Zdravie a wellness

22 úžasných prínosov korenia čaju na korenie a zdravie pokožky

22 úžasných prínosov korenia čaju na korenie a zdravie pokožky

Sladká miazga z koreňa sladkého drievka je sladší ako cukor. Niet divu, že sa nazýva, Iratti Madhuram '[Double Sladký] v Malayalam. Známy botanicky ako Sladké drievko, korene sladkého drievka boli použité pre jeho početných výhod od vekov.

Balíčky s kumarínov, flavonoidov, prchavé oleje, glykozidy, chalkónov, rastlinných sterolov, anetolom a glycyrizínovej kyseliny, to aníz semienko rovnakí je bohatým zdrojom rôznych liečivých vlastností. Čaj sa s koreňmi sladkého drievka je známe, že je veľmi prospešné pre liečbu infekcií v krku. Je tiež známe, že poskytujú úľavu od rôznych iných zdravotných stavov vrátane depresie, sneti vredy, najrôznejšie infekcie, vredy, kožné vyrážky, poruchy pečene, klimakterických problémoch aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Ako si vyrobiť Koreň sladkého drievka čaj doma?

Nepotrebujete žiadnu intenzívny tréning pripraviť tento lahodný a zdravý nápoj doma. Tu je jednoduchý recept:

load...

Zloženie:

 • Voda - 4 oz
 • Sušené sladkého drievka korene - 1 čajová lyžička

Ako spraviť:

 • Umiestniť panvicu naplnenú vodou na strednej teplote.
 • Akonáhle sa voda zmení horúci, pred tým, než začne varu, pridáme sušené sladkého drievka korene.
 • Zmes bola ponechaná prísť do bodu varu.
 • Odbočka horák a strmé po dobu 5 až 7 minút.
 • Umiestnite jemný filter nad šálky a zmes naleje do neho.
 • Zlikvidujte korene.

Váš koreň sladkého drievka čaj je pripravený!

Tipy:

 • Pridajte 1 palec čerstvého zázvoru, zatiaľ čo máčanie čaj, ak používate ho ako prírodný liek na chladný a kašeľ.

Teraz, že vaše koreň sladkého drievka čaj je pripravený, poďme prečítať niečo o tom, čo môžete očakávať od neho!

Kožné Výhody Koreň sladkého drievka čaj:

1. Upokojuje a hydratuje pleť:

Pravidelné užívanie tohto čaju je známe, že udržujú pokožku hydratovanú a hydratovanú zvnútra. Dokonca si môžete aplikovať chladnú sladkého drievka čaj na koži a nechajte ju na chvíľu pred umytím pre viditeľne jemnú pokožku.

load...

2. Prírodné zdroje spravodlivosti:

Sladké drievko rozjasňuje pleť, aby to vyzeralo spravodlivejšie. Pripravte si pleťová maska ​​zmiešaním čaj s Fullers Zeme a kurkumy prášku. Naneste na tvár, nechajte vyschnúť a opláchnite normálne vodou. Môžete pridať niekoľko kvapiek olivového oleja, kokosového oleja, alebo dokonca mandľový olej, aby sa vaša pleť hydratovaná.

3. Liek na kožné choroby:

Uplatnenie chladeného sladkého drievka čaj pomáha pri hojení rôznych kožných ochorení, vrátane lupienky, ekzémov, kožné vyrážky a suchú pokožku. Protizápalové, antiseptické a upokojujúce vlastnosti tohto čaju pomáhajú znižovať zápal, začervenanie a dláždi cestu pre rýchlejšie hojenie. Hydratačný prírodné sútlač vlhkosť a zabraňuje pokožku pred vysychaním.

4. Natural Krém na opaľovanie:

Áno, zahrnutie tohto čaju vo vašej strave môže chrániť pokožku pred škodlivými UV lúčmi. Hustý odvar ako čaj možno použiť ako ochranu proti slnečnému žiareniu chrániť pokožku pred slnečnými popáleninami, pálením, a drsných UVA / UVB žiarenia. To tiež zabraňuje strate vlhkosti z pokožky v dôsledku nadmerné vystavenie spaľujúcim slnkom. Naviac ponúka garantované spravodlivosť a hebkosť. Naneste krabičku zmiešaním v čaji s drvenými uhorky a aplikovať ich na postihnutú oblasť, ak ste už trpia poškodením slnkom.

