Zdravie a wellness

16 úžasných prínosov päťlistého chaste stromu pre pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných prínosov päťlistého chaste stromu pre pokožku, vlasy a zdravie

Fived listnatých drmek, tiež známy ako cudný strom bobule, je rodák z Strednej Ázie a Stredomoria. Volal nirgundi v sanskrte, rôzne časti tohto stromu je široko používaný v Ayurveda ako prírodný liek na rôznych zdravotných problémov. So svojimi nespočetnými výhod hneď od zmiernenie klimakterických a pre-menštruačné problémy, na boj s endometriózou a prevenciu potrat, sa stal ozajstným priateľom žien po celom svete. Nielen, že tento zázrak bylina nám pomáha zostať zdravý, ale tiež nám pomáha vyzerať naše absolútne najlepšie! Chcete vedieť, ako na to? Pokračuj v čítaní!

Kožné Výhody Päť veľkolistá drmek:

My ženy majú tendenciu investovať veľa emócií a peňazí, aby to pristane. Ale tento jednoduchý bylina môže ísť dlhú cestu, aby nám krásnu a zdravú pokožku:

1. Prírodné Antidote na akné:

Mnoho žien skúsenosti akné v priebehu menštruačného cyklu. Štúdie vykonané na nirgundi naznačujú, že táto rastlina mohla pomôcť zmierniť akné vzplanutia počas predmenštruačného obdobia.

load...

2. Lieči rany a rôzne podmienky kože:

Silný analgetický, protizápalový a antibakteriálny činidlo, list tejto rastliny prispieva k urýchleniu procesu hojenia rany. To tiež zabraňuje ranu pred napadnutím infekciami. Obklad sa s jeho listy môžu byť umiestnené nad postihnutého regiónu pre rýchlejšie zotavenie. Nirgundi olej možno použiť na čistenie rany vyhýbať infekcie a zápach.

Vlasy Výhody Päť veľkolistá drmek:

Krásne, lesklé a skákacie vlasy sen všetkých žien! Ale môže nirgundi pomôcť pri realizácii tohto sna? Určite plechovka!

3. AIDS v rast vlasov:

Olej z listov tohto stromu môže byť použitý ako vlasové tonikum. Pravidelná aplikácia je známe, že omladenie vlasy a zabrániť padaniu vlasov a podporuje rast vlasov. Určité ajurvédskej lekári predpisujú nirgundi olej ako liek na plešatosť príliš.

load...

4. Zaháňa pokožku hlavy infekcie a lupiny:

Štúdie naznačujú, že je známe, že pravidelné používanie na olivový olej vyrobený z listov drmek zmierniť a odvrátiť skalp infekcií, vrátane vši a lupín.

5. Pre sviežu, čierne vlasy:

Ženy užívajúce nirgundi olej ako ich vlasové tonikum je menej pravdepodobné, že k rozvoju predčasnému šediveniu. Zlepšuje prirodzenú farbu vlasov a zanechá svieži, čierne kadere.

Zdraviu prospešné účinky Päť veľkolistá drmek:

Čo je krása bez dobrom zdravotnom stave? Priznanie Telo je krásna tela a tento úžasný strom vám pomôže zostať zdravý. Ako? Prečítajte si o to vedieť!

6. Cure pri zápalových zdravotného stavu:

Balíčky s vitamínom C, nirgundi je jedným z najlepších prírodných antibiotík a protizápalových látok sa nachádza v prírode. To oživuje silu imunitu a marí časté opakovanie horúčky a semenníkov, angíny a faryngitídy. Môžete použiť odvar pripravený z listov tejto rastliny, trikrát denne, ako kloktadlo získať úľavu od angíny a faryngitídy.

7. Liek na sinusitídy a bolesti hlavy:

Trpíte intenzívnymi bolesťami hlavy v dôsledku zápalu vedľajších nosových dutín, migréne, alebo nachladnutie? Len fajčiť nejaké suché listy tejto rastliny a vdychovať to pre okamžitú úľavu.

8. Zmierňuje symptómy menopauzy:

Štúdie naznačujú, že drmek bobule mohol zvýšiť hladinu progesterónu. Toto, podľa poradia, pomáha pri uvoľnení a zmiernenie klimakterických ťažkostí, ako sú zmeny nálady, vaginálna suchosť a návaly horúčavy. Avšak, budete musieť počkať aspoň po dobu 8 až 10 týždňov, aby si všimnúť rozdiel.

