Zdravie a wellness

28 najlepších výhod bambuckého masla na pokožku, vlasy a zdravie

28 najlepších výhod bambuckého masla na pokožku, vlasy a zdravie

Vo forme oleja bohaté na tuky, ktoré sú odvodené od stromu Karité (tiež známy ako stromu shea) predstavuje riešenie pre mnoho kožu, zdravie a zdravotných problémov vlasov. Čisté bambucké maslo sa podobá hrudky karamelového zmrzliny. I keď to nemusí byť tak chutné ako zmrzlina, to je jedlé a často používaný v potravinárskych prípravkov.

Pomerne nedávno, to maslo získal obrovskú popularitu v západnom svete vďaka svojmu širokému využitiu v rôznych kozmetických produktov, ako sú pleťové vody, kozmetika, šampóny, kondicionéry a. Poďme sa dozvedieť viac o bambucké maslo a ako vám môže mať prospech. Pokračuj v čítaní!

Obsah

 • Čo je bambucké maslo?
 • History Of bambucké maslo
 • Prečo je bambucké maslo dobré?
 • Rafinovaný vs. Nerafinovaný bambuckého masla
 • What Kind Of bambuckého masla je najlepší?
 • Bambucké maslo Výživa Fakty
 • Výhody bambuckého masla pre pleť
 • Výhody bambuckého masla na vlasy
 • Ďalšie vlastnosti Healing Of bambucké maslo
 • Bambucké maslo Použitie
 • Výber a skladovanie tipy
 • Bambucké maslo Recepty
 • Najlepšie značky pre bambucké maslo
 • Kde kúpiť bambucké maslo?
 • Vedľajšie účinky bambuckého masla

Čo je bambucké maslo?

Extrahuje z orechov bambuckého stromu (maslovník africký paradoxa), ktorá je pôvodom z Afriky, bambucké maslo je mastný olej, ktorý existuje vo forme pevnej látky pri teplote miestnosti.

load...

Karité strom nesie ovocie a orechy vnútri plody majú prvoradý význam. Tieto matice sú rozdrvené, varené, a upravené tak, aby extrahovať svetlý tuk, ktorý sa bežne označuje ako bambucké maslo.

Hlavné zložky bambucké maslo zahŕňajú kyselinu olejovú, kyselinu stearovú, kyselinu linolovú, atď rýchlo vstrebáva do kože, pretože sa topí pri teplote tela. Jeho hydratačné a liečivé vlastnosti dokázať prospešné pre mnoho otázok pleti. Má tiež protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti (do istej miery), ktoré môžu byť použité na liečbu mnohých ochorení. Jeho podobnosť s mnohými rastlinných olejov je vhodný pre požitie (1).

Pozrime sa na históriu tohto bohatého orechovým maslom, než sa ponoriť do jeho blahodarné vlastnosti a výžive.

Späť na obsah

History Of bambucké maslo

Shea tree prirodzene osídlená západnú Afriku po stáročia, tiahnuci sa od Senegalu do Sudánu a do podhoria Etiópie. História Afriky dokumenty zmieňujú pohárov bohaté maslo používa pre starostlivosť o pleť a vlasy sú transportované počas Kleopatry vlády. Dokonca aj kráľovná zo Sáby vraj používal to!

load...

Strom bol použitý, aby sa rakvy pre skorých kráľov v Afrike, a maslo extrahujú z orechov bol používaný pre svoje liečivé a pre starostlivosť o pleť vlastnosťami. Strom je tiež považovaný za posvätný mnohých kmeňov v Afrike. To je stále vo veľkej miere používa v Afrike chrániť pokožku a vlasy od kruté slnka a suché vetry. Počas miesenie extrahovaný olej rúk bol populárny skôr, pokrok v technológii viedli k rôznymi spôsobmi, ako je filtrácia a ílu za použitia hexánu pre finálnu extrakciu bambuckého masla. Niekoľko kmeňov tiež zmiešať sa s palmovým olejom a použiť na účely varenia. To je väčšinou vidieť v severnej Nigérii.

Bambucké maslo vykazuje niekoľko zdravotných výhod a je používaný v celej rade kozmetických a liečivých vzorcov v kombinácii s inými rastlinnými zložkami. Tu je dôvod, prečo.

Späť na obsah

Prečo je bambucké maslo dobré?

Bambucké maslo je často používaný v hydratačné, krémy, pleťové vody a ďalších emulzia pre pokožku a vlasy. Je bohaté na tuky, ktoré z neho robia vynikajúci zvláčňujúce a pokožku zvlhčujúci činidlo robia. Pokusy tiež ukázali, že má protizápalové vlastnosti a antioxidanty. Tie môžu pomôcť znížiť zápalové ochorenie kože a poškodenie kože a vlasy prešli vplyvom voľných radikálov.

To tiež obsahuje vitamíny A a E, ktoré nielen udržať pokožku v optimálne zdravie, ale tiež chrániť ju pred poškodením škodlivým ultrafialovým slnečným žiarením. Tieto komponenty dávajú bambucké maslo mierny ochranný slnečný faktor (SPF). Vitamín E tiež upokojuje suchú pokožku a zlepšuje pružnosť pokožky, aby bol tento maslo dobré činidlo proti starnutiu (2).

