Zdravie a wellness

7 Umelecké Yoga Poses a ich výhody

7 Umelecké Yoga Poses a ich výhody

Ste vášnivý tanec a zároveň chcú zostať fit a zdravý? Tu je to, čo môžete urobiť! StyleCraze je vaša info-guide pre všetky rôzne typy Jóga, štýlov a foriem, spolu s ich správnej techniky, výhody a kontraindikácie.

Jóga nie je len o cvičenie a pózy, ale je to oveľa viac než to! Ide o to, dýchacie techniky (pránájáma), warm-up (preťahovanie) cvičenie, predstavuje / ásany a predovšetkým meditácie, ktorý je prostriedkom k hlbokej relaxácie.

Umelecký jóga je štýl moderný jogy, ktorá zahŕňa vykonávajúci jogy ásany v tanečnom štýle. Jedná sa o sériu pohybov, ktoré zahŕňajú ásany pretiahnuť a posilniť vaše telo a udržiavať ju fit a omladená.

load...

Umelecké jogy držanie tela môže byť tiež praktizoval pre tých, ktorí majú za cieľ schudnúť. To robí divy pre tých, ktorí chcú vyzerať štíhlejšie. Ak sa chcete dozvedieť umelecké jogu doma, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie a môžete začať:

Umelecké Jóga

1. Pranadharna:

Vždy majte na pamäti, začať svoje umelecké jogy sedenie s Pranadharna čo znamená, že držíte dýchať. Tu sa človek musí stáť na podlahe v priamom póze, pozeral priamo. Pridajte sa k ruke v Anjali mudra (dlane sa spojili v modlitbe pozícii). Položte si ruky v stredu vašej oblasti hrudníka, zavrieť oči a sústrediť sa na dýchanie. Nadýchnite sa a výdych hlboko po dobu 5 - 10 minút a potom sa uvoľnite. Odpočívajte.

(Ako viete, umelecký joga zasadnutie, zahŕňa vykonávanie ásany v tanečnej pohybovej štýle, takže sa dá dokonca dať na upokojujúcu hudbu na pomoc vašu reláciu. Tiež pri vykonávaní ásany, sa snaží byť šetrný v každom pohybe, takže sa zdá, ako tanec motion štýl)

load...

2. Pada Hastasana:

Tu začína vaše skutočné umelecké jogy zasadnutí. Začnite s Pada Hastasana. Tu je potrebné postaviť rovno na podlahe. Zdvihnite ruky hore; ohýbať dozadu, rovnako ako je to možné. Ohyb dole z vašich bokov na dotyk nohy s prstami. Pomaly sa vrátil hore a stáť rovno. Odpočívajte.

3. Urdhva Dhanurasana: 

Kľaknite si na zem. Zdvihnite ruky hore a ohýbať dozadu, rovnako ako je to možné. Pokrčte nohy od kolena a umiestniť svoje nohy na podlahe. Jediným z vašich nôh mala dotýkať zeme. Pokrčte ruky pred lakte takým spôsobom, že vaše dlane sú umiestnené na zemi vedľa vašej hlavy a predlaktia by mali byť umiestnené kolmo k zemi, prstami ukazuje smerom k ramenám. Stlačte dlane a nohy pevne na zem a s malou silou pokúsiť sa zdvihnúť vaše telo z podlahy. Pokúsiť sa zdvihnúť svoje telo trochu. Presunúť svoje hornej časti stehien trochu v smere dovnútra a zároveň spevniť svoje vonkajšiu stranu stehien. Zostáva stabilný a relaxovať.

4. Ardha chandrasana: 

Táto póza je známy ako polmesiac predstavovať. Tu je potrebné začať tento ásany tým, že stojí na podlahe v priamej polohe. Zdvihnite ruky kolmá k podlahe. Obe ruky by mali vytvárať priamu líniu s telom a rovnobežne s podlahou. Zdvihnite pravú nohu v uhle 90 stupňov s podlahou. V rovnakej dobe, ohnúť smerom k ľavej strane a dotýkať zeme s ľavou nohou. Swing pravú ruku hore. Teraz obe ruky by mali byť v jednej priamke s telom a kolmo k podlahe. Pozrite sa nahor smerom k vašej pravej ruky. Zostáva stabilný a uvoľniť z pozície.

5. Purvottanasana:

Táto póza je tiež známy ako hore doska predstavovať. Tu si môžete umiestniť svoje telo v Dandasana predstavovať. Pre Dandasana, sedí na podlahe s nohami šíri smerom von pred vami. Položte ruky vedľa tela, mierne za boky. Potom, čo sa odohráva v Dandasana predstavovať, budete musieť ohýbať kolená a dajte si nohy na zem. Položte podpätky na nohu svojej vzdialenosti od bokov. Zdvihnite boky smerom nahor, až vaše telo dostane do reverznej stola predstavovať. Narovnať nohy a zdvihnite boky hore. Zostáva stabilný a relaxovať.

6. Hanumanasana:

Tento Asano je tiež známy ako opice predstavovať. Tu budete musieť kľaknúť na zem. Položte pravú nohu dopredu a umiestniť ho do prednej časti ľavé koleno. Otáčať pomocou ľavé stehno smerom von. Presunúť svoje telo dopredu a súčasne dopredu hrudníka času. Ohnúť ľavé koleno späť. Udržujte svoje ľavé koleno rovno, aby sa znížilo pravé stehno. Pridajte sa k ruke v Anjali mudra (dlane sa spojili v modlitbe pozícii) a napnite je hore. Nakloniť smerovať nahor ako úsek ruky, hľadieť nahor. Zavrieť oči a relaxovať.

7. Bakasana:

Tento Asano je tiež známy ako žeriav predstavovať. Tu si môžete umiestniť svoje telo v Tadasana predstavovať. Za svoju prácu Tadasana musíte stáť na podlahe v priamej polohe. Zdvihnite ruky hore k stropu, a pretiahnuť ich. Súčasne zdvihnite telo a pokúsiť sa vyrovnať svoje telo na vaše prsty. Položte si nohy na zem a vrátiť sa do normálneho stavu. Teraz ohnúť svoje telo smerom dole z vašich bokov do dlane dotýkajú zeme. S miernym trhnutím, hojdačka vaše nohy z podlahy, ohnite od kolien a umiestniť vaše kolená proti svojim lýtkových svalov. Pozrite sa dole smerom k podlahe. Zostáva stabilný a relaxovať.

Umelecké Jóga Výhody

Umelecký joga ponúka početné zdravotné a emocionálne prínos pre tých, ktorí ju praktizujú pravidelne. Niektoré z najdôležitejších výhod sú uvedené nižšie:

  1. Napomáha k zlepšeniu držania tela
  2. Pomáha pretiahnuť a posilniť vaše telo diely
  3. Drží čo najďalej od bolesti kĺbov.
  4. Zvyšuje pružnosť

Je čas ušetriť nejaký čas vo svojom nabitom programe a snaží cvičiť jogu umelecký raz! To bude určite vás naučí, čo tanec vlastne je a ako to je, keď je tanec v kombinácii s jogou. Nezabudnite nám zanechať komentár taky!

load...