9. Prírodná liečba endometriózy:

Endometrióza je bolestivo bolestivé situácia charakterizovaná abnormálnym rastom endometriálnych buniek v iných ako maternicovej sliznice miest. Tieto usadeniny zvyčajne aktivujú tvorbu zjazvené tkanivo. Štúdie naznačujú, že táto rastlina má potenciál na zmiernenie bolesti a ďalšie symptómy spojené s touto podmienkou. 400 mg tejto byliny na lačný žalúdok ráno najmenej po dobu 6 týždňov vám pomôže v boji proti bolesti.

10. Pomáha vám príliv Over PMS hladko:

Štúdia ukázala, že ženy, ktoré používajú nirgundi počas predmenštruačný fázy boli schopné zvládnuť dráždivé PMS symptómy, ako je úzkosť, zadržiavanie tekutín v tele, chute a depresie, v lepšom spôsobom. Aj keď mnoho z nich zaznamenalo drastické zníženie príznakov PMS po použití túto bylinu po 3 cykly, mnohí ani nevšimol, že príznaky prestala existovať.

11. Zlepšuje Plodnosť úrovne u žien:

Štúdie naznačujú, že 200 mg tejto byliny môžu byť použité žien, ktoré trpia rôznymi problémami s neplodnosťou prekonať túto prekážku. Skupina žien s otázkami plodnosti boli podávané s kombináciou extrakt zo zeleného čaju, cudné strom Berry a špecifickým súborom minerálov a vitamínov po dobu šiestich mesiacov. Z celej skupiny, 15 žien skúsený pozitívnych vplyvov a počala po 5 mesiacoch pôsobenia na liečivom zmesi.

12. Užitočné pre Assorted Tráviaca sústava poruchy:

Táto bylina je známe, že posilnenie a zlepšenie fungovania tráviaceho systému. To napomáha k zlepšeniu trávenia a povzbudzuje chuť k jedlu. Rovnako tak je efektívna pri zmiernení anorexia taky. Funguje tiež ako antihelmintík, a môže byť použitý ako tráviaci systém čistiacim prostriedkom.

13. Výhodné pre vaše obehový systém:

Listy drmek bobule môžu byť použité pre zmiernenie akéhokoľvek druhu opuchu v obehovom systéme. To je tiež výhodné pre liečenie zápalových stavov, ktoré ovplyvňujú sleziny a pečene. Ajurvédskej praktici tiež naznačujú zmes moču a nirgundi listov šťavy kravského ako liek na ascitis.

14. Pomáha V Zmiernenie bolestivých stavov, ktoré ovplyvňujú nervový systém:

Môžete konzumovať túto bylinu interne zmierniť rôzne nervovej sústavy podmienok, vpravo od mierne bolesti hlavy, reumatoidnú artritídu, ischias a synovitídy. Funguje tiež ako skvelého mozgové tonikum a pomáha pri zlepšovaní pamäte silu.

15. Dobré pre vaše dýchacej sústavy:

Bylinný čaj z listov drmek je známe, zmierniť hlienu nahromadeného v dýchacích cestách. Tak, to vyčistí upchaté kanáliky, zvyšuje ventiláciu a lunety dych. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sú tieto listy odporúčané v Ayurveda ako liek na zápal priedušiek, astma, zápal pohrudnice a pľúc.

16. Prospešné pre dysmenorey:

Analgetické a anti-inflmmatory vlastnosti týchto listov môžu pomôcť zmierniť bolesť a boj proti kŕčom skúsených v bolestivej menštruácie.

Ďalšie výhody Päť veľkolistá drmek:

Vitex negundo môže byť použitý ako prírodný liek na rôznych ďalších zdravotných podmienok, vrátane vitiligo, poruchy zraku, bolestivé zúbky u detí, biliousness, vredy v ústach, lepry, opuch a zápal svalov a kĺbov. To tiež môže byť použitá na liečbu obštrukcie prietoku krvi, hepatitídy, týfus, malária, nevoľnosť, zápal prínosových dutín, syfilis, žalúdočné kŕče. Okrem toho, že sa hovorí, že zlepšenie mužské libido a pomáha pri liečbe pošvový výtok.

Drmek Berry ponúka mnoho zdravotných výhod, ale poraďte sa so svojím lekárom skôr, než začnete ju, aby sa zabránilo akejkoľvek negatívny efekt.

Už ste niekedy používa nirgundi? Už ste zažil jeho dobrotu? Prečo ste podeliť o svoje názory a skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie?

load...