Teraz, pokiaľ ide o druhy bambuckého masla na trhu k dispozícii, existuje niekoľko odrôd. Surový alebo čisté bambucké maslo je najprirodzenejšia forma, ktorá je zvyčajne žltá alebo zelená. To môže obsahovať niekoľko nečistôt, pretože nebol spracovaný vôbec a predáva sa hneď po vybratí z matíc. Tento surový verzia môže byť spracovaný rôznymi spôsobmi pre získanie rôznych odrôd bambucké maslo. Budeme diskutovať o nich nižšie.

Späť na obsah

Rafinovaný vs. Nerafinovaný bambuckého masla

Bambucké maslo môže byť rafinované alebo nerafinovaný. Surový rastlinný bambucké maslo je najčistejšia forma bambuckého masla, ktoré je najprirodzenejšou a najmenej spracovaný. Vzhľadom k tomu, že sa extrahuje ručne, je schopná udržať svoje vitamíny, minerály a ďalšie prirodzené vlastnosti. To sa podrobí základnému filtračného procesu za použitia hlinky, tenká, alebo iné metódy. Tie môžu mierne zmeniť masla jeho farbu, vôňu a textúru. To sa roztaví, nastaví sa do foriem a predáva vo forme tyčí alebo tyčami.

Nerafinovaný bambuckého masla sa ďalej delia do tried od A až F, sa značka A je najlepšej kvality.

Rafinovaný bambucké maslo, na druhú stranu, je spracovaný formou. Okrem filtračného procesu, ale tiež prechádza dezodoračné proces tým, že vysielanie alebo použitia chemikálií. To je tiež bielia, aby sa maslo belšie. Pridanie aditív je obvyklé pridávať vhodnú vôňu a zvyšuje tak životnosť (konzervačné látky) masla. Všetky tieto procesy, aby sa maslo bielej a veľmi hladký. Hlavnou nevýhodou použitia rafinované verzia bambuckého masla je, že všetky spracovanie prechádza znižuje jeho výživnú hodnotu.

Tento rafinovaný verzia môže byť očistený ešte ďalej, čo implikuje zapojenie viac procesov, aby bola ešte viac hladké a biele. To sa často deje, keď potrebuje bambucké maslo by sa mala zahrnúť do kozmetiky a výrobkov pre starostlivosť o pleť. Pomerne málo nutričných výhod dostať zničené po toľkých rafinačných procesov. Tento typ bambuckého masla, sa často označuje ako ultra-rafinované alebo vysoko rafinované bambucké maslo.

Niektoré spoločnosti tiež predávať svoje bambucké maslo ako ekologické. Jedná sa o nerafinované verzia, ktorá sa pestuje a zberá za použitia výhradne prírodných procesov.

Takže, ktorá odroda bambuckého masla je najlepší?

Späť na obsah

What Kind Of bambuckého masla je najlepší?

Je zrejmé, že nerafinovaný surový verzia je považovaná za najlepšie pre použitie. Je to preto, že jeho nutričné ​​vlastnosti sú stále neporušené. Rozhodnúť pre platové triedy verzii, ak je to možné.

Hojenie a hydratačné vlastnosti bambuckého masla možno pripísať na vrub jeho výživnú hodnotu. Tu je nutričné ​​údaje pre bambucké maslo.

Späť na obsah

Bambucké maslo Výživa Fakty

Fakty o výživovej hodnote
Veľkosť porcie 5 g bavlníkových jadier 20 dávok na 100 g 0,2 porcií na 1 až 8 šálok (30 ml 28 g) *
Energia na dávku 5 g:
Kalórie 44 kcal Kilojouly 185 kj
Živiny Za 1 až 8 šálok (30 ml) Na 100 g
Energia 1,023 kj (244 kcal) 3,700 kj (884 kcal)
Proteín 0g 0g
Celkový obsah tuku 28 g 99,9 g
Nasýtený 12,9 g 46,6 g
Trans-tuk 0,03 g (max) <0,1 g (max)
Polynenasýtený tuk 1,4 g 5,2 g
Mononenasýtený tuk 12,2 g 44 g
Cholesterol 0 mg 0 mg
Kyselina oktánová 0,06 g 0,2 g
Kyselina dekánová 0,06 g 0,2 g
Kyselina dodekanová 0,36 g 1,3 g
Kyselina tetradekánová 0,03 g 0,1 g
Kyselina hexadekánová 1,2 g 4,4 g
10,7 g 38,8 g
Kyselina palmitolejová 0,03 g 0,1 g
Kyselina oktadecénová (omega-9) 12,025 g 43,5 g
Kyselina oktadekadiénová (omega-6) 1,355 g 4,9 g
Kyselina oktadekatrienová (omega-6) 0,08 g 0,3 g
Fytosterolov 99 mg 357 mg
Celkový obsah sacharidov 0g 0g
Cukry 0g 0g
Diétne vlákno 0g 0g
Voda 0,028 g (max) <0,1 g (max)
Minerály: (všetky) 0 mg alebo μg (mikro gramov) 0 mg alebo μg (mikrogramov)
Vitamíny: (všetky) 0 mg alebo μg (mikro gramov) 0 mg alebo μg (mikrogramov)
Folát (celkom) 0 ug (mikro gramov) 0 ug (mikrogram)
Zložky: bambucké maslo

