Zdravie a wellness

15 Významné prínosy kokosového mlieka (Nariyal Ka Doodh) pre pokožku a zdravie

15 Významné prínosy kokosového mlieka (Nariyal Ka Doodh) pre pokožku a zdravie

Kokosové mlieko, známy ako 'Nariyal ka doodh' v hindčine, 'Thengai Paal'v tamilčine a 'Kobbari Palu' v Telugu. Ale to, čo je kokosové mlieko? Tak, kokosovým mliekom je kvapalina extrahovaná z strúhaného kokosu. Nemýľte si to s kokosová voda ako druhý sa získava z vnútri škrupín kokosových orechov. Vzhľadom k svojej bohatej a krémovej konzistencie, možno ho použiť ako náhradky mlieka. V juhovýchodnej Ázii, to je často používané ako bežný zložky potravín.

Existujú rôzne druhy kokosovým mliekom v závislosti na jeho hrúbke. Silný mlieko obsahuje 20 až 22% tuku, zatiaľ čo tenká mlieko má 5 až 7% hladín tuku. Väčšina z tohto tuku je nasýtených tukov. Silný mlieko sa používa v dezertov a suchej omáčky, zatiaľ čo tenká mlieko sa používa v polievkach a všeobecné varenie.

Je kokosové mlieko dobré pre vás?

Áno, kokosové mlieko je úplne bezpečná. Toto mlieko je bohaté na vitamíny C, E, B1, B3, B5 a B6, rovnako ako železo, selén, vápnika, železa, horčíka a fosforu. Tak, to sladké krémová tekutina môže byť súčasťou zdravej výživy a je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sú alergickí na zvieracie mlieko.

load...

Zdravie Výhody kokosovým mliekom

Vzhľadom k jeho bohatú škálu vitamínov a minerálov, existuje mnoho výhod kokosové mlieko a sú uvedené nižšie.

1. Silné kosti:

Aj keď kokosové mlieko neobsahuje toľko vápnika ako pravidelné mlieka (38 mg na šálku), je bohatým zdrojom fosforu. Poskytuje okolo (koľko) miligramov fosforu na jednu šálku, ktorý prispieva k silnej kosti.

2. Liečbe artritídy:

Selénu nájdený v kokosovom mlieku je antioxidant, ktorý zmierňuje príznaky artritídy tým, že riadi voľné radikály a znižuje riziko zápalu kĺbov.

load...

3. Znižuje hladinu cholesterolu:

Hoci kokosové mlieko obsahuje nasýtených tukov, môže v skutočnosti znížiť hladinu cholesterolu v krvi v porovnaní s krémami na báze masla a mliečnej. To je z dôvodu jeho laurová zvyšuje HDL (dobrý) cholesterolu. Pri výbere medzi nasýtených tukov, kokosové mlieko je výhodné, pretože je ľahšie pre telo rozobrať a metabolizovať zdravé tuky, ako sú omega 6 esenciálnych mastných kyselín.

4. Great zdrojom horčíka:

Kokosové mlieko je bohatým zdrojom horčíka, poskytuje asi 89 miligramov na pohár. Tento minerál pomáha upokojiť nervy a udržiavať normálny krvný tlak, ako aj zabránenie nervové bunky nestali hyperaktívne základe stimulované vápnikom. To má za následok zníženie svalovej kontrakcie, čím sa budete cítiť oveľa uvoľnenejšie.

5. AIDS v chudnutí:

Kokosové mlieko je často považovaný za výkrmom činidlo vzhľadom k jeho nasýtené tuky. Ale to je tiež bohaté na vlákninu, ktorá vám dáva pocit sýtosti na dlhšiu dobu, a ak s mierou, môže pomôcť kontrolovať váhu.

6. Silnejšie imunitný systém:

Kokosové mlieko obsahuje kyselinu laurovou, antimikrobiálne lipidy a kaprinovej kyseliny, ktoré majú antibakteriálne, antimykotické a antivírusové vlastnosti. Tento kyseliny laurovej na vstupe do ľudského tela dostane previesť na zlúčeninu s názvom monolaurin, ktoré sa predpokladá, že k boju proti vírusom a baktériám, ktoré spôsobujú herpes, chrípka a dokonca aj HIV.

Výhody kokosovým mliekom na vlasy

Rovnako ako kokosový olej, kokosové mlieko môžu ťažiť vaše vlasy v mnohých ohľadoch. To je často používané vo vlasových masiek a zaplní vaše vlasy s proteínmi. Tak, to ponúka nasledujúce výhody pre vaše vlasy.

7. Vyživuje vlasy:

Uplatnenie kokosové mlieko na váš skalp dáva chladivý pocit. Vyživuje vlasy tým, že dáva prirodzenú vlhkosť od korienkov ku koncom. Môžete použiť niektoré čerstvé domáce kokosovým mliekom a masáže po dobu troch až piatich minút. Nechaj to po dobu 20 minút a šampónom si vlasy ako obvykle. Tým sa zvýši vlasové folikuly a stimuluje rast vlasov. To je výhodné najmä pre obnovenie suché, poškodené, oslabené a krehké vlasy, ako aj štiepeniu.

8. Bráni Balding:

Kokosové mlieko použitie iných organických zlúčenín môže byť veľmi prospešné pre rast vlasov. Pre tento účel možno miešať asi 50 ml kokosového mlieka sa 100 ml čistej vody a pridá sa niekoľko lyžíc gáfor roztoku do zmesi. Táto zmes je veľmi užitočné pre ľudí s problémami plešatenie. Masáži skalp vrátane holé miesta s touto zmesou a necháme niekoľko hodín. Opláchnite teplou vodou a umiestnením uterák na hlavu, aby mohla zmiznúť prirodzene namiesto pokiaľ šúchanie vlasy suché.

