Zdravie a wellness

31 úžasné výhody Ashwagandha pre pokožku, vlasy a zdravie

31 úžasné výhody Ashwagandha pre pokožku, vlasy a zdravie

Ashwagandha, ktorého vedecký termín je Withania somnifera je najdôležitejšia bylina v Ayurveda, je prírody dar pre ľudstvo. Počuli sme o jeho zázračnej moci. To bolo extrémne populárne v dávnych dobách pre svoje blahodarné vlastnosti. Teraz sa stala najnovšie výstrelok v obci.

Pozrime sa na to, či je Ashwagandha v bezpečí? a ako môžeme použiť Ashwagandha v našom každodennom živote žať maximálny prínos pre zdravie.

Čo je Ashwagandha?

 • Ashwagandha je krátky, drevnatý ker patriaci do rodiny Solanaceae.
 • Je pôvodom z indického subkontinentu, ale aj na Strednom východe av severnej Afrike.
 • Ashwagandha rastlina nesie drobné kvety a bobule-ako ovocie. Kvety majú centrálne žltý bod a svetlo zelené lístky, ktoré vyzerajú ako mini listy. Semená sú malé rozmery, majú vzhľad bobule podobné a sú menšie ako 1 cm v priemere. Korene majú dlhú a hustú štruktúru, podobný tvaru mrkvy.
 • Ashwagandha je ústredným prvkom v Ayurveda. To bol použitý pre viac ako 3000 rokov v Ayurveda, najstarší liečivý postupy vo svete.
 • Názov, Ashwagandha 'pochádza z jazyka sanskrt. Jedná sa o kombináciu slov, ashva 'to znamená, že kone a, Gandhi', ktorý znamená zápach. Predpokladá sa, že Ashwagandha dáva silu a vitalitu koňa. To je popisované ako, indický ženšen 'v Unani a ajurvédskej medicíny. To je tiež používa v africkej medicíne pre celý rad ochorení.

Teraz sa poďme diskutovať o tom, čo je dobré pre Ashwagandha a ako je to prospešné pre vaše celkové zdravie.

load...

Ashwagandha výhody pre zdravie:

Existuje niekoľko zdravotných výhod Ashwagandha.

1. Imunitného systému:

Aj keď táto krátka a silná rastlina má množstvo výhod, najviac široko uznávané prínosom Ashwagandha je jeho schopnosť k posilneniu imunitného systému. Niekoľko štúdií ukázalo, že zvyšuje produkciu bielych krviniek v tele. Tak, to pomáha odvrátiť choroby a choroby. Je to najlepší bylinný liek, ktorý pomáha obnoviť vnútorný systém po chorobe.

2. Ashwagandha Výhody For Men:

Ajurvédskej lekári predpisujú Ashwagandha na liečbu obavy týkajúce sa sexuality a neplodnosti. To obnoví mužské libido, lieči impotenciu, a zvyšuje počet spermií u mužov. To je široko používaný v južnej Ázii ako sexuality zvýšenie tonikum. To tiež zlepšuje celkové zdravie a vytrvalosť, čo vedie k lepšej sexuálnu výkonnosť. Ďalej Ashwagandha bylinkovým upokojuje myseľ pozdvihnúť náladu človeka, zvyšuje sexuálnu túžbu a výkon.

load...

3. Adaptogén:

Ashwagandha sa používa ako adaptogén pomáha telu pri zvládaní stresu a meniace sa situácie. Táto netoxická bylina pracuje na nešpecifické základ pre normalizáciu psychologické funkcie, pracujúci na neuroendokrinný sústavy a osi HPA.

4. Zaobchádza Nespavosť:

Ashwagandha je veľmi účinná pri liečbe nespavosti. Je omladzujúce a vlastnosti Nervina produkujú energiu, ktorá pomáha telu pri získavaní zdravý spánok. To omladzuje nervovú sústavu, zmierňuje stres, a vymaže nespavosť.

5. Zdravie srdca:

Ashwagandha zvyšuje srdcovú zdravie a znižuje riziko zlého fungovania srdca spôsobené niekoľkými faktormi. Zlepšuje krvný obeh v srdci, a tak zabraňuje zrážaniu krvi. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a reguluje hladinu cholesterolu. To tiež pomáha pri udržiavaní hladiny krvného tlaku v tele.