Bambucké maslo obsahuje UV-B absorbujúce estery triterpény, ako je napríklad kyselina škoricová a tokoferoly. Okrem týchto, ale aj vysoké percento fytosteroly, triterpény, a uhľovodíky, ako je karitény. Ďalej obsahuje:

 • Mastné kyseliny: Bambucké maslo obsahuje päť základných mastných kyselín a to palmitovú, stearovú, olejovú, linolovú a arachidové kyseliny, s vyšším podielom kyseliny stearovej a kyseliny olejovej, ktoré dohromady pripadá 85 - 90% mastných kyselín. Kyselina stearová poskytuje tuhú konzistenciu, zatiaľ čo kyselina olejová má vplyv na tvrdosť alebo mäkkosť bambuckého masla.
 • Fenolové látky: Fenolové zlúčeniny sú známe pre svoje antioxidačné vlastnosti. Bambucké maslo obsahuje 10 fenolové zlúčeniny, z ktorých 8 sú katechíny. Tradične sa extrahuje bambucké maslo má vyššiu úroveň, než fenolové, že sa extrahuje hexánom. V skutočnosti obsah katechín bambuckého tuku je vyšší ako celkový obsah fenolové zrelých olív. Celková koncentrácia a relatívnej percento jadier bambuckého sa líši od oblasti k oblasti, v závislosti na úrovni environmentálneho stresu trpeli stromov (3).
 • Vitamín E: tokoferol je inak známy ako vitamín E. Rôzne verzie tohto možno nájsť v bambucké maslo, ale ich koncentrácia sa pohybujú v závislosti od klímy a niektoré ďalšie faktory, ako je extrakčné metódou masla (4).
 • Vitamín A a vitamín F: Títo sú tiež nájdené v bambucké maslo prirodzene. Môžu pomôcť pri liečbe kožných ochorení ako sú ekzémy, dermatitída, a dokonca spomaliť predčasnému starnutiu (5).

Bambucké maslo je považovaný za superfood pre kožu, je bohatý na nenasýtené tuky, s veľkým podielom non-zmýdelnitelný zložiek, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny E a D, fytosteroly, provitamínu A, a alantoín. To sa používa od nepamäti pre starostlivosť o pleť, starostlivosť o novorodenca, a spotreby. Nižšie sú jeho rôzne výhody pre kožu.

Späť na obsah

Výhody bambuckého masla pre pleť

1. Hydratuje suchú pokožku

Bambucké maslo je vynikajúci krém na tvár a telo. Obsah tuku je zodpovedný za jeho zvláčňujúce a zvlhčujúcich vlastností (6). Nezapadne na vlhkosti v pokožke a udržuje ju hydratovanú dlho. Dehydratovaná a suchá koža sa stáva tvrdý a šupinaté. Určité časti tela môže dokonca vznik kožných prasklín v dôsledku sucha. Bambucké maslo môže vyživujú pokožku s jeho obsahom tuku. To môže tiež pomôcť na zmäkčenie kože na ruky a nohy a urobiť z neho vláčnu. To preniká kožou ľahko, bez upchatia pórov, a je účinný pre suchú pleť.

Používať bambucké maslo liečiť popraskané päty, suché kutikuly a hrubé škvrny na koži. Môžete tiež použiť ho jednoducho hydratuje pokožku počas chladnejších mesiacov.

2. Považuje akné a škvŕn

Bambucké maslo je známy pre svoje liečivé účinky, ktoré možno pripísať prítomnosti niekoľkých mastných kyselín a rastlinné steroly, ako sú olejové, palmitovej, stearovej, a linolenová. Tieto zložky v oleji rozpustnej nie sú podrobené zmydelnenia alebo previesť na mydlo na prichádzajúce do styku s alkáliami. Bambucké maslo je viac ako zmydelnenia ako iné orechových olejov a tukov, a preto odovzdávanie veľký liečebný potenciál. Drsný, nerafinovaný Bambucké maslo je účinný pri liečbe kožné vyrážky, olupovanie kože po opaľovaní, jaziev, strií, mráz hryzie, popáleniny, športovci nohy, bodnutie hmyzom a žihadlá, a akné (7).

3. Znižuje zápal kože

Bambucké maslo má niekoľko derivátov kyseliny škoricovej, ktoré vykazujú protizápalové vlastnosti. Tieto vlastnosti, aby bolo prospešné pre zlepšenie ochorenie kože, ktoré vyplývajú zo zvýšenia zápalových zlúčeniny (8). Generalizované zápaly z podmienok, ako je dermatitída a rosacea môže byť zmiernený pomocou bambucké maslo na postihnutú oblasť. Spáleniny od slnka, vyrážky, rezné rany, odreniny a ktoré môžu mať za napúčanie možno tiež liečiť pomocou tohto maslo.

