Zdravie a wellness

23 najlepších výhod Fenugreek - Methi Powder pre pokožku, vlasy a zdravie

23 najlepších výhod Fenugreek - Methi Powder pre pokožku, vlasy a zdravie

Senovka grécka alebo najčastejšie, meth 'v hindčine je populárny korenie, ktoré majú silnú vôňu a štipľavú chuť. Hoci to je väčšinou používaný pre kulinárske účely, sú tu aj rad liečivých a kozmetických výhod pískavice prášku. Takže to, čo je pískavica prášok? Pískavica prášok je forma prach korenia a je ľahko dostupné na trhu. Môžete ho tiež pripraviť vo vašej domácnosti mletím sušených semená pískavice dôkladne. Tu je niekoľko senovka práškové prínos pre vaše zdravie, kože a vlasov:

Výhody pískavice prášok pre zdravotníctvo

Takže, ak ste ešte skočiť na tejto, zdravie rozbehnutého vlaku ', dám ti 39 dôvodov, prečo začať používať hneď. Si pripravený?

1. Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie

Prach zo semien senovky gréckej je veľmi prospešné pre náš kardiovaskulárny systém (1). Korenie obsahuje galaktomanán, skupinu prírodných polysacharidov (rozpustnej vlákniny), ktorý podporuje funkciu srdca a znižuje riziko infarktu.

load...

2. Kontroly krvný tlak

Pískavica je vysoký obsah draslíka a nízkym obsahom sodíka. Preto práškové semená môžu udržať naše krvný tlak pod kontrolou a efektívne regulovať svoju srdcovú frekvenciu (2).

3. Znižuje hladinu cholesterolu

Pokiaľ ide o boj proti stupňujúci sa cholesterol v plazme, senovka prášok je dodávaný ako skvelé riešenie. To môže znížiť hladinu LDL (LDL alebo, zlý cholesterol ') pozoruhodne. Tak, to je používané ako cholesterolu blokujúci činidlo (3).

4. Kontroly Diabetes

Diabetická ľudia môžu byť veľa ťažil by senovka prášku (4). Galaktomanán prítomný v korení je schopný spomaľujúci rýchlosť vstrebávania cukru do nášho krvného obehu. Okrem toho, že obsahuje takmer všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré môžu stimulovať produkciu inzulínu. Obaja sú účinné pri kontrole diabetu.

load...

5. Zaobchádza GastrointestinalIssues

Pískavica semená majú hlboké pozitívny vplyv na našom zažívacom systéme (5). To môže odplaviť toxické látky z nášho tela a udržiavať ju v čistote, čo nakoniec vedie do lepšie trávenie.

6. Zachádza Zápcha

Chronická zápcha môže tiež reagovať s práškom senovka grécka semien. Ako to vyliečiť trávenie problém, pohyb čriev sa stáva jednoduchšie a pravidelné (6). Okrem toho, že obsahuje veľké množstvo vlákniny, čo tiež prispieva k zápche.

7. Lieči pálenie záhy

Pri požití vo forme prachu, senovka semená vytvorenie ochranného povlaku na vnútornej stene nášho žalúdka, ako aj črevá a upokojuje zápalové tkaniva súčasne. Ako výsledok, to nedostane ovplyvnená kyslé sekrécie a nebudeme rozvíjať žalúdočný vred (7). To je tiež užitočné pri liečení pálení záhy a refluxná choroba pažeráka (GRD).

8. Dobré pre anemických pacientov

Byť bohatý na železo, senovka prášok je dobrý prostriedok pre anemických pacientov (8). To môže zvýšiť množstvo hemoglobínu v červených krviniek (RBC) v našej krvi a podpory anémia významne (9).

9. Majte rakoviny hrubého čreva v šachu

Bolo už spomenuté, že senovka semená obsahujú veľké množstvo vlákniny. Niektoré z nich (exopolysachharide, slizu ', glykozid, saponínu', atď) sa viaže na toxických látok prítomných v konzumovaných potravinách a ich odstránenie z tela. To chráni sliznicu hrubého čreva a pomáha nám udržať rakoviny hrubého čreva v šachu (10).

