične, to bolo široko spotrebovanej v Indii a Pakistane na liečbu žalúdočných vredov (16).

Nedávna štúdia bola vykonaná na potkanoch, u ktorých boli vyvolané žalúdočné vredy, a moringa extrakt z listov bol pravidelne podávať. Štúdia ukázala, že pravidelný moringa extrakt pomohol znížiť sekréciu vredov a pepsín kyselina bola znížená (17).

Vyššie boli výhody pre náš celkový zdravotný stav, ale Moringou Semená sa používajú aj v kozmetickom priemysle, pretože poskytujú niekoľko výhod pre naše kože príliš.

Späť na obsah

Výhody Moringou Semená pre pleť

Nižšie sú uvedené niektoré z mnohých výhod moringy semien pre našu kožu -

 • Spomaľuje starnutie

Moringou semená obsahujú olej, ktorý je extrahovaný a použitý v kozmetickom priemysle. Určité zdravotné a kozmetické webové stránky tvrdia, že tento olej je "vysoko cenený" vo svojom odbore, pretože obsahuje vynikajúce vlastnosti proti starnutiu. Ďalej idú na to povedať, že olej obsahuje niekoľko živiny a antioxidanty, ktoré znižujú škody spôsobené voľnými radikálmi na kožu (18). Moringou Semená sú tiež známe, že obsahujú kolagén, ktorý pomáha znižovať zvrásnenie na koži a znížiť škvrny, a tým podporovať mladšie vyzerajúcu pleť.

 • Pôsobí ako bohatý hydratačný

Olej z moringy semien obsahuje významné množstvo omega - 9 mastné kyseliny, ktoré sa jeden z najlepších prírodných zvlhčujúcimi robí. Nielenže uzamknúť vlhkosť, ale tiež dáva prirodzený lesk na koži (19). Táto vlastnosť moringy semien je veľmi populárny v kozmetickom priemysle.

 • Moringou olej sa používa v celej rade kozmetických výrobkov: Moringou olej je vysoko cenený v kráse a kozmetický priemysel. To nájde svoje využitie v rôznych výrobkov, ako sú
  • Anti-aging krémy
  • Mydlá a telo umýva
  • Vlasové prípravky
  • Masážne a aromaterapeutické oleje
  • Pleťové a telové krémy
  • Parfumy a deodoranty
  • Telové oleje a kroviny

Moringou olej zo semien je tiež výnimočne dobrý v vyzdvihovania nečistoty a špinu z pokožky a vlasov, čo je veľmi silný čistiaci prostriedok (20).

Poďme sa pozrieť na ďalšie spôsoby, v ktorých moringa semená prínosom pre naše vlasy.

Späť na obsah

Výhody Moringou Semená na vlasy

Všetci chceme krásne vlasy, ale všetky najlepšie značky starostlivosť o vlasy na trhu sú načítané s chemickými látkami a stálo bombu. Takže to, čo je najlepšie prírodné alternatíva k mať zdravé a lesklé vlasy? Moringou, samozrejme!

Práve sme sa dozvedeli o všetkých rôznych výhod moringy semien pre naše zdravie a kožu, a vieme, ako živín hustá moringa je. Tie isté živiny tiež obrovské výhody pre vlasy rovnako.

Predložený železa v Moringou pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov a podporujú zdravý rast vlasov. Zinok v Moringou zlepšuje kvalitu vlasov tým hojenie poškodenej vlasové folikuly. Moringou je zaťažené esenciálnych aminokyselín, ktoré pomáhajú k zostaveniu a opravy bunky. Existuje niekoľko ďalších živín prítomných v moringou, ktoré pomáhajú budovať mäkké zdravej kadere tým, že nám silnejšie vlasy a podnecovanie lepší rast vlasov.

Aj keď tam nie je veľa výskumov k dispozícii v tomto ohľade niekoľko značiek pre starostlivosť o vlasy boli pomocou Moringou ako primárny prísada do svojich produktov a dostali pozitívne referencie od ľudí po celom svete.

Ďalšie dôležité použitie moringy semien je jeho použitie pri úprave vody, očistiť a očistiť ju od toxínov. Prečítajte si o to vedieť viac.