4. Anti-Aging a Anti-Free Radical Agent

Bambucké maslo je považovaný za jeden z najlepších anti-aging prípravky pre kožu. To stimuluje produkciu kolagénu, mladistvý lešenia proteín v koži. Vitamíny A a E našiel v tomto masle udržujú pleť vláčnu, vyživovaná a žiarivý. Pri pravidelnom používaní redukuje vrásky a tiež zabraňuje predčasnému vrások a tváre linky. Jeho proti starnutiu vlastnosti môžu tiež byť pričítaný jeho schopnosti zvýšiť prekrvenie kože a podporiť obnovu buniek.

Tieto vitamíny, spolu s katechíny, tiež vyvíjať antioxidačný účinok proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú pokožku. Tieto voľné radikály sú často nájdené v našom prostredí v škodlivín a dráždivé látky. Slnečné lúče môžu tiež zvýšiť voľné radikály v koži, čo môže ľahko poškodiť kožné bunky. Estery kyseliny škoricovej v bambuckého tuku sa zabránilo poškodeniu od týchto zlúčenín, pretože im dáva kožu antioxidačné podporu (9, 10).

5. Poskytuje úľavu Itchy a odlupovanie kože

Pre svrbenie kože, ako hydratačné a protizápalové vlastnosti bambucké maslo ukázať ako výhodná. Sucho môže spôsobiť kožné začať olupovaniu a / alebo sa stanú šupinatá. To môže spôsobiť, že koža svrbieť. Zvlhčovacie mastné kyseliny bambucké maslo môže poskytnúť úľavu od zásobovania pokožky s olejmi, ktoré potrebuje. V prípade, že svrbenie je kvôli stavu pokožky, ako je lupienka, protizápalové aktivita bambuckého masla funguje naozaj dobre na to (11, 12) zmierniť.

6. Obnovuje pružnosť pokožky

Non-zmydelneniu ohľadu na to, a vitamín F v tomto masla sú životne dôležité zložky pre udržovanie elasticity pleti. Bambucké maslo tiež zlepšuje tvorbu kolagénu v koži. Preto jeho použitie obnovuje prirodzenú pružnosť pokožky okrem hydratačné, zvláčňujúce a skrášľovanie ju (13). Obnovený pružnosť tiež zaisťuje zníženej vrások a škvŕn.

7. Znížiť Razor Podráždenie a hrbole

Holiace strojčeky vlasy pomocou možno často opúšťajú vaša pokožka podráždená a svrbí. V niektorých prípadoch môže dokonca rozvinúť hrbole pridanie holenie v dôsledku podráždenia. Bambucké maslo môže pomôcť znížiť akonáhle ju hydratuje a upokojuje podráždenú pokožku. Môžete tiež použiť maslo deň pred holením, aby sa vyrovnalo kožu a vlasy. To umožní, aby tento proces holenia ľahšie a rýchlejšie a nezanecháva žiadne škvrny podráždené za sebou (14, 15).

8. Znižuje strií

Bambucké maslo je často používaný ako bázy v masti alebo krémy pripravené bežne pre liečbu strií. To je preto, že to môže výrazne pomôcť zabrániť a znížiť strie, vytvorené v priebehu tehotenstva v dôsledku zvýšenia telesnej hmotnosti a / alebo chudnutie. Tieto značky sú tvorené, keď koža sa tiahne za jeho pružnú kapacitu. Aplikácia bambuckého masla obnoví prirodzenú pružnosť pokožky a tiež zlepšiť produkciu kolagénu. Je to prírodné zmäkčovadlo. Každodenné masáž postihnutej oblasti s touto hojenie kože maslo môže odľahčiť strie (16).

9. Pomáha upokojiť pleť a dieťa zaparenín

Surový rastlinný bambucké maslo je vynikajúci prírodný krém, ktorý je bez chemických látok. Tak, to je ideálny pre starostlivosť o malé deti, pretože vedľa toho, že jemný a príjemný na dotyk, je špeciálne upravená pre jemnú a citlivú pokožku detí. To môže byť použitá po kúpeli a tiež slúži k uzdraveniu ekzém alebo zaparenín na kožu dojčiat a batoliat (17).

10. Vynikajúca Starostlivosť o pery

Bambucké maslo je ľahko vstrebateľný a poskytuje extra vlhkosť a živiny, že pery potrebujú v chladnom období a suchého počasia. Tak sa chová ako dokonalý balzam na pery, a je tiež účinný pre liečbu suché a popraskané pery. Pri aplikácii, vytvára bariéru na pery a udržuje vlhkosť v pokožke (18, 19).

Po tomto rozsiahlom zozname, ako shea butter môžu využiť našu pokožku, dajte nám teraz diskutovať o jeho prínos pre vlasy. To je považované za prirodzené kondicionér na vlasy, vďaka hydratačným a liečivé vlastnosti. Niektoré z mnohých výhod bambuckého masla na vlasy, sú uvedené nižšie.

