Zdravie a wellness

Jablkový jačmeň recepty na chudnutie

Jablkový jačmeň recepty na chudnutie

Každý, kto má záujem o zdravé recepty vie, prečo je jablčný ocot sa konala v dobrom úžitku. Už dlhú dobu je chválený pre jeho nespočetných zdravotných výhod. To dokáže divy pre vašej pleti, zlepšuje trávenie a reguluje hladinu cukru v krvi. To všetko znie dobre, tak prečo by sa chcete zaradiť jablčného octu vo svojej každodennej strave? Jedným z mála nevýhod tohto všestranného octu je, že to nemôže byť konzumované surové, pretože jeho podivné chuti. Preto budete potrebovať niekoľko techník a recepty teraz dobroty tohto zdravého superfood. V tomto článku sa pozrieme na výhody jablčného octu na chudnutie.

Jablčný ocot pre chudnutie

1. Ako sa Help ACV schudnúť 2. Ako používať ACV na chudnutie

Metóda 1: jablčného octu a vody Metóda 2: jablčný ocot a Cinnamon Powder Metóda 3: jablkový ocot s javorovým sirupom a vody Metóda 4: jablčný ocot šalát

3. Jablčný ocot a med na chudnutie

Metóda 1: jablkový ocot s medom Metóda 2: jablčný ocot a med čaj Metóda 3: jablkový ocot s medom, cesnakom a citrónovou šťavou Metóda 4: jablkový ocot s medom a zelený čaj

load...

4. Výhody ACV na chudnutie 5. Ako zvýšiť svoju spotrebu ACV 6. Prečo je ACV lepšie používať ako iné octy 7. Ako zrýchliť vaše chudnutie 8. Tipy a bezpečnostné opatrenia

Ako sa jablčný ocot pomôže schudnúť

Náročné ACV má mnoho zdravotných výhod spojených s ním. Jeho kyslý charakter bolo známe, že udržať si pocit plný po dlhšiu dobu. To pomáha zahnať tie otravné bodavá bolesť z hladu. To tiež pomáha zvýšiť váš metabolizmus, čo znamená, že spaľovať tuk rýchlejšie, než je obvyklé, a vynakladať viac kalórií energie. To je tiež užitočné pri udržiavaní hladiny inzulínu v kontrole, čo môže mať vplyv na vaše tukové zásoby.

Vzhľadom na tieto nespočetných výhod, je to vždy dobrý nápad, aby zahŕňala ACV vo vašej strave. Avšak, vzhľadom k jeho pomerne výraznou chuťou, to nie je najjednoduchšie úloha.

load...

Späť na obsah

Ako používať jablčného octu na chudnutie

Jedným z hlavných kameňov úrazu pre osoby, spočiatku je silná chuť ACV. Trik je postupne zvyšovať čiastku, ktorú sú riedenie vodou. Môžete začať tým, že pridá jednu čajovú lyžičku ACV do šálky pitnej vody. Piť tento prvý vec po ránu, asi hodinu predtým, než budete jesť nejaké jedlo. To by malo postupne zvyšovať tak, aby ste získali asi tri poháre denne. Každá pohára by mali mať približne dve lyžice octu do nej pridať.

Je dôležité piť ako prvá vec po ránu je z dôvodu jeho vplyvu na váš metabolizmus. Vypiť pohár vody v kombinácii s ACV na lačný žalúdok pomôže urýchliť váš metabolizmus, čo vedie k rýchlejšiemu chudnutie. Ak pijete dve až tri poháre denne, uistite sa, že im majú aspoň jednu hodinu pred jedlom.

Poznámka: Nie je vhodné mať ACV v neriedenej forme. Jeho vysoko kyslé vlastnosti by mohli spôsobiť poškodenie zubov. Vždy ju zriediť v pohári vody. Pridať maximálne dva až tri polievkové lyžice neho do pohára.

Späť na obsah

Metóda 1: jablčného octu a vody

Čo potrebuješ

 • 1 lyžica jablčného octu
 • Pohár teplej vody

Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte lyžicu ACV sa pohárom teplej vody.

Prečo to funguje

Pitie jablčného octu s teplou vodou v dopoludňajších hodinách, má rovnaký účinok ako pitie medu a citróna s teplou vodou. Je to skvelý antioxidant a pracuje ako detoxifier rovnako. Pre zdravý štart do rána, nehľadajte nič iné ako tento zdravý nápoj.

Späť na obsah

Metóda 2: jablčný ocot a Cinnamon Powder

Čo potrebuješ

 • 1 lyžica jablčného octu
 • 1 pohár teplej vody
 • 1-2 lyžička škorice

Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte lyžicu ACV s teplou vodou a pol lyžičky škorice.

