Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Jujube (Ber)

10 úžasných výhod Jujube (Ber)

Tento svetlý, červeno-farebný ovocie prichádza s hŕstkou dávok vo svojom mačička. Jujubes, populárno známy ako čínske datle, ktoré zostali ako zásadný zložka v bylinných liekov v Číne a po ďalších ázijských krajinách. Tu v tomto príspevku yo sa zoznámi s ovocnými výhodách jujube.

Čo je Jujube?

Tento nízkokalorický ovocie príde moc-nabitý živín, vitamínov a minerálov. Navyše je to skvelý prírodným zdrojom antioxidantov. Ostatné názvy jujuba sú 'Regi Pandu' v Telugu, 'Yelcho Hannu' v Kannada, 'Elantha pazham' v Malayalam, 'Bor' v (Gujarati a Marathi) a 'Kul'v bengálčine.

Jujube Ovocie Výhody

Tu je žalobníček nahliadnuť do top 10 výhod jujube ovocie.

1. Anti-rakovinové vlastnosti:

Voda sa extrahuje z čínskeho dáta má potenciál inhibovať rakovinové bunky (1), najmä tie, spúšťací leukémie.

2. AIDS v chudnutí:

Ste na straty vyčíňanie na váhe, a nudiť sa jednoducho jesť pomaranče a melónov? Môžete si zvoliť tieto zvodné červené dáta. Ich nízka kalorická hodnota dohromady so zanedbateľným obsahom tuku je ideálny pre občerstvenie. Tento úžasný ovocia s príchuťou jablka sú veľmi populárne medzi fitness nadšencov, (2).

load...

3. Posilňuje imunitný systém:

Byť bohatý na vitamín C a A, a draslíka, jujuba pomáha posilňujúce imunitný systém človeka. Preto je ideálny pre rovnátka sa od chladný a kašeľ (3).

4. Upokojuje nervový systém:

Upokojujúci účinok tejto nádhernej ovocie, umožňuje to, aby bol používaný ako prírodné antidepresívum a sedatív (4). Ovocie je tiež ideálny, pokiaľ ide o uvoľnenie úzkosti a stresu.

5. Bohatá na antioxidanty:

Byť dobrým zdrojom antioxidantov (5), ovocie vás chráni pred poranením pečene a rakovina. Tento rozprávkový ovocie pomáha udržať hladinu voľných radikálov v optimálnom limitom.

load...

6. Zdravé a mladšiu pleť:

Antioxidanty obsiahnuté v ovocí je to prirodzený anti-aging činidlo, čím udržuje pokožku mladší. Extrakty čínskych dátach sú široko používané ako prostriedky pre sčervenanie kože, spáleniny od slnka a sucha (6).

7. Zlepšuje tráviaci systém:

Ľudia, ktorí trpia zápchou a ďalšími zažívacími ťažkosťami môže požiadať o pomoc z týchto plodov. Spolu s podporu trávenia, suché jujubes pôsobí ako jemné preháňadlá (7). Tento úžasný ovocie tiež podporuje chuť do jedla.

8. Powerhouse energie:

Jeden z najlepších jujuba ovocné výhod je, že sa jedná o powerhouse energie. Tento skromný ovocie, aj keď je nízky obsah kalórií, je dobré energia booster. Takže stačí jesť tieto plody zbaviť svojho únavy (8) v rýchlejšom spôsobom.

9. Zdravé zuby, svalov a kostí:

Prítomnosť vápnika a fosforu (9) v tejto magickej ovocia sa ukázala pomoc pri posilňovaní svojej kosti a zuby. Ste túži po tónovaný vzhľad? Skúste tento úžasný nízkokalorické ovocie. Tento rozprávkový ovocie obsahuje okolo 3 miligramov horčíka na porciu [28 g], ktorý pomáha v tónovanie do svalov.

10. Efektívne čerpanie krvi

Vo výške 0,5 miligram niacín Z každého jujube porcie zabezpečí účinné a efektívne čerpanie krvi (10), a tým zachovať svoje energetické hladiny neporušený.

Teraz už viete, aké sú jujube, ovocné výhody, Pozrite sa na kompletný nutričných výhodách jujuba, než začnete žuvanie:

Jujube Nutričné ​​hodnoty:

Pozrite sa na podrobnosti o výživovej hodnote jujube ovocie priamo tu:

Veľkosť porcie: 1 oz = 28 g

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 22 kcal 1%
Uhľohydráty 5,66 g 2%
Proteín 034g 1%
Celkový obsah tuku 0,06 g 0%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno Nula Nula
Vitamíny
Vitamín a 11.12 0%
Vitamín c 19,3 mg 32%
Tiamín 0,0 mg 0%
Riboflavín 0,0 mg 1%
Niacín 0,3 mg 1%
Vitamín b-6 0,0 mg 1%
Vitamín b-12 0,0 mcg 0%
Minerály
Vápnik 6 mg 1%
Železo 1%
Horčík 3 mg 1%
Fosfor 6 mg 1%
Draslík 70 mg 2%
Sodík 1 mg 0%
Zinok 0,01 mg 0%
Iné
Voda 21,80 g
Popol 0,1 g

Jujubes sú bez cholesterolu. Tieto dáta sú dobrým zdrojom vitamínu C a draslíka. V rovnakej dobe, toto ovocie obsahuje zanedbateľnú úroveň sodíka príliš. Byť naplnený vodou, robia skvelé nízkokalorické hlad.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok v ovocných výhod jujube. Takže, čo ešte čakáte? Začať vychutnáva tento úžasný ovocie dnes užívať blaženej výhody. Nezabudnite sa podeliť o svoje názory s nami.

Pozrite sa na video z StylecrazeTV - 10 úžasné Zdravotné výhody Jujuba

load...