Výhody bambuckého masla na vlasy

11. Opravy poškodené vlasy

Rad chemických úprav, ako rovnačky, trvalej ondulácii, a natáčky sú zodpovedné za odtiahnutie prirodzenú vlhkosť z vlasov. Bambucké maslo môže pomôcť obnoviť túto stratenú vlhkosť. Zároveň chráni vlasy pred nepriaznivým poveternostným podmienkam a škodlivým voľným radikálom v ovzduší a vody. Okrem toho, bambucké maslo má nízku SPF, ktorá je dostatočná pre ochranu vlasov pred poškodením slnkom spôsobené v dôsledku vystavenia ultrafialovému žiareniu. Je to opraví škody, ktorá už bola spôsobená nepriaznivými vplyvmi počasia a slnka. To je do značnej miery v dôsledku skutočnosti, že akonáhle absorbovanej, bambucké maslo nátery vlasu tak, aby bol chránený pred tepelným nástroje alebo iné poškodzujúce materiálu vedie pozdĺž vlasy. To je výhodné najmä pre spracované alebo farbené vlasy. To tiež chráni vlasy pred soľou a chlóru pri aplikácii pred plávaní (20).

Tu je jednoduchý spôsob, ako zahrnúť bambucké maslo v starostlivosti o vlasy režime:

 • Vezmite lyžicu surového alebo nerafinované bambucké maslo a roztaviť ju v mikrovlnnej rúre po dobu 30 - 60 sekúnd.
 • Akonáhle sa maslo ochladzuje mierne, pridajte niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja. Tento krok nie je povinný.
 • Robiť malé časti vlasov a aplikovať skvapalneného maslo na vlasovú pokožku a celej dĺžke vlasov.
 • Nechaj to na pol hodiny a potom opláchnite vlasy s jemným šampónom.

Strata 12. Zabraňuje vlasov

Mastné kyseliny bambuckého masla kondicionovania pokožky hlavy a vlasov. To tiež poskytuje mnoho základných živín, ktoré zlepšujú aj vlasovú pokožku a vlasy zdravie. Títo, podľa poradia, bude vaša vlasové folikuly silnejší a znížiť pokles vlasov a vypadávanie vlasov. Ďalšou dôležitou vlastnosťou bambuckého masla, ktoré môže zabrániť vypadávaniu vlasov je jeho protizápalové vlastnosti. Skalp podmienky môžu byť liečené týmito zlúčeninami, čím sa zníži straty vlasov. Vaše vlasy budú hustnúť a majú prirodzený lesk pri použití bambucké maslo (21).

13. Zmierňuje suchý a svrbivý skalp

Bambucké maslo je účinný v upokojujúce suchú, svrbiacu pokožku hlavy alebo lupy. To má protizápalové vlastnosti a vysokým obsahom tuku, ktoré sa dostanú vstrebáva do kože bez zanechania mastný zvyšok, za alebo upchatie pórov (22). Z toho dôvodu, že je veľmi účinné pri poskytovaní úľavy od suchej pokožky hlavy, psoriasis na koži hlavy a ďalšie skalp podmienok.

14. Považuje rozštiepené končeky a zlomeniu

Bambucké maslo pôsobí hydratačné a regeneračné účinky na vlasy a vlasovú pokožku. To posilňuje vlasové pramienky a obmedzuje lámavosť. Tiež je bohatý na vitamíny A a E, upokojuje suché vlasy a rozštiepené končeky rúča (23).

15. Účinné prírodné kondicionér

Prítomnosť vitamínov A a E je bambucké maslo vynikajúcou voľbou, aby hydratujú vlasy od korienkov ku končekom. Môže byť použitý ako prírodné kondicionér. Je to vysoko účinný v blokovaní v vlhkosti, bez toho aby sa opustil vlasy mastné alebo ťažký (24).

16. Udržujte Rebel krútia In Place

Bambucké maslo je skvelé pre zmäkčenie a revitalizáciu lámavé vlasy. Vzhľadom k svojej nemastným povahy, to pomáha kontrolovať a šíriť prebytočný olej vo vlasovej pokožke. Masírovať vlasy s dostatočným množstvom bambucké maslo vám môže dať mäkké, hodvábne a zvodné kučery. Táto výhoda bambuckého masla je použiteľný pre suché, rovnako ako krehké, vlnité vlasy. Bambucké maslo by mala byť použitá dvakrát týždenne pre rast vlasov. Tým sa zlepší štruktúra vlasov a hydratujú vlasy. Má široké použitie v zložených ošetrenie vlasov vďaka svojim vlastnostiam zmäkčovadlá (25).

Na vlasy a pokožku výhody sú dosť a sú tým, čo bambucké maslo sa najčastejšie používa. Avšak, toto bohaté maslo má aj niektoré ďalšie výhody, ktoré robia to viac univerzálna. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o nich.