Prečo to funguje

Jablčný ocot nemôžu byť konzumované surové, pretože jeho silné a nepríjemné chuti. Pridanie škorice dodáva príjemnú a sladkú chuť. Škorica môže znížiť hladinu cukru v krvi, zníženie srdcové choroby rizikové faktory, a má nepreberné množstvo ďalších pôsobivých dôvodov, že nenahraditeľnou súčasťou niečí strave robia.

Späť na obsah

Metóda 3: jablkový ocot s javorovým sirupom a vodu

Čo potrebuješ

 • 1 lyžica jablčného octu
 • 1 pohár teplej vody
 • 1 lyžica javorového sirupu

Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu ACV s teplou vodou a jednu polievkovú lyžicu javorového sirupu.

Prečo to funguje

Pridanie javorový sirup na vašu pohár vody a ACV bude maskovať niektoré zo silných kyslých chutí octu. Tiež, javorový sirup je bohatý na antioxidanty, pomáha v boji proti zápalu a má menší vplyv na hladinu cukru v krvi ako ostatné cukry.

Späť na obsah

Metóda 4: jablčný ocot Salad

Čo potrebuješ

 • 3 lyžice jablčného octu
 • Mix svoje obľúbené šalát zložiek

Čo je potrebné urobiť

Používať ACV ako moridlá okoreniť akýkoľvek tupý šalát.

Prečo to funguje

Jablčný ocot je skvelý zálievka. Môžete vytvoriť vinaigrettem s trochou cesnaku a medu, alebo pridať trochu papriku pre väčšie korenia.

Späť na obsah

Jablčný ocot a med na chudnutie

Metóda 1: jablkový ocot s medom

Čo potrebuješ

 • 1 kávová lyžička jablčného octu
 • 1 šálku teplej vody
 • 1 lyžička medu

Čo je potrebné urobiť

Zmiešať ACV s teplou vodou a medom.

Prečo to funguje

Kombinácia zdravých zložiek je určite urobiť pre zdravý nápoj. Vzhľadom k tomu, med môže byť vysoko spracované, aby sa ubezpečil, dostanete najprirodzenejší možnosť k dispozícii. Skontrolujte, či fľašu Informácie o kalórií a pridaného cukru. Pridajte jednu čajovú lyžičku surového medu a jednu čajovú lyžičku ACV do pohára teplej vody.

Späť na obsah

Metóda 2: jablčný ocot a med čaj

Čo potrebuješ

 • 1 lyžica jablčného octu
 • Pohár teplej vody
 • 1 lyžica medu
 • 1 lyžica čajových lístkov

Čo je potrebné urobiť

Zmiešať ACV s teplou vodou a medom a varíme s čajovými lístkami.

Prečo to funguje

Čaj je jedným z najzdravších dostupných nápojov. Je bohatá na antioxidanty a sa stal základom mnohých ľudí rannej rutiny. Pridať trochu ACV do svojho čierneho čaju spolu s lyžicou medu násobí zdravotné výhody a privediem vás bližšie k svojmu cieľu chudnutie.

Späť na obsah

Metóda 3: jablkový ocot s medom, cesnakom a citrónovou šťavou

Čo potrebuješ

 • Niekoľko strúčikov cesnaku
 • Pohár teplej vody
 • 1 lyžica jablčného octu
 • 1 citrón
 • 1 lyžica medu

Čo je potrebné urobiť

 1. Dusíme do kaší cesnak vo vode po dobu 10 minút.
 2. Pridajte jablčného octu, šťava z citróna a štyri lyžice medu. Priveďte do varu. Piť, keď je ochladzovaná.

Prečo to funguje

Cesnak je plná dôležitých vitamínov a bojuje proti chorobe a nachladnutiu. Citrónová šťava bola dlho považovaná za jednu z najviac užitočných nástrojov na boj proti tuku. Je výborným zdrojom vitamínu C a zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Kombináciou týchto ingrediencií s už silnú kombináciu ACV a medu je určite divy pre vašu telesnú hmotnosť.

Späť na obsah

Metóda 4: jablkový ocot s medom a zelený čaj

Čo potrebuješ

 • 1 lyžica jablčného octu
 • 1 lyžica medu
 • 1 sáčok zeleného čaju

Čo je potrebné urobiť

Pridajte trochu jablčného octu a med na váš šálka zeleného čaju.

Prečo to funguje

Zelený čaj je plný antioxidanty, ktoré zvyšujú svoju metabolickú aktivitu a udržať si chuť k jedlu v šachu. Už teraz je silný nápoj, ale v kombinácii s ACV, výhody sú zdvojené.