Späť na obsah

Využívanie Moringou Semená vo vode Liečba 

Moringou Semená boli široko používané v mnohých rozvojových krajinách, očistiť a očistiť riečnej vody. Znižujú bakteriálna koncentrácia vo vode, čo je bezpečné pre nás na pitie alebo ju použiť pre domáce účely. Prášok Moringou osivo pôsobí ako zrážacie činidlo a lepí na baktérií a toxínov vo vode a klesá ku dnu. Tento proces filtruje asi 90 až 99% nečistôt prítomných vo vode (21).

Štúdia bola vykonaná v Sudáne v roku 1987 pre testovanie účinnosti moringy ako činidlo pre odstránenie znečisťujúcich látok v liečbe povrchových vôd. Úprava vody sa robí s moringa semien prášok, ako je koagulant. Zníženie zákal 80 - 99% bolo pozorované počas prvých 2 hodín po spracovaní (22).

Chcete si vyskúšať čistenie vody s moringy semien na vlastnú päsť? Tu je, ako to možno urobiť doma. Nasledujúce metóda je určená pre čistenie 20 litrov vody:

 1. Vezmite nečistú vodu, ktorú je potrebné čistiť vo veľkej vani alebo vedro.
 2. Brúsiace Moringou semien na jemný prášok a pridajú sa 2 vrchovatá lyžice prášku do malej fľaštičky, obsahujúce čistú vodu.
 3. Triasť túto fľašu po dobu niekoľkých minút.
 4. Filtrovať vodu cez tkaninu do vedra (obsahujúci nečistú vodu).
 5. Zmes sa voda v rýchlo sa vedre po dobu asi 2 minút a potom sa pomaly v najbližších 10 až 15 minút a potom sa nechal sa stáť v pokoji po dobu asi 1 hodiny.
 6. Po hodinu alebo dve, uvidíte nečistoty na dne vedra.
 7. Odfiltrovať túto vodu do čistej priestoru cez handričkou.
 8. Vaša voda je teraz filtrovaný a pitná.

Áno, Moringou Semená sú úžasné. Ale koľko spôsobov, ako a v akom množstve budeme konzumovať túto dobrotu? Čítajte nižšie.

Späť na obsah

Ako používať Moringou Semená a koľko?

Moringou Semená môžu byť vyskočila ako popcorn, s trochou masla a tešil ako ľahké jedlo alebo varené ako hrášok a jedol spolu s jedlom. Či už sa radšej jesť, vždy uistite sa, že spotrebujú len málo semien naraz (cez deň). Pri konzumácii vo veľkom množstve môže spôsobiť podráždenie žalúdka (23).

Neexistuje žiadny výskum pre presné dávkovanie moringy semien, ale to je široko odporúčajú odborníci, aby len pár (malá hrsť) semená denne sú natoľko, aby nám poskytli s maximálne výhody.

Späť na obsah

Kde získať Moringou Semená z 

Moringou Semená sú ľahko dostupné na bylinných obchodoch alebo on-line na Amazon alebo eBay, za pomerne rozumné ceny.

Počuli sme všetky dobré veci o moringy semien. Je niečo, čo sa byť opatrný? Poďme zistiť.

Späť na obsah

Nežiaduce účinky Moringou Semená 

Existuje dostatok dôkazov pre vedľajších účinkov moringy semien. Tak, to pomáha, aby sa nejaké opatrenia. A čo je najdôležitejšie, tehotné ženy sú žiadaní, aby konzultovať so svojím lekárom o náročné Moringou.

Tiež nie je vhodné konzumovať tieto semienka vo veľkom množstve, pretože jej čistiace vlastnosti sú veľmi silné a žalúdok môže trvať nejakú dobu zvykať na jesť tak silný produkt.

Mám nejaké ďalšie otázky, ale neviem odpovede? Tu sú niektoré populárno kladené otázky, ktoré sú zodpovedané odborníkmi.

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako jesť suché moringa semená?

Môžu byť vyskočila, ako popcorn. Alebo môžu byť pridané do polievok, dusených pokrmov či omáčok. Môžete jesť i pečené, rovnako ako občerstvenie.

Ako variť moringa semená?

Môžete variť moringa semená ako hrachy, keď sú ešte krehké a nezrelý.

Ako vyrobiť prášok moringa semená?

