Zdravie a wellness

7 Baba Ramdev Yoga Asanas pre lepšie vlasy

7 Baba Ramdev Yoga Asanas pre lepšie vlasy

Vypadávanie vlasov je hrozba! Je to tak? Je to traumatizujúce sledovať vaše vlasy padajú každý deň, zatiaľ čo vy ju česať. Nič nemôže byť horšie ako to, nemyslíte? Nezdravá strava, stres, a neaktívne životný štýl, sú vinníci, a je potrebné ich okamžite bojovať. Ak hľadáte pre ideálne riešenie prevencia vypadávanie vlasov, pozrite sa na nasledujúce 7 Baba Ramdev jogy ásany pre lepší rast vlasov. No tak, pozrite sa.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic

Pred tým, poďme sa dozvedieť o Baba Ramdev a jeho štýl jogy.

Kto je Baba Ramdev?

Baba Ramdev je známy yoga guru v Indii, ktorý propagoval poňatie v celej krajine. Začal svoju kariéru učiteľa jogy tým, že voľný tréning jóga skupine dedinčanov v Haryana. On pokračoval k funkcii v rannom slote televízneho kanálu, ktorý ho popularizoval v celej krajine. Má celebrity učeníkmi ako Amitabh Bachchan a Shilpa Shetty a cestoval do krajín, ako je Japonsko, Británia a USA, čím jogy diskurz.

load...

Baba Ramdev vzal tradičný formát jogy a formulovať svoj štýl, aby vyhovoval potrebám novej vekové generácie. Tu sú niektoré z jeho ásan, ktoré fungujú skvele ako vypadávanie vlasov lieky. Pozri sa.

Najvyššie 7 Poses Od Baba Ramdev Jóga pre vypadávanie vlasov Liečba

  1. Vajrasana (Diamond Pose)
  2. Matsyasana (Rybie Pose)
  3. Pawanmuktasana (vietor Uvoľnenie Pose)
  4. Ustrasana (Camel Pose)
  5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce psa)
  6. Uttanasana (Stály predklone)
  7. Salamba Sirsasana (vedúci Stand)

1. Vajrasana (Diamond Pose)

Vajrasana, tiež volal Diamond Pose, sa predpokladá, aby osoba, ktorá ho pravidelne cvičí tak silný ako diamant. Malo by byť realizovaná po dobrom obede, na rozdiel od mnohých iných jogových ásan. Vajrasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 5 až 10 minút.

 Vajrasana pre lepšie vlasy zdravie

Vajrasana zlepšuje trávenie, zbaví zápchy, a bojuje proti žalúdočné ťažkosti, a tým odvracať zažívacie poruchy spúšťací padanie vlasov. Štúdie preukázali, že pravidelné cvičenie tohto ásany po dobu troch mesiacov, má za následok zníženie problémy vypadávanie vlasov.

load...

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Vajrasana

Späť na obsah

2. Matsyasana (Rybie Pose)

Matsyasana alebo Fish Pose je pomenovaný po Matsya avatar Lorda Vishnu v hinduistickej mytológii. Matsya avatar uložené všetky mudrcov z veľkej povodni, a rovnakým spôsobom, bude to Asano vás zachránil od problémov vlasy. Praktizovať Matsyasana ráno na lačný žalúdok. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Matsyasana pre lepšie vlasy zdravie

Matsyasana znižuje úzkosť, čím uľahčuje mimo stres vybudoval v tele, ktorá spôsobuje vypadávanie vlasov. Zmierňuje napätie v krku, šije a ramien, ďalej upokojuje telo a prevenciu vypadávanie vlasov v dôsledku psychického stresu. Matsyasana tiež zabraňuje podráždenosť a prináša vám pokojný, čo uľahčuje telu, aby sa vaše vlasy zdravé a lesklé.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Matsyasana

Späť na obsah

3. Pawanmuktasana (vetra Uvoľnenie Pose)

Pawanmuktasana alebo vietor Uvoľnenie Pose je relatívne ľahké póza, ktorá je vhodná pre prax pre začiatočníkov i pokročilých praktizujúci úrovni. Prax Pawanmuktasana prvá vec, ktorú ráno oslobodiť svoju žalúdok gastronomických plynov. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 10 až 60 sekúnd.

