Zdravie a wellness

Má ricínový olej skutočne vyliečiť zápchu?

Má ricínový olej skutočne vyliečiť zápchu?

Už ste niekedy trpia zápchou? Ak áno, čo si urobil, aby ho zbaviť? Ak ricínový olej je to, čo sa používa, ako sa zbaviť zápchy, potom ste génius! Hádajte prečo? Pretože nič iné lieči zápchu rovnako účinne ako ricínový olej!

Chcete sa dozvedieť viac o tomto divu olej? Potom tento príspevok je práve pre vás!

Pozadie:

Ricínový olej sa získava z plodov Ricinus communis rastliny. Aj keď sú semená rastliny majú vysoko toxický prvok zvaný ricín, destilovaná olej nemá žiadne stopy po ňom a je deklarovaná FDA ako bezpečné a účinné použitie.

load...

Rôzne štúdie boli vykonané v tejto oblasti na zistenie účinnosti ricínového oleja. V jednej takej štúdii, skupina pacientov, ktorí trpia zápchou boli starostlivo študoval na sedem dní v kuse. Niektorí z týchto pacientov trpelo extrémnymi symptómy z desaťročia.

Bolo vidieť, že konzumácia ricínového oleja prinieslo okamžitú úľavu pre každého v skupine. Počas 4 až 6 hodín po konzumácii, pacienti začali cítiť pohyb čriev, veľa k ich prekvapenie.

Prečo ricínový olej je efektívna:

Ricínový olej je jedným z najúčinnejších olejov, pokiaľ ide o liečbu bežných ochorení. A tu je dôvod, prečo!

load...

Je zistené, že 80% ricínového oleja je kyselina ricínolejovej. Ricínolejovej kyseliny je mastná kyselina, ktorá sa viaže na receptory sa nachádzajú vo vnútri svalu čreva.

Po pripojení sa kyselina aktivuje silné kontrakcie, ktoré zase ozubeného kolesa proti smeru pohybu čriev.

Tieto pripojené kyseliny tiež stimulujú pohyb čriev, ktoré tlačia stolicu z tela.

V tomto procese je potrebné kmeň je znížená výrazne ustupuje do príjemného pocitu úplnej evakuácie po vylučovať.

AKO SA ricínový olej na zápchu:

Ricínový olej je potrebné mať položku vo vašej domácnosti, ak vy alebo niekto vo vašej rodine často trpia zápchou. Tento olej môže byť použitý na úľavu dvoma rôznymi spôsobmi:

1. Externé aplikácie:

To je jeden z najúčinnejších spôsobov, ako zmierniť malé dieťa z neznesiteľnej bolesti žalúdka. Môžete jednoducho masírovať olej na žalúdku trpiaceho dieťaťa alebo namočte kus látky v oleji a aplikovať na postihnutú oblasť.

2. Vlastná spotreba:

V závažných prípadoch, keď externé aplikácie je k ničomu, olej môže byť spotrebovaná na úľavu. Vzhľadom k tomu, olej má mierne nepríjemnú chuť, je odporúčané konzumovať olej spolu s niektorými sladidlom, ako je mrkva alebo pomarančovou šťavou.

Dávkovanie:

Dávkovanie ricínového oleja pre zápchy by mala byť striktne podľa pokynov lekára. Ak je olej kúpil od predajcu, je potrebné dodržiavať nasledujúce zlatá pravidlá:

  • 1 lyžička. Alebo 4,92 mililitrov pre dospelého
  • ½ lyžičky alebo 2,46 mililitrov pre dieťa

Využitie:

Tento olej sa obvykle navrhuje na konzumáciu počas 3 až 7 dní. V závislosti na výške úľavy, spotreba oleja by sa mala postupne znižovať.

Načasovanie:

Najlepší čas konzumovať olej je v dopoludňajších hodinách, pred raňajkoval. Piť olej s nejakou šťavu na lačný žalúdok, je vysoko odporúčané pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Neberte olej pred spaním v noci, jeho účinky začnú zobrazovať ihneď potom, čo len 3 až 5 hodín.

Vedľajšie účinky:

Pravidelné používanie ricínového oleja nikdy nie je vhodné. Ak máte tendenciu sa cítiť zápchu aj po náročnej ricínový olej každý deň, to hovorí, že nie ste útočí na presnú príčinu problému a len zaoberajúce sa vedľajšími účinkami Olej je.

Chronické užívanie ricínového oleja môže viesť k tekutín a elektrolytické nerovnováhy.

Niet pochýb o tom ricínový olej zmierňuje zápchu. Ale ako každá iná zložka, aj v prípade, že má niektoré nežiaduce účinky. Takže ju používajte len s mierou.

Už ste niekedy používa ricínový olej na zápchu? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch!

load...