Späť na obsah

Ďalšie vlastnosti Healing Of bambucké maslo

17. Upokojuje bolesti svalov

Svalová bolesť je často výsledkom zápalu v postihnutom mieste v dôsledku námahy alebo svalové ochorenie. Tradične, bambucké maslo bol značne použitý v Afrike k úľave od bolesti svalov a bolesti. Aj napriek tomu, že neexistuje žiadny konkrétny dôkaz pre toto, spätná väzba od ľudí, ktorí používajú bambucké maslo masírovať postihnutom mieste ukázala, že si všimol, zníženie opuchu, rovnako ako bolesti (26).

18. Reuma

Reumatizmus je často charakterizovaný bolesť kĺbov, zápalu a stuhnutosti. Bolesť a opuch môžu byť tiež prítomné len vo svaloch alebo fibrózne tkaniva. Používa sa vo forme masti na častiach tela, ktoré postihuje reumatizmom uľahčiť opuch a bolesť. Jeho protizápalové vlastnosti majú kľúčový význam aj tu reumatizmus je v podstate zápalové ochorenie (27).

19. Artritída

Chronické ochorenie kĺbov, ktorý je často spájaný s pribúdajúcim vekom, obezity a trauma, artritída môže byť pre ľudí, ktorí ním trpia veľmi bolestivé. Tá bolesť je takmer konštantný a narúša základné pohyb a kvalitu života vo pacienta artritídy. Nezmydelniteľných materiál bambuckého masla je primárne zložený z triterpénov. Tieto zlúčeniny majú protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Jeho použitie u pacientov s artritídou preukázala vynikajúce výsledky vo zmiernenie opuchu a bolesti. Presný mechanizmus účinku nie je doposiaľ známy. Avšak, triterpény sú považované za hlavný faktor prispievajúci k týmto výsledkom (28, 29).

20. Nosová zápal a upchatiu

Až sa nabudúce budete mať upchatý nos, všetko, čo potrebujete urobiť, je použiť nejaký bambucké maslo v prínosových dierkach pomocou prsta. To môže znieť divne, ale funguje to. Prekrvenie nosovej sliznice je často výsledkom zápalu vnútorného obloženia nosových priechodov. Protizápalové zlúčeniny bambucké maslo môže znížiť tento zápal a vyčistíte nos. V štúdii na testovanie účinnosti bambuckého masla, ktorej účastníci zažili nosovej vôle zahlteniu len za 90 sekúnd (30).

21. Znižuje hladinu cholesterolu

Ako sme sa už zmienili, bambucké maslo je jedlé a ich používa mnoho ľudí v Afrike na prípravu potravín. Neznáme Výhodou pridávanie bambucké maslo do svojho jedálnička, je jeho schopnosť znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Toto maslo je bohatý na kyselinu stearovú, čo je typ nasýtených mastných kyselín, ktoré bolo preukázané, že znižuje lipoproteínu a hladinou cholesterolu v štúdii publikovanej v American Journal of Clinical Nutrition (31).

22. Pomáha liečbe hnačky

Hnačka je príznakom mnohých ochorení a môže tiež dôjsť len samo od seba. To môže byť liečená pomocou širokú škálu liekov a bylinných výmyslov. Tam je zvýšený dopyt v týchto dňoch za prídavku bambuckého masla na výrobky diétne pomoci, ktoré sú formulované na liečbu hnačky. To je založené na tradičnom zvyku bambuckého masla pre svoje anti-hnačkových vlastnosťami (32).

Niekoľko ďalších použitia bambucké maslo sú diskutované v ďalšej časti.

Späť na obsah

Bambucké maslo Použitie

23. Hojenie rán

Bambucké maslo má vlastnosti kože hydratačný, a tie sú doplnené liečivými účinkami, pretože širokú škálu phytonutrients, ktoré obsahuje. Rany, rezné rany a odreniny sa hoja rýchlo pravidelné používanie bambuckého masla. To dostane ľahko vstrebáva do hlbších vrstiev kože, kde zásobuje všetky esenciálne tuky a živiny a zároveň podporiť funkcie opravy bunkovej zvýšením mikrocirkulácie (33).

24. Uštipnutia hmyzom

Vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu A, podporuje hojenie a dezinfekciu a upokojuje kožné alergie, ako sumachu jedovatá a bodnutí hmyzom (34). Protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti urýchľujú hojivý proces (35). Uhryznutie hmyzom sú často náchylné k rozvoju infekcie, a to môže byť zabránené použitím bambucké maslo na to.

25. Dermatitída, lupienka a ekzém

Podmienky, ako dermatitída, lupienka, ekzémy a spôsobiť, že koža, aby sa stal suché, šupinatá, nerovnomerný, šupinatá a / alebo svrbenie. A zaobchádzať s nimi, musíme zložka, ktorá funguje ako hlboký hydratačné a zmierňuje zápal. Bambucké maslo obleky tento profil dokonale. To je považované za vynikajúci hydratačný krém pre ekzému, psoriázy a dermatitídy, pretože jeho účinných zvláčňujúce a zvlhčujúcich vlastností. Protizápalové vlastnosti tejto hustej masla môžu byť použité pre zmiernenie opuch a svrbenie (36, 37, 38). Lekári často odporúčajú bambucké maslo pre ľudí, ktorí trpia týchto kožných ochorení ako je bezpečná a dobre tolerovaná.