Vlasy Výhody Koreň sladkého drievka čaj:

5. Dobré pre vlasovú pokožku:

Známy pre svoje hydratačné vlastnosti, je čaj z koreňa sladkého drievka bol používaný starovekými Grékmi, aby skalp hydratovanú. Upokojuje suchú pokožku hlavy a predchádza rôznym skalp podmienok, ako lupy a chrasty. Masírujte čaj spolu s niekoľkými kvapkami kokosového oleja na pokožke hlavy, nechajte po dobu jednej hodiny, a zmyť na navlhčenú pokožku hlavy.

6. Pomáha pri raste vlasov:

Lokálna aplikácia, ako aj orálne užívanie sladkého drievka čaj je známe, že je prospešné pre rast vlasov. Zachytáva základné vlhkosti v pokožke hlavy, dláždiť cestu pre svieži rast vlasových folikulov. To na oplátku vám zaistí sálavých, svieža kadere.

7. Zabraňuje predčasnému plešatenie:

Aj keď to nie je vedecky dokázaná, boli ľudia piť čaj sladkého drievka, aby sa zabránilo predčasnému plešatenie vyvolaný nadmerným vypadávaním vlasov od staroveku. Má zmysel sledovať vekovú starú múdrosť občas.

8. Účinná liečba Vlasy:

Balíček pripraví zmiešaním koreň sladkého drievka čaj henou a amla prášok môže byť použitý ako účinnú starostlivosť o vlasy pre rôzne vlasové podmienok, vrátane poškodenia slnkom, lupiny, rozštiepené končeky a vlasy bez lesku.

Zdravie Výhody Koreň sladkého drievka čaj:

9. Pomáha v boji proti kríze:

Ako bolo uvedené vyššie, koreň sladkého drievka čaj je prírodné antidepresívum. Stimuluje fungovanie nadobličiek, reguláciu syntézy kortizolu. Nižšia úroveň tohto hormónu je jednou z hlavných príčin stresu, úzkosti, chronická únava a nervozita. Udržiavaním rovnováhy, čaj zaisťuje, že vaša nálada je zvýšená, a depresia je zažehnaná. Len obsahovať dve šálky tohto čaju do svojho jedálnička každý deň a ponuku adieu k depresii navždy.

10. Prírodný prostriedok pre Cold:

Tento bylinný čaj je jedným z najvyhľadávanejších a najúčinnejší liek na chladný a kašeľ. Kým antivirotikum vlastnosť bojuje s infekciami, čaj tiež zaisťuje, že imunita energie tela dostane nový impulz. Akonáhle sa vaše imunita napumpovali, infekcie pomaly zmiznú samé od seba. Je to tiež dobrý spôsob, ako zmierniť bolesť v krku. Teplý sladkého drievka čaj zmierňuje zápal a bolesť, zaisťujúce rýchlejšie zotavenie z chladu. Vlastnosti vykašliavanie tohto bylinného čaju tiež zaisťuje, že sa upchaté nosové priechody, ako aj pľúca sú vymazané, čo zaručuje rýchlejšiu úľavu. To je dôvod, prečo je koreň sladkého drievka čaj odporúča ajurvédskej lekári ako liek na rôzne priedušiek otázok. Takže pamätajte, tri šálky koreňa sladkého drievka čaju denne drží studený preč!

11. Dobré pre artritídy:

Protizápalové vlastnosti tohto čaju pomáha pri zmiernenie bolesti skúsený kvôli zápalových ochorení, ako je artritída. Spolu so znížením bolesti, ale tiež zmierňuje opuchy zažil. Spoločné pohyby tiež zlepšujú pri pravidelnom používaní tohto čaju.

12. Vás záruky od Poruchy srdca:

Štúdie ukazujú, že tento čaj má potenciál stimulovať tok žlče a môžu pomôcť udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou. Čím nižšie hladiny zlého cholesterolu, tým lepšie vaše srdce zdravie byť. Naviac je potenciálny antioxidačné činidlo. To v skutočnosti bráni plak zo stále spájané s arteriálnej steny, zlepšenie zdravia kapilár. Nižšia hladina cholesterolu spolu s hladkým krvný obeh zaručuje, že ste v bezpečí pred kardiovaskulárnym ochorením.

13. Dobré pre pečeňou:

Tento čaj má silné detoxikačné účinky. Dve šálky tohto bylinného čaju denne zabezpečí, že vaše pečeň je bez toxínov. To posilňuje pečeň a dá svoje starosti o hepatitíde k odpočinku.

