Zdravie a wellness

20 úžasných prínosov výhonkov na kožu, vlasy a zdravie

20 úžasných prínosov výhonkov na kožu, vlasy a zdravie

"Máme oveľa väčšiu kontrolu nad naše zdravie a kondíciu našich tiel, než sme si kedy myslel, že je to možné."

- Mike Rabe, The Fat Loss Sprievodca: Osvedčený spôsoby, ako prestavať a regenerovať svoje telo

Nutričné ​​guru bol pribitý koncept za zdravom tele. Môžeme si vybrať, aby konzumovať zdravé potraviny, ktoré majú celý rad priaznivých účinkov na zdravie pre telo. Vítaným doplnkom našej stravy, kel ponúkajú rad zdravotných výhod, vrátane bytia bohaté na bielkoviny.

load...

Aké sú klíčky?

Výhonky, tiež známe ako, Ankurwali Daal 'v Hindi nechajú klíčiť semená strukovín alebo zŕn. Sú považované za zázrak, jedlo pre svoju vysokou nutričnou hodnotou. Klíčky zabezpečiť čistenie krvi a posilnenie imunitného systému na ochranu proti niekoľkým chorôb. V Prírodného, ​​klíčky sú označované ako liek Pozrime sa na výhody, vrátane klíčky v našej každodennej strave

Nutričná hodnota klíčkov:

Semená majú najvyššiu nutričnú hodnotu, ak sú sadenice. Klíčky obsahujú väčšiu koncentráciu živín, ako je vitamín E, draslík, železo, fytochemikálie, antioxidanty, bioflavonoidy, chemoprotectants a bielkovín. Obsahujú tiež ďalšie živiny, ako je kyselina listová, zinok, niacín, riboflavín, medi a horčíka, ktoré sú veľmi dobré pre vlasy.

Druhy klíčkov:

Existuje mnoho druhov klíčkov k dispozícii, ktoré obsahujú semená lucerny, sóje, gram, hrachu, pšenica, moong a senovka grécka. Čierne fazuľa, fazuľa, Hrach, cíceru a fazuľa môžu byť tiež použité ako naklíčených semien.

load...
  1. Moong bean: moong bean je najľahší fazuľa klíčiť. To má výraznú chuť a pridá chuť na iné potraviny.
  2. Senovka grécka: senovka klíčky majú pikantné a ľahko horkastú chuť. Tieto klíčky sú známe pre svoje liečebné vlastnosti.
  3. Gram: Gram klíčky sú dobre známe pre zvýšenie silu a vitalitu.
  4. Ružičkový kel: ružičkový kel sú najlepšie klíčky pre zlepšenie zdravia vlasov.

Klíčky sú zázrak potraviny vďaka svojej vysokej nutričnej hodnote. Prírodné klíčky sú dobré pre zdravé telo a myseľ rozvoj. Zaisťuje čistenie krvi a posilňuje imunitný systém. Klíčky zdravotné výhody patria nasledujúce:

Vlasy Výhody klíčkov:

Zdravý vnútri nás krásny vonku! Správna výživa pre rast vlasov je jedným z najúžasnejších tipov rast vlasov ever.Here sú jedny z najznámejších a efektívne výhody klíčkov na vlasy.

1. Rast vlasov:

Klíčky obsahujú slušné množstvo vitamínu C, ktorý je preukázateľne podporujú zdravý rast vlasov. Ničí voľné radikály v tele, ktorá činí vlasy slabé, krehké a tenké. Zabraňuje tiež celý rad vlasovej poruchy, ako je alopécia, nadmerné ochlpenie a dokonca aj mužského vzoru.

2. Zvyšuje cievne zásobenie:

Klíčky zlepšujú krvný obeh a posilňuje a opravy kapiláry získať silné a husté vlasy. Pomáha vytvárať nové cievy a zvyšuje krvný obeh na vlasovú pokožku a folikulov. Zdravý krvné zásobenie je dobrý stimulant pre rast vlasov.

3. Bohatý na vitamín A:

Vysoké množstvo vitamínu A v klíčky stimulovať vlasové folikuly a podporovať skalp produkovať viac vlasov. Nedostatok vitamínu A môže viesť k suchá pokožka, koreňov a vlákien, čo vedie k strate vlasov. Takže správnej hladiny vitamínu A sú nevyhnutné pre podporu zdravého rastu vlasov.

4. Bohatým zdrojom antioxidantov:

Predčasné šedivenie vlasov je spôsobená v dôsledku oxidácie tkanív. Tieto účinné antioxidanty prítomné v klíčkov sa zabránilo korózii tkaniva, znižuje možnosť predčasného šediveniu.

5. Vitamín K skladu:

Klíčky obsahujú vitamín K, vitamín rozpustný v tukoch, ktorá stavia proteínu v pokožke hlavy udržať silné korene a laná.