26. UV Protection

Bambucké maslo pôsobí ako prírodné ochranu proti slnečnému žiareniu tým, že poskytuje ochranu proti ultrafialovému žiareniu zo slnka, hoci úroveň ochrany, ktorú môže byť variabilná. Kyselina škoricová, nájdený v bambucké maslo, je zlúčenina, ktorá poskytuje ochranu proti UV žiareniu, a SPF sa pohybuje v rozmedzí od 6 - 10 v závislosti na kvalite masla je. To sa neodporúča používať bambucké maslo sám ako ochranu proti slnečnému žiareniu, ako jeho SPF je považovaný za nízke poskytnúť dostatočnú ochranu pred škodlivými lúčmi. Bambucké maslo je najlepšie používať po slnení upokojiť pokožku a tiež obrátiť oxidačného poškodenia spôsobené slnkom (39).

27. Alternatívou k kokosový olej, maslo, alebo olivový olej varenie

Zdravé tuky, antioxidanty a protizápalové látky - všetky z nich, aby shea butter životaschopnú a lepšou voľbou než bežný masla alebo dokonca kokosový olej a olivový olej. To by mohlo trvať jeden alebo dva, aby si zvyknúť na jeho chuť deň, ale jeho výhody sú dosť a stojí úprava. Používať ho pre sa hýbať-vyprážanie alebo jednoducho pridať malé Hromádka do svojho ranného smoothie žať svoje výhody. Dalo by sa dokonca nahradiť ho maslom alebo masťou pre vaše toasty, sendviče a palacinky. Ako vždy rozhodnúť pre nerafinované verziu, a to aj pre varenie / stravovacie účely.

Takže mnoho výhod! Ale môžete byť stále trochu zmätená o tom, ako nájsť najlepší bambucké maslo. No, vaše pochybnosti vymazaný v ďalšej časti. Budeme tiež hovoriť o najlepší spôsob, ako ho uložiť.

Späť na obsah

Výber a skladovanie tipy

Bambucké maslo nákupné tipy

Pri nákupe bambucké maslo udržať tieto ukazovatele na pamäti:

 • Pozrite sa na surový alebo nerafinované verzii bambuckého masla.
 • Uistite sa, že maslo pochádza z dôveryhodného zdroja, alebo spoločnosť, ktorá verí v etiky, fair trade, a je šetrný k životnému prostrediu.
 • Skontrolovať vôňu bambuckého masla je. Malo by to byť trochu orechové alebo zemitý. Akékoľvek plast-like alebo chemický zápach naznačuje, že sa nejedná o nerafinovaný verzie.
 • Ak je to možné, pokúste sa na malom množstve bambucké maslo na ruky. Malo by to byť upokojujúce a hydratačné.
 • Pokiaľ ide o farby, pohybuje sa celkom dosť, pokiaľ ide o nerafinované verzii. Uistite sa, že maslo sa chystáte na kúpu nie je slonovinovej farby ako svetlejšia farba indikuje, že prešiel rafinácie procesu bielenia.

Ako uchovávať bambucké maslo

Najlepší spôsob, ako uložiť 100% bambucké maslo je skladovať v chladnom prostredí, vo vzduchotesnej nádobe. Chráňte ho pred slnkom. Pomerne často vitamín E sa pridáva k bambucké maslo k zvýšeniu jeho trvanlivosti. V priemere 100% bambucké maslo má životnosť dva roky. Ak máte pocit, kyslú / zatuchnutý zápach, môže to byť čas, aby zahodil to.

Tu sú niektoré jednoduché recepty pre starostlivosť o pleť, ktoré môžete vymyslieť doma s bambuckým maslom.

Späť na obsah

Bambucké maslo Recepty

(A) Telové maslo mlieko

Budete potrebovať
 • 1 šálka surové bambucké maslo
 • 1-2 šálky panenský kokosový olej
 • 1-2 šálky mandľový olej
recept
 1. Roztaviť kokosový olej a bambucké maslo v dvojlôžkovej kotla.
 2. Dobre premiešajte a nechajte vychladnúť na pár minút.
 3. Pridať mandľový olej a dobre premiešajte.
 4. Položte to v chladničke po dobu 10 - 15 minút. Tieto oleje by mali začať tuhnúť málo.
 5. Po naštartovaní prirodzený proces tuhnutia, bič zmes olejov pomocou ručného mixéra alebo mixéra Kitchen Aid, až sa dostanete hustú krémovú konzistenciu.
 6. Preneste tento vzduchotesnej nádobe a udržiavať ju stranou. Mohlo dôjsť k stanoveniu.
 7. Použiť, ak je vyžadovaný, aby hydratujú tela.

Môžete tiež pridať éterické oleje podľa vlastného výberu v mandľové kroku oleja.