14. Liek na zníženie krvného tlaku:

Nízky krvný tlak alebo hypotenzia, je jediná podmienka, ktorá je vlastne celkom ťažké liečiť. Našťastie, tento čaj je bezpečný spôsob, ako zaobchádzať s nízkou BP. Dve šálky tohto lacného čaju môže obohatenie hladiny krvného tlaku na požadovanej úrovni odvracať stresové faktory, ako je nevoľnosť, únava a nevoľnosť.

15. Herbal Remedy pre žalúdočné ťažkosti:

Koreň sladkého drievka extrakty sa vie, že majú mierny laxatívny vlastnosti. Čaj pripravený infúziou tieto korene môžu byť použité pre zmiernenie zápchy. Chalkónu a flavonoidy prítomné v týchto koreňov v boji proti podráždeniu a zápal vyvolaný bakteriálnej infekcie v žalúdku. Upokojujúce vlastnosti upokojujú zapálené hlienu obloženie a posilniť váš tráviaci systém, ktorý ponúka garantovanú úľavu od žalúdočných problémov. Uistite sa, že popíjať dva až tri šálky teplého čaju ťažiť z výhod.

16. Prospešné pre kvasinkových infekcií:

Veľakrát sú ženy vystavené vaginálnych kvasinkových infekcií spôsobených Candida albicans. Štúdie naznačujú, že orálna príjem, rovnako ako lokálne aplikácie tohto čaju má silu k boju proti týmto infekciám a liečiť stavu.

17. Dobré pre diabetikov:

Koreň sladkého drievka extrakty sú vynikajúce náhrady cukru. Pri príprave pravidelnej čaj, pridajte miesto Koreň sladkého drievka čaj cukrovej sladkosť a zdravie spoločne v jednej šálke!

18. Pomáha pri chudnutí:

Štúdie naznačujú, že 3,5 gramov koreňa sladkého drievka, pri použití vo forme čaju, po dobu asi 8 týždňov, môže pomôcť pri znižovaní hmotnosti telesného tuku do značnej miery. Obsahovať len dve šálky čaju denne - každú šálku s obsahom 1,75 g tohto koreňa - spolu s vyváženou stravou a zdravú cvičenie režim a uvidíte, viditeľné zmeny vo vašej hmotnosti do 12 týždňov.

19. Beneficial Počas menopauzy:

Balíčky s antioxidantom a fytoestrogény, tento čaj ukázala pozitívny vplyv na hormonálnych problémov spojených s menopauzou, vrátane zmeny nálad, návaly horúčavy a únavy. Len dve šálky čaju denne môže pomôcť pri vytváraní hormonálnu rovnováhu, pomáha ženám príliv cez tento chaotický fázy.

20. Pomáha s PMS:

Čaj je nabitý protizápalovými a antispazmodické vlastnosťami. Navyše, to má obdivuhodné úrovne estrogénnych vlastností taky. Synergické pôsobenie nich je známe, že zmiernenie predmenštruačný symptómy, ako je nadúvanie, nevoľnosť, zmeny nálady a prsníkov. Začať vrátane 2 šálky tohto čaju tri dni pred predpokladaným dátumom pre boj s menštruačné kŕče v lepším spôsobom.

21. Natural Detoxikačný Agent:

Detoxikačné vlastnosti tohto čaju možno použiť na schudnúť a dokonca odplaviť toxíny a kameňov z obličky.

22. Domáce liek na rakovina vredy:

Sneti boláky alias apthous vredy sú bolestivé zápaly, ktoré sa objavujú na jazyku a tvárou. Teplý sladkého drievka čaj možno použiť ako kloktadlo pri rýchlu úľavu od týchto bolestivých stavov. Len kloktať s týmto čajom 4-krát denne - a uvidíte, ako rýchlo ustúpi bolesť a vaše rany hoja.

Nežiaduce účinky Koreň sladkého drievka:

Áno, rovnako ako u iných bylinných čajov, to taky prichádza s vlastným súborom vedľajších účinkov. Nadmerné používanie tohto čaju je známe, že viesť k týmto negatívnym vplyvom:

 1. Nebezpečne nízke hladiny draslíka v krvi
 2. Vysoký tlak
 3. Šedý zákal
 4. Zadržiavanie tekutín

Korene sú známe, že majú estrogénové vlastnosti. Z tohto dôvodu je vhodné pre tehotné ženy, aby sa zabránilo používanie koreňa sladkého drievka čaju.

Jednalo sa o výhody sladkého drievka koreňa čaju pre zdravie, pokožku a vlasy. Máme vynechal niečo? Ak tomu tak je, podeliť sa s nami priamo pod pretože zdieľanie sa učí...

load...