6. Bohaté na železo:

Klíčky obsahujú dostatok množstvo železa, ktoré sú potrebné pre prenos kyslíka na pokožku hlavy, koreňov a kadere. Vlasy, ktoré je hladovať od správneho hladiny železa môže oslabiť a vypadnúť

7. Bohaté na zinok:

Klíčky obsahujú zinok, živiny, ktorý prispieva k produkcii mazu v pokožke hlavy. To udržuje vlasovú pokožku, korene a vlasovej pramienky hydratované. To tiež podporuje regeneráciu pokožky hlavy buniek.

8. Proti lupinám:

Selén v klíčkov pomáha zabiť Malassezia, špongiu, ktorý vrhá suchej fragmenty z pokožky hlavy. To odháňa lupín a odstraňuje nečistoty podporovať rast nových vlasov. To tiež pomáha zmierniť svrbenie pokožky hlavy, pretože jeho antimykotické vlastnosti.

9. Acid Omega pre zdravé vlasy:

Pravidelná konzumácia klíčkov dodáva lesk, pružnosť a lesk vlasov. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú životne dôležité pre výživu vlasových folikulov. To pôsobí proti suché a krehké vlasy, vločkovitý mierky a obráti vypadávanie vlasov. Klíčky tiež zabrániť vlasy zobrazovanie nudné a bez života.

10. Oprava hormonálna nerovnováha:

Nerovnováha hormónu je jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov u žien. Klíčky pomôcť k dosiahnutiu hormonálnu rovnováhu a obnoví vitalitu vlasov.

11. Zabraňuje Biotín nedostatku:

Biotín nedostatok môže spôsobiť krehké poškodené vlasy. Takže konzumovať dostatok množstvo klíčkov zvýšiť hladinu biotínu a pridať sa posúva do svojho aktuálneho dĺžke vlasov.

Kožné Výhody klíčkov:

Niektoré z výhod klíčkov na koži patrí:

12. Žiariace kože:

Jesť zdravé, je najlepší spôsob, ako zabezpečiť lepšie vyzerajúcu pleť. Klíčky obsahujú živiny, ktoré udržujú zdravie pokožky a zvýšenie jej lesk.

13. Zabraňuje rakoviny kože:

Voľné radikály sú spôsobené neustálym pôsobením slnečného žiarenia a znečistenia životného prostredia. Antioxidanty v klíčky zabiť voľné radikály, chráni kožu pred poškodením slnkom a rakovinou kože.

14. Hydratuje pokožku:

Hrachu klíčky sú bohaté na vitamín B, ktorý zabraňuje nadmernej produkcii kožného mazu a pomáha v zdravej formácie kože. Vypiť pohár hrachu klíčenie šťavy denne, aby si dobre hydratované a zvlhčenie pokožky. Môžete tiež použiť lisované hrachu klíčky na tvári dostať pokutu a hladkú pokožku.

15. Pomáha pri regenerácii buniek:

Zahŕňajú klíčky vo vašej každodennej stravy pre zvýšenie proces uzdravenia a omladenie pokožky. To tiež pomáha liečiť zranenia v rýchlejšom tempe a nahradiť poškodené tkanivo. To zosvetľuje sfarbenie kože, ako pieh a stareckých škvŕn získať jasnú a bezchybnú pleť.

16. Stimuluje produkciu kolagénu:

Vitamín C v klíčkov podporuje lepšie kožu cez tvorbu kolagénu. Poskytuje pružnosť, aby vám viac mladistvú pleť. Táto "proteín ako cement" nosníky a drží telesných tkanív a orgánov dohromady. To omladzuje pokožku od vnútri a redukuje vrásky a ďalšie príznaky starnutia.

17. Akné Buster:

Klíčky obsahujú vysoké množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré znižujú zápal a znižujú riziko akné a ďalších kožných problémoch. To tiež pomáha redukovať kožné problémy, ako je svrbenie, škálovanie a začervenanie. Tak bude náročné klíčky vám hladký a mladšie vyzerajúcu pleť s viditeľným znížením zápalových stavov, ako je akné a lupienka.

18. Detoxikuje systému:

Klíčky obsahujú oxid kremičitý živiny, ktoré je nutné pre transformáciu a regeneráciu väzivového tkaniva pokožky. To tiež odstraňuje toxíny z tela, ktoré za normálnych okolností dostať do krvného obehu spôsobuje nudné a bez života kožu.

Zdravie Výhody klíčkov:

Výhody klíčkov pre zdravie sú nasledujúce:

19. Zabraňuje predčasnému starnutiu:

Klíčky obsahujú hojnosť vysoko účinných antioxidantov, ktoré bránia deštrukcii DNA a chránia nás pred prebiehajúcim účinky starnutia. Tak to je niečo, čo všetky dievčatá by mali brať na vedomie off !!!