Čistenie pečené zrelých, sušená semená po dobu niekoľkých minút. Potom, čo vychladnúť, rozomelú je na jemný prášok.

Kedy užívať Moringou?

Vždy užívajte Moringa s jedlom, nikdy na lačný žalúdok.

Späť na obsah

Záver

 Moringou bol nazývaný "The Miracle Tree" po celé desaťročia, a pre všetky správne dôvody.

Tento strom so všetkými svojimi listami, plody, kvety a semená môžu pomôcť vyriešiť takmer všetkých našich zdravotných problémov - od liečbu podvýživy na chudnutie.

A čo viac? To je úplne prirodzené, super výživné, ľahko dostupné, alebo môžu byť pestované vo vašej záhrade. Takže, čo ešte čakáte? Choďte do toho a kúpiť si balíček moringy semien. Viete, že nebudete ľutovať!

Referencie

 • "Lost Plodiny Afriky: Moringou". Národná Akademici vied, inžinierstva, medicína. 2006.
 • "Úvod do Moringou Tree zdravej dávky". Academia. EW Daam.
 • "Moringou". WebMD.
 • "Vyhodnotenie antidiabetické a antioxidačné aktivity Moringou oleifera v Experimental Diabetes". Reprodukčné fyziológie sekcie Centrum pokročilých štúdií, Katedra zoológie, University of Rajasthan, Jaipur, India. Júna 2014.
 • "Účinky Plody Moringou oleifera na lipidový profil normálnych a hypercholesterolémiou králikov". Department of Pharmacy, MS University of Baroda, Kalabhavan, Gujarat, India. Júna 2003.
 • "Srdcové Ochranné účinky Moringou Olejodárná Semená vo spontánne hypertenzných potkanov". American Journal of Hypertension. Júla 2017.
 • "Protizápalové a antioxidačné účinky kombinácie kanabidiol a Moringin v LPS-stimulovaných makrofágov". IRCCS Centro Neurolesi "Bonino-Pulejo", Via Provinciale Palermo, contrada Casazza, 98124 Messina, Taliansko. Júla 2017.
 • "Antioxidant Actvity a Phytochemical Study of Moringou Peregrina". Ústav botaniky. University of Chartúme.
 • "Jedzte chytrý zdravšie mozog". Carol Sorgen, WebMD. Decembri 2008.
 • "Melioračných Účinky Moringou oleifera Lam jadierok na fibrózy pečene u potkanov". Biologický ústav, UAE University. Januára 2012.
 • "Sľubné featues z moringou oleifera olej: Posledná aktualizácia a perspektívy". University of Veterinárne a vedy zvieraťa. Lahore, Pakistan. Decembri 2017.
 • "Vplyv Moringou Olejodárná listy na krvných parametrov a telesnej hmotnosti Albino potkanov a králikov". Jordan Journal of Biological Sciences. Februára 2014.
 • "Pestovanie, Genetický, Ethnopharmacology, Phytochemistry a farmakológie Moringou oleifera Listy: A Review". University of Milan. Júna 2016.
 • Anémia z nedostatku železa. "Železnej poruchy Institute.
 • "Fytochemikálie z moringou oleifera: preverenie ich výživových, liečebných a priemyselného významu". Konkuk University, Soul, Kórea. Decembri 2017.
 • "Preskúmanie protivredové aktivity Niekoľko indických liečivých rastlín". PG & Research Katedra zoológie, Voorhees vysoká škola, Vellore, Tamil Nadu. Mája 2015.
 • "Anti-vred a antioxidačná aktivita Moringou Olejodárná listy proti Aspirín a etanolom indukovanej žalúdočných vredov u potkanov". Research Gate. Januára 2014.
 • "Moringou oleifera Research in Haiti: Prijatie Spoločenstva". Penn State University. Máj 2016.
 • "Možné prírodné výťažky". Academia. Claire Cruz.
 • "Phytochemical Studies and Multi-Purpose Použitie olej z moringou oleifera". Ravenshaw University, Cuttack.
 • "Moringou čistenie vody". Miracle Trees organizácie.
 • "Effect of Water koagulácie Semená Moringou oleifera na bakteriálne spájanie". The Journal of Tropical Medicine a hygieny. Júna 1987.
 • "Ako používať Moringou a koľko jesť." Miracle Trees organizácie.

load...