6. Uvoľňuje stres:

Ashwagandha má pozoruhodné uľahčujúce vlastnosti. Predčasné starnutie spojené s chronickými nervové napätie môže viesť k zvýšenej produkcii oxidačného stresu. Táto oxidačný stres je úspešne zrušená silnými antioxidantmi prítomné v Ashwagandha. Vlastnosti odstránenie pnutia z Ashwagandha sú porovnateľné s liekov používaných na liečbu depresie a úzkosti. To je tiež používa v sedatíva a antidepresíva.

7. Nervový systém:

Ashwagandha chráni mozgové bunky pred škodlivými účinkami životného prostredia. Je to sľubný alternatívna liečba pre rôzne duševné degeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba alebo Parkinsonova choroba. Ashwagandha podporuje výrazné regeneráciu axónov a dendritov nervových buniek. Ashwagandha extrakt z koreňa podporovať rekonštrukciu synapsií, križovatiek, kde nervové bunky komunikovať s ostatnými bunkami. To robí Ashwagandha potenciálny liečiteľ pre nervové degeneratívne ochorenia, ako je Alzheimerova choroba. To tiež podporuje rast normálnych a poškodených nervových buniek.

8. Ashwagandha úzkosti:

Štúdia dospela k záveru, že Ashwagandha môže úspešne zmierniť príznaky úzkosti a neurózy u pacientov. Pôsobí ako GABA (gama amino-maslová kyselina), pre zníženie úzkosti a záchvatov paniky.

9. Antioxidanty:

Ashwagandha obsahuje zlúčeniny, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti. Ničí voľné radikály v tele, ktoré spôsobujú rad ochorení. To pomáha zabrániť rastu nádorov a ďalších oslabujúcich chorôb v tele.

10. Protizápalové vlastnosti:

Ashwagandha má výrazné protizápalové vlastnosti. To je veľmi prospešné pre liečenie osteoporózy. To zmierňuje bolesť a postihnutie spojené s reumatoidnou artritídou. Ashwagandha olej, keď sa aplikuje na oblastiach postihnutých reumatického zápalu, môže poskytnúť rýchlu úľavu.

11. Rakovina:

Nedávne dôkazy naznačujú, že Ashwagandha má potenciál inhibovať rakovinové bunky. Ashwagandha extrakt narúša schopnosť nádorových buniek reprodukovať - ​​kľúčový krok v boji proti rakovine. Takisto má antigénne vlastnosti, ktoré zabraňujú rakoviny tvoreniu nových krvných ciev na podporu svojho nespútané rast. Tiež normalizuje imunitu potláčajúce účinky chemoterapie.

12. Infekcie:

Korene Ashwagandha majú antibakteriálne a antifungálne vlastnosti, ktoré sú prospešné pre odvracať infekcie. Extrakty z Ashwagandha môže zmierniť bolesť a vylučovania u žien spôsobený vaginálnych infekcií. To tiež pomáha pri liečbe maternicových infekcií a zápalov.

13. Hladiny cukru v krvi:

Ashwagandha pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, čo pomáha pri potláčaní cukru chute. To je veľmi prospešné pri liečení cukrovky 2. Typu.

14. Otrava jedlom:

Antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti Ashwagandha ochranu proti potenciálne nebezpečných baktérií zvanú Salmonella, organizmov, otravy jedlom.

15. Sila a vitalita:

Ashwagandha obnovuje silu a vitalitu v tých postráda dynamiku a energiu. To stimuluje imunitný systém a podporuje zdravé fungovanie organizmu. To je veľmi užitočné pre pacientov trpiacich reumatickou horúčkou alebo tuberkulózou.

Výhody Ashwagandha pre pleť:

16. Boje príznaky starnutia:

Ashwagandha obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ktoré Savage voľným radikálom bojovať s príznakmi starnutia ako vrásky, tmavé škvrny, jemné linky a škvrny. To tiež chráni pred rakovinou kože.

17. Hojenie rán:

To je veľmi užitočné pre liečbu a hojenie rán. Ashwagandha listy poskytnúť hojivý obklad, ktorý sa rýchlo hojí rany. Brúsiť Ashwagandha korene a aby sa hladké pasty s vodou. Použiť túto pastu lokálne na rany pre úľavu.

18. Považuje drsný a suchú pleť:

Ashwagandha je užitočná pri liečení keratóza, čo je podmienka, ktorá vedie k drsnej a suchej pokožky. Spotrebujú tri gramy Ashwagandha s vodou dvakrát denne, ako sa zbaviť tohto stavu pokožky.