20. Tehotenstvo Protein Powerhouse:

Hoci klíčky sú dobré pre tehotenstvo diet.Pregnant ženy musia byť opatrní pri konzumácii klíčky v dôsledku rastu baktérií. Ak nie je vyčistiť a správne naklíčené, výhonky predstavujú riziko salmonel a e-coli, ktoré spôsobujú hnačku, nevoľnosť, brušné kŕče a horúčku a ďalšie závažné ochorenia u tehotných žien women.Pregnant môžu rozhodnúť pre varené kelu. Tento úžasný zdravotný prínos z klíčkov je veľmi prospešné pre ženy.

Výber a skladovanie:

  • Klíčenie je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob sa dostať maximálnu nutričnú podporu. Ak kupujete uvoľnené klíčky, potom skúmať klíčky správne a zlikvidujte klíčky, ktoré sú v zlom stave.
  • Neumývajte alebo sklon klíčky pred uložením, ale môžete odstrániť žlté alebo vädnúcich vonkajšie listy. Umiestnite voľné klíčky v perforovanom plastovom vrecku a chladom. Čerstvé výhonky trvať po dobu 15 dní v chladničke.

Chemické semien by nemal byť používaný pre klíčenie, pretože môžu byť škodlivé pre zdravie. Vždy používajte certifikované organické semená z renomovaných spoločností pre klíčenie. Klíčky, najmä pšeničné klíčky sú náchylné k huby, takže by mali byť vystavené slnečnému žiareniu správne, aby sa zabránilo plesní a baktérií.

Ako pestovať klíčky?

Klíčky sú veľmi jednoduché na prípravu a vyžadujú malú alebo žiadnu údržbu. Môžete ľahko rast týchto semien na okennom parapete. Umyte a namočte semená a umiestniť ich do sprouter alebo marmeládou jar. Nechajte to na dobre osvetlenom mieste a vodou dvakrát denne 250 ml filtrovanej vody. Doba klíčenia sa bude pohybovať v rozmedzí od troch do ôsmich dní, v závislosti na vašej izbovej teplote. Žať ju skoro na sladkú chuť. Môžete použiť výhonky okamžite bez varenia alebo zmraziť je pre budúce použitie.

Použitia:

1. Klíčky sa umývajú vždy pred náročné. To je pre odstránenie plesní a rezíduá pesticídov. Prebytok stopka treba odrezať a listy sa musí zlikvidovať. Stale, páchnuce a nudné vyzerajúce výhonky by nemali byť konzumované. Vyhnúť varenie, pečenie alebo vyprážanie kel, lebo strácajú svoju výživnú hodnotu, ak sú vystavené teplu.

2. Môžete si kúpiť balené výhonok obilie, variť klíčky ako prílohu alebo pečieme s naklíčených obilia múky. Klíčiace zrná si môžete vychutnať v rizote, pudingu, sendvičov a osamotený.

3. Pečenie je veľmi jednoduché klíčenie múkou. Vytvára naozaj pekné textúru a má sladkú a menej drsnú chuť v porovnaní s pravidelným celozrnnej múky. Môžete kombinovať proso s klíčkami múkou, aby sa chutné pečivo.

4. Šalát je jedným z najlepších predjedál. Keď sa pripravuje s klíčkami, nutričná hodnota šalát rastie potrubia. Klíčky možno použiť spoločne paradajky brokolica, cibuľa, reďkovky a uhorky na zlepšenie chuti, ako aj výživnú hodnotu.

5. Ružičkový kel chutia najlepšie, keď sa pripravuje sautéing na masle. Potom hodil ju s paradajkami, paprikou a parmezánom. Môžete tiež hodiť klíčky s tenké plátky jabĺk, tymián, olivovým olejom a trochou vápna pre zdravý šalát. Zmiešané klíčky chutia najlepšie s omeletu a náplň sendvič. Môžete tiež pridať klíčky do polievky a zeleniny smoothies. Dve hrste klíčkov počítať ako jedna denná zeleniny časti.

6. Klíčky môžu byť v pare rýchlo v malom množstve vody. Tým sa minimalizuje stratu živín, ale aj podporu trávenia. Existujú dva spôsoby, v ktorom môžete parnch klíčky; pridať klíčky do palca už vriacej vody alebo miesta v rastlinnom parníku. Po varenie v pare po dobu dvoch minút, odhaliť hrniec rozptýliť silné ochutnávky zlúčeniny síry. Potom opäť priklopíme pokrievkou a varíme klíčky po dobu 15 minút. Pravidelne kontrolujte ich prepichnutie vidličkou. Variť, kým nezmäkne.

Pri pohľade na výhody klíčkov, to dáva zmysel, aby zahŕňala klíčky vo vašej strave. Kombinovať rôzne výhonky a dať pauzu, zatiaľ čo náročné klíčky. Vaše telo potrebuje na prácu navyše ťažko spracovávať tieto surové klíčky rozhodnúť sa pre klíčky raz týždenne alebo dvakrát maximum. Užite si klíčky a ťažiť z výhod!

load...