Jablčný ocot tabletky na chudnutie

Pred požitím akejkoľvek prášky alebo doplnky sa vždy obrátiť na odborníka. Váš lekár alebo dietológ je v najlepšej pozícii, aby poradiť, čo by ste mali alebo nemali brať. Jablčný ocot je získal chuť, sa mnoho ľudí ju vyhnúť, a dokonca dávať to úplne, pretože nemôžu prevziať svoju silnú chuť. Kapsuly poskytnúť alternatívu, ako si získať všetky výhody octu bez štipľavú chuť.

Avšak, tieto kapsule môžu byť docela klamný s množstvom octu, obsiahnuté v tablete. Vždy sa uistite, že ste skontrolovať kompozíciu uvedenú na zadnej strane.

Späť na obsah

Výhody ACV pre chudnutie

1. Konzumácia ACV vás udrží plnšie po dlhšiu dobu

Náročné ACV pomáha udržať vašu chuť k jedlu pod kontrolou. Štúdia zistila, že ľudia, ktorí konzumujú jablčného octu s chlebom cítil plnšie ako ich náprotivky, ktoré konzumovali len chleba. To bolo v dôsledku octovú acidpresent v ACV.

2. ACV pomáha udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou

Mať stabilnú hladinu cukru v krvi bráni snacking medzi jedlami. ACV zabráni tomu, aby hladina cukru v krvi od dobývania príliš vysoká alebo príliš nízka. To znamená, že je oveľa jednoduchšie držať sa svojej stravovací režim. Kto by nemiluje jednoduchý spôsob, ako zahnať bodavá bolesť z hladu?

Štúdia zistila, že ľudia konzumujúci ACV malo nízku hladinu glukózy v krvi po jedle. Navyše tento efekt bol pozorovaný trvať po dobu 90 minút po jedle. Táto štúdia bola vykonaná na skupine ľudí, ktorí v kontrolovanom prostredí.

3. Pravidelne Konzumácia ACV zabraňuje hromadeniu tuku

ACV pomôže zrýchliť váš metabolizmus. Váš metabolizmus je sadzba, za ktorú vaše telo spaľuje kalórie v jedinom dni. Rýchlejšie metabolizmus by znamenalo, vaše telo spaľuje viac kalórií, aj keď ste odpočinku. To je ďalšia veľká výhoda pridanie ACV do svojho jedálnička.

4. ACV má vplyv na sekréciu inzulínu

Ak ste trpia diabetom 2. Typu, bude konzumovať ACV pomáhajú regulovať množstvo inzulínu v tele. Inzulín má tiež priamy vplyv na tukových zásob.

5. ACV detoxikuje telo

Detoxikáciu tela znamená zbaviť sa nečistôt a ďalších látok, ktoré sú bezcenné do vášho systému. Tým pomáha zvýšiť efektivitu vášho tela, vrátane zažívacieho traktu a váš metabolizmus. ACV detoxikuje telo preplachovanie systému a využitie živín zodpovedajúcim spôsobom. Ďalšou výhodou, pretože je vysoký obsah vlákniny, je jeho schopnosť absorbovať toxíny a zlepšenie stolice.

Späť na obsah

Ako zvýšiť svoju spotrebu ACV

Ako ACV má jedinečnú chuť, môže to byť náročné ho začleniť do svojho každodenného jedálnička. Avšak, existujú spôsoby, ako tento problém vyriešiť.

Ak to zriedení vodou, najprv pridať len jednu lyžicu, a postupne zvyšovať dávku. Môžete ju kombinovať so škoricou alebo medom prispieť k zlepšeniu chuti.

Môžete ju použiť ako zálievka alebo ako marináda pre vašu budúcu grilovanie. Funguje to rovnako ako základňa pre ponorenie alebo ako zálievkou.

Byť kreatívny a použiť kombináciu zložiek, takže si môžete začleniť ACV do svojho jedálnička ľahko.

Späť na obsah

Prečo je ACV lepšie používať ako iné octy

Odpoveď na túto otázku je pomerne jednoduchá - ACV má oveľa viac zdravotných výhod v porovnaní s inými octov. Funguje to skoro ako antibakteriálne, s chudnutie je len jeden z jeho vnímaných výhod. To je užitočné najmä v boji proti diabetu, zlepšiť zdravotný stav srdca a zníženie vysokej hladiny cholesterolu. Okrem všetkých týchto vynikajúcich výhod, zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré pomáha predchádzať starnutiu a môže dokonca bojovať proti niektorým druhom rakoviny. To môže tiež pomôcť pri zlepšovaní účinnosti tráviacom trakte a zabraňuje prípadné zažívacie ťažkosti.

Späť na obsah

Ako zrýchliť vaše chudnutie

Kto by sa chcel schudnúť v najkratšom možnom čase? Máme uvedené niekoľko jednoduchých tipov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť výsledky.