10. Považuje predmenštruačného syndrómu (PMS)

Pískavica prášok je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov pre otázky žien na zdravie, a to najmä u predmenštruačného syndrómu (PMS) (11). Je plná dvoch chemických zlúčenín pomenovaných izoflavóny (určitého druhu fyto-estrogén) a diosgenina (steroidné saponín), ktoré dávajú pocit pohodlia a relaxáciu počas menštruačné kŕče. Časté príznaky menopauzy, ako sú návaly horúčavy, nálady hojdačky, atď možno tiež znížiť s ňou.

11. Posilňuje Dojčenie

Obsah diosgenina korenia je veľmi schopná zvýšiť produkciu mlieka u dojčiacich žien (12). Z tohto dôvodu, senovka prášok je tiež nutnosťou pre rádoby matky i mamičky s novorodencami.

12. Zníženie práce bolesti

Niektoré štúdie preukázali, že senovka môže výrazne znížiť bolesť práce a aby bol proces pôrodu jednoduchšie tým, že stimuluje kontrakcie maternice svaly (13).

13. Trvá na hormonálnu rovnováhu

Ako už bolo uvedené vyššie, niektoré chemické látky prítomné vo senovka majú vlastnosti, ako je estrogén (14). Pomáhajú pri udržiavaní hormonálnu rovnováhu a zväčšenie pŕs u žien.

14. Lieči Fever

Práškový senovka je tiež dobré pre vytvrdnutí vysokú horúčku (15) a ochorenia dýchacích ciest. To nám môže pomôcť získať úľavu od bolesti v krku a chronický kašeľ.

Výhody pískavice prášok pre pleť

15. Zníženie zápal kože

Pískavica semená je známe, že majú vynikajúci antibakteriálny (16), proti-hubové a protizápalové vlastnosti. Preto, ich prach môže znížiť zápal kože (17) spôsobené zranením, ekzémy, popáleniny, atď a urýchliť hojenie postup.

16. Znižuje príznaky starnutia

Je to prírodný anti-aging náprave. Byť bohatý na niacín alebo vitamín B3, to môže opraviť už poškodené kožné bunky a účinne regenerujú nové. V dôsledku toho sme sa zbaviť vrások, stareckých škvŕn, jemné linky, a tak ďalej (18).

17. Poskytuje lesk

Pískavica prášok môže byť použitý ako veľký domáci peeling. Jeho pravidelné užívanie môže viesť k prirodzene žiariace pleť tým, že odstráni odumreté bunky a klesajúci čierne bodky (19).

18. Zaobchádza mastnú pleť

Pri použití v tvár balení alebo tvárovou maskou, senovka prášok môže znížiť olejnatosť koži a urobiť z neho bez akné (20).

Výhody pískavice prášok pre vlasy

19. Zaobchádza Lupiny

Pískavica prášok je jedným z najúčinnejších riešení lupy (21).

20. Ovládacie prvky Fall vlasy

Jedná sa o prírodné liečba pre časté pádu vlasy (22). To môže obmedziť rôzne problémy týkajúce sa vlasových folikulov a aby každý z našich vlasov pramene silný od koreňov.

21. Lieči plešatosť

Ako to má veľa proteínov, rovnako ako kyselinu nikotínovú, rast vlasov je stimulovaný do značnej miery. Z tohto dôvodu, senovka prášok je považovaný za veľký terapia pre plešatenie vlasov (23).

22. Pridajte lesk vlasov

Korenie obsahuje emulgátor prvok zvaný, lecitín '. Je to stav našich vlasov, zachováva svoj prirodzený odtieň a robí to lesklé (24).

23. Opravy poškodené vlasy

Môžete liečiť suchú pokožku hlavy a vlasy pískavice práškom. Prirodzený hydratačný alebo klimatizácie sila látky je užitočná pri odstraňovaní suchosti a opravu poškodených vlasov. Takže môžeme ľahko priniesť lesk našich vlasov späť pravidelne používať.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách senovka prášku. Stručne povedané, pridanie senovka prášku do potravín alebo produkty starostlivosti o pleť vám môže pomôcť v mnohých spôsoby.

load...