Zdravie a wellness

11 úžasné výhody antioxidantov pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasné výhody antioxidantov pre pokožku, vlasy a zdravie

Antioxidanty sú prírodné aj umelé látky, ktoré chránia vaše bunky pred voľnými radikálmi. Pridať antioxidačné bohaté na ovocie a zeleninu do svojho jedálnička zvýšiť schopnosť vášho tela bojovať s infekciami a chorobami.

Ako začleniť Antioxidanty ako súčasť krásy režim

Pokúste sa zahŕňajú položky potraviny bohaté na antioxidanty, ako lykopén, beta-karotén, vitamín C, vitamín A a vitamín E vo vašej pravidelnej strave. Niektoré z najznámejších antioxidantov s vysokým obsahom položky jedlá patrí plody, hrozno, marhule, zelený čaj, orechy, strukoviny, kukuricu, špenát, citrusové plody, jablká, kivi, celozrnné obilniny, mlieko, káva, ryby, chudé mäso a morské plody , Musíte tiež použiť pleťové masky, kozmetické a kožné pleťové krémy, ktoré by poskytli svoju pleť s potrebnou dávkou antioxidantov. Používajte krémy, pleťové vody a opaľovacie krémy, ktoré obsahujú antioxidanty.

Antioxidanty Výhody

1. Boj oxidatívneho stresu a voľnými radikálmi

Antioxidanty v boji oxidačný stres a voľné radikály. Oxidácia je prirodzený proces. Diéta bohatá na antioxidanty môže zachovať nízku úroveň voľných radikálov. Fajčenie, pitie, znečistenie ovzdušia, infekcie, toxické látky, žiarenie a opaľovanie môžu viesť k produkcii voľných radikálov v organizme.

load...

2. Anti-zápal

Antioxidanty pokoja zápal. Antioxidanty, ako je alfa-lipoovej kyseliny majú protizápalové účinky, ktoré zase zvyšujú prekrvenie a metabolizmus buniek. To pomáha znížiť akné a vrásky na koži.

3. Spevnenie pokožky

Antioxidanty pomáhajú zvrátiť účinky prejavy starnutia na koži. Udržuje správne zdravie pokožky a pomáha v omladzujúci bunkách. Antioxidant ako je Q - 10, tiež známy ako ubichinon sa používa v kozmetické výrobky znížiť vrásky na tvári.

4. Akné

Čučoriedky, černice, jahody, maliny sú bohatým zdrojom antioxidantov. Regulujú prietok krvi získať dostatok výživy. To tiež pomáha neutralizovať voľné radikály v tele.

load...

5. Scar Liečba

Antioxidanty pomáhajú pri znižovaní jazvy na tvári. Antioxidant Allium zvyšuje prietok krvi do tkaniva jazvy a minimalizuje ho.

6. Opravy Sun Damage

Antioxidanty, ako je selén, vitamín C a vitamín E pomáhajú chrániť poškodenie kože spôsobené slnkom. UV slnečné lúče môžu poškodiť kožné bunky vášho tela. Sun škoda robí pleť nudné a bez života. Antioxidanty napomáhajú pri prietoku krvi a podporiť rast nových buniek. To je vaša pleť mladá a žiarivá. Starostlivosť o pleť produkty, ako sú čistiace prostriedky a moisturizers obsahujú antioxidanty.

7. Anti-agingAntioxidants prispieť k zníženiu známky starnutia ako vrásky. Zvyšujú rýchlosť systému opravy kože, kypré z kože a zabraňujú poškodeniu kože. Najbežnejšie antioxidanty sú vitamín C a E.

8. Ochorenie srdca

Antioxidanty hrajú dôležitú úlohu v boji proti srdcovým chorobám. Antioxidanty udržiavať hladinu voľných radikálov v tele a zabrániť výskytu srdcových chorôb.

9. Cancer

Poškodenie voľnými radikálmi môže viesť k rakovine. Z tohto dôvodu obsahujú mnoho antioxidantov vo vašej strave.

10. Vlasy Zdravie

Aplikovať teplý zelený čaj na pokožke hlavy. Variť dva sáčky zeleného čaju v jednej šálke vody. Nechajte to na pokožku hlavy po dobu jednej hodiny a potom sa zmyť. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a stimuluje rast vlasov. Antioxidanty získané zo zeleného čaju, extrakt z hroznových jadier a jablkový extrakt sa používajú pri prevencii vypadávaniu vlasov.

11. Vyvolať krvný obeh

Antioxidanty, najmä tie, ktoré nájdete v zelenom čaji vyvolávajú krvný obeh a optimalizuje bunkový metabolizmus. To je užitočné pri ochrane pokožku pred pupienky, akné a vrások.

Antioxidačné masky

Teraz, keď viete všetko o tom, aké dôležité antioxidanty sú pre vašu krásu režimu, je ďalším logickým krokom je používať! Skúste tieto úžasné antioxidačné masky na hýčkať vašu pokožku:

  • Čierne ríbezle, Jogurt maska: extrahovať šťava z čiernych ríbezlí a zmiešajte štyri lyžice čiernych ríbezlí šťavy s dvoma lyžicami jogurtu. Ak je vaša pokožka suchá, pridajte niekoľko kvapiek olivového oleja. Vykonajte hladké pasty a aplikovať ich na vašej tvári. Počkať na obale vyschnúť a opláchnite ako obvykle.
  • Green Tea-Cocoa maska: Zmiešajte obsah jedného zo zeleného čaju sáčok so štyrmi lyžicami kakaa. Pridajte lyžicu medu a lyžicu jogurtu. Ak je to možné, pridajte trochu čerstvého aloe vera gél príliš. Vykonajte hladké pasty a aplikovať na kožu. Maska je ideálna pre získanie žiara na koži. Umyte po 30 minútach aplikácie a sledovanie poklepávaním niektoré ružovej vody na vašej tvári.

Niektoré dôležité body Poznámka: Pred použitím Antioxidanty

  1. Vyhnúť predávkovania antioxidačných doplnkov.
  2. Pred prijatím antioxidačné doplnky lekára.
  3. Príliš vysoké konzumácii vitamínov A a D môže tiež viesť k vážnym zdravotným problémom.

load...