Pawanmuktasana pre lepšie vlasy zdravie

Pawanmuktasana uvoľňuje tráviaci plyny z žalúdka a čriev a zbavuje žalúdok kontrakcií. To uľahčuje trávenie a vylučovanie, vyriešiť všetky vaše problémy vlasy. Póza lieči menštruačné problémy a udržuje kontrolu na svojich hormónov a tým aj vaše vlasy.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Pawanmuktasana

Späť na obsah

4. Ustrasana (Camel Pose)

Ustrasana alebo Camel Pose je hlboká backbend v polohe v kľaku. Póza pripomína ťavu a dostane to meno odtiaľ. Cvičiť Ustrasana na lačný žalúdok v dopoludňajších hodinách. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ustrasana pre lepšie vlasy zdravie

Ustrasana napomáha zlepšeniu toku krvi do mozgu. Z tohto dôvodu, to jóga Asano bol poučený Baba Ramdev pre rast vlasov. Zlepšuje dýchanie, zvýšenie Pranič energie v tele, čo bude mať vplyv na rast vlasov, zdravie a silu pozitívne.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose je Asano, ktorá vyzerá ako pes, ohýbanie dopredu, keď predpokladal. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Adho Mukha Svanasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Držte ho po dobu 1 až 3 minúty.

Adho Mukha Svanasana pre lepšie vlasy zdravie

Ásana je ideálny stres-buster. Vzhľadom k tomu, vaša hlava príde pritom toto predstavovať, že stimuluje tok krvi do hlavy. Tak, to je vynikajúci ásany pre relaxáciu vášho tela, rovnako ako spúšťanie rast vlasov.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

6. Uttanasana (Stály predklone)

Uttanasana alebo Stály predklone je energizujúci ásany, ktoré osviežuje a omladzuje vás. Praktizovať uttanasana ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Uttanasana je medzistupňom Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Uttanasana pre lepšie vlasy zdravie

Uttanasana pomáha pri stimulácii krvného obehu v hornej časti tela, čím poskytuje vynikajúcu úľavu tých, ktorí trpia stratou vlasov. To tiež upokojuje myseľ a zmierňuje úzkosť, vás chráni pred vypadávaním vlasov a zlepšenie kvality vlasov.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

7. Salamba Sirsasana (stoj na hlave)

Salamba Sirsasana alebo stoj na hlave je kráľ všetkých ásan. Ásana vyžaduje silné hornej časti tela silu, ktorú by ste mali postaviť pred pokusom ju von. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Salamba Sirsasana je pokročilá úroveň Vinyasa joga Asano. Uchopte ásany za 1 až 5 minút.

Salamba Sirsasana pre lepšie vlasy zdravie

Salamba Sirsasana zvyšuje prietok krvi do hlavy a vlasovej pokožky. Zlepšuje živín a kyslíka toku do vlasovej pokožky, a tým zlepšiť zdravie vlasových folikulov. Obvyklou praxou v stoj na hlave vám zvodné vlasy. To tiež zlepšuje trávenie a zmierňuje stres, ktorý vlasy podpory zdravia.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Salamba Sirsasana

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Koľko dní v týždni by som mala cvičiť jogu pre zlepšenie zdravia vlasov?

Vykonávať každý deň po dobu aspoň 30 minút až hodinu. V opačnom prípade to urobiť 3 až 4 krát týždenne po rovnakom čase.

Čo je hlavnou príčinou vypadávania vlasov?

Genetika je hlavnou príčinou vypadávania vlasov.

Predstavte si, že dobrý účes každý deň. "Je to vôbec možné," musíš myslieť. Áno, je. Praktizujú ásany vyššie uvedené denníka, a budete vedieť. Začíname a dajte nám vedieť, ak pre vás pracoval.

load...