19. Znižuje hladiny kortizolu:

Vysoké hladiny kortizolu hormónu v tele môže spôsobiť katastrofu na koži. To obmedzuje výrobu štrukturálne bielkoviny sú nevyhnutné pre zdravú kožu. Ashwagandha je preukázané, že zníženie kortizolu a zvýšiť DHEA, hormón predchodca estrogénu a testosterónu.

20. Stimuluje produkciu kolagénu:

Ashwagandha obsahuje steroidné zlúčeniny, ktoré môžu zvýšiť hladiny estrogénu v tele. DHEA a estrogén pomoc pri udržiavaní kože mladistvý tým, že stimuluje tvorbu kolagénu a zvyšuje prírodnej kože olejov.

21. Používa sa ako Toner koža:

Môžete si pripraviť Ashwagandha kože toner udržiavať zdravú pokožku.

 • Vezmite 1 lyžičku sušeného zázvoru, 2 lyžičky sušeného koreňa Ashwagandha prášku a 1 lyžičku sušenej citrónovej kôry.
 • Varí sa všetky tieto zložky v 200 ml vody a použiť tento nálev ako toner dostať vláčnu a žiariace pleť.

22. Boje zápal kože:

Ajurvédskej liečitelia už dlho radil používanie Ashwagandha pre zápalové ochorenie kože, vrátane akné. Obsahuje zlúčeniny známe ako withanolides ktorých extrakty inhibuje S. Aureus baktérie, je hlavnou príčinou zápalu kože.

Výhody Ashwagandha na vlasy:

23. Ovládanie Hair Fall:

Stres je jedným z hlavných príčin vypadávanie vlasov u mužov i žien. Ashwagandha riadi padanie vlasov znížením hladiny kortizolu v tele.

24. Podporuje Vlasy Zdravie:

Ashwagandha zlepšuje trávenie a vyplavuje toxíny z tela, a tým, podporu zdravia vlasov.

25. Zabraňuje predčasnému šediveniu:

Ashwagandha spomaľuje stratu melanínu vo vlasoch, aby sa zabránilo predčasnému šediveniu. Obsahuje tyrozín, aminokyseliny, ktorý stimuluje produkciu melanínu v tele. Antioxidanty v Ashwagandha účinne zabrániť korózii tkaniva a znížiť možnosť predčasného šediveniu.

26. Stimuluje vlasové folikuly:

Ashwagandha je tiež používaný v bylinné šampóny a kondicionéry stimulovať vlasové folikuly a udržanie zdravia vlasov.

27. Zabraňuje Infekcie:

Pravidelný príjem Ashwagandha posilňuje imunitný systém a pomáha telu zbaviť sa infekcie a choroby. To podporuje celkové zdravie organizmu, vrátane zdravia vlasov.

28. Aktivuje vlasové folikuly:

Ashwagandha zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy a aktivuje vlasové folikuly, urýchľuje rast vlasov.

29. Boje vypadávanie vlasov:

Ashwagandha je tiež užitočné pre potieranie androgénnej alopécie, bežne známy ako plešatenie. Pomáha pri zlepšení metabolického syndrómu, je zdravotný stav, ktorý spôsobuje predčasné plešatenie.

30. Zabraňuje šrot:

Ashwagandha obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ktoré chránia naše telo z buniek škodlivé voľné radikály. To znamená, že pravidelná konzumácia Ashwagandha posilňuje vlasy, takže je silnejší a menej náchylné k rozbitiu.

31. Považuje Lupiny a kožných podmienky:

Protizápalové vlastnosti Ashwagandha sú užitočné pre liečbu skalp podmienok, ako lupy, skalpu lupienky a ekzému.

Ashwagandha Nutričné ​​hodnoty:

Ashwagandha je bohatá na železo, antioxidanty, triesloviny, draslíka, dusičnanu, mastných kyselín a glukózy. To tiež obsahuje steroidné alkaloidy - sominine, somniferine, withanolides a anferine. Je bohatým zdrojom flavonoidov, acyl steryl glukozidů a laktóny.

Ashwagandha Použitie:

Tak, ako používať Ashwagandha prášku? Ashwagandha sa používa ako silný adaptogén na terapeutické účely v Ayurveda. To je považované za účinný, MEDHYA rasayana 'bylina. To znamená, že omladzuje Ayurveda aspekty mysle - pamäti, spomínanie a porozumenie. Pozrite sa na využitie Ashwagandha prášku tu:

 • Koreň a bobule Ashwagandha sa používajú k príprave tonika a kapsule.
 • Na vodnej báze tinktúry z Ashwagandha je tiež používaný ako liek.
 • Aktívne zložky v Ashwagandha majú tendenciu rozkladať sa v účinnosti, keď je použitý vo svojom tinktúry forme. Z tohto dôvodu, Ashwagandha prášku je výhodnejšie pre tinktúry.
 • Okrem jeho liečebné použitie, môžete tiež pripraviť Ashwagandha čaj. Sušený koreň Ashwagandha sa varí čaj po dobu 15 minút na osviežujúci nápoj.
 • Ashwagandha, vo forme kapsúl a kvapaliny, sa stal sa rozšírený. Je k dispozícii v bylinnej zdravotníctva obchodoch a prostredníctvom holistickej zdrojov dodávok po celom svete.