Jedným z najdôležitejších aspektov chudnutie je strava udržiavať. Ak ste jesť veľa nezdravých potravín, sa účinne neguje akejkoľvek šance na chudnutie. Nezdravé jedlo má veľa tuku a veľmi malou nutričnou hodnotou. Spracované potraviny sú obvykle vysoký umelé príchute, cukry, tuky, a konzervačné látky. Aj keď môžu ochutnať pekná, v dlhodobom horizonte, môžu spôsobiť závažné zdravotné problémy.

Teraz, keď viete, čo nerobiť, poďme sa pozrieť na to, čo môžete urobiť, aby pomohla zlepšiť svoje výsledky chudnutia.

 • Väčšina ľudí sú veľmi ležérne v ich prístupe k cvičeniu. Nedávajú to, že je dôležité, akú si zaslúži. Štúdie ukázali, že aj 20-minútové cvičenie vykonal trikrát až štyrikrát týždenne môže priniesť významné zdravotné výhody.
 • Cvičenie zlepšuje krvný obeh, mobilizuje tukové zásoby, a zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Ak je vaša ospravedlnenie je, že nemajú čas, 20 minút chôdze počas obedňajšej prestávky v práci môže byť efektívny tréning.
 • Kľúčom k cvičenie, rovnako ako všetko ostatné, je konzistencia. Sústavné úsilie povedie k vám dosiahnutie svojho cieľa.
 • Mali by ste tiež zabezpečiť, že jesť tak čistá, ako je to možné. Jesť čistý znamená, že dostanete veľa prírodných, nespracované potraviny. Listová zelenina sú skvelý spôsob, ako dostať vaše každodenné živín a vlákniny požiadavky. Potraviny, ktoré sú bohaté na draslík pomôcť znížiť stres a znižuje krvný tlak. Banány, sladké zemiaky, avokádo, a špenát, sú výborným zdrojom draslíka.
 • Vyhnúť sa cukry za každú cenu. Rafinované cukry pridať prázdne kalórie a neponúkajú žiadnu výživnú hodnotu. Med môže byť použitý ako zdravšie, prírodné náhradka rafinovaného cukru.

Späť na obsah

Tipy a upozornenia

Jablčný ocot má veľa priaznivých účinkov na zdravie, a pretože to je prirodzené, ľudia majú tendenciu si myslieť, že nie sú žiadne vedľajšie účinky s ním spojené. Avšak, príliš veľa na niečo môže byť zlé, a to isté platí pre ACV. Udržiavanie tým na mysli, tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu získať to najlepšie z ACV.

 • Organické, prírodné ACV je najlepšiu možnú voľbu. Vždy sa pre neho rozhodnú počas spracovaných odrôd.
 • Ak užívate ACV kapsule alebo tabletky, skontrolovať kompozíciu uvedenú na zadnej strane. Niektoré pilulky sú zmenené, a majú mikroskopické stopy ACV, ktoré znižujú svoje výhody.
 • Konzumovať nadmerné množstvo jablčného octu môže prispieť k hypokaliémii, čo znamená, že vaše telo má nízky obsah draslíka a môže viesť k osteoporóze. To tiež znižuje zdravie kostí znížením hustoty kostí. Ak ste trpia osteoporózou, drž sa ďalej od ACV.
 • Pred začatím novej diétny režim sa vždy poraďte so svojim lekárom. Ak lekár predpísal lieky, ako sú diuretiká alebo lieky na cukrovku alebo srdcové choroby, skontrolujte, či ACV bude mať vplyv na niektorý z týchto liekov.
 • ACV by mali byť konzumované iba vodou. Má vysoký obsah kyslé a kombinácií s inými tekutinami by mohlo dôjsť k poškodeniu smaltu na zuby.
 • Odporúčané dávky sa bude líšiť od človeka k človeku. Uistite sa, poraďte sa so svojím lekárom alebo dietológom, aby videli, čo pracuje pre vás.
 • Aeróbne cvičenie doplnenie chudnutie účinky ACV a prispieť k zlepšeniu celkového zdravia.
 • Ak máte konzumovať surové ocot, tj neriedené, môže to viesť k podráždeniu žalúdka, nevoľnosť, poruchy trávenia a pálenie záhy. To isté platí aj pre konzumáciu vo forme tabliet, s ďalšími príznakmi zvracanie a bolesť v krku.

Späť na obsah

Ako nástroj na boj s chudnutie, zlepšiť váš imunitný systém a zvýšiť celkový zdravotný stav, ACV nič nevyrovná. Na čo čakáš? Uistite sa, aby sa ACV súčasťou vášho jedálnička odo dneška. Ešte zdieľať, ak viete, akékoľvek iné jablčný ocot úbytok hmotnosti recepty komentovanie nižšie.

load...