9. Hair Detangler:

Kokosové mlieko pôsobí ako prírodný detangler pre vaše vlasy. Všetko, čo musíte urobiť, je trieť trochu kokosové mlieko, zatiaľ čo česanie vlasov na zmätku a hrebeň priamo skrz neho.

10. Veľká kondicionér:

Kokosové mlieko je skvelý organický vlasový kondicionér vám poskytne dlhšie a silnejšie vlasy. Môžete si vziať rovnaké množstvo kokosovým mliekom a šampón v ruke a opláchnite vlasy ako obvykle. Môžete ho použiť aj ako dovolenku v kondicionér, ktorý poskytuje pridanú hlasitosť na vlasy, bez toho aby ich mastná. Vezmite malé množstvo kokosového mlieka na dlani a trieť ruky. Predkláňať, takže vaše vlasy prúdi smerom k podlahe a trieť kokosové mlieko na vlasy od korienkov ku koncom, vrátane spodnej časti vašich vlasov na zátylku krku.

Výhody kokosové mlieko pre pleť

Či požití alebo aplikované lokálne, kokosové mlieko je skvelé pre vašu pokožku. Je bohaté na vitamíny A a C, vápnik, železo a prírodných proteínov, ktoré prispievajú k hladkému a žiarivú pleť. Rôzne kožné výhody kokosovom mlieku sú nasledovné.

11. Hydratačné:

Vzhľadom k svojim upokojujúcimi účinkami, kokosovým mliekom je skvelý hydratačný krém, ktorý môže nahradiť vlhkosť v dehydrovanú pleť. Skúste pridať šálku ružových lístkov, pol šálky ružovú vodu a šálku kokosového mlieka do vlažnej vodnom kúpeli. Namáčanie v tomto kúpeli po dobu asi 15 minút pomôže obnoviť vlhkosť suchú pokožku. Môžete priamo trieť kokosové mlieko na koži a nechajte ju po dobu 30 minút, aby sa vstrebáva. To bude bojovať proti vysušeniu a propagovať zdravé a žiariace pleť. Ale uistite sa, že budete používať čerstvé domáce kokosové mlieko pre tento účel.

12. Liečba spáleniny:

Uplatnenie prostý kokosové mlieko je účinná pri liečbe slnečnej poškodenej kože. Všetko, čo musíte urobiť, je naneste tenkú vrstvu chladné kokosovým mliekom do opálený oblasti. Tuky a oleje z tohto mlieka pomáhajú znižovať začervenanie a obnoviť vlhkosť slnkom spálenú pokožku. Uplatnenie kokosové mlieko lokálne na postihnuté miesta a cez noc opúšťa, alebo kúpanie v ňom môže zmierniť bolesť popáleniny alebo vyrážky spôsobené slnku.

13. Anti-aging výhody:

Spotreba alebo aplikácie kokosového mlieka zlepšuje pružnosť pokožky vďaka obsahu medi a vitamínu C. Tieto živiny spomaľujú proces starnutia pokožky a tela tým, že udržiava pružnosť a elasticitu kože a ciev. Tak sa zabráni vrásky, ovisnuté kože a stareckých škvŕn.

14. Ošetrenie pokožky Ochorenie:

Vďaka svojim hydratačným vlastnostiam, kokosové mlieko môže upokojiť príznaky psoriázy, dermatitídy a ekzémy. Prirodzené mastné kyseliny v tomto mlieku môžu pomôcť liečiť suchú a podráždenú pokožku a odstrániť škodlivé baktérie z pokožky.

15. Make-up Remover:

Kokosové mlieko možno použiť ako odličovač. Môžete kombinovať kokosový olej a mlieko v pomere 1: 2 a použiť tento lektvar, aby sa odstránili očný make-up, rovnako ako hydratujú pleť. Tak, to je to skvelá alternatíva k tvrdým alkoholom išiel chemikálií, ako sa zbaviť make-up okolo najcitlivejšie oblasti tváre.

Takže toto bolo asi kokosového mlieka výžive a výhody pitie kokosové mlieko. Teraz sa pozrime, ako si môžete pripraviť kokosové mlieko doma.

Ako si vyrobiť kokosové mlieko doma?

Je to celkom jednoduché vytvoriť svoj vlastný kokosové mlieko.

Čo potrebuješ:

  • 2,5 unca čerstvého strúhaného kokosu
  • 1 a pol šálky horúcej bublala vody.

Metóda:

  • Umiestnite kokos vo výmenníku dôkaz misy a pridajte horúcu vodu. Zmes sa mieša a nechá sa vychladnúť na teplotu miestnosti.
  • Umiestnenie sito alebo filter cez veľkej misy lemované dvojitou vrstvou tenká, naleje kvapalina z máčané kokosu do sita.
  • Zdvihnite tenká a vytiahnite okraje spoločne vytlačiť kokosové mlieko. Toto mlieko by malo byť v chlade.
  • Kokosové mlieko sa líši od kokosovej vody alebo kokosovým krémom v tom zmysle, že používajú kokos a vody v pomere 4: 1 vzhľadom k tomu, kokosové mlieko používa strúhaný kokos a vodu v rovnakom pomere.

Takže teraz, keď viete, úžasné výhody kokosovým mliekom, prečo si to skúsiť? Začať vrátane tohto tak lahodné kokosové mlieko a ťažiť z výhod úžasné a nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti s nami. Zostať zdravý, zostať fit!

Video On maska ​​DIY kokosové mlieko vlasy

load...