Zdravie a wellness

Top 10 prínosov ananásovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Top 10 prínosov ananásovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Ananás je kráľ tropického ovocia. Je to bezpochyby naozaj chutné ovocie, ale vedeli ste, že je plný vitamínu B1, B2, B3, B5, B6 a C, mangán, meď, draslík, beta-karotén, kyselina listová a vláknina? A viete, čo je najlepší spôsob, ako ich dostať všetky tieto živiny? No to je náročné to vo forme šťavy, pretože pomáha pri dodávaní živín rýchlejšie. Hoci ananásový džús nie je prvou voľbou každého z nás, som si istý, že bude uvažovať ako jedna z možností, akonáhle si prečítať o všetky výhody, zdravie a krásu, čo môže ponúknuť.

Ananásový džús Zdravie Výhody

1. Účinné Artritída riešenie:

Ananás šťava je zaťažené enzýmom známym ako Bromelaín. Mnoho vedeckých štúdií ukazujú, že bromelain je prírodná protizápalová látka. To je obzvlášť účinná proti artritíde, takže ak máte artritídu, mali by ste ho okamžite pridať do svojho jedálnička. Bromelain tiež má liečivé vlastnosti, ktoré si zvýraznené, keď je použitý s kurkumou.

2. Považuje trávenie a trávenie súvisiace problémy:

Bromelain pomáha štiepiť bielkoviny. Bielkoviny sú ťažko stráviteľné a často pôsobí ako príčina poruchy trávenia a tráviace problémy spojené. To tiež obsahuje malé kúsky vlákien, ktoré môžu prispieť k de-upchať tráviaci trakt a črevnú takže namiesto svojho obľúbeného zažívacieho pomoci alebo antacidá, vypiť pohár ananásového džúsu.

load...

3. Prírodné diuretikum:

Aj keď všetci vieme, že jablko denne udrží lekára preč, ale nie každý má rád jablká a nemusí rád, keď to každý deň. Ak ste nudí jablká, ale chcú zdravotné výhody, ktoré ponúka, skúste ananásový džús. Ananásová šťava je prírodné diuretikum pomáha udržiavať zdravie vašich obličiek, čo je orgán zodpovedný, ako sa zbaviť toxínov v tele.

4. Trvá na kardiovaskulárne zdravie:

Vitamín C, beta karotén a antioxidanty v ananásovej šťavy pomáhajú vaše telo k udržaniu kardiovaskulárne zdravie. To tiež pomáha znižovať krvný tlak a je veľmi účinná v boji proti hypertenzii, čo prispieva k zníženiu rizika ochorenia srdca.

5. Náprava pre menštruačné poruchy:

Ananásová šťava je veľmi účinný liek, pokiaľ ide o menštruácii. Bromelain má analgetické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť ženám, ktoré trpia nepríjemné alebo bolestivé obdobie.

load...

6. Podporuje zdravé kosti:

Mangánu prítomný v ananásu je dobré, ako to pomáha v rozvoji a udržiavaní silné a zdravé kosti. Keď sa šťava up ananás, džús obsahuje takmer 73 percent mangánu, ktoré telo potrebuje. To je obzvlášť výhodné pre pestovanie detí, pretože pomáha v raste a vývoji kostí, zatiaľ čo pre dospelých; bránia problémy súvisiace s kosťou, ako je osteoporóza ich posilnenie.

7. Zdôrazňuje zrak:

Beta-karotén a vitamín A pomoc pri udržaní zraku, pretože zabraňujú makulárnej degenerácie, čo je hlavným dôvodom k strate zraku v starobe.

 [Čítajte: ananásový Diéty Je výhody]

8. Podporuje zdravie ústnej dutiny:

Ak chcete zabezpečiť dobrý zdravotný stav vašich zubov a zabrániť časté výlety k zubárovi pridajte ananásový džús do svojho jedálnička. Ananásová šťava obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha pri posilňovaní ďasná a udržať vaše zuby zdravé a silné. Vitamín C tiež pomáha pri prevencii tvorby plaku a znižuje riziko vzniku ochorenia parodontu a zápal ďasien, pretože obmedzujú bakteriálne aktivity.

Ananás Výhody pre pleť

9. Robí Skin Clear:

Vitamín C v ananásovej šťavy je veľmi účinná liečba akné. Môžete sa zbaviť akné a akné značiek pomocou to ako toner alebo používanie a nechať zaschnúť a potom umývanie studenou vodou. Tak, ananás na koži, je jedným z dokonalých opravných prostriedkov, ako zarobiť kože jasné.

10. Najlepším zdrojom antioxidantov:

Ako ananásová šťava je plný vitamínu C a draslíka, je to jeden z najlepších zdrojov antioxidantov vonku. Medzi antioxidanty zvýši nielen svojou imunitu, ale tiež pomôcť, aby sa vaša pleť a telo cítiť a vyzerať mladšie.

Takže to nie je len použiť ananás na skrášlenie vášho pohár džúsu alebo kokteily, ale tiež spotrebujú jej šťavy. Je to predovšetkým osviežujúci v lete. Tu je malý tip - pridať pár kvapiek citrónu. Tým sa nielen zvýši chuť, ale aj zvýšiť obsah vitamínu C, ktorý, ako som spomenul má mnoho výhod pre vaše telo.

load...