(B) Lavender Mint balzam na pery

Budete potrebovať
 • 2 lyžice surové bambucké maslo
 • 1 lyžica včelí vosk
 • 1 lyžica panenský kokosový olej
 • 6-7 kvapiek levanduľový olej
 • 6-7 kvapiek mäty piepornej
recept
 1. Rozpustíme bambucké maslo, včelí vosk a kokosový olej v dvojlôžkovej kotla.
 2. Len nech vychladnúť mierne a potom pridajte éterických olejov.
 3. Dôkladne premiešajte a nalejte odvar do malých nádob alebo balzam na pery plechovkách.
 4. Nechať stranou, kým obsah sady.
 5. Používajte raz alebo dvakrát denne ako bežný balzam na pery.

Viete, veľa o bambucké maslo teraz. Pomôžeme vám trochu ďalej tým, že navrhne niektoré dobré značiek na trhu a kde ich môžete nájsť.

Späť na obsah

Najlepšie značky pre bambucké maslo

1. Lepšie Bambucké maslo

Ich nerafinované bambucké maslo je celkom populárny. To je 100% čistý a ručné práce. Jedná sa o jednu zo značiek s najlepšími hodnotenie zákazníkov.

2. Radha Beauty

Táto značka je krutosť-free a ponúka nerafinovaný verzii bambuckého masla za rozumnú cenu.

3. Molivera Organics

Predajú Raw africké bambucké maslo, ktoré prichádza v UV chránenej vane. Jedná sa o vynikajúci výhodu, pretože svetlo je vedený von a nemôže brániť prospešné zlúčenín prítomných v masle.

4. Mary Taylor Naturals

Táto spoločnosť dováža svoje bambucké maslo z Ghany, Afrika. Je to 100% prírodné a ekologické značku, ktorá neobsahuje žiadne prísady, vône, konzervačné látky vo svojom bambucké maslo.

5. Sky Organics

Maslo je výhodná vani a nezanecháva lepkavý zvyšok, ktorý je vidieť u niektorých iných značiek.

Späť na obsah

Kde kúpiť bambucké maslo?

S pokrokom v e-commerce webové stránky, väčšina značiek pre surové a organické bambucké maslo je možné zakúpiť on-line. Niektoré organické obchody a veľké rezortné obchody môžu tiež skladovať v ich starostlivosti o pleť a starostlivosť o vlasy sekcií.

Aj keď je dôležité vedieť, ako určitá zložka vám môžu ťažiť, je rovnako dôležité poznať jej vedľajšie účinky. Pre bambucké maslo, ktoré sú uvedené nižšie.

Späť na obsah

Vedľajšie účinky bambuckého masla

Tieto vedľajšie účinky môžu byť spôsobené miestnej aplikácii alebo požití bambucké maslo:

 • Svrbivé vyrážky
 • Žihľavka
 • Nevoľnosť
 • Slabosť
 • Závrat
 • Bolesť hlavy
 • Bolesť brucha

Stretnete Ak sa niektorý z vyššie uvedených príznakov, okamžite prestaňte používať bambucké maslo a poradiť sa s lekárom. Alergia na bambucké maslo nie je tak časté, ale je lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať. Ak ste nikdy predtým použité bambucké maslo, je to najlepšie urobiť malú náplasť skúšku na malej ploche na hornej predlaktia.

Späť na obsah

Tu sú odpovede na niekoľko otázok získaných od našich čitateľov o bambucké maslo.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Prečo je bambucké maslo nazýva, dámska zlato '?

V Afrike, mnoho žien zarábať na živobytie tým, že pracuje v priemysle maslo karité, čo je názov, ženské zlato '.

Je bambucké maslo jedlé?

Áno, to je bezpečné jesť.

Aká je trvanlivosť bambucké maslo?

Priemerná skladovateľnosť bambuckého masla je dva roky, ale môže kolísať v závislosti na značke.

Je bambucké maslo prírodné?

Áno, bambucké maslo sa získava z orechov bambuckého stromu, ktorý rastie prirodzene v západnej Afrike.

Akú farbu by mali byť bambucké maslo?

Surové alebo nerafinované bambucké maslo môžu byť rôzne odtiene žltej alebo dokonca mierne bielej.

Čo Bambucké maslo vonia?

Nerafinovaný bambuckého masla má zemitý alebo orechovú vôňu. To môže mať malý Smokey vôňu rovnako.

Sú všetky bambucké maslo rovnaké?

Nie, oni nie sú! Bambucké maslo je k dispozícii v rôznych variantoch, v závislosti na opracovanie. Tieto nerafinované a rafinované verzie sú najobľúbenejšie.

Je bambucké maslo vegan-friendly?

Ak kupujete 100% bambucké maslo, je to vegan-friendly, pretože je čisto rastlinnej báze produktov a. Produkty, ktoré obsahujú bambucké maslo, nemusí byť vegetarián príjemný v podobe ďalších prítomných zložiek.

Je bambucké maslo bezpečná pre ľudí s maticou alergiami?

Aj napriek tomu, že bambucké maslo pochádza zo stromu matice, neboli orech alergia boli zaznamenané na to tak ďaleko.

Dúfam, že ste našiel článok užitočný. Skúste bambucké maslo a dajte nám vedieť, ako vám to pomohlo.

load...