Ashwagandha nežiaduce účinky:

Nie sú tam žiadne také oslabujúcim vedľajšie účinky Ashwagandha, ale to môže viesť k niektorým zdravotným problémom, ak sú konzumované vo veľkom množstve.

Je možné, že po týždni spotreby, môže sa cítiť náhle zvýšenie telesnej teploty. To môže tiež spôsobiť pokles teploty, čo vedie k prechladnutiu, bolesti na hrudníku, a nádcha. Vedľajšie účinky nadmernej spotrebe Ashwagandha sú uvedené nižšie:

1. Ashwagandha má diuretické vlastnosti, ktoré môžu spôsobiť poškodenie obličiek lézie v niektorých prípadoch. Ak sa vezmú vo veľkom množstve môže tiež spôsobiť hnačku. Silná bolesť brucha môže dôjsť aj v prípade vysokej dávky.

2. Ashwagandha má imunitný stimulačné vlastnosti, že sú nevhodné pre ľudí, ktorí trpia autoimunitnými chorobami, ako je HIV a AIDS.

3. Ashwagandha by nemali byť konzumované u pacientov, ktorí podstúpili transplantáciu orgánu, pretože môže predĺžiť dobu zotavenia.

4. Ashwagandha sa nikdy predpísaná pre tehotné ženy a dojčiace matky, pretože by to mohlo zasahovať do výživy, že dieťa prijíma. To môže tiež spôsobiť črevné problémy u tehotných žien.

5. Ashwagandha, ak je použitý s ďalšími sedatívami a sedatívne lieky môžu byť k telu veľmi škodlivé. V extrémnych prípadoch, Ashwagandha môže tiež viesť k život ohrozujúce anafylaktické reakcie.

6. Ďalším možným vedľajším účinkom Ashwagandha je náhle priberanie na váhe.

7. Pomocou Ashwagandha sama sa neodporúča. To by mali byť konzumované v kombinácii s inými bylinami proti svojej silnej omladzujúce účinky.

8. Pacienti, ktorí trpia lupus a sklerózou multiplex by sa mali vyvarovať konzumácie Ashwagandha pretože by to mohlo viesť k vážnym zdravotným problémom.

9. Ďalšie možné vedľajšie účinky Ashwagandha zahŕňajú problémy s dýchaním, pokles krvného tlaku a porúch srdcového rytmu.

Preto je vhodné vždy konzultovať s zdravotníckym pracovníkom, predtým, než spotrebuje Ashwagandha.

Ashwagandha v kombinácii s inými rastlinami:

Premýšľate, ako sa Ashwagandha? No, Ashwagandha možno kombinovať s niekoľkými ďalšími rastlinami kvôli jeho početné výhody. To funguje veľmi dobre s Goji Berry, rozchodnica. Ginseng, tribulus, gingko biloba, tymian, eukalyptus, konope, kurkuma, sladkého drievka a niekoľko ďalších.

Ashwagandha Dávkovanie:

 • Všeobecná dávka tejto rastliny je asi 4 - 5 g denne.
 • Ashwagandha je často predávané vo forme kapsúl.
 • Vezmite 1 - 2 dve kapsuly denne vo večerných hodinách.
 • Na prípravu infúzie a odvar, s 2 g sušeného koreňa na jednu infúziu. Variť závod na 15 minút a nechajte vylúhovať po dobu 10 minút. Nespotrebujú viac ako 2 šálky odvaru denne. Ashwagandha má balzamovanie vlastnosti a prírodné sily, aby liečiť telo i ducha.

Teraz vieme, aké sú najlepšie Ashwagandha výhody a prečo Ashwagandha je oveľa viac, než to, čo sa vnucuje byť. Konzumujte Ashwagandha po konzultácii s lekárom a uvidíte zmenu vo svojom utrpení. Ashwagandha je naozaj zázrak bylina. Zostať fit, zostať zdravý!

load...